Kenteken check HBT-76-B
APK geldig tot nov 2027 - 3+ eigenaars - 74.229 km (peildatum mrt 2026)
Let op: 14 bevindingen voor HBT76B
Kerninfo
Betrouwbaarheid VW Golf 1.5 eTSI (2023) – Kenteken HBT-76-B
Waardebehoud VW Golf 1.5 eTSI (2023) – Kenteken HBT-76-B
Onderhoud VW Golf 1.5 eTSI (2023) – Kenteken HBT-76-B
Veiligheid VW Golf 1.5 eTSI (2023) – Kenteken HBT-76-B
Prestaties VW Golf 1.5 eTSI (2023) – Kenteken HBT-76-B
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Golf 1.5 eTSI komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1367 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Efficiënte en moderne 1.5-liter TSI motor met mild-hybride technologie voor lager verbruik
- Soepel en snel schakelende 7-traps DSG-automaat
- Rijke uitrusting in R-Line Business uitvoering met sportieve styling en technologie
- Goede wegligging en scherp stuurgedrag dankzij R-Line ophanging en Progressive Steering
- Degelijk bouwkwaliteit en hoog veiligheidsniveau
- Sterk waardebehoud op de Nederlandse occasionmarkt
Nadelen
- DSG-transmissie kan bij intensief gebruik onderhoudsgevoelig zijn
- Mogelijke lichte olieverbruik en kettingspanning issues bij hoge kilometerstanden
- Hogere onderhoudskosten dan gemiddeld voor compacte hatchbacks
- Praktisch verbruik ligt iets boven officiële WLTP-cijfers
- Rijcomfort kan wat stug zijn door sportieve R-Line ophanging
- Relatief hoge wegenbelasting voor benzinemotor met 110 pk
Diepgaande beoordeling
Kenteken HBT-76-B is een zwarte Volkswagen Golf 1.5 eTSI R-Line Business uit 2023 met een 1498cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze compacte middenklasse hatchback combineert sportieve rijeigenschappen met moderne technologie en een luxe uitrusting, met een oorspronkelijke nieuwprijs van circa €44.617.
De 1498cc motor in deze Golf is een 1.5-liter TSI viercilinder turbomotor met motorcode vaak aangeduid als EA211 evo. Deze motor levert 110 pk (81 kW) in de Business uitvoering en is voorzien van Active Cylinder Management (ACT) en een 48V mild-hybride systeem (eTSI). Dit zorgt voor een betere brandstofefficiëntie en soepelere prestaties. De motor staat bekend om zijn relatief lage olieverbruik, maar er zijn meldingen van lichte problemen met de kettingspanning en injectoren bij hogere kilometerstanden. Turbo's zijn over het algemeen betrouwbaar, mits goed onderhouden.
De automaat is een 7-traps DSG (Direct Shift Gearbox) transmissie, die soepel schakelt en bijdraagt aan het sportieve karakter van de Golf. Bekende defecten aan deze DSG zijn zeldzaam, maar kunnen bestaan uit mechatronica storingen of koppeling slijtage bij intensief stadsgebruik. Onderhoud is relatief kostbaar, met periodieke olie- en filterwissels voor de transmissie die essentieel zijn om dure reparaties te voorkomen.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,6 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,0 tot 5,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 110 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900.
De huidige marktwaarde van een Volkswagen Golf 1.5 eTSI R-Line Business uit 2020 met automatische transmissie ligt in Nederland tussen €25.000 en €30.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. De Golf behoudt zijn waarde goed dankzij zijn populariteit en degelijkheid. Bij aankoop is het belangrijk om onderhoudshistorie te controleren, vooral op tijdigheid van DSG- en motorolie verversingen. Let ook op eventuele software-updates voor motor en transmissie.
Deze zwarte Volkswagen Golf met kenteken HBT-76-B uit 2023 is een betrouwbare, zuinige en goed uitgeruste compacte hatchback met een moderne 1.5 eTSI motor en DSG-automaat. Met een goede onderhoudshistorie biedt deze Golf een uitstekende balans tussen rijplezier, comfort en lage gebruikskosten.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
Foto's
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Carrosserie & Inrichting
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over VW Golf 1.5 eTSI (HBT-76-B)
Wat is de APK status van HBT-76-B?
De APK van HBT-76-B is geldig tot november 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is HBT-76-B een import auto?
Ja, HBT-76-B is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft HBT-76-B gehad?
HBT-76-B heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.5 eTSI motor in deze Golf?
De motorcode is meestal EA211 evo, een 1.5-liter viercilinder turbomotor met mild-hybride technologie.
Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat?
De 7-traps DSG is over het algemeen betrouwbaar, mits regelmatig onderhoud zoals olie- en filterverversingen wordt uitgevoerd.
Wat is het praktijkverbruik van deze Golf?
In de praktijk ligt het verbruik rond 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van 4,6 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?
Voor een 110 pk benzinemotor ligt de wegenbelasting ongeveer tussen €120 en €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.
Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?
Een Volkswagen Golf 1.5 eTSI R-Line Business uit 2020 wordt momenteel tussen €25.000 en €30.000 aangeboden, afhankelijk van kilometerstand en staat.
Veelvoorkomende problemen
Timing chain spanners en kettingspanning
Bij hogere kilometerstanden kunnen de kettingspanners verslijten, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk motorschade.
Herkenningspunten:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Injectoren vervuiling of defect
Sommige eigenaren melden problemen met verstuivers die verstopt raken of niet goed functioneren, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Herkenningspunten:
Ruw stationair draaien, verminderde acceleratie, verhoogd brandstofverbruik.
DSG transmissie mechatronica storingen
De elektronische besturing van de DSG kan storingen vertonen, vooral bij intensief stadsverkeer of bij onvoldoende onderhoud.
Herkenningspunten:
Schakelproblemen, schokken bij schakelen, foutmeldingen in dashboard.
Licht olieverbruik
Hoewel de motor over het algemeen zuinig is, kan er bij sommige exemplaren licht verhoogd olieverbruik optreden.
Herkenningspunten:
Regelmatig olie bijvullen tussen onderhoudsbeurten.
Software-updates noodzakelijk
Soms zijn er software-updates nodig voor motor- en transmissiebeheer om optimale prestaties en betrouwbaarheid te garanderen.
Herkenningspunten:
Onregelmatige motorloop, schakelproblemen, verbeterde brandstofefficiëntie na update.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1367 kg. Dat is 14% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.