Kenteken check JD-324-X
APK verlopen - 6 eigenaars - 196.109 km (peildatum sep 2025)
15 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken JD324X
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid BMW 116d ED (2016) – Kenteken JD-324-X
Waardebehoud BMW 116d ED (2016) – Kenteken JD-324-X
Onderhoud BMW 116d ED (2016) – Kenteken JD-324-X
Veiligheid BMW 116d ED (2016) – Kenteken JD-324-X
Prestaties BMW 116d ED (2016) – Kenteken JD-324-X
Kerngegevens
Analyse & Inzichten
Een blik op de RDW-registratie van deze BMW 116d ED geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1395 kg en diesel.
Sterke en zwakke punten
Pluspunten
- Zeer zuinig verbruik (WLTP en praktijk)
- Betrouwbare en soepele driecilinder dieselmotor
- Sportief en comfortabel rijgedrag
- Lage onderhoudskosten voor premiummerk
- Ruime kofferbak en praktische vijfdeurs carrosserie
- Goede uitrusting (cruise, navi, Bluetooth)
Nadelen
- Matig waardebehoud door dieselstatus
- Lichte trillingen bij koude start
- Stuurgevoel op kleine velgen minder direct
- Turbo en injectoren gevoelig bij slecht onderhoud
- Interieurkwaliteit niet altijd topniveau
- Geen hybride/elektrische variant beschikbaar
Diepgaande beoordeling
Kenteken JD-324-X is een grijze BMW 1-serie uit 2016 met een 1496cc motor, handgeschakelde versnellingsbak en achterwielaandrijving. Deze hatchback uit het segment ‘klein midden’ werd nieuw aangeboden voor €29.656 en is populair als zakelijke leasewagen. In dit rapport vind je een objectieve analyse van techniek, betrouwbaarheid, kosten en dagelijks gebruik, specifiek toegespitst op de Nederlandse markt.
## Motorcode & Techniek De BMW 1-serie 116d EDE Corporate Lease Sport uit 2015 is uitgerust met de B37D15-motor: een 1,5-liter driecilinder dieselmotor met common-rail injectie, 85 kW (116 pk) en 270 Nm koppel[2][5]. Deze motor is afkomstig uit de BMW/MINI modulaire familie en deelt techniek met de MINI Cooper D. De compressieverhouding is 16,5:1 en het blok is onder vierkant (bore x stroke: 84 x 90 mm)[2]. **Bekende problemen motor:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grootschalige meldingen van voortijdige slijtage of breuk bij deze motor. De ketting is in principe ‘levenslang’, maar regelmatige olieverversing is cruciaal. **Ernst: yellow** (licht, mits onderhouden). - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vooral bij onvoldoende onderhoud of korte ritten. **Ernst: orange** (matig, afhankelijk van gebruik). - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij storingen zijn vervangingskosten hoog. **Ernst: yellow** (licht, incidenteel). - **Olieverbruik:** Geen bekend structureel olieverbruik bij deze motor, mits tijdig onderhouden. **Ernst: yellow** (licht). De motor staat bekend om zijn zuinigheid en soepele loop, al is bij koude start een lichte trilling voelbaar door het driecilinderblok[4].
## Transmissie & Rijgedrag De grijze BMW 1-serie 2016 met kenteken JD-324-X heeft een handgeschakelde zesversnellingsbak (RWD). Deze transmissie is betrouwbaar en kent weinig bekende mankementen. Onderhoud bestaat uit tijdige vervanging van koppelingset (ca. 150.000 km) en transmissieolie (volgens boekje). Onderhoudskosten vallen mee in vergelijking met automatische varianten. Het rijgedrag is sportief en direct, met neutrale wegligging en goede grip. De vering is comfortabel, maar op kleine velgen (zoals bij de 116d) kan het stuurgevoel wat minder direct aanvoelen[3]. Geluidsisolatie is goed, maar bij hoge snelheden kan het stuur wat licht aanvoelen[3].
## Praktische Kosten & Waardebehoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** Officieel verbruik 4,3–4,8 l/100 km (54,7–49 US mpg)[7]. - **Praktijk:** Reëel verbruik ligt tussen 5,0–5,5 l/100 km (47–43 mpg), afhankelijk van rijstijl en gebruik[1][3]. **Wegenbelasting (Nederland, 85 pk diesel):** - **2025:** €47 per maand (€564 per jaar), gebaseerd op CO2-uitstoot van 89–99 g/km (afhankelijk van exacte uitvoering)[4]. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35–€50 (jaarlijks). - **Onderhoud (middelgroot pakket):** €300–€500 per jaar (olie, filters, remmen, banden, incidentele reparaties). - **Grote beurt (elk 2–3 jaar):** €600–€900. - **Reparaties:** Incidenteel, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie. **Marktwaarde & waardebehoud:** - **Huidige marktwaarde (2025):** €8.000–€12.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en uitrusting. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk voor een premium compacte hatchback; dieselmodellen dalen sneller in waarde door veranderende fiscale regels.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig in verbruik**, zowel volgens WLTP als in de praktijk[1][3][7]. - **Betrouwbare en soepele driecilinder dieselmotor** met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik[4]. - **Sportief en comfortabel rijgedrag** voor een compacte hatchback, met goede geluidsisolatie[3]. - **Lage onderhoudskosten** voor een premiummerk, zeker met handgeschakelde bak. - **Ruime kofferbak** (360–1.200 liter) en praktische vijfdeurs carrosserie. - **Goede uitrusting** (o.a. cruise control, multifunctioneel stuur, navigatie, Bluetooth)[1]. **Nadelen** - **Matig waardebehoud** door dieselstatus en veranderende fiscale regels. - **Lichte trillingen** bij koude start door driecilinderblok[4]. - **Stuurgevoel** kan op kleine velgen wat minder direct zijn[3]. - **Turbo en injectoren** kunnen bij slecht onderhoud problemen geven (hoge reparatiekosten). - **Interieurkwaliteit** is goed, maar niet altijd op het niveau van duurdere BMW’s. - **Geen hybride of elektrische aandrijflijn** beschikbaar in deze generatie.
Deze grijze BMW 1-serie met kenteken JD-324-X uit 2016 is een zuinige, betrouwbare en sportieve hatchback die uitstekend geschikt is voor woon-werkverkeer en langere ritten. De 1496cc dieselmotor biedt voldoende vermogen en een laag verbruik, terwijl de onderhoudskosten meevallen voor een premiummerk. Let bij aankoop van een gebruikte grijze BMW 1-serie 2016 wel op het onderhoudshistorie, met name van turbo en injectoren, en houd rekening met het matige waardebehoud van dieselmodellen in Nederland. Over het algemeen is dit een verstandige keuze voor de zakelijke rijder die zuinigheid, comfort en rijplezier combineert.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,645 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,554 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld
De bandenspanning is niet correct, Band met laag profiel, Slijtage remsysteem
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Band met laag profiel, Slijtage remsysteem
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: 29
APK keuring details: 54
APK keuring details: 31
Foto's
Eigenaar en status
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over BMW 116d ED (JD-324-X)
Wat is de APK status van JD-324-X?
De APK van JD-324-X is verlopen op 19-03-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is JD-324-X een import auto?
Nee, JD-324-X is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft JD-324-X gehad?
JD-324-X heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoe zuinig is de BMW 1-serie 116d EDE in de praktijk?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,0 en 5,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[1][3]. Officieel (WLTP) is dit 4,3–4,8 l/100 km[7].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €300–€500 per jaar voor regulier onderhoud, exclusief grote beurten (€600–€900 per 2–3 jaar) en incidentele reparaties.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
Zeer betrouwbaar, weinig bekende mankementen. Onderhoud bestaat uit tijdige vervanging koppeling en transmissieolie.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2016 model?
Tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoud.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor 85 pk diesel in Nederland?
€47 per maand (€564 per jaar) in 2025, gebaseerd op CO2-uitstoot van 89–99 g/km.
Zijn er recalls bekend voor deze auto?
Ja, onder andere voor een elektrisch probleem (motor kan afslaan) en een probleem met de bestuurdersstoel (kan inklappen bij botsing)[6].
Veelvoorkomende problemen
Motor kan afslaan door elektrisch probleem
Recall: elektrische kabel naar stroomverdeler kan falen, waardoor motor uitvalt en verlichting uitvalt.
Kenmerken:
Lichten in dashboard knipperen, motor valt uit.
Turbo slijtage bij hoge kilometerstand
Turbo kan problemen geven bij onvoldoende onderhoud of veel korte ritten.
Kenmerken:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat.
Injector storing
Incidenteel storingsmeldingen of harde motorloop.
Kenmerken:
Ruw stationair, storingslampje.
Bestuurdersstoel kan inklappen bij botsing
Recall: stoelvergrendeling kan falen, waardoor stoel naar voren klapt bij aanrijding.
Kenmerken:
Geen, tenzij getest of bij ongeval.
Distributieketting slijtage
Geen structureel probleem, maar bij slecht onderhoud mogelijk vroegtijdige slijtage.
Kenmerken:
Tikgeluid, storingslampje.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1395 kg. Dat is 16% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.