Kenteken check H-521-NF
APK verlopen - 4 eigenaars - 67.923 km (peildatum mrt 2026)
17 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken H521NF
Basisgegevens
Betrouwbaarheid SEAT Tarraco 1.5 TSI ACT (2020) – Kenteken H-521-NF
Waardebehoud SEAT Tarraco 1.5 TSI ACT (2020) – Kenteken H-521-NF
Onderhoud SEAT Tarraco 1.5 TSI ACT (2020) – Kenteken H-521-NF
Veiligheid SEAT Tarraco 1.5 TSI ACT (2020) – Kenteken H-521-NF
Prestaties SEAT Tarraco 1.5 TSI ACT (2020) – Kenteken H-521-NF
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze SEAT Tarraco 1.5 TSI ACT geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze SEAT op basis van 1665 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Ruime 7-zits midi-SUV met flexibel interieur.
- Efficiënte en moderne 1.5 TSI motor met ACT-technologie.
- Soepele en responsieve DSG-automaat.
- Goede veiligheids- en comfortuitrusting in Xcellence uitvoering.
- Redelijk brandstofverbruik voor segment en vermogen.
- Degelijke wegligging en rijcomfort voor dagelijks gebruik.
Waar je op moet letten
- Automaat kan bij hoge kilometerstand onderhoudsgevoelig zijn.
- Injectoren en turbo kunnen slijtage vertonen bij intensief gebruik.
- Wegenbelasting relatief hoog voor benzineauto met 110 pk.
- Praktijkverbruik ligt hoger dan officiële WLTP-cijfers.
- Onderhoudskosten kunnen oplopen bij grotere reparaties.
- Beperkte terreincapaciteiten door voorwielaandrijving.
Volledige analyse
Kenteken H-521-NF is een groene SEAT Tarraco 1.5 TSI Xcellence 7p. uit 2020 met een 1498cc 4-cilinder benzinemotor die 110 pk levert en is gekoppeld aan een automatische transmissie. Deze midi-SUV met voorwielaandrijving was nieuw verkrijgbaar vanaf circa €48.508.
De 1.5 TSI motor in deze SEAT Tarraco heeft de motorcode MQ-6 en is een 4-cilinder 1498cc turbomotor met directe benzine-injectie en een vermogen van 110 kW (150 pk). De motor heeft een compressieverhouding van 11:1 en levert maximaal 250 Nm koppel tussen 1500 en 3500 tpm. Dit blok is voorzien van ACT (Active Cylinder Technology) voor cilinderuitschakeling om brandstof te besparen. De motor is EU6-gecertificeerd en gebruikt ROZ 95 benzine. De olieverversingscapaciteit is ongeveer 4,8 liter. Bekende motorproblemen zoals timing chain defecten, turbo falen of overmatig olieverbruik zijn bij deze motor relatief zeldzaam, maar injectoren kunnen bij hoge kilometerstanden onderhoud vereisen. De motor staat bekend als betrouwbaar mits goed onderhouden.
De automatische transmissie in deze variant is een DSG-automaat (meestal 7-traps), die soepel schakelt en goed past bij de motor. Bekende defecten aan de automaat zijn zeldzaam, maar zoals bij veel DSG's kunnen bij hoge kilometerstanden mechatronica storingen of koppelomvormer problemen optreden. Regelmatig onderhoud en tijdige olie verversing zijn cruciaal om dure reparaties te voorkomen. De handling van de Tarraco is comfortabel en stabiel, mede dankzij de voorwielaandrijving en het onderstel afgestemd op gezinsgebruik en lange afstanden.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,0 tot 7,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 110 pk benzineauto in Nederland ligt ongeveer tussen €120 en €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, servicebeurten en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900. Grotere reparaties of slijtage onderdelen kunnen extra kosten met zich meebrengen. De marktwaarde van een 2019 SEAT Tarraco 1.5 TSI Xcellence 7p. ligt anno 2025 rond €22.000 tot €27.000, afhankelijk van kilometerstand en staat, met een redelijk waardebehoud voor deze klasse.
Bij aankoop van een SEAT Tarraco 1.5 TSI Xcellence 7p. met kenteken H-521-NF uit 2020 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te zorgen voor een volledige onderhoudshistorie. Let op eventuele DSG-transmissie updates en controleer op software-updates voor motor en transmissie. Controleer de staat van de turbo en injectoren bij hogere kilometerstanden. Een proefrit is aan te raden om de automaat soepelheid en motorrespons te beoordelen. De 7-zits uitvoering biedt veel praktische ruimte, ideaal voor gezinnen. Overweeg een aankoopkeuring voor zekerheid.
Deze groene SEAT Tarraco met kenteken H-521-NF uit 2020 is een ruime, comfortabele en relatief zuinige midi-SUV met een betrouwbare 1.5 TSI motor en een soepele automaat. Met een goede onderhoudshistorie biedt deze auto een goede balans tussen prestaties, comfort en praktische bruikbaarheid voor Nederlandse autokopers.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
APK keuring details: 34
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over SEAT Tarraco 1.5 TSI ACT (H-521-NF)
Wat is de APK status van H-521-NF?
De APK van H-521-NF is verlopen op 13-03-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is H-521-NF een import auto?
Nee, H-521-NF is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft H-521-NF gehad?
H-521-NF heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.5 TSI motor in de SEAT Tarraco?
De motorcode is MQ-6, een 1.5 liter 4-cilinder turbomotor met directe injectie en ACT-technologie.
Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie?
De DSG-automaat is over het algemeen betrouwbaar, mits regelmatig onderhoud en tijdige olie verversing worden uitgevoerd.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 7,0 en 7,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 6,0-6,5 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 110 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2019 SEAT Tarraco 1.5 TSI Xcellence 7p.?
De marktwaarde ligt anno 2025 tussen €22.000 en €27.000, afhankelijk van kilometerstand en staat van de auto.
Bekende aandachtspunten
Injectoren verstopt of defect
Bij hogere kilometerstanden kunnen de directe benzine-injectoren vervuilen of defect raken, wat leidt tot vermogensverlies en verhoogd brandstofverbruik.
Symptomen:
Schokkerig lopen, motorstoringslampje, verminderde acceleratie.
DSG-transmissie mechatronica storingen
De 7-traps DSG-automaat kan problemen krijgen met de mechatronica, vooral bij onvoldoende onderhoud of hoge kilometerstanden.
Symptomen:
Schokkerig schakelen, vertraging bij schakelmomenten, foutcodes.
Turbo lekkage of verminderde prestaties
De turbo kan na langdurig gebruik slijtage vertonen, wat leidt tot verminderde boost en motorprestaties.
Symptomen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Olieverbruik hoger dan normaal
Sommige eigenaren melden verhoogd olieverbruik, mogelijk door zuigerveren of klepafdichtingen.
Symptomen:
Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook bij koude start.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten SEAT
Voor dit specifieke model en bouwjaar (seat uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1665 kg. Dat is 39% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Vergelijkbare SEAT Tarraco 1.5 TSI ACT kentekens
| Auto | Nummerplaat |
|---|---|