Kenteken check K-031-SZ
APK geldig tot jul 2026 - 5+ eigenaars - 174.256 km (peildatum sep 2025)
Let op: 12 bevindingen voor K031SZ
Basis informatie
Betrouwbaarheid BMW 118d (2019) – Kenteken K-031-SZ
Waardebehoud BMW 118d (2019) – Kenteken K-031-SZ
Onderhoud BMW 118d (2019) – Kenteken K-031-SZ
Veiligheid BMW 118d (2019) – Kenteken K-031-SZ
Prestaties BMW 118d (2019) – Kenteken K-031-SZ
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze BMW 118d geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1505 kg en diesel.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Zeer zuinig dieselverbruik (WLTP 4,3–4,6 l/100 km)[1][4]
- Comfortabele en snelle 8-traps Steptronic automaat[6]
- Ruim interieur voor het segment door voorwielaandrijving[8]
- Goede uitrusting in Executive Edition (navigatie, parkeersensoren, LED)
- Betrouwbare techniek bij goed onderhoud
- Sportief rijgedrag voor een compacte hatchback[6]
Waar je op moet letten
- Voorwielaandrijving mist klassiek BMW-rijgevoel[6]
- Lagere restwaarde door dieselgate-effect
- Meer weg- en bandengeluid dan duurdere BMW’s
- Onderhoudskosten hoger dan Aziatische concurrenten
- Beperkte laadruimte vergeleken met concurrenten
- Incidentele elektronische kinderziektes (infotainment, sensoren)
Volledige analyse
Kenteken K-031-SZ is een grijze BMW 1-serie uit 2019 met een 1995cc motor. Dit rapport geeft een diepgaande analyse van deze specifieke hatchback, gebaseerd op technische specificaties, eigenaarservaringen en marktdata. De BMW 1-serie 118d Executive Edition (2019) is een compacte, voorwielaangedreven diesel met automaat, oorspronkelijk nieuwprijs €43.096. Hier vind je alles over motor, transmissie, verbruik, onderhoud, marktwaarde en veelvoorkomende problemen.
## Motor & Techniek **Motorcode:** De 1995cc 4-cilinder dieselmotor in de BMW 1-serie 118d (F40, 2019) heeft de motorcode **B47D20**. Dit is een moderne, zuinige dieselmotor uit de BMW EfficientDynamics-familie, met een vermogen van 110 kW (150 pk) en een koppel van 350 Nm[8]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Bij eerdere generaties B47-motoren kwamen incidenteel problemen met de distributieketting voor, maar bij deze generatie zijn deze grotendeels verholpen. Toch blijft het een aandachtspunt bij hoge kilometerstanden (orange, Motor)[forumdata]. - **Turbo:** De turbo is over het algemeen betrouwbaar, maar bij intensief gebruik of onregelmatig onderhoud kunnen slijtageverschijnselen optreden (yellow, Motor)[forumdata]. - **Injectoren:** Moderne common-rail injectoren zijn duurzaam, maar vervuiling door slechte brandstofkwaliteit kan leiden tot storingen (yellow, Motor)[forumdata]. - **Olieverbruik:** Het olieverbruik is bij deze motor laag, mits het onderhoud volgens voorschrift wordt uitgevoerd. Incidenteel melden eigenaren licht verhoogd olieverbruik bij hoge kilometerstanden (yellow, Motor)[forumdata]. **Transmissie:** De 118d Executive Edition is leverbaar met een 8-traps Steptronic automaat. Deze transmissie staat bekend om zijn soepele schakelingen en betrouwbaarheid. Onderhoudskosten zijn relatief laag, maar een tijdige olieverversing (ca. elke 60.000 km) is essentieel om slijtage te voorkomen. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar elektronische storingen in het schakelprogramma komen incidenteel voor (yellow, Transmissie)[6].
## Transmissie & Rijgedrag De 8-traps Steptronic automaat zorgt voor comfortabele en efficiënte rij-ervaring. De voorwielaandrijving (FWD) biedt goede tractie en maakt de auto toegankelijk voor een breed publiek. Het rijgedrag is typisch BMW: directe stuurinvoer, goede wegligging en een comfortabele, maar sportieve afstelling[6]. De omschakeling van achterwiel- naar voorwielaandrijving sinds 2019 zorgt voor meer ruimte binnen, maar puristen missen het klassieke BMW-rijgevoel.
## Praktische Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** 4,3–4,6 l/100 km (ca. 53,5 mpg)[1][4]. - **Praktijk:** Eigenaren melden een reëel verbruik van 5,0–6,0 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[forumdata]. **Wegenbelasting (Nederland, 2025):** Voor een dieselauto met 110 pk (81 kW) betaal je in 2025 ca. €1.008 per jaar (op basis van actuele tarieven RDW). **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €250–€450 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en type beurt. - **Reparaties:** Incidentele kosten voor remmen, banden, distributieriem (ca. €800–€1.200 om de 120.000 km). - **Totale jaarlijkse kosten (excl. brandstof):** ca. €500–€900, afhankelijk van gebruik en leeftijd. **Marktwaarde & waardebehoud:** - **Nieuwprijs (2019):** €43.096. - **Huidige marktwaarde (2025, ca. 60.000 km):** €18.000–€22.000, afhankelijk van staat en uitrusting[5]. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk voor een premium compacte hatchback; dieselmodellen dalen sneller in waarde dan benzinevarianten door strenger beleid rond diesels.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinige dieselmotor** met lage CO2-uitstoot en gunstig verbruik[1][4]. - **Comfortabele en snelle automaat** (8-traps Steptronic) met soepele schakelingen[6]. - **Ruim interieur** voor het segment, mede door overstap naar voorwielaandrijving[8]. - **Goede uitrusting** in Executive Edition (o.a. navigatie, parkeersensoren, LED-verlichting). - **Betrouwbare techniek** bij goed onderhoud. - **Sportief rijgedrag** voor een compacte hatchback[6]. **Nadelen** - **Voorwielaandrijving** mist het ‘echte’ BMW-rijgevoel van oudere modellen[6]. - **Dieselgate-effect**: lagere restwaarde door strenger beleid rond diesels. - **Road noise**: meer weg- en bandengeluid dan bij duurdere BMW’s. - **Onderhoudskosten** zijn hoger dan bij Aziatische concurrenten. - **Beperkte laadruimte** vergeleken met sommige concurrenten. - **Elektronische kinderziektes** (infotainment, sensoren) komen incidenteel voor.
Deze grijze BMW 1-serie met kenteken K-031-SZ uit 2019 is een zuinige, comfortabele en goed uitgeruste compacte hatchback met een betrouwbare dieselmotor en soepele automaat. Het waardebehoud is matig door het dieselstigma, maar de auto biedt veel rijplezier en een premium uitstraling voor de prijs. Goed onderhoud is essentieel om problemen te voorkomen. Voor de Nederlandse koper is dit een interessante optie als zuinige, praktische premiumauto, mits je bewust bent van de hogere vaste lasten en lagere restwaarde ten opzichte van benzinevarianten.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsresultaten
APK keuring details: 21
APK keuring details: 19
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over BMW 118d (K-031-SZ)
Wat is de APK status van K-031-SZ?
De APK van K-031-SZ is geldig tot juli 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is K-031-SZ een import auto?
Ja, K-031-SZ is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft K-031-SZ gehad?
K-031-SZ heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoe zuinig is de BMW 1-serie 118d Executive Edition in de praktijk?
Het officiële WLTP-verbruik is 4,3–4,6 l/100 km, maar in de praktijk verbruiken de meeste eigenaren 5,0–6,0 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[1][4].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €250–€450 per jaar voor onderhoud, €35–€50 voor APK, en incidentele reparaties (remmen, banden, distributieriem). Totale jaarlijkse kosten liggen rond de €500–€900, exclusief brandstof.
Hoe betrouwbaar is de 8-traps Steptronic automaat?
Deze automaat is zeer betrouwbaar bij goed onderhoud. Incidenteel komen elektronische storingen voor, maar grote defecten zijn zeldzaam[6].
Wat is de huidige marktwaarde van een 2019 model met ca. 60.000 km?
De marktwaarde ligt in 2025 tussen €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat en uitrusting[5].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een 110 pk diesel in Nederland?
In 2025 betaal je ca. €1.008 per jaar aan wegenbelasting voor een dieselauto met 110 pk (81 kW).
Zijn er bekende motorproblemen bij deze BMW 1-serie?
Incidenteel komen problemen met de distributieketting, turbo, injectoren en licht verhoogd olieverbruik voor, vooral bij hoge kilometerstanden. Over het algemeen is de motor betrouwbaar bij goed onderhoud.
Veel voorkomende klachten
Timing chain (distributieketting)
Incidenteel slijtage bij hoge kilometerstanden
Signalen:
Ratelen, motorstoring
Turbo
Slijtage bij intensief gebruik/onregelmatig onderhoud
Signalen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Injectoren
Vervuiling door slechte brandstofkwaliteit
Signalen:
Onregelmatig stationair, vermogensverlies
Elektronische storingen infotainment
Softwarebugs, bevriezing scherm
Signalen:
Systeem herstart nodig
Olieverbruik
Licht verhoogd olieverbruik bij hoge km
Signalen:
Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.