Kenteken check GRD-95-T
APK verlopen - 3+ eigenaars - 114.609 km (peildatum nov 2024)
13 punten van aandacht bij kenteken GRD95T
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz C 400 (2015) – Kenteken GRD-95-T
Waardebehoud Mercedes-Benz C 400 (2015) – Kenteken GRD-95-T
Onderhoud Mercedes-Benz C 400 (2015) – Kenteken GRD-95-T
Veiligheid Mercedes-Benz C 400 (2015) – Kenteken GRD-95-T
Prestaties Mercedes-Benz C 400 (2015) – Kenteken GRD-95-T
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze Mercedes-Benz C 400 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1645 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Krachtige en soepele V6 bi-turbo motor met uitstekende trekkracht
- Luxe uitrusting en hoogwaardige afwerking (Edition 1)
- 4MATIC vierwielaandrijving voor meer grip en veiligheid
- Sportief rijgedrag met meerdere rijmodi
- Geavanceerde veiligheidsvoorzieningen
- Goed waardebehoud voor een sportieve D-segment sedan
Aandachtspunten
- Hoge wegenbelasting door vermogen en gewicht
- Praktijkverbruik ligt aanzienlijk hoger dan fabrieksopgave
- Onderhoud en reparaties zijn duurder dan gemiddeld
- Incidenteel olieverbruik en mogelijke turbo-problemen bij hoge km-stand
- Beperkte bagageruimte (481 liter)
- Elektronica kan storingsgevoelig zijn bij ouderdom
Gedetailleerde analyse
Kenteken GRD-95-T is een zwarte Mercedes-Benz C-klasse uit 2015 met een 2996cc V6 bi-turbo benzinemotor, 7-traps automaat en 4MATIC vierwielaandrijving. Deze luxe sedan uit het bouwjaar 2014 was destijds leverbaar vanaf €63.695 en behoort tot de sportieve top van de C-klasse W205-generatie. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.
## Motor & Techniek **Motorcode:** De 2996cc V6 bi-turbo benzinemotor in de Mercedes-Benz C-klasse 400 4MATIC Edition 1 (2015) heeft de interne aanduiding **M276 DE30 AL**. Deze motor levert 329 pk (245 kW) en 480 Nm koppel, beschikbaar vanaf 1.600 toeren[1][6]. De motor is voorzien van directe injectie, dubbele bovenliggende nokkenassen (DOHC) en 24 kleppen. De kracht wordt overgebracht via een 7-traps automaat (7G-TRONIC PLUS) en het 4MATIC vierwielaandrijvingssysteem[1][6]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen wijdverbreide meldingen van slijtage of problemen bij deze motor. Regelmatig olie verversen is belangrijk om slijtage te voorkomen. Ernst: **yellow** (licht). - **Turbo’s:** Incidenteel meldingen van turbo-lekkage of defecte wastegates bij hoge kilometerstanden. Ernst: **orange** (matig). - **Injectoren:** Zelden problemen, maar bij verkeerde brandstofkwaliteit kunnen storingen optreden. Ernst: **yellow** (licht). - **Oliewissel & olieverbruik:** Deze motor staat bekend om matig olieverbruik (ca. 1 liter per 5.000 km bij normaal gebruik). Regelmatige oliewissel (maximaal elke 15.000 km of 1x per jaar) is essentieel voor een lange levensduur. Ernst: **orange** (matig). **Transmissie:** De 7G-TRONIC PLUS automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kunnen schakelproblemen of versnellingsbakstoringen voorkomen. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) verlengt de levensduur. Ernst: **orange** (matig). Onderhoudskosten transmissie: ca. €300-€500 per beurt.
## Transmissie & Rijgedrag De 7-traps automaat schakelt vlot en soepel, mede dankzij de sportmodi (Comfort, Sport, Sport+). De 4MATIC aandrijving zorgt voor uitstekende grip in alle weersomstandigheden. Het chassis is sportief afgesteld, maar comfortabel genoeg voor dagelijks gebruik. De C-klasse W205 uit 2014 introduceerde geavanceerde veiligheidsvoorzieningen zoals collision assist en vermoeidheidsherkenning[5].
## Praktische Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Fabrieksopgave (NEDC):** 7,3–7,8 l/100 km (32,2–30,2 mpg US)[1][7]. - **Praktijkverbruik (eigenaren):** 9–11 l/100 km is realistisch bij normaal gebruik, afhankelijk van rijstijl en verkeersomstandigheden. **Wegenbelasting (Nederland, 2025):** Voor een benzineauto met 245 pk (180 kW) betaal je in 2025 **€1.344 per jaar** (tarief gebaseerd op gewicht en CO₂-uitstoot; check altijd de RDW voor exacte bedragen per kenteken). **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50. - **Onderhoudsbeurt (A/B):** €250–€450 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Incidenteel €500–€1.500 per jaar bij ouderdom/hoge km-stand (remmen, ophanging, elektronica). - **Bandenset:** €600–€1.000 per 40.000–50.000 km. **Marktwaarde & waardebehoud:** De nieuwprijs was €63.695. In 2025 ligt de actuele marktwaarde voor een goed onderhouden exemplaar tussen **€18.000 en €25.000**, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. De C-klasse 400 4MATIC behoudt zijn waarde beter dan gemiddeld in het D-segment, mede door het sportieve karakter en het Mercedes-Benz imago.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Krachtige en soepele V6 bi-turbo motor** met uitstekende trekkracht[1][6]. - **Luxe uitrusting en hoogwaardige afwerking** (Edition 1 heeft extra opties). - **4MATIC vierwielaandrijving** voor meer grip en veiligheid. - **Sportief rijgedrag** met meerdere rijmodi (Comfort, Sport, Sport+)[5]. - **Geavanceerde veiligheidsvoorzieningen** zoals collision assist en vermoeidheidsherkenning[5]. - **Goed waardebehoud** voor een sportieve D-segment sedan. **Nadelen** - **Hoge wegenbelasting** door het vermogen en gewicht. - **Praktijkverbruik** ligt aanzienlijk hoger dan de fabrieksopgave. - **Onderhoud en reparaties** zijn duurder dan bij een gemiddelde middenklasser. - **Incidenteel olieverbruik** en mogelijke turbo-problemen bij hoge kilometerstanden. - **Beperkte bagageruimte** (481 liter) ten opzichte van concurrenten. - **Elektronica** kan storingsgevoelig zijn bij ouderdom (o.a. COMAND-systeem).
Deze zwarte Mercedes-Benz C-klasse met kenteken GRD-95-T uit 2015 is een sportieve, luxe sedan met een krachtige V6 bi-turbo motor en 4MATIC vierwielaandrijving. De auto biedt veel rijplezier, luxe en veiligheid, maar kent ook hogere gebruikskosten en incidentele technische mankementen bij hoge leeftijd of kilometerstand. Een goed onderhouden exemplaar is een aantrekkelijke keuze voor liefhebbers van sportieve D-segment sedans, mits rekening wordt gehouden met de onderhoudskosten en wegenbelasting.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 48
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Mercedes-Benz C 400 (GRD-95-T)
Wat is de APK status van GRD-95-T?
De APK van GRD-95-T is verlopen op 03-08-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is GRD-95-T een import auto?
Ja, GRD-95-T is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft GRD-95-T gehad?
GRD-95-T heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de Mercedes-Benz C-klasse 400 4MATIC?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 9 en 11 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en verkeersomstandigheden. De fabrieksopgave (7,3–7,8 l/100 km) wordt in de praktijk zelden gehaald[1][7].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Voor een benzineauto met 245 pk (180 kW) betaal je in 2025 ongeveer €1.344 per jaar aan wegenbelasting. Het exacte bedrag hangt af van het gewicht en de CO₂-uitstoot van het kenteken.
Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?
Reken op €250–€450 per jaar voor regulier onderhoud, €35–€50 voor de APK, en incidenteel €500–€1.500 voor grotere reparaties bij hoge leeftijd of kilometerstand.
Hoe betrouwbaar is de 7G-TRONIC PLUS automaat?
De automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kunnen schakelproblemen of storingen voorkomen. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) verlengt de levensduur.
Wat is de actuele marktwaarde van deze auto?
De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €18.000 en €25.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.
Zijn er bekende motorproblemen bij deze V6 bi-turbo?
Incidenteel olieverbruik en turbo-problemen bij hoge kilometerstanden. Geen wijdverbreide problemen met de distributieketting of injectoren, mits het onderhoud op orde is.
Mogelijke gebreken
Oliewissel & olieverbruik
Matig olieverbruik, regelmatige oliewissel noodzakelijk
Kenmerken:
Oliepeil daalt sneller dan normaal
Turbo-lekkage/wastegate
Incidenteel lekkage of defecte wastegate bij hoge km-stand
Kenmerken:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat
Transmissie schakelproblemen
Schakelproblemen of storingen bij hoge km-stand
Kenmerken:
Haperende schakelingen, foutmeldingen
Elektronica-storingen
COMAND-systeem of andere elektronica kan storingsgevoelig zijn
Kenmerken:
Beeldscherm uitval, bedieningsproblemen
Remmen & ophanging
Snellere slijtage remmen en ophanging bij sportief gebruik
Kenmerken:
Piepende remmen, speling in ophanging
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2015) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1645 kg. Dat is 37% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke Mercedes-Benz C 400 modellen
| Voertuig | Registratie |
|---|---|