Kenteken check L-340-VF
APK geldig tot jan 2028 - 6 eigenaars - 97.294 km (peildatum jan 2026)
13 punten van aandacht bij kenteken L340VF
Kerninfo
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz GLA 180 (2021) – Kenteken L-340-VF
Waardebehoud Mercedes-Benz GLA 180 (2021) – Kenteken L-340-VF
Onderhoud Mercedes-Benz GLA 180 (2021) – Kenteken L-340-VF
Veiligheid Mercedes-Benz GLA 180 (2021) – Kenteken L-340-VF
Prestaties Mercedes-Benz GLA 180 (2021) – Kenteken L-340-VF
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Wanneer we de data van deze Mercedes-Benz GLA 180 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1480 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Moderne en zuinige 1332cc turbomotor met 100 pk
- Comfortabele 7-traps automatische transmissie met dubbele koppeling
- Hoogwaardig interieur met luxe Business Solution Luxury-uitrusting
- Redelijk goede waardebehoud in de Nederlandse markt
- Compacte afmetingen met SUV-rijhoogte en praktische ruimte
- Voorwielaandrijving zorgt voor efficiënt brandstofverbruik
Aandachtspunten
- Mogelijk matig olieverbruik bij intensief gebruik
- Incidentele problemen met timing ketting en injectoren gemeld
- Onderhoud en reparaties relatief kostbaar door premium merk
- Wegenbelasting en verzekering hoger dan vergelijkbare niet-premium auto's
- Beperkte achterruimte voor langere passagiers
- Infotainmentsysteem kan soms onhandig in gebruik zijn
Gedetailleerde analyse
Kenteken L-340-VF is een witte Mercedes-Benz GLA-klasse 180 Business Solution Luxury uit 2021 met een 1332cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze midi-SUV met voorwielaandrijving werd nieuw geleverd voor €48.995 en combineert luxe met compacte SUV-functionaliteit.
De 1332cc 4-cilinder motor in deze GLA-klasse is onderdeel van de M282 motorfamilie van Mercedes-Benz, met motorcode vaak aangeduid als M282 DE14 AL. Deze turbobenzinemotor levert 100 pk en staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties en moderne technologieën zoals directe injectie en turbocharging. Bekende motorproblemen bij deze motor zijn beperkt, maar er zijn meldingen van matig olieverbruik en incidentele problemen met de timing ketting en injectoren, hoewel deze niet wijdverspreid zijn bij dit modeljaar.
De automatische transmissie in de GLA 180 Business Solution Luxury is een 7-traps dubbele koppeling (7G-DCT). Deze transmissie biedt soepele schakelingen en een sportieve rijervaring. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar onderhoud is cruciaal om problemen zoals schokkerig schakelen of slippen te voorkomen. Onderhoudskosten voor de automaat liggen gemiddeld rond de €300-€600 per servicebeurt, afhankelijk van het onderhoudsprogramma.
Het officiële WLTP-verbruik van deze 1332cc GLA-klasse ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km. In de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 100 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €800 en €1.200.
De huidige marktwaarde van een Mercedes-Benz GLA 180 Business Solution Luxury uit 2020 met 1332cc motor en automaat ligt in Nederland tussen €28.000 en €35.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. Deze variant behoudt redelijk goed zijn waarde door de combinatie van luxe, merk en zuinige motor. Bij aankoop is het belangrijk om onderhoudsdocumentatie te controleren en te letten op eventuele software-updates voor motor en transmissie.
Deze witte Mercedes-Benz GLA-klasse met kenteken L-340-VF uit 2021 is een stijlvolle en compacte luxe SUV met een efficiënte 1332cc motor en automatische transmissie. Met een goede balans tussen comfort, prestaties en zuinigheid is het een aantrekkelijke keuze voor wie een premium compacte SUV zoekt, mits goed onderhouden.
Optiepakket
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 57
APK keuring details: 58
Foto's
+15
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Mercedes-Benz GLA 180 (L-340-VF)
Wat is de APK status van L-340-VF?
De APK van L-340-VF is geldig tot januari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is L-340-VF een import auto?
Nee, L-340-VF is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft L-340-VF gehad?
L-340-VF heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1332cc motor in de Mercedes-Benz GLA 180?
De motorcode is M282 DE14 AL, een 1.33-liter 4-cilinder turbobenzinemotor.
Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze GLA?
De 7-traps dubbele koppeling automaat is over het algemeen betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kan schokkerig worden bij verwaarlozing.
Wat is het praktijkverbruik van deze GLA 180?
In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?
Gemiddeld tussen €800 en €1.200 inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 100 pk benzineauto?
Ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2020 GLA 180 Business Solution Luxury?
De marktwaarde ligt tussen €28.000 en €35.000, afhankelijk van kilometerstand en conditie.
Mogelijke gebreken
Timing ketting slijtage
Bij sommige M282 motoren kan de timing ketting voortijdig slijten, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk motorschade.
Kenmerken:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Olieverbruik hoger dan normaal
Sommige eigenaren melden verhoogd olieverbruik, mogelijk door zuigerveren of klepafdichtingen.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Injectoren vervuiling of defect
Brandstofinjectoren kunnen vervuild raken of defect gaan, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Kenmerken:
Schokkerig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.
Automatische transmissie schokkerig schakelen
De 7G-DCT transmissie kan bij onvoldoende onderhoud schokkerig schakelen of slippen vertonen.
Kenmerken:
Schokken bij schakelen, vertraging in acceleratie, waarschuwingslampje.
Elektronische storingen infotainmentsysteem
Soms kunnen softwareproblemen leiden tot vastlopen of traagheid van het infotainmentsysteem.
Kenmerken:
Bevroren scherm, vertraagde respons, connectiviteitsproblemen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1480 kg. Dat is 23% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.