Kenteken check HRR-90-N
APK geldig tot jan 2027 - 1+ eigenaars
Let op: 10 bevindingen voor HRR90N
Kerninfo
Betrouwbaarheid Toyota Verso 1.8 (2018) – Kenteken HRR-90-N
Waardebehoud Toyota Verso 1.8 (2018) – Kenteken HRR-90-N
Onderhoud Toyota Verso 1.8 (2018) – Kenteken HRR-90-N
Veiligheid Toyota Verso 1.8 (2018) – Kenteken HRR-90-N
Prestaties Toyota Verso 1.8 (2018) – Kenteken HRR-90-N
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Toyota Verso 1.8 komen een aantal specifieke details naar voren. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1505 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Ruime 7-persoons indeling met flexibele zitconfiguratie
- Betrouwbare 2ZR-FAE 1.8 liter motor met Valvematic-technologie
- Handgeschakelde 6-versnellingsbak schakelt soepel en is onderhoudsvriendelijk
- Relatief laag brandstofverbruik in praktijk (7,5-8,0 l/100 km)
- Goede veiligheidsuitrusting en comfortabele rijervaring
- Redelijk lage wegenbelasting en onderhoudskosten voor een MPV
Aandachtspunten
- Motor kan bij hoge kilometerstanden licht olieverbruik vertonen
- Koppeling kan slijten bij intensief gebruik, wat reparatiekosten geeft
- Beperkte motorprestaties, niet sportief (0-100 km/h in ca. 10,4 seconden)
- Interieurdesign en technologie zijn verouderd ten opzichte van nieuwere modellen
- Geen turbo, dus minder koppel bij lage toeren
- Waardevermindering door leeftijd en segment is relatief hoog
Gedetailleerde analyse
Kenteken HRR-90-N is een grijze Toyota Verso 1.8 VVT-i Dynamic 7p uit 2018, uitgerust met een 1798cc 4-cilinder benzinemotor die 108 pk levert en gekoppeld is aan een handgeschakelde transmissie. Deze MPV biedt ruimte voor zeven personen en is een populaire keuze in het segment van de midi-MPV's met voorwielaandrijving.
De motor in deze Toyota Verso is de 2ZR-FAE, een 1.8 liter (1798cc) viercilinder DOHC benzinemotor met Valvematic-technologie, die 108 kW (147 pk) levert bij 6400 rpm en 180 Nm koppel bij 4000 rpm. Deze motor staat bekend om zijn soepele karakter en relatief lage onderhoudskosten. De motorcode is 2ZR-FAE. Er zijn geen turbo's aanwezig in deze variant, dus problemen met turbo's zijn niet van toepassing. Bekende motorproblemen zijn beperkt, maar er zijn meldingen van lichte olieverbruik bij hogere kilometerstanden. De timing chain is over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd. Injectoren zijn van goede kwaliteit en geven zelden problemen bij regulier onderhoud.
De handgeschakelde transmissie in deze Toyota Verso is een 6-versnellingsbak die over het algemeen als betrouwbaar wordt beschouwd. Er zijn weinig meldingen van defecten, maar slijtage aan de koppeling kan optreden rond de 150.000 km afhankelijk van rijstijl. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en eventueel koppeling vervangen. De versnellingsbak schakelt soepel en past goed bij het motorvermogen, wat zorgt voor een prettige rijervaring.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 6,8 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 7,5 tot 8,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 108 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa € 120 tot € 150 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere servicebeurten en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de € 600 en € 900. Grotere reparaties zijn zeldzaam bij goed onderhoud.
Bij aankoop van een Toyota Verso 1.8 VVT-i Dynamic 7p uit 2013 met kenteken HRR-90-N is het belangrijk te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de timing chain en olieverversingen. Controleer de staat van de koppeling en versnellingsbak. De marktwaarde ligt momenteel rond de € 7.000 tot € 9.000 afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto is geschikt voor gezinnen die een betrouwbare, ruime en relatief zuinige MPV zoeken met handgeschakelde bediening.
Deze grijze Toyota Verso met kenteken HRR-90-N uit 2018 is een degelijke en praktische 7-persoons MPV met een betrouwbare 1.8 liter benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Met een goede balans tussen ruimte, comfort en onderhoudskosten is het een verstandige keuze voor Nederlandse autokopers die op zoek zijn naar een ruime gezinsauto met een gunstig prijs-kwaliteitverhouding.
Optiepakket
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 16
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Toyota Verso 1.8 (HRR-90-N)
Wat is de APK status van HRR-90-N?
De APK van HRR-90-N is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is HRR-90-N een import auto?
Ja, HRR-90-N is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft HRR-90-N gehad?
HRR-90-N heeft 1+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.8 liter motor in de Toyota Verso 2013?
De motorcode is 2ZR-FAE, een 1.8 liter DOHC 16-klep benzinemotor met Valvematic-technologie.
Hoe betrouwbaar is de timing chain van deze motor?
De timing chain is over het algemeen zeer betrouwbaar en vereist geen periodieke vervanging, mits het motorolie-onderhoud op tijd wordt uitgevoerd.
Wat is het praktijkverbruik van deze Toyota Verso?
In de praktijk ligt het brandstofverbruik rond de 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 6,8 l/100 km.
Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde transmissie?
De handgeschakelde 6-versnellingsbak is betrouwbaar, maar de koppeling kan slijten na ongeveer 150.000 km afhankelijk van rijstijl.
Wat is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting voor een benzineauto met 108 pk ligt ongeveer tussen de € 120 en € 150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van een Toyota Verso 1.8 uit 2013?
De marktwaarde ligt tussen de € 7.000 en € 9.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en algemene staat van de auto.
Mogelijke gebreken
Licht olieverbruik bij hoge kilometerstand
Sommige eigenaren melden dat de 2ZR-FAE motor bij hogere kilometerstanden iets meer olie verbruikt dan normaal.
Herkenningspunten:
Regelmatig olie bijvullen, lichte rookontwikkeling bij koude start.
Slijtage koppeling
De koppeling kan na circa 150.000 km slijten, vooral bij intensief stadsverkeer of sportief rijden.
Herkenningspunten:
Koppeling slipt, moeilijk schakelen, geur van brandende koppeling.
Versnellingsbak schakelt stroef
Soms kan de handgeschakelde versnellingsbak stroef gaan schakelen door slijtage of onvoldoende onderhoud.
Herkenningspunten:
Moeilijk schakelen, krakende geluiden bij schakelen.
Elektronische storingen in dashboard
Incidenteel kunnen kleine elektronische storingen optreden in het dashboard of boordcomputer.
Herkenningspunten:
Foutmeldingen, knipperende lampjes zonder duidelijke oorzaak.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Toyota
Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.