Kenteken check H-224-PT

APK verlopen - 3 eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-017008
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
H-224-PT
Automerk
Volvo
Volvo logo
Type
V60 T5 Polestar Performance
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-224-PT: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Brandstoftype
Benzine
Volvo V60 T5 Polestar Performance 2020

Betrouwbaarheid Volvo V60 T5 Polestar Performance (2020) – Kenteken H-224-PT

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
44

Waardebehoud Volvo V60 T5 Polestar Performance (2020) – Kenteken H-224-PT

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Volvo V60 T5 Polestar Performance (2020) – Kenteken H-224-PT

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
69

Veiligheid Volvo V60 T5 Polestar Performance (2020) – Kenteken H-224-PT

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
95

Prestaties Volvo V60 T5 Polestar Performance (2020) – Kenteken H-224-PT

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
77

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 31.000 - € 38.000
Adviesprijs nieuw
€ 53.923
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
10 dagen
Eigenaarhistorie
3 eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
B4204T26
Vergelijkbare kentekens
17 voertuigen
Bekeken
288 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Volvo V60 T5 Polestar Performance bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Volvo op basis van 1708 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 242 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 268 / kwartaal
Zeeland ca. € 260 / kwartaal
Utrecht ca. € 255 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 250 / kwartaal
Gelderland ca. € 263 / kwartaal
Limburg ca. € 258 / kwartaal
Overijssel ca. € 265 / kwartaal
Flevoland ca. € 260 / kwartaal
Drenthe ca. € 268 / kwartaal
Friesland ca. € 270 / kwartaal
Groningen ca. € 273 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Ruime en praktische combi met grote kofferbak
  • Luxe Inscription-uitvoering met hoogwaardige materialen en veel standaarduitrusting
  • Betrouwbare en krachtige 2.0 T5 benzinemotor
  • Comfortabel en stil rijgedrag
  • Uitgebreide veiligheidsvoorzieningen
  • Redelijk verbruik voor zijn klasse

Minpunten

  • Hoge wegenbelasting door fiscaal vermogen en gewicht
  • Minder sportief en direct rijgedrag dan Duitse concurrenten
  • Relatief hoge onderhoudskosten, vooral bij dealer
  • Beperkte keuze op de occasionmarkt
  • Incidenteel elektronische storingen (infotainment, sensoren)
  • Licht verhoogd olieverbruik bij sommige exemplaren

Volledige analyse

Kenteken H-224-PT is een zwarte Volvo V60 uit 2020 met een 1969cc motor. Dit rapport geeft een volledig overzicht van deze specifieke variant, inclusief technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen.

## Motorcode en technische specificaties De Volvo V60 2.0 T5 Inscription uit 2018 heeft een 2.0-liter viercilinder benzinemotor met turbo (1969cc). De motorcode is **B4204T26** (of vergelijkbaar, afhankelijk van markt en uitvoering)[7]. Deze motor levert 184 pk (187 kW) bij 5500 rpm en 350 Nm koppel tussen 1500 en 4800 rpm[3]. De aandrijflijn bestaat uit een 8-traps automaat (Geartronic) en voorwielaandrijving[2]. ## Bekende problemen en betrouwbaarheid **Timing chain:** Geen wijdverbreide problemen gemeld, maar bij hoge kilometerstanden (150.000 km+) kan slijtage optreden. Controleer altijd op kettinggeruis bij aankoop. **Categorie:** yellow (licht)[eigenarenfora]. **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-lekkages of defecten, vooral bij intensief gebruik of onregelmatig onderhoud. **Categorie:** orange (matig)[eigenarenfora]. **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij storingen kunnen deze duur zijn om te vervangen. **Categorie:** yellow (licht)[eigenarenfora]. **Olieverbruik:** Sommige eigenaren melden licht verhoogd olieverbruik, maar niet structureel zoals bij oudere Volvo-modellen. **Categorie:** yellow (licht)[eigenarenfora]. ## Transmissie en onderhoud De 8-traps automaat (Aisin AW) is over het algemeen betrouwbaar, maar vroege exemplaren kunnen last hebben van schokkerig schakelen of softwareproblemen. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) wordt aangeraden voor een lange levensduur. Onderhoudskosten zijn gemiddeld voor deze klasse: een grote beurt kost circa €400-€600, een kleine beurt €200-€300. APK-keuring: €35-€50 per jaar.

## Transmissie en rijgedrag De 8-traps automaat schakelt soepel en past goed bij het karakter van de V60. De voorwielaandrijving zorgt voor een stabiele wegligging, maar minder sportief dan de AWD-varianten. Het chassis is comfortabel en dempt oneffenheden goed, maar de stuurfeedback is minder direct dan bij Duitse concurrenten[6].

## Verbruik, marktwaarde en onderhoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** Ongeveer 6,5-7,0 l/100 km (1 op 15,4-15,0)[fabrieksopgave]. - **Praktijk:** Veel eigenaren halen 1 op 13-14 (7,7-7,1 l/100 km), afhankelijk van rijstijl en gebruik[ervaringenfora]. **Marktwaarde en waardebehoud:** - **Nieuwprijs:** €51.415 - **Huidige marktwaarde (2025):** €18.000-€24.000, afhankelijk van kilometerstand, uitvoering en staat. - **Waardebehoud:** Gemiddeld voor deze klasse; na 7 jaar circa 40-45% van de nieuwprijs over. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 - **Service:** €200-€600 (kleine/grote beurt) - **Reparaties:** Incidenteel, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie. Budget €500-€1000 per jaar voor onverwachte kosten. **Wegenbelasting (184 pk in Nederland):** - **Benzine, 184 pk, gewicht circa 1670 kg:** €1.284 per jaar (tarief 2025).

## Voordelen - **Ruim en praktisch:** Grote kofferbak (43,8 cu.ft) en comfortabele zitplaatsen[2]. - **Luxe uitvoering:** Inscription-trim biedt hoogwaardige materialen, veel standaarduitrusting en opties zoals Nappa leder, panoramadak en premium audio[3]. - **Betrouwbare motor:** De 2.0 T5 is technisch volwassen en kent weinig grote problemen. - **Comfortabel rijgedrag:** Goede demping en stilte in de cabine. - **Moderne veiligheid:** Volvo’s bekende veiligheidssystemen zoals City Safety, BLIS en meer[4]. - **Goede verbruikscijfers voor zijn klasse.** ## Nadelen - **Hoge wegenbelasting:** Door het hoge fiscale vermogen (184 pk) en gewicht. - **Minder sportief:** Voorwielaandrijving en minder directe stuurfeedback dan Duitse concurrenten[6]. - **Onderhoudskosten:** Hoger dan bij Aziatische of Franse merken, vooral bij dealeronderhoud. - **Beperkte opties op de occasionmarkt:** Minder keuze dan bij Duitse merken. - **Softwarematige kinderziektes:** Incidenteel meldingen van elektronische storingen (infotainment, sensoren). - **Licht verhoogd olieverbruik** bij sommige exemplaren.

Deze zwarte Volvo V60 met kenteken H-224-PT uit 2020 is een ruim opgezette, luxe en veilige middenklasser met een betrouwbare benzinemotor en comfortabel rijgedrag. Het verbruik is redelijk, maar de wegenbelasting is hoog. Onderhoudskosten zijn gemiddeld voor het segment, en de marktwaarde is stabiel. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie en controleer de turbo en timingketting bij hoge kilometerstanden. Al met al een degelijke keuze voor wie waarde hecht aan comfort, veiligheid en Scandinavisch design.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Precrash-systeem
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Head-up-Display €1190
Remassistent Pakket
Mistlampen €210
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Parkeerassistent €700
Navigatie €1170
Leer €1250
Metallic lak €830

Voertuig historie

Tijdlijn

APR 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
1 april 2020
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

6 februari 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 51

Voertuigfoto's

Volvo V60 T5 Polestar Performance 2020 – Afbeelding 1
Volvo V60 T5 Polestar Performance 2020 – Afbeelding 2
Volvo V60 T5 Polestar Performance 2020 – Afbeelding 3
Volvo V60 T5 Polestar Performance 2020 – Afbeelding 4
Volvo V60 T5 Polestar Performance 2020 – Afbeelding 5
Volvo V60 T5 Polestar Performance 2020 – Afbeelding 6
Volvo V60 T5 Polestar Performance 2020 – Afbeelding 7
Volvo V60 T5 Polestar Performance 2020 – Afbeelding 8

+3

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Niet verzekerd
Status: Geen dekking
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Niet geldig
Status: Verlopen
Vervaldatum:
Vorige APK: 01-04-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code B4204T26
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1969 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 253 pk (186 kW)
Maximaal koppel 400 Nm
Aangedreven wielen Onbekend
Transmissie Automaat
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,76 m
Totale breedte 1,85 m
Hoogte 1,43 m
Wielafstand 2,87 m
Voertuiggewicht Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Nuttige lading Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 6,7 s
Max. snelheid 235 km/u
Gecombineerd verbruik 6,8 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 172 g/km
Brandstof Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Volvo V60 T5 Polestar Performance (H-224-PT)

Wat is de APK status van H-224-PT?

De APK van H-224-PT is verlopen op 01-04-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is H-224-PT een import auto?

Nee, H-224-PT is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft H-224-PT gehad?

H-224-PT heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Volvo V60 2.0 T5 Inscription?

In de praktijk halen veel eigenaren 1 op 13-14 (7,7-7,1 l/100 km), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het WLTP-verbruik ligt rond de 6,5-7,0 l/100 km.

Hoe betrouwbaar is de 8-traps automaat?

De Aisin 8-traps automaat is over het algemeen betrouwbaar. Incidenteel zijn er meldingen van schokkerig schakelen of softwareproblemen, vooral bij vroege exemplaren. Regelmatige olieverversing verlengt de levensduur.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €200-€600 per jaar voor service, afhankelijk van kleine of grote beurt. APK kost €35-€50. Budget €500-€1000 per jaar voor onverwachte reparaties.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto?

Voor een benzineauto van 184 pk en circa 1670 kg betaal je in 2025 €1.284 per jaar aan wegenbelasting in Nederland.

Wat is de huidige marktwaarde van een Volvo V60 2.0 T5 Inscription uit 2018?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €18.000 en €24.000, afhankelijk van kilometerstand, uitvoering en staat.

Zijn er bekende motorproblemen bij deze Volvo?

Geen structurele problemen, maar let op slijtage van de timingketting bij hoge kilometerstanden, incidentele turbo-lekkages en licht verhoogd olieverbruik bij sommige exemplaren.

Veel voorkomende klachten

Laag risico
Motor

Timing chain slijtage

Bij hoge kilometerstanden kan de timingketting slijten, wat tot geruis leidt.

Symptomen:

Motorgeluid, storingslampje

Let op
Motor

Turbo lekkage/defect

Incidenteel meldingen van turbo-problemen, vooral bij intensief gebruik.

Symptomen:

Vermogensverlies, olieverlies

Laag risico
Motor

Injector storing

Geen structureel probleem, maar bij storing duur om te vervangen.

Symptomen:

Onregelmatig stationair, storingslampje

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen

Softwarematige problemen met infotainment of sensoren.

Symptomen:

Beeldscherm hapert, sensoren geven foutmeldingen

Laag risico
Motor

Licht verhoogd olieverbruik

Sommige eigenaren melden iets hoger olieverbruik dan gemiddeld.

Symptomen:

Oliewaarschuwingslampje, regelmatig bijvullen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Volvo

Voor dit specifieke model en bouwjaar (volvo uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1708 kg. Dat is 42% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Volvo V60 T5 Polestar Performance exemplaren

Auto Nummerplaat