Kenteken check HPN-88-B

APK geldig tot sep 2026 - 2+ eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-559868
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
HPN-88-B
Merk voertuig
BMW
BMW logo
Uitvoering
M4 CSL Coupé
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken HPN-88-B: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Zwart
Type brandstof
Benzine
BMW M4 CSL Coupé 2022

Betrouwbaarheid BMW M4 CSL Coupé (2022) – Kenteken HPN-88-B

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud BMW M4 CSL Coupé (2022) – Kenteken HPN-88-B

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud BMW M4 CSL Coupé (2022) – Kenteken HPN-88-B

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
58

Veiligheid BMW M4 CSL Coupé (2022) – Kenteken HPN-88-B

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
95

Prestaties BMW M4 CSL Coupé (2022) – Kenteken HPN-88-B

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
81

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 188.000 - € 230.000
Adviesprijs nieuw
€ 220.221
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
168 dagen
Eigenaren
2+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
S58B30A
Vergelijkbare kentekens
14 voertuigen
Keren opgezocht
830 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze BMW M4 CSL Coupé geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1700 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 242 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 268 / kwartaal
Zeeland ca. € 260 / kwartaal
Utrecht ca. € 255 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 250 / kwartaal
Gelderland ca. € 263 / kwartaal
Limburg ca. € 258 / kwartaal
Overijssel ca. € 265 / kwartaal
Flevoland ca. € 260 / kwartaal
Drenthe ca. € 268 / kwartaal
Friesland ca. € 270 / kwartaal
Groningen ca. € 273 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Exclusiviteit door zeer gelimiteerde oplage
  • Uitzonderlijke prestaties (0–100 km/h in 3,7 s, topsnelheid 307 km/u)
  • Lichtgewichtmaatregelen voor betere rijeigenschappen
  • Uniek sportgeluid door titanium uitlaat
  • Hoogwaardige materialen en afwerking
  • Sterk waardebehoud door zeldzaamheid en imago

Minpunten

  • Hoge aanschafprijs en dure onderdelen/onderhoud
  • Beperkt comfort door stugge vering en bucket seats
  • Praktische beperkingen (beperkte bagageruimte, 2-zits)
  • Hoog brandstofverbruik, vooral bij sportief rijden
  • Zeer hoge wegenbelasting in Nederland
  • Complexe elektronica kan storingsgevoelig zijn

Volledige analyse

Kenteken HPN-88-B is een zwarte BMW 4-serie Coupé uit 2022 met een 2993cc motor. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van de BMW M4 CSL, een exclusieve, handgebouwde high-performance coupé met een nieuwprijs van €213.959. De focus ligt op technische specificaties, betrouwbaarheid, onderhoud, kosten en praktijkervaringen.

## Motorcode en technische specificaties De BMW M4 CSL (G82) uit 2020 is uitgerust met een 3.0-liter M TwinPower Turbo inline-6 benzinemotor, motorcode S58B30T0. Deze motor levert 405 kW (550 pk) bij 6.250 tpm en een koppel van 650 Nm tussen 2.750 en 5.950 tpm[3][8]. De motor is voorzien van directe injectie, dubbele bovenliggende nokkenassen (DOHC) en twee turbo’s. De S58-motor is een doorontwikkeling van de S55 en staat bekend om zijn robuustheid en hoge vermogensdichtheid. ## Bekende problemen en betrouwbaarheid **Timing chain:** De S58-motor heeft een kettingaandrijving. Tot nu toe zijn er geen grootschalige problemen gemeld met de distributieriem, maar bij hoge kilometers en intensief gebruik (trackdays) is periodieke inspectie aan te raden. Ernst: **yellow** (licht). **Turbo’s:** De twin-turbo’s zijn technisch geavanceerd en betrouwbaar, maar bij extreem gebruik (veelvuldig volgas, weinig warmdraaien) kan slijtage optreden. Ernst: **orange** (matig). **Injectoren:** Directe injectie kan op termijn leiden tot vervuiling van inlaatkleppen en injectoren. Regelmatig onderhoud en eventueel een injectorreiniging zijn aan te raden. Ernst: **yellow** (licht). **Olieverbruik:** De S58-motor staat niet bekend om excessief olieverbruik, maar bij sportief gebruik kan het verbruik iets hoger liggen dan bij een standaard motor. Ernst: **yellow** (licht). ## Transmissie en onderhoud De BMW M4 CSL wordt standaard geleverd met een 8-traps automaat, maar er zijn wereldwijd ook handgeschakelde exemplaren gebouwd op speciale aanvraag. Voor de handgeschakelde versie geldt: het is een zeldzame optie, waardoor ervaringen schaars zijn. Over het algemeen zijn BMW-handgeschakelde transmissies betrouwbaar, maar bij intensief gebruik (hard schakelen, launch control) kan slijtage aan de koppeling en versnellingsbak optreden. Onderhoudskosten voor een handgeschakelde bak zijn lager dan bij een automaat, maar onderdelen kunnen duur zijn vanwege de exclusiviteit. Ernst: **orange** (matig). ## Verbruik: WLTP vs praktijk **WLTP-verbruik:** Officieel gecombineerd verbruik volgens WLTP is circa 10,5–11,0 l/100 km (ongeveer 9,1–9,5 km/l)[2]. **Praktijkverbruik:** In de dagelijkse praktijk ligt het verbruik vaak tussen de 12 en 15 l/100 km (6,7–8,3 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Op de track kan het verbruik oplopen tot 20+ l/100 km. ## Marktwaarde en waardebehoud De BMW M4 CSL is een zeer exclusieve, gelimiteerde editie (circa 1.000 stuks wereldwijd). De nieuwprijs was €213.959. De huidige marktwaarde in Nederland (2025) voor een goed onderhouden exemplaar met lage kilometerstand ligt tussen de €140.000 en €170.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is uitstekend vanwege de zeldzaamheid en het imago als ‘future classic’. ## Onderhoudskosten per jaar **APK:** €40–€60 per jaar. **Onderhoudsbeurt (groot/klein):** €400–€800 per beurt, afhankelijk van dealer of specialist. **Bandenset:** €1.500–€2.000 (sportbanden, groot formaat). **Reparaties:** Incidentele kosten voor remmen, ophanging of elektronica kunnen oplopen tot enkele duizenden euro’s per jaar bij intensief gebruik. **Totale jaarlijkse kosten (excl. brandstof en verzekering):** €1.500–€3.000 bij normaal gebruik, hoger bij trackgebruik. ## Wegenbelasting 405 pk in Nederland Voor een benzineauto met 405 kW (550 pk) geldt in Nederland een wegenbelasting van circa €3.684 per jaar (2025, gewichtsklasse > 2.500 kg, CO2-uitstoot > 266 g/km). Dit is een forse post op de maandelijkse kosten. ## Voor- en nadelen **Voordelen** - **Exclusiviteit:** Zeer gelimiteerde oplage, toekomstige classic[3]. - **Prestaties:** 0–100 km/h in 3,7 seconden, topsnelheid 191 mph (307 km/u)[2][3]. - **Gewichtsbesparing:** Lichtgewichtmaatregelen (carbon, bucket seats) voor betere rijeigenschappen[3]. - **Geluid:** Uniek sportgeluid door titanium uitlaat[3]. - **Afwerking:** Hoogwaardige materialen en afwerking. - **Waardebehoud:** Sterk door zeldzaamheid en imago. **Nadelen** - **Kosten:** Hoge aanschafprijs, dure onderdelen en onderhoud. - **Comfort:** Stugge vering en bucket seats zijn niet voor iedereen geschikt voor dagelijks gebruik. - **Praktisch:** Beperkte bagageruimte (15,5 ft³), 2-zits[2]. - **Verbruik:** Hoog brandstofverbruik, vooral bij sportief rijden. - **Wegenbelasting:** Zeer hoge jaarlijkse kosten in Nederland. - **Elektronica:** Complexe systemen kunnen storingsgevoelig zijn op termijn. ## Veelvoorkomende problemen | Probleem | Categorie | Ernst | Omschrijving | |---------------------------|-------------|------------|------------------------------------------------------------------------------| | Vervuiling injectoren | Motor | yellow | Vervuiling door directe injectie, regelmatig onderhoud nodig | | Turbo slijtage | Motor | orange | Bij extreem gebruik kans op vroegtijdige slijtage | | Koppelingsslijtage | Transmissie | orange | Bij intensief gebruik (handgeschakeld) | | Elektronische storingen | Elektronica | yellow | Complexe systemen kunnen storingsgevoelig zijn | | Stug vering/comfort | Chassis | yellow | Sportieve afstelling niet voor iedereen geschikt | ## Veelgestelde vragen **1. Wat is het motorvermogen van de BMW M4 CSL?** 405 kW (550 pk) bij 6.250 tpm[3][8]. **2. Hoe snel accelereert de M4 CSL van 0–100 km/h?** 3,7 seconden[2][3]. **3. Wat is het praktijkverbruik?** 12–15 l/100 km (6,7–8,3 km/l), afhankelijk van rijstijl. **4. Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?** €1.500–€3.000 bij normaal gebruik, exclusief brandstof en verzekering. **5. Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?** Circa €3.684 per jaar (2025)[bron: RDW-tool, op basis van vermogen en gewicht]. **6. Is de M4 CSL geschikt als dagelijkse auto?** Ja, maar het comfort is beperkt door de sportieve afstelling en bucket seats. ## Bronnen - Officiële BMW M4 CSL specificaties: bmw-m.com[3] - Technische data en verbruik: encycarpedia.com[2] - Motorcode en specificaties: bmw.co.za[8] - Forumervaringen en reviews: diverse BMW-fora (o.a. bimmerpost.com) ## YouTube-video’s (array) ["https://www.youtube.com/watch?v=...", // Nederlandse review "https://www.youtube.com/watch?v=...", // Engelse review "https://www.youtube.com/watch?v=..." // Tracktest/review ] **Let op:** Vul de YouTube-URL’s in met actuele, relevante video’s van verschillende kanalen voor maximale redundantie. ## Conclusie Deze zwarte BMW 4-serie Coupé met kenteken HPN-88-B uit 2022 is een uitzonderlijke sportauto voor de liefhebber die exclusiviteit, prestaties en rijplezier zoekt. De M4 CSL combineert racetechnologie met dagelijkse bruikbaarheid, maar vraagt om een bewuste keuze vanwege de hoge kosten en het beperkte comfort. Het waardebehoud is sterk, mede door de zeldzaamheid. Voor de Nederlandse koper zijn de hoge wegenbelasting en onderhoudskosten belangrijke aandachtspunten. Bij aanschaf is een grondige inspectie en onderhoudshistorie essentieel om langdurig plezier te hebben van deze toekomstige classic.

## Transmissie en rij-eigenschappen De BMW M4 CSL is in de basis uitgerust met een 8-traps automaat, maar er zijn wereldwijd ook handgeschakelde exemplaren gebouwd op speciale aanvraag. De handgeschakelde versie is uiterst zeldzaam en daardoor gewild onder verzamelaars. BMW’s handgeschakelde transmissies staan over het algemeen bekend als robuust, maar bij intensief gebruik (zoals trackdays of veelvuldig hard optrekken) kunnen de koppeling en versnellingsbak sneller slijten. Onderhoudskosten zijn lager dan bij een automaat, maar onderdelen zijn duurder door de exclusiviteit. De rij-eigenschappen van de M4 CSL zijn scherp en direct, mede door de gewichtsbesparing en sportieve afstelling. De achterwielaandrijving zorgt voor een puur rijgevoel, maar vraagt om ervaring bij nat wegdek of koud weer.

## Praktische zaken en kosten **Verbruik:** Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 10,5–11,0 l/100 km, maar in de praktijk is 12–15 l/100 km realistisch, afhankelijk van rijstijl. Op de track kan dit oplopen tot 20+ l/100 km. **Onderhoud:** Jaarlijkse onderhoudskosten (exclusief brandstof en verzekering) bedragen €1.500–€3.000 bij normaal gebruik. Banden, remmen en eventuele elektronische reparaties kunnen deze kosten aanzienlijk verhogen. **Wegenbelasting:** Voor een auto met 405 kW (550 pk) betaal je in Nederland circa €3.684 per jaar (2025). Dit is een forse kostenpost. **Verzekering:** Volledig casco verzekeren van een M4 CSL is duur vanwege de hoge nieuwprijs en exclusiviteit. **Waardebehoud:** De M4 CSL is een ‘future classic’ met een sterk waardebehoud. Goed onderhouden exemplaren met lage kilometerstand houden hun waarde uitstekend vast.

## Aankoopadvies Bij aankoop van een BMW M4 CSL met kenteken HPN-88-B uit 2022 is het essentieel om: - **De onderhoudshistorie** grondig te controleren. - **Een professionele keuring** te laten uitvoeren, zeker bij import of onduidelijk onderhoud. - **Te letten op slijtage** aan motor, transmissie (koppeling), remmen en ophanging. - **Te overleggen met een BMW-specialist** over de beschikbaarheid van onderdelen en eventuele recalls. - **De kostenposten** (wegenbelasting, verzekering, onderhoud) realistisch in te schatten. Deze auto is vooral geschikt voor de liefhebber die exclusiviteit, prestaties en rijplezier zoekt en bereid is om te investeren in onderhoud en gebruikskosten.

Deze zwarte BMW 4-serie Coupé met kenteken HPN-88-B uit 2022 is een van de meest exclusieve en gewilde sportauto’s van dit moment. De M4 CSL combineert racetechnologie, lichtgewichtbouw en puur rijplezier, maar vraagt om een bewuste keuze vanwege de hoge kosten en het beperkte comfort. Het waardebehoud is uitstekend, mede door de zeldzaamheid. Voor de Nederlandse koper zijn de hoge wegenbelasting en onderhoudskosten belangrijke aandachtspunten. Bij aanschaf is een grondige inspectie en onderhoudshistorie essentieel om langdurig plezier te hebben van deze toekomstige classic.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Persoonlijke hotspot
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Leer
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Head-up-Display €1150
High-beam Assistant €190
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Noodremassistentie Pakket
Kruispunt assistentie Pakket
Laserverlichting €1700
Parkeerassistent Pakket
Metallic lak a.W.

Voertuig historie

Gebeurtenissen

NOV 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
28 november 2025
SEP 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
29 september 2022
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

Voertuigfoto's

BMW M4 CSL Coupé 2022 – Afbeelding 1
BMW M4 CSL Coupé 2022 – Afbeelding 2
BMW M4 CSL Coupé 2022 – Afbeelding 3
BMW M4 CSL Coupé 2022 – Afbeelding 4
BMW M4 CSL Coupé 2022 – Afbeelding 5
BMW M4 CSL Coupé 2022 – Afbeelding 6
BMW M4 CSL Coupé 2022 – Afbeelding 7
BMW M4 CSL Coupé 2022 – Afbeelding 8

+2

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 17-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 29-09-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Land van herkomst: Premium
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code S58B30A
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 2993 cm3
Cilinderaantal 6 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 551 pk (405 kW)
Trekkracht 650 Nm
Aangedreven wielen Onbekend
Transmissie Automaat
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling coupe
Plekken 2 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 2 deurs
Lak Zwart
Uitvoering Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Import

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,79 m
Breedte excl. spiegels 1,92 m
Hoogte 1,39 m
Afstand tussen assen 2,86 m
Voertuiggewicht Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 3,7 s
Max. snelheid 307 km/u
Gecombineerd verbruik 9,8 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd Niet beschikbaar
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over BMW M4 CSL Coupé (HPN-88-B)

Wat is de APK status van HPN-88-B?

De APK van HPN-88-B is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is HPN-88-B een import auto?

Ja, HPN-88-B is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft HPN-88-B gehad?

HPN-88-B heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het motorvermogen van de BMW M4 CSL?

405 kW (550 pk) bij 6.250 tpm[3][8].

Hoe snel accelereert de M4 CSL van 0–100 km/h?

3,7 seconden[2][3].

Wat is het praktijkverbruik?

12–15 l/100 km (6,7–8,3 km/l), afhankelijk van rijstijl.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

€1.500–€3.000 bij normaal gebruik, exclusief brandstof en verzekering.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?

Circa €3.684 per jaar (2025)[bron: RDW-tool, op basis van vermogen en gewicht].

Is de M4 CSL geschikt als dagelijkse auto?

Ja, maar het comfort is beperkt door de sportieve afstelling en bucket seats.

Veel voorkomende klachten

Gering risico
Motor

Vervuiling injectoren

Vervuiling door directe injectie, regelmatig onderhoud nodig

Symptomen:

Onregelmatig stationair, vermogensverlies

Let op
Motor

Turbo slijtage

Bij extreem gebruik kans op vroegtijdige slijtage

Symptomen:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Let op
Transmissie

Koppelingsslijtage

Bij intensief gebruik (handgeschakeld)

Symptomen:

Pedaal voelt zwaarder, slippende koppeling

Gering risico
Elektronica

Elektronische storingen

Complexe systemen kunnen storingsgevoelig zijn

Symptomen:

Waarschuwingslampjes, storingen in bediening

Gering risico
Chassis

Stug vering/comfort

Sportieve afstelling niet voor iedereen geschikt

Symptomen:

Hard rijgedrag, beperkt comfort

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1700 kg. Dat is 42% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare BMW M4 CSL Coupé kentekens

Auto Nummerplaat