Kenteken check JJ-539-Z
APK geldig tot apr 2027 - 3+ eigenaars - 122.316 km (peildatum feb 2026)
11 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken JJ539Z
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid Toyota RAV4 2.0 (2016) – Kenteken JJ-539-Z
Waardebehoud Toyota RAV4 2.0 (2016) – Kenteken JJ-539-Z
Onderhoud Toyota RAV4 2.0 (2016) – Kenteken JJ-539-Z
Veiligheid Toyota RAV4 2.0 (2016) – Kenteken JJ-539-Z
Prestaties Toyota RAV4 2.0 (2016) – Kenteken JJ-539-Z
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Wanneer we de data van deze Toyota RAV4 2.0 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1565 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Degelijke en betrouwbare 3ZR-FAE 1987cc motor met VVT-i technologie
- Vierwielaandrijving (AWD) voor betere grip en veiligheid
- Handgeschakelde 6-versnellingsbak met lage onderhoudskosten
- Ruime en praktische midi-SUV met goede zitpositie en laadruimte
- Redelijk zuinig verbruik voor een AWD benzine-SUV
- Goede waardebehoud dankzij Toyota reputatie en AWD-optie
Aandachtspunten
- Beperkte motorvermogen (112 pk) voor sommige rijders
- Mogelijk verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden
- Koppeling slijtage bij intensief gebruik mogelijk
- Geen turbo, dus minder koppel bij lage toeren
- Wegenbelasting relatief hoog voor benzine-SUV
- Rijcomfort kan minder zijn dan bij grotere SUV’s
Gedetailleerde analyse
Kenteken JJ-539-Z is een witte Toyota RAV4 2.0 VVT-i AWD Style uit 2016 met een 1987cc 4-cilinder benzinemotor die 112 pk levert. Deze midi-SUV uit 2016 combineert een handgeschakelde transmissie met vierwielaandrijving en heeft een nieuwprijs van circa €42.495.
De 1987cc motor in deze RAV4 is een 3ZR-FAE type, een 4-cilinder benzinemotor met VVT-i (Variable Valve Timing with intelligence). Deze motor levert officieel 112 pk (82 kW) in deze configuratie, wat iets lager is dan de 2.5L motoren die vaker voorkomen in de RAV4. De 3ZR-FAE motor staat bekend om zijn degelijkheid, maar kan bij hogere kilometerstanden last krijgen van kettingslijtage (timing chain) en verhoogd olieverbruik. Turbo's worden niet toegepast in deze motorvariant, dus turbo-gerelateerde problemen zijn niet van toepassing. Injectorproblemen zijn zeldzaam maar kunnen voorkomen bij onvoldoende onderhoud.
De handgeschakelde transmissie in deze RAV4 2.0 VVT-i AWD Style is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn beperkt, maar slijtage aan de koppeling kan optreden bij intensief stadsverkeer of sportief rijgedrag. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, met periodieke controle en vervanging van transmissievloeistof aanbevolen rond de 60.000 km.
Het officiële WLTP-verbruik voor deze 2.0 VVT-i AWD ligt rond de 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 8,5 tot 9,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 112 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €350 tot €450 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Gemiddelde onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen rond de €600 tot €900 per jaar. Grotere reparaties zijn zeldzaam bij goed onderhoud.
De huidige marktwaarde van een Toyota RAV4 2.0 VVT-i AWD Style uit 2016 met handgeschakelde transmissie ligt in Nederland tussen de €15.000 en €19.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. Deze variant behoudt zijn waarde redelijk goed dankzij Toyota’s reputatie en de praktische AWD-functionaliteit. Bij aankoop is het belangrijk om te letten op onderhoudsdocumentatie, slijtage aan koppeling en eventuele olieverbruikssignalen. Een proefrit en technische keuring worden aanbevolen.
Deze witte Toyota RAV4 met kenteken JJ-539-Z uit 2016 is een betrouwbare, praktische midi-SUV met een degelijke 1987cc 4-cilinder motor en handgeschakelde transmissie. De AWD maakt hem geschikt voor diverse weersomstandigheden. Let bij aankoop op onderhoud en olieverbruik. Met een goede staat en onderhoudshistorie biedt deze RAV4 een goede balans tussen rijplezier, betrouwbaarheid en kosten.
Uitrusting
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 37
APK keuring details: 35
Draaipunt van de onafhankelijke wielophanging heeft te veel speling
APK keuring details: Draaipunt van de onafhankelijke wielophanging heeft te veel speling
APK keuring details: 42
APK keuring details: 37
Foto's
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Toyota RAV4 2.0 (JJ-539-Z)
Wat is de APK status van JJ-539-Z?
De APK van JJ-539-Z is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is JJ-539-Z een import auto?
Nee, JJ-539-Z is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft JJ-539-Z gehad?
JJ-539-Z heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1987cc motor in deze Toyota RAV4?
De motorcode is 3ZR-FAE, een 2.0 liter 4-cilinder benzinemotor met VVT-i.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten, mits regelmatig onderhoud wordt uitgevoerd.
Wat is het praktijkverbruik van deze RAV4 2.0 VVT-i AWD?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 8,5 en 9,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 7,5-8,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten rond €600 tot €900 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 112 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt in Nederland ongeveer €350 tot €450 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht.
Wat is de huidige marktwaarde van deze RAV4 uit 2016?
De marktwaarde ligt tussen €15.000 en €19.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.
Mogelijke gebreken
Timing chain slijtage
De timing chain kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of slijten, wat kan leiden tot motorgeluiden en uiteindelijk motorschade.
Herkenningspunten:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringen, verminderde prestaties.
Verhoogd olieverbruik
Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik door slijtage aan zuigerveren of klepafdichtingen.
Herkenningspunten:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Koppeling slijtage
Bij intensief stadsverkeer of sportief rijden kan de koppeling sneller slijten en slippen.
Herkenningspunten:
Moeilijk schakelen, slippen bij accelereren, geur van brandende koppeling.
Injector vervuiling
Injectoren kunnen verstopt raken bij onvoldoende brandstofonderhoud, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Herkenningspunten:
Schokkerige motor, verminderde acceleratie, verhoogd brandstofverbruik.
Elektronische storingen
Sporadische storingen in het motormanagement of ABS-systeem kunnen voorkomen, meestal softwarematig.
Herkenningspunten:
Waarschuwingslampjes op dashboard, verminderde motorprestaties.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Toyota
Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1565 kg. Dat is 30% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.