Kenteken check K-351-BX

APK geldig tot nov 2027 - 5+ eigenaars - 63.137 km (peildatum nov 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-053254
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
K-351-BX
Merk voertuig
Toyota
Toyota logo
Type
RAV4 2.5 Plug-in Hybrid
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken K-351-BX: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Rood
Type brandstof
Benzine
Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid 2019

Betrouwbaarheid Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid (2019) – Kenteken K-351-BX

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
64

Waardebehoud Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid (2019) – Kenteken K-351-BX

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
95

Onderhoud Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid (2019) – Kenteken K-351-BX

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
69

Veiligheid Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid (2019) – Kenteken K-351-BX

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid (2019) – Kenteken K-351-BX

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
83

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 35.000 - € 42.000
Nieuwprijs
€ 52.569
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
626 dagen
Eigenaren
5+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
A25A-FXS
Vergelijkbare voertuigen in NL
768 voertuigen
Bekeken
432 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1730 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 242 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 268 / kwartaal
Zeeland ca. € 260 / kwartaal
Utrecht ca. € 255 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 250 / kwartaal
Gelderland ca. € 263 / kwartaal
Limburg ca. € 258 / kwartaal
Overijssel ca. € 265 / kwartaal
Flevoland ca. € 260 / kwartaal
Drenthe ca. € 268 / kwartaal
Friesland ca. € 270 / kwartaal
Groningen ca. € 273 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Zeer zuinig en milieuvriendelijk door geavanceerd hybride systeem
  • Uitstekende betrouwbaarheid en lage onderhoudskosten
  • Ruim en comfortabel interieur met hoogwaardige afwerking
  • Uitgebreide veiligheidsuitrusting standaard
  • Goed waardebehoud vergeleken met concurrenten
  • Sterke vierwielaandrijving voor alle weersomstandigheden

Minpunten

  • Hoge aanschafprijs (nieuw en occasion)
  • Praktijkverbruik lager dan WLTP (vooral bij snelweggebruik)
  • Beperkte laadcapaciteit accu (geen plug-in hybride)
  • Matige sportiviteit; rijdt soepel maar niet sportief
  • Beperkte trekcapaciteit (maximaal 1.750 kg)
  • Complexe techniek kan bij storingen duurder zijn in reparatie

Uitgebreide analyse

Kenteken K-351-BX is een rode Toyota RAV4 uit 2019 met een 2487cc hybride benzinemotor, automatische transmissie en vierwielaandrijving. Deze Executive-uitvoering behoort tot de luxere midi-SUV’s van Toyota en was bij introductie nieuw geprijsd rond €57.985. In dit rapport vind je een objectieve analyse van techniek, praktijk, onderhoud, marktwaarde en veelvoorkomende problemen, specifiek voor deze variant.

## Motor & Technische Specificaties **Motorcode:** De 2.5 Hybrid AWD Executive uit 2019 is voorzien van de A25A-FXS-motor, een 2.5-liter vier-in-lijn benzinemotor met hybride ondersteuning[4]. Deze motor heeft een cilinderinhoud van 2487cc, 16 kleppen, dubbele bovenliggende nokkenassen (DOHC), variabele kleptiming (VVT-i) en een compressieverhouding van 14:1 (Atkinson-cyclus)[4]. Het totale systeemvermogen bedraagt 163 kW (219 pk) bij 5700 tpm, met een maximaal koppel van 221 Nm tussen 3600 en 5200 tpm[4]. De hybride aandrijflijn bestaat uit een voorste elektromotor (88 kW), een achterste elektromotor (40 kW) en een nikkel-metaalhydride accu[4]. **Bekende problemen motor:** - **Timing chain:** Geen meldingen van structurele problemen met de distributieketting bij deze motor. Toyota’s Dynamic Force-motoren staan bekend om hun betrouwbaarheid, maar blijf alert op ongebruikelijke geluiden bij hoge kilometerstanden. - **Turbo:** Deze motor heeft géén turbo; alle vermogen komt uit de atmosferische benzinemotor en elektromotoren. - **Injectoren:** De motor gebruikt het D4-S injectiesysteem (directe en port-injectie), wat bekendstaat om zijn betrouwbaarheid en lage kans op vervuiling[2][4]. Incidentele meldingen van vervuilde injectoren zijn zeldzaam, maar kunnen voorkomen bij langdurig stadsgebruik op lage toeren. - **Olieverbruik:** Geen structurele meldingen van excessief olieverbruik bij deze motor. Normaal onderhoud (olie elke 15.000 km of 1x per jaar) is voldoende. **Transmissie:** De RAV4 Hybrid gebruikt een elektronisch gestuurde continu variabele transmissie (e-CVT)[1][3]. Deze transmissie is zeer betrouwbaar en kent weinig bekende defecten. Onderhoudskosten zijn laag; alleen periodieke olieverversing (vaak pas na 100.000+ km) en incidentele software-updates zijn nodig. Geen meldingen van grote revisies of vervangingen bij normaal gebruik.

## Transmissie, Rijgedrag & Comfort De e-CVT transmissie zorgt voor een soepele, stille en efficiënte aandrijving. De vierwielaandrijving (AWD-i) met torque vectoring biedt uitstekende grip en stabiliteit, ook bij slecht weer[6]. Het rijcomfort is hoog, mede door de onafhankelijke wielophanging en ruime interieurmaten. De Executive-uitvoering onderscheidt zich met luxe uitrusting zoals lederen bekleding, verwarmde stoelen, navigatie, JBL-audiosysteem en uitgebreide veiligheidsvoorzieningen (Toyota Safety Sense 2.0)[6].

## Praktijkverbruik, Marktwaarde & Onderhoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** Officieel verbruik volgens WLTP is circa 48 mpg (ongeveer 1 op 20,4 km/l)[5]. - **Praktijk:** In de praktijk haalt de RAV4 Hybrid gemiddeld 1 op 16–18 km/l (afhankelijk van rijstijl en gebruik)[5]. Stadsgebruik is zuiniger dan snelweggebruik door het hybride systeem. **Marktwaarde & waardebehoud:** - **Nieuwprijs:** €57.985 (2019) - **Huidige marktwaarde (2025):** Afhankelijk van kilometerstand en staat, tussen €28.000 en €35.000. Toyota’s staan bekend om hun sterke waardebehoud; de RAV4 Hybrid doet het hier beter dan gemiddeld in het segment. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35–€50 per jaar - **Onderhoudsbeurt (Toyota dealer):** €250–€400 per jaar (afhankelijk van kilometerstand) - **Reparaties:** Zeer beperkt bij normaal gebruik. Incidentele kosten voor remmen, banden en kleine elektronica. - **Wegenbelasting (163 pk, 2025):** €1.344 per jaar (BPM-vrij door hybride status, alleen motorrijtuigenbelasting)[*]. *Let op: wegenbelasting kan wijzigen bij toekomstige fiscale aanpassingen.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig en milieuvriendelijk** door geavanceerd hybride systeem[2][5]. - **Uitstekende betrouwbaarheid** en lage onderhoudskosten[1][3]. - **Ruim en comfortabel interieur** met hoogwaardige afwerking (Executive)[6]. - **Uitgebreide veiligheidsuitrusting** standaard (Toyota Safety Sense 2.0)[6]. - **Goed waardebehoud** vergeleken met concurrenten. - **Sterke vierwielaandrijving** voor alle weersomstandigheden[6]. **Nadelen** - **Hoge aanschafprijs** (nieuw en occasion). - **Praktijkverbruik lager dan WLTP** (vooral bij snelweggebruik)[5]. - **Beperkte laadcapaciteit accu** (geen plug-in hybride, dus minder elektrische actieradius). - **Matige sportiviteit**; rijdt soepel maar niet sportief. - **Beperkte trekcapaciteit** (maximaal 1.750 kg)[1][3]. - **Complexe techniek** kan bij storingen duurder zijn in reparatie (zelden nodig).

Deze rode Toyota RAV4 met kenteken K-351-BX uit 2019 is een zeer complete, betrouwbare en zuinige midi-SUV met een luxe uitrusting en uitstekende veiligheidsvoorzieningen. Het hybride systeem biedt lage gebruikskosten en een milieuvriendelijk profiel, terwijl de ruimte en het comfort ideaal zijn voor gezinnen. De auto kent weinig serieuze gebreken en behoudt zijn waarde goed. Alleen het praktijkverbruik op de snelweg valt soms tegen en de aanschafprijs blijft hoog. Voor de Nederlandse autokoper is de RAV4 2.5 Hybrid AWD Executive een verstandige, toekomstbestendige keuze.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Head-up-Display
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Adaptive Cruise Control
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Smartphone Draadloos opladen
Noodremassistentie
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Leer
Metallic lak
Stuurbekrachtiging

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
24 december 2025
NOV 2020

Kilometerstand

XXX,812 km geregistreerd

XXX,812 km
INFO
26 november 2020
NOV 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
13 november 2019
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

28 november 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 02

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

Afbeeldingen

Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid 2019 – Afbeelding 1
november 2025

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 28-11-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode A25A-FXS
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 2487 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Nee
Max. vermogen 178 pk (131 kW)
Trekkracht geen
Wielaandrijving vierwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Rood
Trim Onbekend
Subtype Onbekend
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,6 m
Breedte excl. spiegels 1,86 m
Voertuighoogte 1,69 m
Wielafstand 2,69 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Nuttige lading Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 6,0 s
Max. snelheid 180 km/u
Verbruik gecombineerd 1,2 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 22 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid (K-351-BX)

Wat is de APK status van K-351-BX?

De APK van K-351-BX is geldig tot november 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is K-351-BX een import auto?

Ja, K-351-BX is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft K-351-BX gehad?

K-351-BX heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de RAV4 2.5 Hybrid AWD Executive?

In de praktijk haalt deze auto gemiddeld 1 op 16–18 km/l, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het WLTP-verbruik is circa 1 op 20,4 km/l, maar in de praktijk ligt het lager, vooral bij snelweggebruik[5].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een 163 pk hybride betaal je in 2025 €1.344 per jaar aan motorrijtuigenbelasting. De auto is BPM-vrij vanwege het hybride karakter.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Onderhoud bij de dealer kost gemiddeld €250–€400 per jaar, afhankelijk van kilometerstand. APK kost €35–€50 per jaar. Reparaties zijn zeldzaam bij normaal gebruik.

Hoe betrouwbaar is de transmissie?

De e-CVT transmissie is zeer betrouwbaar en kent weinig bekende defecten. Onderhoud is minimaal; alleen olieverversing na hoge kilometerstand en incidentele software-updates[1][3].

Wat is de actuele marktwaarde van een RAV4 2.5 Hybrid AWD Executive uit 2019?

De actuele marktwaarde (2025) ligt tussen €28.000 en €35.000, afhankelijk van staat en kilometerstand. De auto behoudt zijn waarde goed vergeleken met concurrenten.

Zijn er bekende motorproblemen bij deze variant?

Er zijn geen structurele problemen bekend met de motor. Incidenteel kunnen injectoren vervuild raken bij stadsgebruik, maar serieuze gebreken zijn zeldzaam. De motor heeft géén turbo en kent geen olieverbruik-problemen.

Bekende aandachtspunten

Gering risico
Motor

Vervuilde injectoren

Incidenteel vervuilde injectoren bij langdurig stadsgebruik

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies

Matig risico
Elektronica

Elektronica/storingen hybridesysteem

Zeldzame meldingen van foutcodes of storingen in het hybridesysteem

Signalen:

Waarschuwingslampjes, verminderde prestaties

Gering risico
Chassis

Slijtage remmen

Snellere slijtage remmen door regeneratief remmen

Signalen:

Piepende remmen, vervanging nodig na hogere kilometerstand

Gering risico
Elektronica

Software-updates

Af en toe software-updates nodig voor optimale werking hybridesysteem

Signalen:

Melding op dashboard, soms bij dealer te updaten

Gering risico
Elektronica

Kleine elektronische gebreken

Incidenteel problemen met infotainment of sensoren

Signalen:

Tijdelijke storingen, herstarten helpt vaak

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Toyota

Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1730 kg. Dat is 44% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid in Nederland

Type Plaat