Kenteken check HN-229-F
APK verlopen - 6 eigenaars - 286.844 km (peildatum feb 2026)
15 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken HN229F
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring (2015) – Kenteken HN-229-F
Waardebehoud BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring (2015) – Kenteken HN-229-F
Onderhoud BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring (2015) – Kenteken HN-229-F
Veiligheid BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring (2015) – Kenteken HN-229-F
Prestaties BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring (2015) – Kenteken HN-229-F
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Wanneer we de data van deze BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1585 kg en diesel.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Zeer zuinig en krachtig: laag verbruik, hoge trekkracht
- Betrouwbare motor en transmissie (B47, 8-traps automaat)
- Ruim en praktisch interieur met grote kofferbak
- Comfortabel en sportief rijgedrag
- Goed gevulde basisuitrusting
- Sterk waardebehoud voor een diesel
Aandachtspunten
- Hoge wegenbelasting door dieselaandrijving
- Toenemende stadsbeperkingen voor diesel
- Duurder in onderhoud dan Aziatische/Franse concurrenten
- Incidentele elektronische mankementen
- Beperkte opties in Essential uitvoering
- Iets meer motorlawaai bij koud starten
Gedetailleerde analyse
Kenteken HN-229-F is een zwarte BMW 3-serie Touring uit 2015 met een 1995cc motor, specifiek de 320d EDE Corporate Lease Essential. Deze variant is populair als zakelijke leasewagen en biedt een combinatie van zuinigheid, comfort en rijplezier. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke BMW 3-serie Touring.
## Motorcode en technische specificaties De BMW 3-serie Touring 320d EDE Corporate Lease Essential uit 2015 is uitgerust met een 2.0-liter (1995cc) viercilinder turbodiesel, motorcode **B47D20**. Deze motor verving in 2015 de oudere N47D20 en is ontwikkeld voor betere betrouwbaarheid, lagere emissies en hogere efficiëntie[1][5]. De motor levert 120 kW (163 pk) en 400 Nm koppel, wat zorgt voor soepele prestaties en een 0-100 km/u-tijd van circa 8,2 seconden[4][6]. De B47-motor is voorzien van common-rail directe injectie, variabele kleptiming en een twin-scroll turbo. ## Bekende problemen en betrouwbaarheid **Timing chain (distributieketting):** De B47-motor heeft een verbeterde timing chain ten opzichte van de N47, maar incidentele meldingen van vroegtijdige slijtage blijven voorkomen, vooral bij onregelmatig onderhoud. Ernst: **orange** (matig, maar niet structureel zoals bij de N47)[1]. **Turbo:** De twin-scroll turbo is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometers of gebrekkig onderhoud problemen geven (roetophoping, klepvervuiling). Ernst: **yellow** (licht, incidenteel)[1]. **Injectoren:** Common-rail injectoren zijn duurzaam, maar kunnen bij slechte brandstofkwaliteit of langdurig stationair draaien vervuilen. Ernst: **yellow** (licht, onderhoudsafhankelijk)[1]. **Olieverbruik:** De B47-motor staat bekend om zeer beperkt olieverbruik bij normaal gebruik. Ernst: **green** (zeer licht, geen structureel probleem)[1].
## Transmissie: Automaat Deze BMW 3-serie Touring is standaard voorzien van een 8-traps automaat (ZF 8HP), een van de beste automatische transmissies in zijn klasse[2]. Deze bak biedt vlotte schakelingen, hoge betrouwbaarheid en lage onderhoudskosten. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden (>200.000 km) kunnen versnellingsbakolie en -filter vervangen moeten worden. Ernst: **green** (zeer betrouwbaar, incidentele slijtage bij hoge kilometers)[2]. Onderhoudskosten transmissie: circa €200-€300 per 100.000 km voor olie- en filtervervanging.
## Verbruik: WLTP vs praktijk **Officieel verbruik (WLTP/NEDC):** 4,1 l/100 km (57,4 mpg)[4]. **Praktijkverbruik:** Afhankelijk van rijstijl en gebruik ligt het reële verbruik tussen 5,0 en 6,0 l/100 km (47-50 mpg)[1][4]. Hypermilers halen op de snelweg soms zelfs 3,8 l/100 km (72 mpg), maar dit is uitzonderlijk[1]. ## Wegenbelasting (120 pk, diesel, Nederland) Voor een dieselpersonenauto van 120 pk geldt in 2025 een **wegenbelasting van circa €88 per maand** (afhankelijk van provincie en gewicht). Dit is aanzienlijk hoger dan bij benzine- of hybridevarianten. ## Marktwaarde en waardebehoud De nieuwprijs van deze BMW 3-serie Touring 320d EDE Corporate Lease Essential bedroeg €42.489. In 2025 ligt de **actuele marktwaarde** (afhankelijk van staat, kilometerstand en opties) tussen de €12.000 en €18.000. Het waardebehoud is gemiddeld tot goed voor een Duitse premium middenklasser: na 10 jaar blijft circa 30-40% van de nieuwprijs over. ## Onderhoudskosten per jaar - **APK:** €35-€50 per jaar - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €200-€400 per jaar (afhankelijk van kilometerstand) - **Reparaties (gemiddeld):** €300-€600 per jaar (afhankelijk van leeftijd en gebruik) - **Bandenset:** €400-€600 per 40.000-50.000 km - **Remmen:** €300-€500 per 60.000-80.000 km Totaal: reken op **€800-€1.500 per jaar** aan vaste kosten, exclusief brandstof en verzekering.
## Voordelen - **Zeer zuinige en krachtige dieselmotor** met uitstekende trekkracht en laag praktijkverbruik[1][4]. - **Hoge betrouwbaarheid** van de B47-motor en 8-traps automaat[1][2]. - **Ruim en praktisch interieur** met grote kofferbak (495 liter) en flexibele zitopstelling. - **Comfortabel en sportief rijgedrag**, typisch BMW[1]. - **Goed gevulde uitrusting** in Corporate Lease Essential uitvoering (o.a. climate control, cruise control, parkeersensoren). - **Sterk waardebehoud** voor een diesel middenklasser. ## Nadelen - **Hoge wegenbelasting** door dieselaandrijving. - **Toenemende beperkingen** voor diesel in steden (milieuzones). - **Duurder in onderhoud** dan Aziatische of Franse concurrenten. - **Incidentele elektronische mankementen** (o.a. aan boordcomputer, sensoren). - **Beperkte opties** in Essential uitvoering (minder luxe dan Luxury of M Sport). - **Geluidsniveau motor** bij koud starten iets hoger dan bij benzinevarianten.
Deze zwarte BMW 3-serie Touring met kenteken HN-229-F uit 2015 is een uitstekende keuze voor wie zuinig, comfortabel en betrouwbaar wil rijden. De B47-dieselmotor en 8-traps automaat zijn technisch volwassen en onderhoudsarm, mits tijdig en correct onderhouden. De auto biedt veel ruimte, een prettig rijgedrag en een degelijk interieur. Houd rekening met hogere vaste lasten (wegenbelasting, onderhoud) en let op de staat van de distributieketting en turbo bij aankoop. Al met al een zeer complete en gewilde middenklasser, die zijn waarde goed vasthoudt.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,407 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 25
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: 02
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
APK keuring details: 40
APK keuring details: 12
APK keuring details: 16
Foto's
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring (HN-229-F)
Wat is de APK status van HN-229-F?
De APK van HN-229-F is verlopen op 19-04-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is HN-229-F een import auto?
Nee, HN-229-F is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft HN-229-F gehad?
HN-229-F heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoe zuinig is de BMW 3-serie Touring 320d EDE in de praktijk?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,0 en 6,0 l/100 km. Hypermilers halen op de snelweg soms 3,8 l/100 km, maar dit is uitzonderlijk[1][4].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €800-€1.500 per jaar aan vaste kosten (APK, service, reparaties, banden, remmen), exclusief brandstof en verzekering.
Hoe betrouwbaar is de B47-motor?
De B47-motor is een verbeterde versie van de N47 en staat bekend om zijn betrouwbaarheid, mits tijdig onderhouden. Incidentele problemen met de distributieketting en turbo komen voor, maar zijn niet structureel[1].
Wat is de actuele marktwaarde van deze auto?
In 2025 ligt de marktwaarde tussen €12.000 en €18.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor 120 pk diesel in Nederland?
Circa €88 per maand in 2025, afhankelijk van provincie en gewicht.
Zijn er bekende problemen met de automaat?
De 8-traps automaat is zeer betrouwbaar. Alleen bij zeer hoge kilometerstanden (>200.000 km) kan slijtage optreden[2].
Mogelijke gebreken
Timing chain (distributieketting)
Incidentele vroegtijdige slijtage, vooral bij onregelmatig onderhoud
Kenmerken:
Ratelen, motorstoring
Turbo
Roetophoping, klepvervuiling bij hoge kilometers of slecht onderhoud
Kenmerken:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Injectoren
Vervuiling bij slechte brandstofkwaliteit of lang stationair draaien
Kenmerken:
Onregelmatig stationair toerental, storingslampje
Elektronica
Incidentele storingen aan boordcomputer of sensoren
Kenmerken:
Waarschuwingslampjes, storingen in displays
Versnellingsbak (automaat)
Zeer zeldzaam, alleen slijtage bij zeer hoge kilometerstanden
Kenmerken:
Schokken, vertraagd schakelen
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2015) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1585 kg. Dat is 32% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Andere BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring exemplaren
| Voertuig | Registratie |
|---|---|