Kenteken check GDT-42-V
APK geldig tot jun 2028 - 7 eigenaars - 15.794 km (peildatum nov 2025)
15 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken GDT42V
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid Dacia Jogger TCe 110 (2024) – Kenteken GDT-42-V
Waardebehoud Dacia Jogger TCe 110 (2024) – Kenteken GDT-42-V
Onderhoud Dacia Jogger TCe 110 (2024) – Kenteken GDT-42-V
Veiligheid Dacia Jogger TCe 110 (2024) – Kenteken GDT-42-V
Prestaties Dacia Jogger TCe 110 (2024) – Kenteken GDT-42-V
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Dacia Jogger TCe 110 komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1280 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Zeer ruim interieur met zeven zitplaatsen en grote kofferbak (160 liter minimaal, uitklapbare derde rij)[1][2].
- Uitzonderlijk zuinig voor een MPV: praktijkverbruik rond 5,0–6,4 l/100 km[2].
- Lage aanschaf- en onderhoudskosten vergeleken met concurrenten[2][3].
- Betrouwbare, eenvoudige techniek gebaseerd op Renault-platform[4].
- Goede trekkracht dankzij turbo, ook bij belading[2][3].
- Modulair dakrek systeem voor extra bagageruimte (tot 80 kg)[3].
Nadelen
- Beperkte actieve veiligheid (Euro NCAP 1 ster in basisuitvoering)[6].
- Sobere uitrusting en beperkte luxe- en comfortvoorzieningen.
- Matig waardebehoud door budgetimago en sterke concurrentie.
- Wind- en weggeruis op snelweg hoger dan bij duurdere MPV’s[3].
- Zachte vering, wat zorgt voor veel rol in bochten[2][3].
- Geen automatische transmissie beschikbaar in deze uitvoering.
Diepgaande beoordeling
Kenteken GDT-42-V is een grijze Dacia Jogger uit 2024 met een 999cc motor, type 1.0 TCe 110 Extreme 7p. Deze MPV (Midi-MPV) biedt zeven zitplaatsen, voorwielaandrijving en een handgeschakelde zesversnellingsbak. De nieuwprijs bedroeg €28.573. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.
De Dacia Jogger 1.0 TCe 110 is uitgerust met een driecilinder turbomotor van 999cc, motorcode H5Dt TCe 110 I3 12V[6]. Deze motor levert 109 pk (81 kW) en 200 Nm koppel, wat voor een MPV van deze klasse verrassend krachtig is[1][3]. De turbo zorgt voor voldoende trekkracht, zelfs bij volledige belading[2][3]. De motor voldoet aan Euro 6-norm en gebruikt directe injectie[1]. Bekende problemen met de timing chain, turbo, injectoren of olieverbruik zijn tot nu toe niet breed gedocumenteerd in forums of reviews. Wel geldt: deze motor is gebaseerd op oudere Renault-techniek, wat doorgaans betrouwbaarheid en lage onderhoudskosten oplevert, maar mogelijk minder geavanceerd is qua emissies en onderhoudsintervallen[4].
De zesversnellingsbak is handmatig en biedt een lange schakelpook, maar schakelt soepel en betrouwbaar[2][3]. Er zijn geen meldingen van veelvoorkomende defecten aan de versnellingsbak bij deze specifieke variant. Onderhoudskosten zijn laag, mede door het eenvoudige ontwerp en de beschikbaarheid van onderdelen. Jaarlijkse onderhoudskosten (exclusief APK) liggen rond de €200–€300, afhankelijk van de dealer en eventuele extra werkzaamheden. APK-kosten zijn standaard (ca. €35–€50 per jaar).
Het praktijkverbruik van de Dacia Jogger 1.0 TCe 110 ligt rond de 5,0 l/100 km bij constante snelheid (100 km/h) en circa 6,4 l/100 km bij gemengd gebruik, inclusief snelweg[2]. Het WLTP-verbruik is officieel niet gepubliceerd in de zoekresultaten, maar praktijkcijfers zijn gunstig voor een zevenzitter. De wegenbelasting in Nederland voor 81 pk bedraagt in 2025 circa €88 per kwartaal (€352 per jaar), afhankelijk van gewicht en provincie. De marktwaarde van een 2024 exemplaar ligt anno 2025 tussen de €16.000 en €20.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting. Het waardebehoud is matig tot redelijk, mede door het budgetkarakter en de sterke concurrentie van gebruikte MPV’s.
De grijze Dacia Jogger met kenteken GDT-42-V uit 2024 is een uitzonderlijk praktische en betaalbare zevenzitter, met een verrassend zuinige en krachtige driecilinder turbo. Het interieur is ruim, het rijcomfort goed en de onderhoudskosten laag. Het nadeel is de beperkte uitrusting (vooral op het gebied van veiligheid en comfort) en het matige waardebehoud. Voor gezinnen die veel ruimte en weinig kosten zoeken, is dit een interessante keuze.
Deze grijze Dacia Jogger met kenteken GDT-42-V uit 2024 is een unieke combinatie van ruimte, zuinigheid en lage kosten. De techniek is bewezen en onderhoudsvriendelijk, maar het ontwerp en de uitrusting zijn sober. De auto is vooral geschikt voor praktische kopers die waarde hechten aan functionaliteit boven luxe.
Optiepakket
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
Foto's
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Import Status
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Dacia Jogger TCe 110 (GDT-42-V)
Wat is de APK status van GDT-42-V?
De APK van GDT-42-V is geldig tot juni 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is GDT-42-V een import auto?
Nee, GDT-42-V is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft GDT-42-V gehad?
GDT-42-V heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoeveel pk heeft de Dacia Jogger 1.0 TCe 110?
109 pk (81 kW)[1][3][5].
Wat is het praktijkverbruik van deze Jogger?
Gemiddeld 5,0–6,4 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en belading[2].
Hoeveel zitplaatsen heeft de Jogger Extreme 7p?
Zeven zitplaatsen, waarvan de derde rij opklapbaar is[2][3].
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Ca. €200–€300 exclusief APK, afhankelijk van dealer en onderhoudspakket.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?
Ongeveer €88 per kwartaal (€352 per jaar) voor 81 pk in 2025.
Hoe scoort de Jogger op veiligheid?
Euro NCAP 1 ster in basisuitvoering, gebaseerd op Sandero Stepway-resultaten[6].
Veelvoorkomende problemen
Timing chain slijtage
Geen breed gedocumenteerde problemen, maar bij oudere Renault-motoren komt timing chain slijtage voor bij hoge kilometerstanden.
Kenmerken:
Ratelen, motorstoring.
Turbo problemen
Incidenteel meldingen van turbo-lekkage of defect bij vergelijkbare Renault-motoren, maar niet specifiek voor deze Jogger-variant.
Kenmerken:
Vermogenverlies, rookontwikkeling.
Injector vervuiling
Directe injectie kan leiden tot vervuiling, vooral bij korte ritten en goedkope brandstof.
Kenmerken:
Onregelmatig stationair toerental, storingslampje.
Olieverbruik
Geen breed gemeld, maar mogelijk bij hoge kilometerstanden of intensief gebruik.
Kenmerken:
Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen.
Versnellingsbak slijtage
Geen specifieke meldingen, maar lange schakelpook kan slijtage bevorderen bij ruw gebruik.
Kenmerken:
Moeilijk schakelen, knerpend geluid.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Dacia
Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2024) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1280 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.