Kenteken check JRP-91-X
APK geldig tot dec 2029 - 1 eigenaar - 3.015 km (peildatum jan 2026)
8 punten van aandacht bij kenteken JRP91X
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz CLE 300 Coupé (2025) – Kenteken JRP-91-X
Waardebehoud Mercedes-Benz CLE 300 Coupé (2025) – Kenteken JRP-91-X
Onderhoud Mercedes-Benz CLE 300 Coupé (2025) – Kenteken JRP-91-X
Veiligheid Mercedes-Benz CLE 300 Coupé (2025) – Kenteken JRP-91-X
Prestaties Mercedes-Benz CLE 300 Coupé (2025) – Kenteken JRP-91-X
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Mercedes-Benz CLE 300 Coupé komen een aantal specifieke details naar voren. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1875 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Moderne en efficiënte 1999cc M264 4-cilinder turbomotor met mild hybrid ondersteuning.
- Soepele en betrouwbare 9G-TRONIC PLUS 9-traps automatische transmissie.
- 4MATIC vierwielaandrijving voor optimale grip en rijveiligheid.
- Sportief AMG Line exterieur en interieur met hoogwaardige afwerking.
- Relatief laag brandstofverbruik voor een sportieve coupé.
- Goede waardebehoud door nieuw model en AMG-uitvoering.
Minpunten
- Wegenbelasting in Nederland is relatief hoog voor 190 pk benzinemotor.
- Onderhoudskosten liggen hoger dan gemiddeld door luxe en techniek.
- Mogelijk licht verhoogd olieverbruik bij intensief gebruik.
- Beperkte ervaring met lange termijn betrouwbaarheid door nieuw model.
- Hoge aanschafprijs nieuw, wat invloed heeft op afschrijving in eerste jaren.
- Beperkte praktische ruimte door coupé carrosserie.
Uitgebreide analyse
Kenteken JRP-91-X is een zwarte Mercedes-Benz CLE Coupé 300 4MATIC AMG Line uit 2025 met een 1999cc 4-cilinder benzinemotor en een 9-traps automatische transmissie. Deze sportieve coupé combineert luxe met dynamische prestaties en een nieuwprijs van circa €85.558.
De 1999cc 4-cilinder turbomotor in de CLE 300 4MATIC AMG Line heeft de motorcode M264, een moderne en efficiënte krachtbron met mild hybrid ondersteuning van 22 pk via een 48-volt systeem. Deze motor levert 190 pk (140 kW) en staat bekend om zijn soepele prestaties en relatief laag brandstofverbruik. Bekende problemen zoals kettingproblemen (timing chain) of turbo defecten zijn bij deze generatie motor tot nu toe beperkt gemeld, mede dankzij de nieuwe generatie componenten en verbeterde koeling. Wel is het belangrijk om regelmatig het olieniveau te controleren, omdat bij sommige 4-cilinder turbomotoren een licht verhoogd olieverbruik kan optreden, maar dit is niet structureel een groot probleem bij de M264 motor.
De 9G-TRONIC PLUS 9-traps automatische transmissie is een beproefd systeem dat soepel schakelt en bijdraagt aan het comfort en de efficiëntie van de auto. Bij de CLE 300 4MATIC zijn er geen wijdverspreide problemen met de automaat bekend. Wel is periodiek onderhoud essentieel om dure reparaties te voorkomen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met een aanbevolen oliewisselinterval rond de 60.000 km. De 4MATIC vierwielaandrijving zorgt voor goede grip en rijstabiliteit, vooral in natte of gladde omstandigheden.
Het WLTP-verbruik van de Mercedes-Benz CLE 300 4MATIC ligt rond de 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 8,5 tot 9,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 190 pk benzineauto in Nederland valt in de categorie van ongeveer €600 tot €700 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €1.200 en €1.800. Reparaties buiten garantie kunnen hoger uitvallen door de luxe en techniek van de auto.
Bij aankoop van een Mercedes-Benz CLE 300 4MATIC AMG Line uit 2023 met kenteken JRP-91-X is het raadzaam om te controleren of het volledige onderhoudsboekje aanwezig is en of de auto tijdig de 9G-TRONIC transmissie-olie heeft gekregen. Let op eventuele software-updates en check op bekende terugroepacties. Door het relatief nieuwe model zijn grote technische problemen nog beperkt, maar een uitgebreide proefrit en inspectie bij een Mercedes-specialist wordt aanbevolen. De marktwaarde blijft stabiel door de AMG Line uitvoering en 4MATIC aandrijving, wat het een aantrekkelijke occasion maakt.
Deze zwarte Mercedes-Benz CLE Coupé met kenteken JRP-91-X uit 2025 is een moderne, sportieve en luxe coupé met een efficiënte 1999cc 4-cilinder motor en een soepele 9-traps automaat. Met een goede balans tussen prestaties, comfort en technologie biedt deze auto veel rijplezier. Let bij aankoop op onderhoudshistorie en wegenbelasting, maar de auto is over het algemeen betrouwbaar en behoudt zijn waarde goed.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
Voertuigfoto's
Juridische status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Mercedes-Benz CLE 300 Coupé (JRP-91-X)
Wat is de APK status van JRP-91-X?
De APK van JRP-91-X is geldig tot december 2029. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is JRP-91-X een import auto?
Nee, JRP-91-X is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft JRP-91-X gehad?
JRP-91-X heeft 1 eigenaar gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1999cc motor in de Mercedes-Benz CLE 300 4MATIC?
De motorcode is M264, een moderne 2.0-liter 4-cilinder turbomotor met mild hybrid technologie.
Zijn er bekende problemen met de timing chain van deze motor?
Bij de M264 motor zijn geen wijdverspreide problemen met de timing chain gemeld; deze is ontworpen voor lange levensduur.
Hoe betrouwbaar is de 9G-TRONIC automaat?
De 9G-TRONIC automaat staat bekend als betrouwbaar mits het onderhoud, zoals oliewissels, op tijd wordt uitgevoerd.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt rond de 8,5 tot 9,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 7,5-8,0 l/100 km.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor deze 190 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €600 tot €700 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €1.200 en €1.800 inclusief APK, service en kleine reparaties.
Veel voorkomende klachten
Licht verhoogd olieverbruik
Sommige M264 4-cilinder turbomotoren kunnen bij intensief gebruik iets meer olie verbruiken dan verwacht.
Symptomen:
Regelmatig olie bijvullen nodig, lichte rookontwikkeling bij koude start.
Transmissie onderhoud vereist
De 9G-TRONIC automaat vereist periodiek oliewissel om soepel schakelen te behouden.
Symptomen:
Schakelmomenten voelen minder soepel aan, lichte schokjes bij versnellen.
Software updates en elektronica
Mogelijke kleine bugs in MBUX infotainmentsysteem en rijhulpsystemen die via updates worden opgelost.
Symptomen:
Af en toe vastlopen of vertraging in schermreacties.
Remmen slijtage bij sportief gebruik
AMG Line remmen kunnen sneller slijten bij intensief sportief rijden.
Symptomen:
Verminderde remprestaties, piepende remmen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2025) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1875 kg. Dat is 56% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Vergelijkbare Mercedes-Benz CLE 300 Coupé kentekens
| Type | Plaat |
|---|---|