Kenteken check J-462-NR

APK geldig tot sep 2026 - 3 eigenaars - 84.804 km (peildatum aug 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-727766
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
J-462-NR
Automerk
Renault
Renault logo
Uitvoering
Captur TCe 100
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken J-462-NR: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Wit
Type brandstof
Benzine
Renault Captur TCe 100  2020

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken J-462-NR

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
60

Waardebehoud Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken J-462-NR

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken J-462-NR

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
66

Veiligheid Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken J-462-NR

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken J-462-NR

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 17.000 - € 20.000
Nieuwprijs
€ 25.919
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
189 dagen
Eigenaren
3 eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
H4D B4
Vergelijkbare voertuigen in NL
136 voertuigen
Keren opgezocht
174 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur TCe 100 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1316 kg en lpg.

Noord-Holland ca. € 333 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 369 / kwartaal
Zeeland ca. € 358 / kwartaal
Utrecht ca. € 351 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 344 / kwartaal
Gelderland ca. € 362 / kwartaal
Limburg ca. € 355 / kwartaal
Overijssel ca. € 365 / kwartaal
Flevoland ca. € 358 / kwartaal
Drenthe ca. € 369 / kwartaal
Friesland ca. € 372 / kwartaal
Groningen ca. € 376 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Zeer zuinig in gebruik, zowel op benzine als op LPG[5][9].
  • Lagere brandstofkosten en fiscale voordelen door Bi-Fuel techniek[5].
  • Betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak met lage onderhoudskosten.
  • Compacte afmetingen, ideaal voor de stad en eenvoudig te parkeren.
  • Ruim en flexibel interieur voor het segment.
  • Goede basisuitrusting in Intens-uitvoering (o.a. climate control, cruise control, achteruitrijcamera).

Minpunten

  • Beperkte trekkracht en acceleratie door het lage vermogen (74 pk).
  • Bekende problemen met timingketting, turbo en olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
  • LPG-tank neemt ruimte in beslag in de kofferbak.
  • Matige rijdynamiek en wegligging vergeleken met concurrenten.
  • Interieurkwaliteit voelt basic aan voor de prijsklasse.
  • Beperkt aanbod op de occasionmarkt, waardoor onderdelen soms lastiger te vinden zijn.

Volledige analyse

Kenteken J-462-NR is een witte Renault Captur uit 2020 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor (Bi-Fuel, LPG en benzine), handgeschakeld, voorwielaandrijving en een nieuwprijs van €25.980. Deze mini-SUV combineert stadsgemak met zuinig rijden en een praktisch interieur. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.

De Renault Captur 1.0 TCe 100 Bi-Fuel Intens uit 2020 met kenteken J-462-NR is uitgerust met de H4D 450-motor, een 999cc 3-cilinder turbo benzinemotor die ook op LPG kan rijden[9]. Deze motor levert 74 pk (55 kW) en een koppel van 170 Nm bij 2000 toeren[5]. De Bi-Fuel uitvoering biedt flexibiliteit: je kunt zowel op benzine als op het goedkopere LPG rijden, wat in Nederland fiscale voordelen oplevert[5]. De motorcode is essentieel voor onderhoud en recalls; controleer deze altijd bij aankoop (meestal te vinden op het motorblok of in het onderhoudsboekje).

Deze Captur heeft een handgeschakelde 5-bak. Renault’s handgeschakelde versnellingsbakken staan over het algemeen bekend als betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen de koppelingsset en versnellingsbaklagers slijtage vertonen. Regelmatig onderhoud (olie verversen, koppeling tijdig vervangen) verlengt de levensduur. Onderhoudskosten zijn relatief laag vergeleken met automatische transmissies.

Het officiële WLTP-verbruik voor de 1.0 TCe 100 Bi-Fuel ligt rond de 5,1–5,2 l/100 km op benzine[9]. In de praktijk ligt het verbruik bij gemengd gebruik vaak iets hoger, rond de 6,0–6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik van LPG. Op LPG is het verbruik iets hoger, maar de brandstofkosten zijn aanzienlijk lager. De wegenbelasting voor 74 pk in Nederland bedraagt in 2025 circa €44 per maand (€528 per jaar). APK-kosten zijn standaard (€35–€50), jaarlijkse onderhoudskosten (olie, filters, kleine beurt) liggen rond de €200–€300, afhankelijk van het garage-adres. Grote beurt (2 jaar/30.000 km) kost €400–€600. Reparatiekosten zijn over het algemeen laag, maar turbo-gerelateerde problemen kunnen duurder uitvallen.

De huidige marktwaarde van een witte Renault Captur 2020 met kenteken J-462-NR en deze specificaties ligt in 2025 tussen de €12.000 en €15.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. Het waardebehoud is gemiddeld voor het segment; na 5 jaar houdt de auto ongeveer 50–55% van de nieuwprijs over. De Bi-Fuel uitvoering is in trek bij zakelijke rijders en leaseklanten vanwege de lagere bijtelling en brandstofkosten.

Deze witte Renault Captur met kenteken J-462-NR uit 2020 is een zuinige, praktische mini-SUV met fiscale voordelen dankzij de Bi-Fuel techniek. De auto is geschikt voor stadsverkeer en korte ritten, maar kent enkele bekende aandachtspunten op het gebied van motor en turbo. Onderhoud is betaalbaar, maar let op de onderhoudshistorie en eventuele recalls. Voor de prijs biedt deze Captur veel waar voor je geld, zeker als je veel kilometers maakt en wilt besparen op brandstofkosten.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

High-beam Assistant Pakket
Bochtverlichting Pakket
Regensensor Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Lichtmetalen velgen €150
Metallic lak €500

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

SEP 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
10 september 2025
SEP 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
18 september 2020
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

5 september 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 51

APK keuring details: Band met laag profiel

6 september 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 59

Afbeeldingen

Renault Captur TCe 100  2020 – Afbeelding 1
augustus 2025
Renault Captur TCe 100  2020 – Afbeelding 2
augustus 2025
Renault Captur TCe 100  2020 – Afbeelding 3
augustus 2025
Renault Captur TCe 100  2020 – Afbeelding 4
augustus 2025
Renault Captur TCe 100  2020 – Afbeelding 5
augustus 2025

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 18-09-2025

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H4D B4
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 999 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 101 pk (74 kW)
Trekkracht 170 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Wit
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,23 m
Breedte excl. spiegels 1,8 m
Voertuighoogte 1,58 m
Afstand tussen assen 2,64 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u -
Max. snelheid 175 km/u
Verbruik gecombineerd 7,1 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 121 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Captur TCe 100 (J-462-NR)

Wat is de APK status van J-462-NR?

De APK van J-462-NR is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is J-462-NR een import auto?

Nee, J-462-NR is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft J-462-NR gehad?

J-462-NR heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het officiële verbruik van de Renault Captur 1.0 TCe 100 Bi-Fuel?

Het WLTP-verbruik is 5,1–5,2 l/100 km op benzine[9]. In de praktijk ligt dit vaak rond de 6,0–6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik van LPG.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 74 pk in Nederland?

In 2025 betaal je circa €44 per maand (€528 per jaar) aan wegenbelasting voor 74 pk.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Kleine beurt: €200–€300, grote beurt: €400–€600. APK: €35–€50. Reparatiekosten zijn over het algemeen laag, tenzij er turbo- of motorproblemen zijn.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen koppeling en lagers slijtage vertonen. Regelmatig onderhoud verlengt de levensduur.

Wat is de actuele marktwaarde van een Renault Captur 1.0 TCe 100 Bi-Fuel uit 2019?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €12.000 en €15.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er fiscale voordelen aan de Bi-Fuel uitvoering?

Ja, de Bi-Fuel uitvoering geniet in Nederland lagere bijtelling en lagere brandstofkosten door het gebruik van LPG[5].

Veel voorkomende klachten

Hoog risico
Motor

Timingketting slijtage

Vroegtijdige slijtage van de timingketting, vooral bij onvoldoende onderhoud of olie van mindere kwaliteit.

Signalen:

Ratelen bij koude start, motorstoringen.

Matig risico
Motor

Turbo problemen

Turbolader kan defect raken, vaak door olievervuiling of gebrek aan onderhoud.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, waarschuwingslampjes.

Matig risico
Motor

Olieverbruik

Sommige exemplaren vertonen (te) hoog olieverbruik.

Signalen:

Oliewaarschuwingslampje, regelmatig moeten bijvullen.

Laag risico
Motor

Injector storingen

Vervuiling of defect aan brandstofinjectoren, vooral bij langdurig LPG-gebruik.

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, motorstoringen.

Laag risico
Transmissie

Versnellingsbak ratelen

Bij hoge kilometerstanden kan de versnellingsbak gaan ratelen, vooral in de lagere versnellingen.

Signalen:

Ratelen bij optrekken, moeilijk schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze lpg mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
Niet berekend

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1316 kg. Dat is 10% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Renault Captur TCe 100 kentekens

Auto Nummerplaat