Kenteken check KV-565-J

APK geldig tot mrt 2027 - 5 eigenaars - 93.748 km (peildatum nov 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-725631
Gegenereerd op 17 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
KV-565-J
Fabrikant
BMW
BMW logo
Model
X1 sDrive18i
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken KV-565-J: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Blauw
Energiebron
Benzine
BMW X1 sDrive18i 2016

Betrouwbaarheid BMW X1 sDrive18i (2016) – Kenteken KV-565-J

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
78

Waardebehoud BMW X1 sDrive18i (2016) – Kenteken KV-565-J

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud BMW X1 sDrive18i (2016) – Kenteken KV-565-J

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
68

Veiligheid BMW X1 sDrive18i (2016) – Kenteken KV-565-J

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties BMW X1 sDrive18i (2016) – Kenteken KV-565-J

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 21.000 - € 25.000
Oorspronkelijke prijs
€ 51.221
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
322 dagen
Aantal eigenaren
5+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
B38A15A
Aantal in Nederland
200 voertuigen
Populariteit
339 keer

Analyse & Inzichten

Een blik op de RDW-registratie van deze BMW X1 sDrive18i geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1505 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Zeer zuinig in verbruik (praktijk 1 op 13-15, WLTP 1 op 18)
  • Betrouwbare, moderne driecilinder benzinemotor (B38)
  • Comfortabele en soepele automaat (6-traps Steptronic)
  • Lage wegenbelasting voor een premium SUV (ca. €48/maand)
  • Goede basisuitrusting in Centennial High Executive-uitvoering
  • Gemiddeld tot goed waardebehoud voor het segment

Nadelen

  • Beperkt vermogen (100 pk), trage acceleratie
  • Voorwielaangedreven, minder sportief rijgedrag
  • Beperkte laadruimte vergeleken met grotere SUV’s
  • Onderhoud duurder dan Aziatische of Franse concurrenten
  • Incidentele elektronische mankementen (sensoren, infotainment)
  • Beperkt aanbod op de occasionmarkt, relatief hoge prijzen

Diepgaande beoordeling

Kenteken KV-565-J is een blauwe BMW X1 uit 2016 met een 1499cc motor. Dit is de sDrive18i Centennial High Executive, een voorwielaangedreven midi-SUV met automaat, oorspronkelijk nieuwprijs €44.482. Dit rapport geeft een diepgaande analyse van deze specifieke variant, met aandacht voor techniek, praktijkervaringen, kosten en veelvoorkomende problemen.

## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De BMW X1 sDrive18i uit 2015 is uitgerust met een 1.5-liter driecilinder benzinemotor, type B38A15M0 (ook wel B38 genoemd). Deze motor is onderdeel van BMW’s modulaire familie en wordt ook gebruikt in de Mini Cooper en BMW i8. Het vermogen bedraagt 100 pk (74 kW), wat deze X1 tot een zuinige, maar niet bijzonder sportieve keuze maakt in het segment[5]. **Bekende problemen** - **Timing chain (distributieketting):** De B38-motor staat bekend om zijn betrouwbaarheid, maar er zijn incidentele meldingen van distributiekettingproblemen bij hoge kilometerstanden. Dit is een ‘orange’ (matig) risico: regelmatige olieverversing is essentieel. - **Turbo:** De turbo op deze kleine motor is relatief klein en wordt niet zwaar belast. Problemen zijn zeldzaam, maar bij intensief gebruik of slecht onderhoud kan slijtage optreden (‘yellow’ risico). - **Injectoren:** Directe injectie kan op termijn leiden tot vervuiling van de injectoren, vooral bij korte ritten en lage toeren (‘yellow’ risico). - **Olieverbruik:** De B38-motor verbruikt over het algemeen weinig olie, maar bij onregelmatig onderhoud kan dit toenemen (‘yellow’ risico). **Transmissie** De sDrive18i was in Nederland leverbaar met een 6-traps automaat (Steptronic). Deze transmissie is betrouwbaar, maar kan op hoge leeftijd last krijgen van schokken of vertraging bij het schakelen. Onderhoudskosten zijn gemiddeld voor het segment: een transmissiebeurt kost circa €300-€400. Grote defecten zijn zeldzaam, maar revisie of vervanging kan bij hoge kilometerstanden nodig zijn (‘orange’ risico).

## Transmissie & Rijgedrag De voorwielaangedreven BMW X1 sDrive18i biedt een comfortabele, maar niet bijzonder sportieve rij-ervaring. De automaat schakelt soepel, maar de 100 pk is voldoende voor de stad, niet voor snelle inhaalmanoeuvres. De wegligging is typisch BMW: direct en precies, maar het ontbreekt aan het ‘rear-wheel drive’-gevoel van grotere modellen.

## Praktische Kosten **Verbruik** - **WLTP:** Officieel verbruik volgens WLTP is circa 5,5 l/100 km (ongeveer 1 op 18)[3]. - **Praktijk:** In de praktijk ligt het verbruik vaak rond de 6,5-7,5 l/100 km (1 op 13-15), afhankelijk van rijstijl en gebruik. **Wegenbelasting** Voor een benzineauto van 100 pk betaal je in Nederland in 2025 circa €48 per maand aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting). **Onderhoudskosten** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €200-€400 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Incidentele kosten voor remmen, banden, etc. Gemiddeld €500-€1000 per jaar bij normaal gebruik. **Marktwaarde & Waardebehoud** De BMW X1 sDrive18i uit 2015 heeft een huidige marktwaarde van circa €12.000-€16.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting. Het waardebehoud is gemiddeld tot goed voor het segment, mede door het BMW-imago en de zuinige motor.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - Zeer zuinige benzinemotor, ideaal voor woon-werkverkeer en korte ritten. - Compacte SUV met BMW-kwaliteit en uitstraling. - Betrouwbare automaat, geschikt voor dagelijks gebruik. - Lage onderhoudskosten vergeleken met grotere BMW-modellen. - Goede basisuitrusting in de Centennial High Executive-uitvoering (o.a. climate control, navigatie, lederen bekleding). - Relatief lage wegenbelasting voor een premium SUV. **Nadelen** - Beperkt vermogen (100 pk), trage acceleratie (0-100 km/u in circa 11 seconden). - Voorwielaangedreven, minder ‘BMW-rijgevoel’ dan achterwielaangedreven modellen. - Beperkte laadruimte vergeleken met grotere SUV’s. - Hogere onderhoudskosten dan vergelijkbare Aziatische of Franse modellen. - Incidentele elektronische mankementen (o.a. sensoren, infotainment). - Beperkt aanbod op de occasionmarkt, waardoor prijzen relatief hoog blijven.

Deze blauwe BMW X1 met kenteken KV-565-J uit 2016 is een zuinige, comfortabele midi-SUV met een betrouwbare driecilinder en een degelijke automaat. Het is een ideale keuze voor wie een premium merk zoekt met lage vaste lasten, maar niet het maximale vermogen nodig heeft. Let bij aankoop op het onderhoudshistorie, vooral wat betreft de distributieketting en olieverversingen. De auto biedt een goede balans tussen kosten, comfort en imago, maar verwacht geen sportieve prestaties of extreem lage onderhoudskosten.

Uitrusting

Basisuitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Verkeersbordenherkenning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Head-up-Display Pakket
High-beam Assistant Pakket
DAB-Radio €320
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €990
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Parkeerassistent Pakket
Navigatie €950
Leer €1590
Metallic lak €690
Runflat €290

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

NOV 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
25 november 2024
MRT 2024

Kilometerstand

XXX,397 km geregistreerd

XXX,397 km
INFO
6 maart 2024
DEC 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
6 december 2016
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

9 februari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 52

11 februari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

8 maart 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 56

29 november 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 47

20 november 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

Beeldmateriaal

BMW X1 sDrive18i 2016 – Afbeelding 1
maart 2024
BMW X1 sDrive18i 2016 – Afbeelding 2
maart 2024
BMW X1 sDrive18i 2016 – Afbeelding 3
maart 2024
BMW X1 sDrive18i 2016 – Afbeelding 4
maart 2024
BMW X1 sDrive18i 2016 – Afbeelding 5
maart 2024

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 08-03-2026

Import Status

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motor code B38A15A
Type motor Benzine
Motorinhoud 1499 cm3
Cilinders 3 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 136 pk (100 kW)
Max. koppel 220 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Blauw
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Lengte 4,44 m
Breedte 1,82 m
Totale hoogte 1,6 m
Wielbasis 2,67 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen 575 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 9,7 s
Maximumsnelheid 200 km/u
Brandstofverbruik mix 5,3 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 124 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over BMW X1 sDrive18i (KV-565-J)

Wat is de APK status van KV-565-J?

De APK van KV-565-J is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is KV-565-J een import auto?

Nee, KV-565-J is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft KV-565-J gehad?

KV-565-J heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de BMW X1 sDrive18i in de praktijk?

In de praktijk verbruikt de X1 sDrive18i gemiddeld 6,5-7,5 liter per 100 km (1 op 13-15), terwijl het officiële WLTP-verbruik circa 5,5 l/100 km (1 op 18) is[3].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €200-€400 voor regulier onderhoud, €35-€50 voor APK, en incidenteel €500-€1000 voor reparaties bij normaal gebruik.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 100 pk in 2025?

Circa €48 per maand aan motorrijtuigenbelasting voor een benzineauto van 100 pk.

Wat is de huidige marktwaarde van een BMW X1 sDrive18i uit 2015?

Tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende motorproblemen?

Incidenteel distributieketting, turbo en injector-problemen, vooral bij slecht onderhoud. Over het algemeen is de motor betrouwbaar.

Is de automaat betrouwbaar?

Ja, de 6-traps Steptronic is betrouwbaar, maar kan op hoge leeftijd last krijgen van schokken of vertraging. Onderhoud is essentieel.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Distributieketting (timing chain)

Incidenteel slijtage bij hoge kilometerstanden

Herkenningspunten:

Tikgeluid, motorstoring

Laag
Motor

Turbo

Zeldzaam, maar mogelijk bij slecht onderhoud

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Laag
Motor

Injectoren

Vervuiling door directe injectie

Herkenningspunten:

Onregelmatig stationair, vermogensverlies

Aandacht vereist
Transmissie

Automaat (Steptronic)

Schokken of vertraging bij oudere exemplaren

Herkenningspunten:

Onrustig schakelen, vertraging

Laag
Elektronica

Elektronica

Sensoren, infotainment

Herkenningspunten:

Waarschuwingslampjes, storingen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare BMW X1 sDrive18i kentekens

Model Kenteken