Kenteken check L-389-FF

APK geldig tot feb 2027 - 3+ eigenaars - 93.531 km (peildatum mei 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-326936
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
L-389-FF
Automerk
Audi
Audi logo
Uitvoering
Q3 1.4 TFSI
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken L-389-FF: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Type brandstof
Benzine
Audi Q3 1.4 TFSI 2017

Betrouwbaarheid Audi Q3 1.4 TFSI (2017) – Kenteken L-389-FF

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
60

Waardebehoud Audi Q3 1.4 TFSI (2017) – Kenteken L-389-FF

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Audi Q3 1.4 TFSI (2017) – Kenteken L-389-FF

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
66

Veiligheid Audi Q3 1.4 TFSI (2017) – Kenteken L-389-FF

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Audi Q3 1.4 TFSI (2017) – Kenteken L-389-FF

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 17.000 - € 21.000
Nieuwprijs
€ 43.954
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
352 dagen
Eigenaren
3+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
CZD
Vergelijkbare kentekens
15 voertuigen
Bekeken
764 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Audi Q3 1.4 TFSI komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Audi op basis van 1460 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Zeer zuinige benzinemotor dankzij Cylinder on Demand technologie[6].
  • Comfortabel en wendbaar rijgedrag, ideaal voor stadsverkeer.
  • Betrouwbare handgeschakelde zesversnellingsbak zonder grote bekende mankementen[2].
  • Lage onderhoudskosten voor een premium SUV.
  • Goed waardebehoud in vergelijking met concurrenten.
  • Ruim en praktisch interieur voor een compacte SUV.

Minpunten

  • Vermogen (92 pk) is aan de lage kant voor een SUV van dit formaat.
  • Geen quattro vierwielaandrijving beschikbaar bij deze motorvariant.
  • Kleine bagageruimte vergeleken met grotere SUV’s.
  • Bekend met olieverbruik en turbo-problemen bij hogere kilometerstanden.
  • Premium brandstof (euro 95) aanbevolen, wat de brandstofkosten verhoogt.
  • Interieur en afwerking zijn minder luxe dan bij duurdere Audi-modellen.

Uitgebreide analyse

Kenteken L-389-FF is een grijze Audi Q3 uit 2017 met een 1395cc motor. Dit rapport geeft een volledig overzicht van deze specifieke variant: technische details, veelvoorkomende problemen, onderhoudskosten, verbruik, marktwaarde en meer. Alle informatie is gebaseerd op actuele reviews, technische specificaties en ervaringen van eigenaren.

## Motorcode en technische specificaties De Audi Q3 1.4 TFSI Sport Pro Line S uit 2015 is uitgerust met een 1395cc (1.4 liter) viercilinder benzinemotor met turbo. De motorcode voor deze motor is **CZD**[1]. Deze motor levert 92 pk (68 kW) en is voorzien van directe injectie (TFSI). De compressieverhouding is 10:1[1]. De motor is voorwielaangedreven en beschikt over een handgeschakelde zesversnellingsbak[2]. Deze motor is relatief zuinig voor een SUV van dit formaat en maakt gebruik van Cylinder on Demand (CoD) technologie, waarbij onder lichte belasting twee cilinders worden uitgeschakeld voor extra brandstofbesparing[6].

## Transmissie en rijgedrag De grijze Audi Q3 met kenteken L-389-FF heeft een handgeschakelde zesversnellingsbak. Deze transmissie staat bekend als betrouwbaar en soepel schakelend, zonder veel bekende grote problemen bij normaal gebruik[2]. Onderhoudskosten voor de handbak zijn laag in vergelijking met automatische varianten. Een jaarlijkse controle en eventueel tijdig vervangen van de koppeling (afhankelijk van rijstijl) zijn de belangrijkste aandachtspunten. De Q3 rijdt comfortabel en is wendbaar in de stad, mede dankzij het relatief lichte gewicht en de compacte afmetingen. Het stuurgedrag is neutraal en de wegligging is goed voor een SUV in deze klasse.

## Verbruik, wegenbelasting en onderhoudskosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** Officieel verbruik volgens fabrikant ligt rond de 5,5–6,0 l/100 km (ca. 1 op 18)[3]. - **Praktijk:** In de praktijk ligt het verbruik vaak tussen de 6,5 en 8,0 l/100 km (1 op 14–15), afhankelijk van rijstijl en gebruik[6]. **Wegenbelasting (Nederland, 2025):** Voor een benzineauto met 92 pk betaal je in 2025 **€48 per maand** (€576 per jaar) aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting, MRB). Dit is gebaseerd op het huidige tarief voor benzinepersonenauto’s in gewichtsklasse tot 1250 kg (Q3 valt hier net onder of rond). **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50 per jaar. - **Onderhoud (kleine/grote beurt):** €200–€400 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Geen grote bekende mankementen, maar incidentele kosten voor remmen, banden, distributieriem (ca. €500–€700 om de 5 jaar/90.000 km). - **Totale jaarlijkse kosten (excl. brandstof):** €600–€900 bij normaal gebruik.

## Marktwaarde en waardebehoud De nieuwprijs van de Audi Q3 1.4 TFSI Sport Pro Line S bedroeg €43.085. In 2025 ligt de actuele marktwaarde voor een goed onderhouden exemplaar tussen de **€12.000 en €16.000**, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is gemiddeld tot goed voor een premium SUV in deze klasse; na 10 jaar behoudt de auto ongeveer 35–40% van de nieuwprijs.

Deze grijze Audi Q3 met kenteken L-389-FF uit 2017 is een zuinige, comfortabele en betrouwbare midi-SUV met een prettig rijgedrag en lage onderhoudskosten voor een premium merk. De handgeschakelde versnellingsbak en de zuinige 1.4 TFSI motor maken hem geschikt voor zowel stadsverkeer als langere ritten. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie en controleer op veelvoorkomende problemen zoals olieverbruik en turbo-issues.

Opties

Standaard opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Bochtverlichting
Xenon verlichting
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

High-beam Assistant €135
Zij-airbags achter €350
DAB-Radio €335
Led verlichting €1090
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Lane Departure Warning €600
Lane Change Assistant €500
Persoonlijke hotspot Pakket
Parkeerhulp €450
Parkeerassistent €890
Navigatie €1160
Leer €850
Metallic lak €700

Voertuig historie

Gebeurtenissen

AUG 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
22 augustus 2025
FEB 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
1 februari 2017
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

16 februari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 16

17 februari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 03

19 februari 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 39

21 februari 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 53

Voertuigfoto's

Audi Q3 1.4 TFSI 2017 – Afbeelding 1
juli 2025
Audi Q3 1.4 TFSI 2017 – Afbeelding 2
juli 2025
Audi Q3 1.4 TFSI 2017 – Afbeelding 3
juli 2025
Audi Q3 1.4 TFSI 2017 – Afbeelding 4
juli 2025
Audi Q3 1.4 TFSI 2017 – Afbeelding 5
juli 2025

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 28-02-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code CZD
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 1395 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 125 pk (92 kW)
Maximaal koppel 220 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Grijs
Uitvoering N.v.t.
Subtype N.v.t.
Afkomst Import

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,5 m
Breedte excl. spiegels 1,87 m
Hoogte 1,61 m
Wielafstand 2,6 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit 525 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 10,8 s
Max. snelheid 194 km/u
Gecombineerd verbruik 5,8 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 133 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Audi Q3 1.4 TFSI (L-389-FF)

Wat is de APK status van L-389-FF?

De APK van L-389-FF is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is L-389-FF een import auto?

Ja, L-389-FF is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft L-389-FF gehad?

L-389-FF heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Audi Q3 1.4 TFSI?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,5 en 8,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[6].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

In 2025 betaal je €48 per maand (€576 per jaar) aan MRB voor een benzineauto met 92 pk.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €600–€900 per jaar voor APK, onderhoud en incidentele reparaties.

Is de handgeschakelde versnellingsbak betrouwbaar?

Ja, deze handbak staat bekend als betrouwbaar en onderhoudsarm[2].

Wat is de actuele marktwaarde van deze Q3?

Tussen de €12.000 en €16.000 voor een goed onderhouden exemplaar uit 2015.

Zijn er bekende motorproblemen?

Let op olieverbruik, turbo-problemen en slijtage van de distributieketting bij hogere kilometerstanden.

Bekende aandachtspunten

Matig risico
Motor

Olieverbruik

Sommige exemplaren hebben last van (te) hoog olieverbruik, vooral bij hogere kilometerstanden.

Symptomen:

Olielampje gaat branden tussen onderhoudsbeurten, regelmatig olie bijvullen nodig.

Matig risico
Motor

Turbo-problemen

Turbolader kan na verloop van tijd problemen geven, zoals lekkage of vermogensverlies.

Symptomen:

Rook uit uitlaat, vermogensverlies, piepende geluiden.

Hoog risico
Motor

Timing chain (distributieketting)

Distributieketting kan slijten, vooral bij onregelmatig onderhoud.

Symptomen:

Tikgeluid, motorstoring, in uiterste geval motorschade.

Laag risico
Motor

Injectoren

Vervuiling of defect aan brandstofinjectoren komt incidenteel voor.

Symptomen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies, storingslampje.

Laag risico
Elektronica

Elektronica (CAN-bus)

Incidenteel storingen in CAN-bus of boordcomputer.

Symptomen:

Foutmeldingen op dashboard, storingen in verlichting of comfortsystemen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Audi

Voor dit specifieke model en bouwjaar (audi uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1460 kg. Dat is 22% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Audi Q3 1.4 TFSI modellen

Auto Nummerplaat