Kenteken check JGN-21-H

APK geldig tot mei 2028 - 1+ eigenaars - 43.057 km (peildatum okt 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-466792
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
JGN-21-H
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Captur TCe 140 GPF
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken JGN-21-H: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Type brandstof
Benzine
Renault Captur TCe 140 GPF 2024

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 140 GPF (2024) – Kenteken JGN-21-H

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
63

Waardebehoud Renault Captur TCe 140 GPF (2024) – Kenteken JGN-21-H

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Captur TCe 140 GPF (2024) – Kenteken JGN-21-H

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
68

Veiligheid Renault Captur TCe 140 GPF (2024) – Kenteken JGN-21-H

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Captur TCe 140 GPF (2024) – Kenteken JGN-21-H

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
81

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 25.000 - € 31.000
Adviesprijs nieuw
€ 36.955
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
781 dagen
Eigenaarhistorie
1+ eigenaar
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
H5H E4
Vergelijkbare kentekens
33 voertuigen
Bekeken
200 keer

Deskundige beoordeling

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur TCe 140 GPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1373 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Betrouwbare motor met lange levensduur van de timing chain
  • Efficiënt brandstofverbruik
  • Compacte en handige SUV voor stadsverkeer
  • Goede waardebehoud
  • Comfortabele automatische transmissie
  • Stijlvol design

Waar je op moet letten

  • Matig olieverbruik
  • Carbon build-up op inlaatkleppen
  • Mogelijke softwareproblemen met transmissie
  • Soms schokkerige versnellingen
  • Beperkte ruimte voor passagiers en bagage
  • Geen vierwielaandrijving beschikbaar

Uitgebreide analyse

Kenteken JGN-21-H is een zwarte Renault Captur uit 2024 met een 1330cc motor, specifiek de 1.3 TCe 140 Initiale Paris uit 2019. Deze auto is een populaire keuze in de mini-SUV markt vanwege zijn voorwielaandrijving en automatische transmissie. De nieuwprijs van deze variant was €37.654.

De Renault Captur 1.3 TCe 140 Initiale Paris heeft een motorcode H5Ht. Deze motor is bekend om zijn betrouwbaarheid en heeft een relatief lange levensduur van de timing chain, die ongeveer 250.000 km kan meegaan[4]. Bekende problemen met deze motor zijn voornamelijk carbon build-up op de inlaatkleppen en matig olieverbruik[6].

De automatische transmissie in deze Renault Captur is over het algemeen betrouwbaar, maar sommige modellen kunnen last hebben van softwareproblemen of slijtage van de koppeling, wat kan leiden tot schokkerige versnellingen[2].

Het brandstofverbruik van de Renault Captur 1.3 TCe 140 volgens de WLTP-normen ligt rond de 5,6 liter per 100 km in de stad en 4,1 liter op de snelweg. In de praktijk kan dit variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De onderhoudskosten per jaar zijn gemiddeld, met een APK van ongeveer €30 en servicekosten die variëren afhankelijk van de kilometerstand en de gebruikte onderdelen.

De huidige marktwaarde van deze auto hangt af van de staat en kilometerstand, maar over het algemeen behoudt de Renault Captur zijn waarde redelijk goed. De wegenbelasting voor een auto van 103 pk in Nederland is ongeveer €124 per jaar.

Deze zwarte Renault Captur met kenteken JGN-21-H uit 2024 is een betrouwbare keuze voor wie op zoek is naar een compacte SUV met een efficiënte motor en automatische transmissie. Echter, het is belangrijk om de bekende problemen in de gaten te houden en regelmatig onderhoud te plegen.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Extra opties

High-beam Assistant Pakket
Regensensor Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Parkeerhulp €200
Navigatie Pakket
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €600

Voertuig historie

Gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
23 januari 2026
MEI 2024

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
1 mei 2024
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

Voertuigfoto's

Renault Captur TCe 140 GPF 2024 – Afbeelding 1
oktober 2025
Renault Captur TCe 140 GPF 2024 – Afbeelding 2
oktober 2025
Renault Captur TCe 140 GPF 2024 – Afbeelding 3
oktober 2025
Renault Captur TCe 140 GPF 2024 – Afbeelding 4
oktober 2025
Renault Captur TCe 140 GPF 2024 – Afbeelding 5
oktober 2025

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 01-05-2027

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Land van herkomst: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5H E4
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 1333 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 140 pk (103 kW)
Maximaal koppel 260 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Indeling hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Import

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,23 m
Totale breedte 1,8 m
Hoogte 1,58 m
Wielafstand 2,64 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Nuttige lading N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 9,2 s
Max. snelheid 196 km/u
Gecombineerd verbruik 5,3 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 131 g/km
Brandstof Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Renault Captur TCe 140 GPF (JGN-21-H)

Wat is de APK status van JGN-21-H?

De APK van JGN-21-H is geldig tot mei 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is JGN-21-H een import auto?

Ja, JGN-21-H is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft JGN-21-H gehad?

JGN-21-H heeft 1+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de Renault Captur 1.3 TCe?

De motorcode is H5Ht.

Hoe lang gaat de timing chain van de Renault Captur 1.3 TCe mee?

Ongeveer 250.000 km.

Wat is het brandstofverbruik van de Renault Captur 1.3 TCe?

Gemiddeld 5,6 liter per 100 km in de stad en 4,1 liter op de snelweg volgens WLTP-normen.

Hoeveel kost de wegenbelasting voor een auto van 103 pk in Nederland?

Ongeveer €124 per jaar.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar voor de Renault Captur?

Gemiddeld, met een APK van ongeveer €30 en variabele servicekosten.

Hoe behoudt de Renault Captur zijn waarde?

Redelijk goed, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Veel voorkomende klachten

Laag risico
Motor

Carbon build-up

Carbon build-up op inlaatkleppen

Symptomen:

Verlaagde prestaties door beperkte luchtstroom

Let op
Motor

Matig olieverbruik

Progressief olieverbruik

Symptomen:

Verhoogd olieverbruik naarmate de motor ouder wordt

Let op
Transmissie

Transmissieproblemen

Softwareproblemen of koppelingsslijtage

Symptomen:

Schokkerige versnellingen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2024) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1373 kg. Dat is 14% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Renault Captur TCe 140 GPF modellen

Type Plaat