Kenteken check GFB-85-V
APK geldig tot okt 2027 - 6+ eigenaars
15 punten van aandacht bij kenteken GFB85V
Basis informatie
Betrouwbaarheid VW Polo 1.0 TSI OPF (2021) – Kenteken GFB-85-V
Waardebehoud VW Polo 1.0 TSI OPF (2021) – Kenteken GFB-85-V
Onderhoud VW Polo 1.0 TSI OPF (2021) – Kenteken GFB-85-V
Veiligheid VW Polo 1.0 TSI OPF (2021) – Kenteken GFB-85-V
Prestaties VW Polo 1.0 TSI OPF (2021) – Kenteken GFB-85-V
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Een blik op de RDW-registratie van deze VW Polo 1.0 TSI OPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1207 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Sportief design met R-Line uitvoering en grotere velgen
- Comfortabel, stil en ruim interieur voor het segment
- Zuinige 999cc benzinemotor met lage CO2-uitstoot
- Moderne veiligheids- en comfortvoorzieningen
- Goed waardebehoud en sterke tweedehands vraag
- Vlotte en comfortabele DSG-automaat
Waar je op moet letten
- Relatief hoge nieuwprijs vergeleken met concurrenten
- DSG-onderhoud is duurder dan handgeschakelde versie
- Carbon buildup bij inlaatkleppen mogelijk (directe injectie)
- Geen plug-in of volledig elektrische variant beschikbaar
- Kleine kofferbak (351 liter)
- Incidenteel olieverbruik bij sommige exemplaren
Volledige analyse
Kenteken GFB-85-V is een blauwe Volkswagen Polo uit 2021 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor, automaat en R-Line Business uitvoering. Deze hatchback (klein, voorwielaandrijving) had een nieuwprijs van €38.356 en is populair vanwege het sportieve uiterlijk, het comfort en de degelijke bouwkwaliteit. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.
## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De 999cc 3-cilinder benzinemotor in deze Polo is een 1.0 TSI met turbo. De meest voorkomende motorcode voor deze motor in de Polo VI (2021) is **EA211** (specifiek: EA211 Evo, 81pk/60kW, 3-cilinder turbo)[1]. Deze motor is ook bekend onder de interne codenaam **CHZD** of **CHZC** (afhankelijk van het exacte vermogen en emissienorm), maar voor de Nederlandse markt is EA211 de gangbare aanduiding. **Bekende problemen** - **Timing chain (distributieketting):** De EA211-motoren hebben een kettingaandrijving. Over het algemeen zijn deze betrouwbaar, maar bij onvoldoende onderhoud of olie van slechte kwaliteit kan slijtage optreden. Ernst: **orange** (matig, vooral bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud)[forum-ervaringen]. - **Turbo:** De turbo is relatief klein en robuust, maar kan bij intensief gebruik (veel korte ritten, koude starts) sneller slijten. Ernst: **yellow** (licht, incidenteel gemeld op forums). - **Injectoren:** Directe injectie kan leiden tot vervuiling van de inlaatkleppen (carbon buildup), vooral bij veel stadsgebruik. Ernst: **orange** (matig, regelmatig reinigen aanbevolen). - **Oliewissel & olieverbruik:** Deze motor vraagt om tijdige oliewissels (max. 15.000 km of 1x per jaar). Incidenteel olieverbruik gemeld, maar geen structureel probleem. Ernst: **yellow** (licht, mits goed onderhouden). **Transmissie (automaat)** Deze Polo is uitgerust met een 7-traps DSG-automaat (DQ200, droge koppeling). Deze transmissie is bekend vanwege zijn vlotte schakelgedrag en lage verbruik. Bekende aandachtspunten: - **Koppelingspakket:** Bij veel stadsgebruik of agressief rijgedrag kan slijtage optreden aan het koppelingspakket. Ernst: **orange** (matig, vooral bij hoge kilometerstanden). - **Software-updates:** Regelmatig zijn er recalls of software-updates voor de DSG, vooral gericht op schakelgedrag en betrouwbaarheid. Ernst: **yellow** (licht, mits up-to-date gehouden). - **Onderhoudskosten:** Een DSG-oliebeurt wordt om de 60.000 km aanbevolen (ca. €200-€300 bij dealer). **Verbruik (WLTP vs praktijk)** - **WLTP:** Officieel verbruik volgens WLTP-cyclus is ca. 5,0 l/100km (1 op 20)[3]. - **Praktijk:** In de praktijk ligt het verbruik tussen de 5,5 en 6,5 l/100km (1 op 15-18), afhankelijk van rijstijl en gebruik[forum-ervaringen]. **Marktwaarde & waardebehoud** De nieuwprijs van deze Polo was €38.356. De huidige marktwaarde (2025) voor een exemplaar uit 2021 met gemiddeld kilometerstand ligt tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat, onderhoud en opties. Het waardebehoud is goed te noemen voor een compacte hatchback, mede door het sterke VW-merk en de relatief lage onderhoudskosten. **Onderhoudskosten per jaar** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150-€300 per jaar (afhankelijk van kilometerstand en type beurt). - **Reparaties:** Incidenteel, gemiddeld €200-€500 per jaar (afhankelijk van leeftijd en gebruik). - **Bandenset:** €400-€600 per 4 jaar. **Wegenbelasting (81pk in Nederland)** Voor een benzineauto met 81pk (60kW) betaal je in 2025 €48 per maand aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting)[belastingdienst.nl].
## Transmissie & Rijgedrag De 7-traps DSG-automaat zorgt voor soepele en snelle schakelingen, ideaal voor zowel stad als snelweg. Het rijcomfort is hoog, mede door de goede geluidsisolatie en het sportieve, maar niet te harde onderstel. De R-Line uitvoering voegt sportstoelen, grotere velgen (16 of 17 inch) en een sportiever uiterlijk toe[2][4]. **Bekende aandachtspunten transmissie:** - **DSG-koppeling:** Bij veel stadsgebruik kan de koppeling sneller slijten. Regelmatig onderhoud (oliebeurt om de 60.000 km) verlengt de levensduur. - **Software-updates:** Houd de software up-to-date voor optimale betrouwbaarheid. - **Schakelgedrag:** In de praktijk zijn gebruikers tevreden over het vlotte en comfortabele schakelgedrag, ook in files en op de snelweg[6].
## Praktische kosten - **Verzekering:** WA+ beperkt casco ca. €25-€40 per maand (afhankelijk van leeftijd en schadevrije jaren). - **Brandstofkosten:** Bij 15.000 km/jaar en gemiddeld verbruik van 6,0 l/100km: ca. €1.800 per jaar (benzineprijs €2,00/l). - **Onderhoud:** Gemiddeld €400-€600 per jaar (incl. APK, beurten, banden). - **Wegenbelasting:** €576 per jaar.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Sportief design:** R-Line uitvoering met grotere velgen, sportstoelen en R-Line details[2][4]. - **Comfortabel en stil:** Goede geluidsisolatie en comfortabele zitpositie, ook op langere ritten[6]. - **Zuinig en modern:** Laag verbruik, lage CO2-uitstoot en moderne veiligheidsvoorzieningen[3][4]. - **Betrouwbaarheid:** EA211-motor en DSG-automaat zijn inmiddels volwassen technieken met weinig kinderziekten. - **Waardebehoud:** Sterk merk, goede tweedehands vraag. - **Ruim interieur:** Verrassend ruim voor een compacte hatchback. **Nadelen** - **Hoge nieuwprijs:** In verhouding tot concurrenten (Skoda Fabia, Seat Ibiza) relatief duur in aanschaf[5]. - **Onderhoud DSG:** DSG-onderhoud is duurder dan een handgeschakelde versie. - **Carbon buildup:** Directe injectie kan leiden tot vervuiling van inlaatkleppen (regelmatig reinigen aanbevolen). - **Beperkte opties elektrisch/hybride:** Geen plug-in of volledig elektrische variant beschikbaar. - **Kleine kofferbak:** 351 liter is minder dan bij sommige concurrenten. - **Incidenteel olieverbruik:** Bij sommige exemplaren licht olieverbruik gemeld.
Deze blauwe Volkswagen Polo met kenteken GFB-85-V uit 2021 is een sportieve, comfortabele en zuinige hatchback met een betrouwbare 999cc benzinemotor en moderne automaat. Het waardebehoud is goed, de onderhoudskosten zijn redelijk en de rij-ervaring is prettig. Let bij aankoop op het onderhoudshistorie van de motor (timing chain, olie) en de DSG-automaat. Voor wie een degelijke, sportief ogende compacte auto zoekt, is deze Polo een sterke keuze.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 38
Afbeeldingen
+4
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over VW Polo 1.0 TSI OPF (GFB-85-V)
Wat is de APK status van GFB-85-V?
De APK van GFB-85-V is geldig tot oktober 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is GFB-85-V een import auto?
Ja, GFB-85-V is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft GFB-85-V gehad?
GFB-85-V heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Polo 1.0 TSI R-Line Business automaat?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,5 en 6,5 l/100km (1 op 15-18), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Officieel (WLTP) is dit 5,0 l/100km (1 op 20)[3].
Hoe betrouwbaar is de 999cc benzinemotor?
De EA211-motor is over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Let op slijtage van de timing chain, turbo en carbon buildup bij de inlaatkleppen.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld €400-€600 per jaar (incl. APK, beurten, banden). DSG-oliebeurt om de 60.000 km (ca. €200-€300).
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 81pk in Nederland?
In 2025 betaal je €48 per maand aan motorrijtuigenbelasting voor een benzineauto met 81pk.
Wat is de huidige marktwaarde van een Polo 1.0 TSI R-Line Business uit 2021?
Tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en opties.
Zijn er bekende problemen met de DSG-automaat?
Incidenteel slijtage aan het koppelingspakket bij veel stadsgebruik. Regelmatig onderhoud en software-updates zijn belangrijk.
Veel voorkomende klachten
Timing chain slijtage
Slijtage distributieketting bij onvoldoende onderhoud of hoge kilometerstand
Signalen:
Ratelen, motorstoring
Turbo slijtage
Snellere slijtage turbo bij veel korte ritten/koude starts
Signalen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Carbon buildup inlaatkleppen
Vervuiling door directe injectie, vooral bij stadsgebruik
Signalen:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies
DSG-koppeling slijtage
Snellere slijtage koppelingspakket bij veel stadsgebruik
Signalen:
Schokken, haperen bij het schakelen
Oliewissel & olieverbruik
Incidenteel olieverbruik, tijdige oliewissel belangrijk
Signalen:
Olielampje, lage oliepeil
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1207 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.