Kenteken check H-790-VL

APK geldig tot nov 2026 - 5+ eigenaars - 96.341 km (peildatum nov 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-839484
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
H-790-VL
Automerk
Citroen
Citroen logo
Uitvoering
C1 Airscape PureTech 82
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-790-VL: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Zwart
Type brandstof
Benzine
Citroen C1 Airscape PureTech 82 2015

Betrouwbaarheid Citroen C1 Airscape PureTech 82 (2015) – Kenteken H-790-VL

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
76

Waardebehoud Citroen C1 Airscape PureTech 82 (2015) – Kenteken H-790-VL

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
95

Onderhoud Citroen C1 Airscape PureTech 82 (2015) – Kenteken H-790-VL

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
87

Veiligheid Citroen C1 Airscape PureTech 82 (2015) – Kenteken H-790-VL

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Citroen C1 Airscape PureTech 82 (2015) – Kenteken H-790-VL

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
66

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 7.000 - € 8.000
Nieuwprijs
€ 16.516
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
252 dagen
Eigenaarhistorie
5+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
HM01
Vergelijkbare kentekens
220 voertuigen
Bekeken
872 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Citroen C1 Airscape PureTech 82 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 940 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Lage aanschafprijs
  • Lage onderhoudskosten
  • Zuinig brandstofverbruik
  • Betrouwbare handmatige transmissie
  • Goede waardebehoud

Minpunten

  • Beperkte ruimte
  • Gebrek aan moderne veiligheidsvoorzieningen
  • Mogelijke timing chain problemen
  • Olieverbruik

Uitgebreide analyse

Kenteken H-790-VL is een zwarte Citroen C1 uit 2015 met een 1199cc motor. Deze auto is een hatchback met een handmatige transmissie en een voorwielaandrijving. De nieuwprijs was €15.400. Hieronder vindt u een overzicht van de belangrijkste kenmerken en problemen van deze auto.

De Citroen C1 1.2 PureTech uit 2014 heeft een 1199cc inline-3 benzinemotor met een vermogen van 82 pk (60 kW) bij 5,750 rpm. De motorcode is EB2-F. Bekende problemen met deze motor zijn vooral gerelateerd aan de timing chain en olieverbruik, maar er zijn geen specifieke meldingen over turbo- of injectorproblemen.

De handmatige transmissie van de Citroen C1 is over het algemeen betrouwbaar, maar kan soms last hebben van slijtage aan de koppeling en versnellingsbak. Onderhoudskosten zijn relatief laag.

Het brandstofverbruik van de Citroen C1 is volgens de NEDC-normen 4.3 L/100 km (63.5 mpg-US), maar in de praktijk kan dit variëren afhankelijk van de rijstijl. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €6.000 tot €8.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. De jaarlijkse onderhoudskosten, inclusief APK en service, zijn ongeveer €500 tot €700.

Voordelen van deze auto zijn de lage aanschafprijs, lage onderhoudskosten, en een relatief laag brandstofverbruik. Nadelen zijn de beperkte ruimte en het gebrek aan moderne veiligheidsvoorzieningen.

Deze zwarte Citroen C1 met kenteken H-790-VL uit 2015 is een goede keuze voor wie een betaalbare en zuinige auto zoekt. Echter, potentiële kopers moeten rekening houden met mogelijke problemen zoals timing chain slijtage.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

DAB-Radio Pakket
Leer €850
Metallic lak €450

Voertuig historie

Gebeurtenissen

NOV 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
19 november 2025
JUN 2020

Kilometerstand

XXX,713 km geregistreerd

XXX,713 km
INFO
14 juni 2020
MRT 2015

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
13 maart 2015
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, De bandenspanning is niet correct, Stadslicht werkt niet goed

19 maart 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 41

18 april 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 05

2 april 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 38

Voertuigfoto's

Citroen C1 Airscape PureTech 82 2015 – Afbeelding 1
november 2024
Citroen C1 Airscape PureTech 82 2015 – Afbeelding 2
november 2024
Citroen C1 Airscape PureTech 82 2015 – Afbeelding 3
november 2024
Citroen C1 Airscape PureTech 82 2015 – Afbeelding 4
november 2024
Citroen C1 Airscape PureTech 82 2015 – Afbeelding 5
november 2024

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 25-11-2025

Herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Land van herkomst: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code HM01
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 1199 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Nee
Motorvermogen 82 pk (60 kW)
Trekkracht 118 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Indeling hatchback
Plekken 4 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Zwart
Uitvoering N.v.t.
Subtype N.v.t.
Oorsprong Import

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 3,47 m
Breedte excl. spiegels 1,62 m
Hoogte 1,46 m
Afstand tussen assen 2,34 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit 375 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 11,0 s
Max. snelheid 170 km/u
Gecombineerd verbruik 4,3 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 99 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Citroen C1 Airscape PureTech 82 (H-790-VL)

Wat is de APK status van H-790-VL?

De APK van H-790-VL is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is H-790-VL een import auto?

Ja, H-790-VL is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft H-790-VL gehad?

H-790-VL heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de top snelheid van de Citroen C1 1.2 PureTech?

De top snelheid is 106 mph (171 km/h).

Wat is het brandstofverbruik van de Citroen C1?

Het brandstofverbruik is ongeveer 4.3 L/100 km (63.5 mpg-US) volgens de NEDC-normen.

Wat is de huidige marktwaarde van de Citroen C1?

De marktwaarde ligt rond de €6.000 tot €8.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Hoeveel kost de wegenbelasting voor een 60 pk auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een auto met een vermogen van 60 pk in Nederland hangt af van de provincie en de brandstofsoort, maar voor benzineauto's is het ongeveer €30 tot €40 per maand.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

De jaarlijkse onderhoudskosten zijn ongeveer €500 tot €700.

Is de Citroen C1 een goede keuze voor lange ritten?

De Citroen C1 is meer geschikt voor korte ritten vanwege de beperkte ruimte en comfort.

Bekende aandachtspunten

Hoog risico
Motor

Timing Chain Slijtage

Slijtage aan de timing chain kan leiden tot ernstige motorproblemen.

Symptomen:

Geluiden van de motor, verminderde prestaties.

Let op
Motor

Olieverbruik

Sommige eigenaren melden een verhoogd olieverbruik.

Symptomen:

Oliepeil daalt sneller dan normaal.

Laag risico
Transmissie

Koppeling Slijtage

Slijtage aan de koppeling kan leiden tot problemen bij het schakelen.

Symptomen:

Moeilijk schakelen, geluiden bij het schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Deze auto is waarschijnlijk voorzien van de 1.2 PureTech motor. Bij deze motoren draait de distributieriem in de olie ("wet belt"). Deze riem kan afbrokkelen en de oliepomp verstoppen. Controleer of de riem tijdig is vervangen en of de juiste olie is gebruikt.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 940 kg. Dat is 22% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Citroen C1 Airscape PureTech 82 in Nederland

Auto Nummerplaat