Kenteken check JDT-90-N

APK geldig tot jan 2028 - 3+ eigenaars - 56.623 km (peildatum okt 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-051907
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
JDT-90-N
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Captur TCe 140 GPF
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken JDT-90-N: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
Renault Captur TCe 140 GPF 2021

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 140 GPF (2021) – Kenteken JDT-90-N

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
53

Waardebehoud Renault Captur TCe 140 GPF (2021) – Kenteken JDT-90-N

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Captur TCe 140 GPF (2021) – Kenteken JDT-90-N

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
68

Veiligheid Renault Captur TCe 140 GPF (2021) – Kenteken JDT-90-N

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Captur TCe 140 GPF (2021) – Kenteken JDT-90-N

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
81

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 24.000 - € 29.000
Oorspronkelijke prijs
€ 35.017
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
672 dagen
Aantal eigenaren
3+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H5H E4
Soortgelijke auto's in NL
123 voertuigen
Populariteit
455 keer

Analyse & Inzichten

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur TCe 140 GPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1401 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Betrouwbare motor met lange levensduur van de timing chain
  • Efficiënt brandstofverbruik
  • Compacte en handige SUV voor stadsverkeer
  • Goede waardebehoud
  • Comfortabele automatische transmissie
  • Stijlvol design

Nadelen

  • Matig olieverbruik
  • Carbon build-up op inlaatkleppen
  • Mogelijke softwareproblemen met transmissie
  • Soms schokkerige versnellingen
  • Beperkte ruimte voor passagiers en bagage
  • Geen vierwielaandrijving beschikbaar

Diepgaande beoordeling

Kenteken JDT-90-N is een grijze Renault Captur uit 2021 met een 1330cc motor, specifiek de 1.3 TCe 140 Initiale Paris uit 2019. Deze auto is een populaire keuze in de mini-SUV markt vanwege zijn voorwielaandrijving en automatische transmissie. De nieuwprijs van deze variant was €37.654.

De Renault Captur 1.3 TCe 140 Initiale Paris heeft een motorcode H5Ht. Deze motor is bekend om zijn betrouwbaarheid en heeft een relatief lange levensduur van de timing chain, die ongeveer 250.000 km kan meegaan[4]. Bekende problemen met deze motor zijn voornamelijk carbon build-up op de inlaatkleppen en matig olieverbruik[6].

De automatische transmissie in deze Renault Captur is over het algemeen betrouwbaar, maar sommige modellen kunnen last hebben van softwareproblemen of slijtage van de koppeling, wat kan leiden tot schokkerige versnellingen[2].

Het brandstofverbruik van de Renault Captur 1.3 TCe 140 volgens de WLTP-normen ligt rond de 5,6 liter per 100 km in de stad en 4,1 liter op de snelweg. In de praktijk kan dit variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De onderhoudskosten per jaar zijn gemiddeld, met een APK van ongeveer €30 en servicekosten die variëren afhankelijk van de kilometerstand en de gebruikte onderdelen.

De huidige marktwaarde van deze auto hangt af van de staat en kilometerstand, maar over het algemeen behoudt de Renault Captur zijn waarde redelijk goed. De wegenbelasting voor een auto van 103 pk in Nederland is ongeveer €124 per jaar.

Deze grijze Renault Captur met kenteken JDT-90-N uit 2021 is een betrouwbare keuze voor wie op zoek is naar een compacte SUV met een efficiënte motor en automatische transmissie. Echter, het is belangrijk om de bekende problemen in de gaten te houden en regelmatig onderhoud te plegen.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

High-beam Assistant Pakket
Regensensor Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Parkeerhulp €200
Navigatie Pakket
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €600

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
15 januari 2026
MRT 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
16 maart 2021
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

14 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 04

Foto's

Renault Captur TCe 140 GPF 2021 – Afbeelding 1
september 2025
Renault Captur TCe 140 GPF 2021 – Afbeelding 2
september 2025
Renault Captur TCe 140 GPF 2021 – Afbeelding 3
september 2025
Renault Captur TCe 140 GPF 2021 – Afbeelding 4
september 2025
Renault Captur TCe 140 GPF 2021 – Afbeelding 5
september 2025

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 14-01-2027

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Import uit buitenland (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H5H E4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1333 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 140 pk (103 kW)
Max. koppel 260 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Grijs
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 4,23 m
Breedte 1,8 m
Totale hoogte 1,58 m
Wielbasis 2,64 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 9,2 s
Maximumsnelheid 196 km/u
Brandstofverbruik mix 5,3 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 131 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Captur TCe 140 GPF (JDT-90-N)

Wat is de APK status van JDT-90-N?

De APK van JDT-90-N is geldig tot januari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is JDT-90-N een import auto?

Ja, JDT-90-N is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft JDT-90-N gehad?

JDT-90-N heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de Renault Captur 1.3 TCe?

De motorcode is H5Ht.

Hoe lang gaat de timing chain van de Renault Captur 1.3 TCe mee?

Ongeveer 250.000 km.

Wat is het brandstofverbruik van de Renault Captur 1.3 TCe?

Gemiddeld 5,6 liter per 100 km in de stad en 4,1 liter op de snelweg volgens WLTP-normen.

Hoeveel kost de wegenbelasting voor een auto van 103 pk in Nederland?

Ongeveer €124 per jaar.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar voor de Renault Captur?

Gemiddeld, met een APK van ongeveer €30 en variabele servicekosten.

Hoe behoudt de Renault Captur zijn waarde?

Redelijk goed, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Veelvoorkomende problemen

Laag
Motor

Carbon build-up

Carbon build-up op inlaatkleppen

Kenmerken:

Verlaagde prestaties door beperkte luchtstroom

Aandacht vereist
Motor

Matig olieverbruik

Progressief olieverbruik

Kenmerken:

Verhoogd olieverbruik naarmate de motor ouder wordt

Aandacht vereist
Transmissie

Transmissieproblemen

Softwareproblemen of koppelingsslijtage

Kenmerken:

Schokkerige versnellingen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1401 kg. Dat is 17% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Renault Captur TCe 140 GPF kentekens

Model Kenteken