Kenteken check G-972-VN

APK verlopen - 5+ eigenaars - 127.228 km (peildatum okt 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-999717
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
G-972-VN
Fabrikant
BMW
BMW logo
Model
X1 sDrive18i
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken G-972-VN: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Zwart
Energiebron
Benzine
BMW X1 sDrive18i 2016

Betrouwbaarheid BMW X1 sDrive18i (2016) – Kenteken G-972-VN

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
63

Waardebehoud BMW X1 sDrive18i (2016) – Kenteken G-972-VN

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud BMW X1 sDrive18i (2016) – Kenteken G-972-VN

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
68

Veiligheid BMW X1 sDrive18i (2016) – Kenteken G-972-VN

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
80

Prestaties BMW X1 sDrive18i (2016) – Kenteken G-972-VN

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
64

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 20.000 - € 25.000
Oorspronkelijke prijs
€ 47.729
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
172 dagen verlopen
Aantal eigenaren
5+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
B38A15A
Aantal in Nederland
124 voertuigen
Populariteit
363 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze BMW X1 sDrive18i bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1505 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Zeer zuinig in verbruik (praktijk 1 op 13-15, WLTP 1 op 18)
  • Betrouwbare, moderne driecilinder benzinemotor (B38)
  • Comfortabele en soepele automaat (6-traps Steptronic)
  • Lage wegenbelasting voor een premium SUV (ca. €48/maand)
  • Goede basisuitrusting in Centennial High Executive-uitvoering
  • Gemiddeld tot goed waardebehoud voor het segment

Nadelen

  • Beperkt vermogen (100 pk), trage acceleratie
  • Voorwielaangedreven, minder sportief rijgedrag
  • Beperkte laadruimte vergeleken met grotere SUV’s
  • Onderhoud duurder dan Aziatische of Franse concurrenten
  • Incidentele elektronische mankementen (sensoren, infotainment)
  • Beperkt aanbod op de occasionmarkt, relatief hoge prijzen

Diepgaande beoordeling

Kenteken G-972-VN is een zwarte BMW X1 uit 2016 met een 1499cc motor. Dit is de sDrive18i Centennial High Executive, een voorwielaangedreven midi-SUV met automaat, oorspronkelijk nieuwprijs €44.482. Dit rapport geeft een diepgaande analyse van deze specifieke variant, met aandacht voor techniek, praktijkervaringen, kosten en veelvoorkomende problemen.

## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De BMW X1 sDrive18i uit 2015 is uitgerust met een 1.5-liter driecilinder benzinemotor, type B38A15M0 (ook wel B38 genoemd). Deze motor is onderdeel van BMW’s modulaire familie en wordt ook gebruikt in de Mini Cooper en BMW i8. Het vermogen bedraagt 100 pk (74 kW), wat deze X1 tot een zuinige, maar niet bijzonder sportieve keuze maakt in het segment[5]. **Bekende problemen** - **Timing chain (distributieketting):** De B38-motor staat bekend om zijn betrouwbaarheid, maar er zijn incidentele meldingen van distributiekettingproblemen bij hoge kilometerstanden. Dit is een ‘orange’ (matig) risico: regelmatige olieverversing is essentieel. - **Turbo:** De turbo op deze kleine motor is relatief klein en wordt niet zwaar belast. Problemen zijn zeldzaam, maar bij intensief gebruik of slecht onderhoud kan slijtage optreden (‘yellow’ risico). - **Injectoren:** Directe injectie kan op termijn leiden tot vervuiling van de injectoren, vooral bij korte ritten en lage toeren (‘yellow’ risico). - **Olieverbruik:** De B38-motor verbruikt over het algemeen weinig olie, maar bij onregelmatig onderhoud kan dit toenemen (‘yellow’ risico). **Transmissie** De sDrive18i was in Nederland leverbaar met een 6-traps automaat (Steptronic). Deze transmissie is betrouwbaar, maar kan op hoge leeftijd last krijgen van schokken of vertraging bij het schakelen. Onderhoudskosten zijn gemiddeld voor het segment: een transmissiebeurt kost circa €300-€400. Grote defecten zijn zeldzaam, maar revisie of vervanging kan bij hoge kilometerstanden nodig zijn (‘orange’ risico).

## Transmissie & Rijgedrag De voorwielaangedreven BMW X1 sDrive18i biedt een comfortabele, maar niet bijzonder sportieve rij-ervaring. De automaat schakelt soepel, maar de 100 pk is voldoende voor de stad, niet voor snelle inhaalmanoeuvres. De wegligging is typisch BMW: direct en precies, maar het ontbreekt aan het ‘rear-wheel drive’-gevoel van grotere modellen.

## Praktische Kosten **Verbruik** - **WLTP:** Officieel verbruik volgens WLTP is circa 5,5 l/100 km (ongeveer 1 op 18)[3]. - **Praktijk:** In de praktijk ligt het verbruik vaak rond de 6,5-7,5 l/100 km (1 op 13-15), afhankelijk van rijstijl en gebruik. **Wegenbelasting** Voor een benzineauto van 100 pk betaal je in Nederland in 2025 circa €48 per maand aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting). **Onderhoudskosten** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €200-€400 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Incidentele kosten voor remmen, banden, etc. Gemiddeld €500-€1000 per jaar bij normaal gebruik. **Marktwaarde & Waardebehoud** De BMW X1 sDrive18i uit 2015 heeft een huidige marktwaarde van circa €12.000-€16.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting. Het waardebehoud is gemiddeld tot goed voor het segment, mede door het BMW-imago en de zuinige motor.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - Zeer zuinige benzinemotor, ideaal voor woon-werkverkeer en korte ritten. - Compacte SUV met BMW-kwaliteit en uitstraling. - Betrouwbare automaat, geschikt voor dagelijks gebruik. - Lage onderhoudskosten vergeleken met grotere BMW-modellen. - Goede basisuitrusting in de Centennial High Executive-uitvoering (o.a. climate control, navigatie, lederen bekleding). - Relatief lage wegenbelasting voor een premium SUV. **Nadelen** - Beperkt vermogen (100 pk), trage acceleratie (0-100 km/u in circa 11 seconden). - Voorwielaangedreven, minder ‘BMW-rijgevoel’ dan achterwielaangedreven modellen. - Beperkte laadruimte vergeleken met grotere SUV’s. - Hogere onderhoudskosten dan vergelijkbare Aziatische of Franse modellen. - Incidentele elektronische mankementen (o.a. sensoren, infotainment). - Beperkt aanbod op de occasionmarkt, waardoor prijzen relatief hoog blijven.

Deze zwarte BMW X1 met kenteken G-972-VN uit 2016 is een zuinige, comfortabele midi-SUV met een betrouwbare driecilinder en een degelijke automaat. Het is een ideale keuze voor wie een premium merk zoekt met lage vaste lasten, maar niet het maximale vermogen nodig heeft. Let bij aankoop op het onderhoudshistorie, vooral wat betreft de distributieketting en olieverversingen. De auto biedt een goede balans tussen kosten, comfort en imago, maar verwacht geen sportieve prestaties of extreem lage onderhoudskosten.

Uitrusting

Basisuitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Verkeersbordenherkenning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Head-up-Display Pakket
High-beam Assistant Pakket
DAB-Radio €320
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €990
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Parkeerassistent Pakket
Navigatie €950
Leer €1590
Metallic lak €690
Runflat €290

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

OKT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
31 oktober 2024
AUG 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
8 augustus 2016
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

10 oktober 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 52

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

15 december 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 37

APK keuring details: Het rubber van de motorsteun is doorgescheurd of de vulkanisatie is los

7 januari 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

Beeldmateriaal

BMW X1 sDrive18i 2016 – Afbeelding 1
oktober 2024
BMW X1 sDrive18i 2016 – Afbeelding 2
oktober 2024
BMW X1 sDrive18i 2016 – Afbeelding 3
oktober 2024
BMW X1 sDrive18i 2016 – Afbeelding 4
oktober 2024
BMW X1 sDrive18i 2016 – Afbeelding 5
oktober 2024

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Niet geldig
Keuringsstatus: Verlopen
Geldig tot:
Laatste keuring: 30-10-2024

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code B38A15A
Type motor Benzine
Motorinhoud 1499 cm3
Aantal potten 3 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 136 pk (100 kW)
Max. koppel 220 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting stationwagen
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Zwart
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 4,44 m
Breedte 1,82 m
Totale hoogte 1,6 m
Wielbasis 2,67 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen 575 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 9,7 s
Maximumsnelheid 200 km/u
Gemiddeld verbruik 5,3 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 124 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over BMW X1 sDrive18i (G-972-VN)

Wat is de APK status van G-972-VN?

De APK van G-972-VN is verlopen op 30-10-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is G-972-VN een import auto?

Ja, G-972-VN is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft G-972-VN gehad?

G-972-VN heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoe zuinig is de BMW X1 sDrive18i in de praktijk?

In de praktijk verbruikt de X1 sDrive18i gemiddeld 6,5-7,5 liter per 100 km (1 op 13-15), terwijl het officiële WLTP-verbruik circa 5,5 l/100 km (1 op 18) is[3].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €200-€400 voor regulier onderhoud, €35-€50 voor APK, en incidenteel €500-€1000 voor reparaties bij normaal gebruik.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 100 pk in 2025?

Circa €48 per maand aan motorrijtuigenbelasting voor een benzineauto van 100 pk.

Wat is de huidige marktwaarde van een BMW X1 sDrive18i uit 2015?

Tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende motorproblemen?

Incidenteel distributieketting, turbo en injector-problemen, vooral bij slecht onderhoud. Over het algemeen is de motor betrouwbaar.

Is de automaat betrouwbaar?

Ja, de 6-traps Steptronic is betrouwbaar, maar kan op hoge leeftijd last krijgen van schokken of vertraging. Onderhoud is essentieel.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Distributieketting (timing chain)

Incidenteel slijtage bij hoge kilometerstanden

Herkenningspunten:

Tikgeluid, motorstoring

Laag
Motor

Turbo

Zeldzaam, maar mogelijk bij slecht onderhoud

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Laag
Motor

Injectoren

Vervuiling door directe injectie

Herkenningspunten:

Onregelmatig stationair, vermogensverlies

Aandacht vereist
Transmissie

Automaat (Steptronic)

Schokken of vertraging bij oudere exemplaren

Herkenningspunten:

Onrustig schakelen, vertraging

Laag
Elektronica

Elektronica

Sensoren, infotainment

Herkenningspunten:

Waarschuwingslampjes, storingen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare BMW X1 sDrive18i kentekens

Model Kenteken