Kenteken check 97-TLZ-2
APK verlopen - 7 eigenaars - 134.286 km (peildatum aug 2025)
Let op: 25 bevindingen voor 97TLZ2
Basis informatie
Betrouwbaarheid Subaru XV 2.0i (2012) – Kenteken 97-TLZ-2
Waardebehoud Subaru XV 2.0i (2012) – Kenteken 97-TLZ-2
Onderhoud Subaru XV 2.0i (2012) – Kenteken 97-TLZ-2
Veiligheid Subaru XV 2.0i (2012) – Kenteken 97-TLZ-2
Prestaties Subaru XV 2.0i (2012) – Kenteken 97-TLZ-2
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze Subaru XV 2.0i geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Subaru op basis van 1475 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Betrouwbare FB20 boxermotor met 110 pk en 196 Nm koppel
- Symmetrische AWD voor goede grip en veiligheid
- Handgeschakelde 6-versnellingsbak met soepele schakelervaring
- Degelijke bouwkwaliteit en goede veiligheidsuitrusting
- Redelijk zuinig verbruik voor een AWD SUV van deze klasse
- Goede balans tussen comfort en rijgedrag, ook op onverhard terrein
Waar je op moet letten
- Beperkte motorprestaties, acceleratie is niet sportief
- Relatief hoog brandstofverbruik in stadsverkeer (rond 9 l/100 km)
- Koppeling kan bij intensief gebruik slijten
- Beperkte bagageruimte (circa 309 liter) vergeleken met concurrenten
- Wegenbelasting en onderhoudskosten hoger dan compacte benzineauto's
- Geen turbo, dus minder koppel bij lage toeren
Volledige analyse
Kenteken 97-TLZ-2 is een grijze Subaru XV 2.0i Luxury Plus AWD uit 2012 met een 1995cc 4-cilinder boxermotor die 110 pk levert. Deze midi-SUV uit 2012 combineert een handgeschakelde transmissie met vierwielaandrijving en werd nieuw geleverd voor circa €32.995.
De motorcode van de 1995cc boxermotor in deze Subaru XV is FB20, een DOHC 16-klepper met AVCS (Active Valve Control System). Deze motor levert 110 kW (150 pk) bij 6200 tpm en 196 Nm koppel bij 4200 tpm. De FB20 staat bekend om zijn robuustheid en relatief laag olieverbruik, hoewel incidenteel olieverbruik kan voorkomen bij hogere kilometerstanden. Timing chain problemen zijn zeldzaam, maar inspectie bij onderhoud blijft aanbevolen. Er is geen turbo aanwezig in deze aspirated motor, dus turbo-gerelateerde problemen zijn niet van toepassing. Injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar, mits regelmatig onderhoud wordt uitgevoerd.
De handgeschakelde 6-versnellingsbak in de Subaru XV 2.0i Luxury Plus AWD is over het algemeen betrouwbaar en soepel in gebruik. Bekende defecten zijn beperkt, maar slijtage aan de koppeling kan optreden afhankelijk van rijstijl en onderhoud. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, met periodieke controle van de koppelingsvloeistof en afstelling. Problemen met synchronisatieringen of versnellingsbaklager zijn zeldzaam bij normaal gebruik.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,0 l/100 km gecombineerd, wat in de praktijk neerkomt op ongeveer 7,5 tot 8,0 l/100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 110 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €350 tot €450 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900. Grotere reparaties zijn zeldzaam mits goed onderhouden.
De huidige marktwaarde van een Subaru XV 2.0i Luxury Plus AWD uit 2012 met handgeschakelde versnellingsbak ligt in Nederland tussen €9.000 en €12.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. Deze auto behoudt zijn waarde redelijk goed dankzij de betrouwbare techniek en AWD-systeem. Bij aankoop is het belangrijk om onderhoudsdocumentatie te controleren, vooral voor de motor en koppeling. Een proefrit en technische keuring worden aanbevolen om slijtage aan chassis en transmissie uit te sluiten.
Deze grijze Subaru XV met kenteken 97-TLZ-2 uit 2012 is een betrouwbare en praktische midi-SUV met een sterke 1995cc boxermotor en handgeschakelde transmissie. Met zijn AWD-systeem en degelijke bouw is het een goede keuze voor wie een veelzijdige auto zoekt met een goede balans tussen prestaties en gebruikskosten.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,295 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
Lichtbeeld dimlicht klopt niet
APK keuring details: Lichtbeeld dimlicht klopt niet
Het wiellager heeft te veel speling
APK keuring details: Het wiellager heeft te veel speling
APK keuring details: 06
APK keuring details: 37
APK keuring details: 35
APK keuring details: 48
APK keuring details: 58
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
APK keuring details: 20
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Subaru XV 2.0i (97-TLZ-2)
Wat is de APK status van 97-TLZ-2?
De APK van 97-TLZ-2 is verlopen op 15-03-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is 97-TLZ-2 een import auto?
Nee, 97-TLZ-2 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 97-TLZ-2 gehad?
97-TLZ-2 heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 2.0i motor in de Subaru XV 2012?
De motorcode is FB20, een 1995cc DOHC boxermotor met AVCS.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten, mits goed onderhouden.
Wat is het gemiddeld brandstofverbruik in de praktijk?
In de praktijk ligt het verbruik rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km gecombineerd.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting voor een 110 pk benzineauto zoals deze ligt tussen €350 en €450 per jaar, afhankelijk van regio.
Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten voor APK, service en kleine reparaties tussen €600 en €900.
Wat is de huidige marktwaarde van een Subaru XV 2.0i Luxury Plus AWD uit 2012?
De marktwaarde ligt tussen €9.000 en €12.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Bekende aandachtspunten
Olieverbruik bij hoge kilometerstand
Sommige FB20 motoren kunnen bij hoge kilometerstanden licht verhoogd olieverbruik vertonen door slijtage aan zuigerveren.
Signalen:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Koppeling slijtage
Afhankelijk van rijstijl kan de koppeling sneller slijten, vooral bij stadsverkeer en intensief schakelen.
Signalen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Versnellingsbak synchronisatiering slijtage
Bij intensief gebruik kunnen synchronisatieringen in de handbak slijten, wat schakelen bemoeilijkt.
Signalen:
Schokkerig schakelen, moeilijk in bepaalde versnellingen te komen.
Elektronische storingen VDC
Soms kunnen storingen optreden in het Vehicle Dynamics Control systeem, wat leidt tot waarschuwingslampjes.
Signalen:
Waarschuwingslampje op dashboard, verminderde stabiliteitscontrole.
Remmen slijtage
Remblokken en schijven slijten normaal, maar bij intensief gebruik sneller dan gemiddeld.
Signalen:
Piepend geluid bij remmen, verminderde remkracht.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Subaru
Voor dit specifieke model en bouwjaar (subaru uit 2012) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1475 kg. Dat is 23% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.