Kenteken check L-670-DZ

APK geldig tot jun 2027 - 2+ eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-594855
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
L-670-DZ
Fabrikant
Land Rover
Land Rover logo
Model
Range Rover Velar P250
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken L-670-DZ: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
Land Rover Range Rover Velar P250 2019

Betrouwbaarheid Land Rover Range Rover Velar P250 (2019) – Kenteken L-670-DZ

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
100

Waardebehoud Land Rover Range Rover Velar P250 (2019) – Kenteken L-670-DZ

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Land Rover Range Rover Velar P250 (2019) – Kenteken L-670-DZ

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
55

Veiligheid Land Rover Range Rover Velar P250 (2019) – Kenteken L-670-DZ

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Land Rover Range Rover Velar P250 (2019) – Kenteken L-670-DZ

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
79

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 49.000 - € 60.000
Oorspronkelijke prijs
€ 101.189
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
395 dagen
Aantal eigenaren
2+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
PT204
Aantal in Nederland
155 voertuigen
Populariteit
861 keer

Analyse & Inzichten

Een blik op de RDW-registratie van deze Land Rover Range Rover Velar P250 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Land Rover op basis van 1930 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 271 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 299 / kwartaal
Zeeland ca. € 291 / kwartaal
Utrecht ca. € 285 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 279 / kwartaal
Gelderland ca. € 294 / kwartaal
Limburg ca. € 288 / kwartaal
Overijssel ca. € 296 / kwartaal
Flevoland ca. € 291 / kwartaal
Drenthe ca. € 299 / kwartaal
Friesland ca. € 302 / kwartaal
Groningen ca. € 305 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Sterke en efficiënte 2.0-liter turbomotor met 184 pk en 365 Nm koppel
  • Soepel en responsief 8-traps automaat met AWD voor optimale grip
  • Luxe R-Dynamic SE uitvoering met hoogwaardige afwerking en technologie
  • Goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik (praktijk circa 7,6-9,1 L/100 km)
  • Comfortabele en moderne SUV met veel rijhulpsystemen
  • Sterk waardebehoud binnen het segment

Nadelen

  • Relatief hoge onderhouds- en reparatiekosten door luxe onderdelen
  • Mogelijke olieverbruik en turbo-onderhoud bij hogere kilometerstanden
  • Timing chain kan bij intensief gebruik problemen geven
  • Wegenbelasting in Nederland voor 184 pk is fors
  • Brandstofverbruik in stadsverkeer kan oplopen tot 9,1 L/100 km
  • Soms dure onderdelen en specialistisch onderhoud vereist

Diepgaande beoordeling

Kenteken L-670-DZ is een grijze Land Rover Range Rover Velar uit 2019 met een 1997cc 4-cilinder benzinemotor, 184 pk en een automatische transmissie. Deze R-Dynamic SE uitvoering combineert luxe met sportieve prestaties en AWD voor optimale grip.

De 2.0-liter 1997cc viercilinder turbomotor (motorcode P250) levert 184 pk (247 pk volgens sommige bronnen, afhankelijk van markt) en 365 Nm koppel. Het is een DOHC met 16 kleppen en directe injectie. Bekende motorproblemen zijn matig, met af en toe meldingen van olieverbruik en turbo-onderhoud. Timing chain problemen zijn minder frequent maar kunnen voorkomen bij hoge kilometerstanden. Injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar maar kunnen bij slecht onderhoud problemen geven.

De 8-traps automatische transmissie is soepel en sportief, met configurabele rijmodi. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar onderhoud is essentieel om dure reparaties te voorkomen. Regelmatig olie verversen is aanbevolen. De AWD zorgt voor goede handling en stabiliteit, vooral in wisselende weersomstandigheden.

Het gemiddeld brandstofverbruik ligt in de praktijk rond 7,6 tot 9,1 L/100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 7,6 L/100 km. Wegenbelasting voor 184 pk in Nederland bedraagt circa €400-€500 per jaar, afhankelijk van provincie. Onderhoudskosten zijn relatief hoog, gemiddeld €1.200-€1.800 per jaar inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties. Grote reparaties kunnen kostbaar zijn door luxe onderdelen.

Voor kopers met kenteken L-670-DZ en bouwjaar 2019 is het belangrijk om onderhoudshistorie te controleren, vooral transmissie- en motorolie-onderhoud. Controleer op turbo- en injectieproblemen. De marktwaarde ligt momenteel tussen €40.000 en €55.000 afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze Velar biedt een goede balans tussen luxe, prestaties en exclusiviteit, mits goed onderhouden.

Deze grijze Land Rover Range Rover Velar met kenteken L-670-DZ uit 2019 is een stijlvolle en krachtige SUV met een betrouwbare 2.0-liter turbomotor en automatische transmissie. Ondanks enkele bekende aandachtspunten blijft het een aantrekkelijke keuze voor liefhebbers van luxe en rijplezier.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Android Auto / Apple CarPlay
Noodremassistentie
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Head-up-Display €1345
High-beam Assistant Pakket
Actieve hoofdsteunen nicht bekannt
Mistlampen €199
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Verkeersbordenherkenning €298
Traffic Jam Assistant €497
Persoonlijke hotspot Pakket
Laserverlichting €4313
Parkeerassistent Pakket
Navigatie €746
Leer €931
Metallic lak €958
Trailer Assist €435

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
4 februari 2026
AUG 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
21 augustus 2019
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

17 juni 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 26

APK keuring details: Band met laag profiel

Foto's

Land Rover Range Rover Velar P250 2019 – Afbeelding 1
Land Rover Range Rover Velar P250 2019 – Afbeelding 2
Land Rover Range Rover Velar P250 2019 – Afbeelding 3
Land Rover Range Rover Velar P250 2019 – Afbeelding 4
Land Rover Range Rover Velar P250 2019 – Afbeelding 5

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 17-06-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Import uit buitenland (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code PT204
Type motor Benzine
Motorinhoud 1998 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 250 pk (184 kW)
Max. koppel 365 Nm
Aandrijving vierwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Grijs
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 4,8 m
Breedte 1,93 m
Hoogte incl. dakrails 1,66 m
Wielbasis 2,87 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 7,1 s
Maximumsnelheid 217 km/u
Gemiddeld verbruik 7,7 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 177 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Land Rover Range Rover Velar P250 (L-670-DZ)

Wat is de APK status van L-670-DZ?

De APK van L-670-DZ is geldig tot juni 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is L-670-DZ een import auto?

Ja, L-670-DZ is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft L-670-DZ gehad?

L-670-DZ heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 2.0 P250 motor?

De motorcode voor de 2.0-liter 1997cc turbomotor in de P250 uitvoering is doorgaans aangeduid als P250, een 4-cilinder DOHC met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie?

De 8-traps automaat is over het algemeen betrouwbaar mits regelmatig onderhoud en tijdige olie verversing; verwaarlozing kan leiden tot dure reparaties.

Wat is het praktijkverbruik van deze Velar?

In de praktijk ligt het brandstofverbruik tussen 7,6 en 9,1 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €1.200 en €1.800 per jaar.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?

Voor een auto met 184 pk bedraagt de wegenbelasting ongeveer €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van deze uitvoering?

De marktwaarde van een Land Rover Range Rover Velar 2.0 P250 R-Dynamic SE uit 2017 ligt tussen €40.000 en €55.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Olieverbruik en turbo slijtage

Bij hogere kilometerstanden kan de turbo slijtage vertonen en neemt het olieverbruik toe.

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd oliepeilverlies.

Kritiek
Motor

Timing chain slijtage

De ketting kan uitrekken of spanners kunnen falen, wat leidt tot motorschade.

Herkenningspunten:

Tikkend geluid bij koude start, motorstoringen.

Aandacht vereist
Motor

Injectoren verstopping of lekkage

Injectoren kunnen verstopt raken of lekken, wat leidt tot slechte verbranding.

Herkenningspunten:

Ruw stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Aandacht vereist
Transmissie

Automatische transmissie onderhoudsgevoeligheid

Onvoldoende onderhoud kan leiden tot schakelproblemen en dure reparaties.

Herkenningspunten:

Schokkerig schakelen, slippen, vertraging in respons.

Laag
Elektronica

Elektronische storingen in rijhulpsystemen

Soms storingen in sensoren en camera's die rijhulpsystemen aansturen.

Herkenningspunten:

Waarschuwingen op dashboard, uitval van functies zoals adaptieve cruise control.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Land Rover

Voor dit specifieke model en bouwjaar (land rover uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1930 kg. Dat is 61% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Land Rover Range Rover Velar P250 modellen

Model Kenteken