Kenteken check KZ-254-H
APK geldig tot jan 2027 - 6 eigenaars - 135.237 km (peildatum feb 2024)
Er zijn 14 aandachtspunten voor KZ254H
Basis informatie
Betrouwbaarheid BMW 320i (2017) – Kenteken KZ-254-H
Waardebehoud BMW 320i (2017) – Kenteken KZ-254-H
Onderhoud BMW 320i (2017) – Kenteken KZ-254-H
Veiligheid BMW 320i (2017) – Kenteken KZ-254-H
Prestaties BMW 320i (2017) – Kenteken KZ-254-H
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Wanneer we de data van deze BMW 320i bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1505 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Sportieve en zuinige 2.0L turbo benzinemotor met directe injectie en 181 pk[1][2].
- Handgeschakelde 6-bak biedt directe rij-ervaring en is betrouwbaar bij normaal gebruik[5].
- Luxe Centennial High Executive uitrusting met o.a. lederen bekleding, navigatie, parkeersensoren en climate control.
- Goede wegligging en comfort dankzij onafhankelijke wielophanging en sportieve afstelling.
- Ruim interieur en kofferbak voor de middenklasse (13,0 cu.ft / 370 liter)[4].
- Matig tot goed waardebehoud vergeleken met concurrenten uit hetzelfde segment.
Waar je op moet letten
- Bekende problemen met timingketting, turbo en olieverbruik (zie hieronder).
- Onderhoud en reparaties zijn duurder dan bij Aziatische of Franse concurrenten.
- Wegenbelasting is relatief hoog vanwege het vermogen (€88/maand in 2025).
- Praktijkverbruik ligt hoger dan de fabrieksopgave, zeker bij sportief rijden.
- Elektronica (iDrive, sensoren) kan storingsgevoelig zijn bij oudere exemplaren.
- APK-keuring kan duur uitvallen bij slijtage aan ophanging, remmen of uitlaat.
Uitgebreide analyse
Kenteken KZ-254-H is een grijze BMW 3-serie uit 2017 met een 1998cc benzinemotor, handgeschakelde versnellingsbak en het luxe Centennial High Executive uitrustingsniveau. Dit rapport geeft een volledig overzicht van technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelvoorkomende problemen, specifiek voor de Nederlandse markt.
De BMW 3-serie 320i uit 2015 is voorzien van een 2.0L TwinPower Turbo viercilinder benzinemotor (1998cc, motorcode N20B20 voor de meeste Europese modellen, maar controleer altijd de motorsticker in het motorcompartiment voor zekerheid). Deze motor levert 181 pk (135 kW) bij 5.000 tpm en 290 Nm koppel bij 1.350 tpm[1][2]. De motor is voorzien van directe injectie, dubbele bovenliggende nokkenassen (DOHC) en een turbolader. De handgeschakelde versnellingsbak is een 6-bak, met achterwielaandrijving[5].
De handgeschakelde 6-versnellingsbak in deze uitvoering is robuust en kent weinig bekende defecten. Onderhoud bestaat uit periodieke olieverversing (ongeveer elke 60.000 km of 4 jaar) en eventueel vervanging van de koppelingset na 150.000-200.000 km, afhankelijk van rijstijl. Reparaties aan de versnellingsbak zelf zijn zeldzaam, maar revisie of vervanging kan bij intensief gebruik nodig zijn na 200.000+ km.
De BMW 3-serie 320i uit 2015 valt in Nederland in de wegenbelastingschijf van €88 per maand (2025, 135 pk benzine). Onderhoudskosten liggen gemiddeld op €600-€900 per jaar (APK, kleine/grote beurt, incidentele reparaties). APK-kosten zijn circa €35-€50 per jaar. Grote beurt (elk 2 jaar/30.000 km) kost €400-€600, kleine beurt €200-€300. Reparaties aan turbo, injectoren of timingketting kunnen oplopen tot €1.500-€3.000 per geval.
De nieuwprijs van deze uitvoering bedroeg €42.778. De huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een grijze exemplaar in goede staat met gemiddelde kilometerstand (100.000-150.000 km) ligt tussen de €12.000 en €16.000. Het waardebehoud is matig: na 10 jaar is circa 60-70% van de nieuwprijs verdampt. Onderhoudshistorie en uitrusting zijn bepalend voor de restwaarde.
Deze grijze BMW 3-serie met kenteken KZ-254-H uit 2017 is een sportieve, zuinige en comfortabele middenklasser met een luxe uitrusting. De auto biedt een prettige rij-ervaring, maar vraagt wel aandacht voor onderhoud en bekende technische gebreken. Een grondige keuring en onderhoudshistorie-check zijn essentieel bij aankoop.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,237 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,502 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 56
APK keuring details: 41
APK keuring details: 26
APK keuring details: 11
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over BMW 320i (KZ-254-H)
Wat is de APK status van KZ-254-H?
De APK van KZ-254-H is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is KZ-254-H een import auto?
Nee, KZ-254-H is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft KZ-254-H gehad?
KZ-254-H heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de BMW 3-serie 320i 1998cc handgeschakeld?
Fabrieksopgave (NEDC): 1 op 18,2 km (5,5 l/100km). Praktijkverbruik ligt meestal tussen 1 op 14 en 1 op 16 km (6,2-7,1 l/100km), afhankelijk van rijstijl en gebruik[1][2]. WLTP-cijfers zijn niet officieel beschikbaar voor deze uitvoering.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde 6-bak?
De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen zeer betrouwbaar. Defecten zijn zeldzaam, maar revisie of vervanging kan na 200.000+ km nodig zijn. Koppelingset slijt normaal gesproken tussen 150.000 en 200.000 km[5].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld €600-€900 per jaar (APK, kleine/grote beurt, incidentele reparaties). Grote beurt: €400-€600, kleine beurt: €200-€300. APK: €35-€50.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor 135 pk benzine in Nederland?
In 2025 betaal je €88 per maand aan wegenbelasting voor een benzineauto met 135 pk.
Wat is de huidige marktwaarde van een BMW 3-serie 320i Centennial High Executive uit 2015?
Tussen de €12.000 en €16.000 voor een exemplaar in goede staat met gemiddelde kilometerstand (100.000-150.000 km).
Zijn er bekende problemen met de motor?
Ja, vooral timingketting, turbo, directe injectie en olieverbruik zijn bekende aandachtspunten. Zie het overzicht bij 'veelvoorkomende problemen'.
Bekende aandachtspunten
Timingketting slijtage
Vroegtijdige slijtage en mogelijk breuk van de timingketting, vooral bij modellen vóór 2015. Kan motorschade veroorzaken.
Signalen:
Tikgeluid bij koude motor, motorstoring.
Turbolader defect
Turbolader kan na 100.000+ km problemen geven door olievervuiling of slijtage.
Signalen:
Vermogensverlies, blauwe rook uit uitlaat.
Directe injectie verstopping
Verstopping van de directe injectoren door koolstofafzettingen.
Signalen:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies.
Olieverbruik
Sommige exemplaren verbruiken meer olie dan normaal, vooral bij hoge kilometerstanden.
Signalen:
Olielampje gaat branden tussen onderhoudsbeurten.
Elektronica-storingen
iDrive-systeem, parkeersensoren of boordcomputer kunnen storingen vertonen.
Signalen:
Foutmeldingen op dashboard, systemen vallen uit.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.