Kenteken check H-456-NX
APK geldig tot sep 2026 - 3 eigenaars - 191.143 km (peildatum nov 2024)
Let op: 10 bevindingen voor H456NX
Kerninfo
Betrouwbaarheid Volvo V60 D3 (2020) – Kenteken H-456-NX
Waardebehoud Volvo V60 D3 (2020) – Kenteken H-456-NX
Onderhoud Volvo V60 D3 (2020) – Kenteken H-456-NX
Veiligheid Volvo V60 D3 (2020) – Kenteken H-456-NX
Prestaties Volvo V60 D3 (2020) – Kenteken H-456-NX
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Volvo V60 D3 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Volvo op basis van 1695 kg en diesel.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Degelijke en zuinige 2.0 D3 dieselmotor met circa 110 pk
- Comfortabele en ruime middenklasse combi met goede veiligheidsuitrusting
- Handgeschakelde transmissie voor directe rijbeleving en lagere onderhoudskosten
- Relatief laag brandstofverbruik (circa 5,2-6,0 l/100 km in praktijk)
- Goede wegligging en rijcomfort dankzij voorwielaandrijving en onafhankelijke vering
- Waardevastheid door Volvo-merk en degelijke bouwkwaliteit
Aandachtspunten
- Mogelijke problemen met distributieketting (timing chain) bij hogere kilometerstanden
- Turbo kan slijten, wat dure reparaties kan veroorzaken
- Injectoren kunnen verstopt raken of defecten vertonen
- Onderhoud en reparaties kunnen relatief kostbaar zijn vergeleken met kleinere merken
- Handgeschakelde versnellingsbak vereist goed onderhoud en kan slijtage aan koppeling vertonen
- Wegenbelasting voor dieselmotor is hoger dan benzinevarianten
Gedetailleerde analyse
Kenteken H-456-NX is een grijze Volvo V60 2.0 D3 Momentum Pro uit 2020 met een 1969cc 4-cilinder dieselmotor en handgeschakelde transmissie. Deze middenklasse combi biedt een combinatie van degelijkheid, comfort en zuinigheid, met een nieuwprijs van circa €47.415.
De motorcode van de 1969cc 4-cilinder diesel in de Volvo V60 D3 is doorgaans de D4204T7, een 2.0-liter turbodiesel met ongeveer 110 pk (150 pk in sommige markten). Deze motor staat bekend om zijn robuustheid en relatief laag brandstofverbruik (circa 5,2 l/100 km volgens WLTP). Bekende problemen zijn onder meer slijtage aan de kettingspanner van de distributieketting (timing chain), wat kan leiden tot kettingproblemen (ernst: orange, categorie: Motor). Daarnaast kunnen turbo's na hoge kilometrages slijten (orange, Motor) en zijn er meldingen van injectoren die verstopt raken of defecten vertonen (yellow, Motor). Olieverbruik is over het algemeen beperkt, maar bij hogere kilometerstanden kan dit toenemen (yellow, Motor).
De handgeschakelde transmissie van de Volvo V60 D3 is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen, maar onderhoud is belangrijk om slijtage aan koppeling en synchronisatieringen te voorkomen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met periodieke controle en eventueel vervangen van koppelingsonderdelen na circa 150.000 km. De handmatige versnellingsbak draagt bij aan een directe rijbeleving en kan zuiniger zijn dan automaten.
De wegenbelasting voor een 110 pk dieselmotor in Nederland ligt rond de €400-€500 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen incidenteel hogere kosten veroorzaken. Het brandstofverbruik in de praktijk ligt vaak iets hoger dan de WLTP-cijfers, rond 5,5 tot 6,0 l/100 km bij gemengd gebruik.
Bij aankoop van een Volvo V60 2.0 D3 Momentum Pro met kenteken H-456-NX uit 2020 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te verifiëren of de distributieketting en turbo goed zijn onderhouden. Controleer op olielekkages en luister naar ongewone motorgeluiden die kunnen wijzen op kettingslijtage. De handgeschakelde versnellingsbak moet soepel schakelen zonder haperingen. Door de degelijke bouw en goede veiligheidsuitrusting is dit een verstandige keuze voor wie een comfortabele en zuinige middenklasse combi zoekt.
Deze grijze Volvo V60 met kenteken H-456-NX uit 2020 is een betrouwbare en comfortabele dieselcombi met een efficiënte 2.0 D3 motor en handgeschakelde versnellingsbak. Met aandacht voor onderhoud en controle op bekende motorproblemen biedt deze auto een goede balans tussen prestaties, zuinigheid en veiligheid.
Uitrusting
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 32
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: 02
Foto's
+22
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Volvo V60 D3 (H-456-NX)
Wat is de APK status van H-456-NX?
De APK van H-456-NX is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is H-456-NX een import auto?
Nee, H-456-NX is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft H-456-NX gehad?
H-456-NX heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het officiële brandstofverbruik van de Volvo V60 2.0 D3 Momentum Pro?
Het WLTP-gecertificeerde brandstofverbruik ligt rond de 5,2 liter per 100 km, in de praktijk ligt dit meestal tussen 5,5 en 6,0 liter per 100 km.
Welke motorcode heeft de 1969cc dieselmotor in deze Volvo V60?
De motorcode is doorgaans D4204T7, een 2.0-liter 4-cilinder turbodiesel met ongeveer 110 pk.
Zijn er bekende problemen met de distributieketting?
Ja, de distributieketting kan slijtage vertonen aan de kettingspanner, wat kan leiden tot rammelende geluiden en motorproblemen.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, mits goed onderhouden. Koppelingsslijtage kan optreden na intensief gebruik.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze dieselauto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.
Mogelijke gebreken
Distributieketting slijtage
De kettingspanner kan verslijten waardoor de distributieketting speling krijgt en geluiden maakt.
Herkenningspunten:
Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, verminderde prestaties.
Turbo slijtage
Na hoge kilometerstanden kan de turbo minder goed functioneren door slijtage aan lagers of schoepen.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Injector problemen
Verstopping of defecten aan brandstofinjectoren kunnen leiden tot onregelmatige motorloop.
Herkenningspunten:
Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.
Olieverbruik toename
Bij oudere motoren kan het olieverbruik toenemen door slijtage aan zuigerveren.
Herkenningspunten:
Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.
Koppelingsslijtage
Bij handgeschakelde versies kan de koppeling na intensief gebruik slijten.
Herkenningspunten:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Volvo
Voor dit specifieke model en bouwjaar (volvo uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1695 kg. Dat is 41% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.