Kenteken check L-976-GG

APK verlopen - 7+ eigenaars - 110.292 km (peildatum jan 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-818452
Gegenereerd op 15 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
L-976-GG
Merk voertuig
BMW
BMW logo
Type
M340i Touring
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken L-976-GG: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Type brandstof
Benzine
BMW M340i Touring 2020

Betrouwbaarheid BMW M340i Touring (2020) – Kenteken L-976-GG

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
93

Waardebehoud BMW M340i Touring (2020) – Kenteken L-976-GG

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud BMW M340i Touring (2020) – Kenteken L-976-GG

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
58

Veiligheid BMW M340i Touring (2020) – Kenteken L-976-GG

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
95

Prestaties BMW M340i Touring (2020) – Kenteken L-976-GG

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
77

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 53.000 - € 64.000
Adviesprijs nieuw
€ 95.538
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
12 dagen
Eigenaren
7+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
B58B30B
Vergelijkbare kentekens
67 voertuigen
Keren opgezocht
588 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze BMW M340i Touring geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1845 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 257 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 284 / kwartaal
Zeeland ca. € 275 / kwartaal
Utrecht ca. € 270 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 265 / kwartaal
Gelderland ca. € 278 / kwartaal
Limburg ca. € 273 / kwartaal
Overijssel ca. € 281 / kwartaal
Flevoland ca. € 275 / kwartaal
Drenthe ca. € 284 / kwartaal
Friesland ca. € 286 / kwartaal
Groningen ca. € 289 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Zeer krachtige en soepele 3.0-liter 6-cilinder benzinemotor met uitstekende betrouwbaarheid (B58-serie)[1][2].
  • Snelle 8-traps automaat (ZF 8HP) met sportieve schakelkarakteristiek en betrouwbare reputatie[1][5].
  • Uitgebreide standaarduitrusting in High Executive Edition (o.a. adaptieve cruise, Harman Kardon geluid, lederen bekleding, heads-up display).
  • Praktische laadruimte (480 liter, uitklapbaar tot 1.510 liter) gecombineerd met sportieve rij- en wegligging[5].
  • xDrive vierwielaandrijving zorgt voor goede tractie en veiligheid in alle weersomstandigheden[1][7].
  • Goed waardebehoud vergeleken met concurrenten in het premium segment.

Waar je op moet letten

  • Hoge wegenbelasting door het vermogen (>€1.900 per jaar).
  • Praktijkverbruik kan, zeker bij sportief rijden, flink oplopen (9-11 l/100 km).
  • Onderhoudskosten zijn aan de hoge kant, zeker bij de dealer.
  • Geen optie voor handgeschakelde versnellingsbak meer beschikbaar.
  • Elektronica kan gevoelig zijn voor storingen (zie veelvoorkomende problemen).
  • Beperkte beschikbaarheid op de occasionmarkt door lage productieaantallen.

Uitgebreide analyse

Kenteken L-976-GG is een zwarte BMW 3-serie Touring uit 2020 met een 2998cc motor. Dit is de M340i xDrive High Executive Edition, een van de meest gewilde sportieve gezinswagens uit het segment. De nieuwprijs bedroeg destijds €83.166, wat onderstreept dat dit een luxe, goed uitgeruste en krachtige stationwagen betreft.

De zwarte BMW 3-serie Touring met kenteken L-976-GG is uitgerust met de B58B30M1-motor, een 3.0-liter turbocharged inline-6 benzinemotor die 374 pk (275 kW) en 500 Nm koppel levert[1][2]. Deze motorcode is bekend uit de Z4, Supra en diverse andere BMW-modellen en staat bekend om zijn betrouwbaarheid en prestaties. De kracht wordt via een 8-traps ZF-automaat (Steptronic) en het xDrive vierwielaandrijvingssysteem naar de weg gebracht[1][5]. De 0-100 km/u sprint wordt in 4,4 seconden gehaald, wat uitzonderlijk is voor een stationwagen van dit formaat[1][5].

De 8-traps automaat van ZF is een van de beste in zijn klasse, met snelle schakelingen en een sportieve karakter. Onderhoudskosten zijn relatief laag voor dit segment, maar een volledige olie- en filterbeurt (inclusief transmissie-olie) kost al snel €400-€600 per grote beurt. Bekende defecten aan deze transmissie zijn zeldzaam, maar slijtage aan de versnellingsbakolie en eventuele lekkages kunnen op termijn voorkomen. Regelmatig onderhoud is essentieel voor een lange levensduur.

Het WLTP-verbruik van de M340i xDrive Touring ligt rond de 7,7 l/100 km (36,2 mpg)[1][5]. In de praktijk, zeker bij sportief rijden, ligt het verbruik vaak tussen de 9 en 11 l/100 km. De wegenbelasting voor 275 pk (202 kW) in Nederland bedraagt in 2025 circa €1.944 per jaar (categorie > 205 kW). De APK-kosten zijn standaard (€35-€50), maar onderhoudskosten (service, banden, remmen) liggen rond de €1.000-€1.500 per jaar, afhankelijk van gebruik en keuze voor dealer of onafhankelijke garage.

De huidige marktwaarde van een 2020 BMW 3-serie Touring M340i xDrive High Executive Edition met kenteken L-976-GG ligt, afhankelijk van kilometerstand en staat, tussen de €35.000 en €45.000. Het waardebehoud is redelijk, maar de daling ten opzichte van de nieuwprijs is fors, zoals gebruikelijk bij premium Duitse modellen. Een goed onderhouden exemplaar met volledige onderhoudshistorie behoudt zijn waarde het beste.

Deze zwarte BMW 3-serie Touring met kenteken L-976-GG uit 2020 is een uitzonderlijk complete sportieve gezinswagen, met een krachtige en betrouwbare motor, luxe uitrusting en uitstekende rijeigenschappen. De onderhoudskosten en wegenbelasting zijn aan de hoge kant, maar passen bij het segment. De auto combineert praktijk, prestaties en prestige op unieke wijze.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Head-up-Display €1100
High-beam Assistant €156
Precrash-systeem €341
Remassistent Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control €429
Lane Change Assistant Pakket
Voetgangersdetectie Aktive Motorhaube
Traffic Jam Assistant Pakket
Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Persoonlijke hotspot Pakket
Noodremassistentie Pakket
Kruispunt assistentie Pakket
Laserverlichting €2000
Parkeerassistent €450
Navigatie €1316
Leer €1450
Metallic lak €877
Runflat a.W.

Voertuig historie

Gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
22 januari 2026
MRT 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
25 maart 2020
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

19 maart 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 47

Voertuigfoto's

BMW M340i Touring 2020 – Afbeelding 1
februari 2025
BMW M340i Touring 2020 – Afbeelding 2
februari 2025
BMW M340i Touring 2020 – Afbeelding 3
februari 2025
BMW M340i Touring 2020 – Afbeelding 4
februari 2025
BMW M340i Touring 2020 – Afbeelding 5
februari 2025
BMW M340i Touring 2020 – Afbeelding 6
januari 2026

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Niet verzekerd
Status: Geen dekking
Verificatiedatum: 15-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Niet geldig
Status: Verlopen
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 25-03-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code B58B30B
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 2998 cm3
Cilinderaantal 6 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 374 pk (275 kW)
Maximaal koppel 500 Nm
Aangedreven wielen vierwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Import

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,71 m
Totale breedte 1,83 m
Hoogte 1,44 m
Afstand tussen assen 2,85 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 4,5 s
Topsnelheid begrensd 250 km/u
Gecombineerd verbruik 7,2 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 186 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over BMW M340i Touring (L-976-GG)

Wat is de APK status van L-976-GG?

De APK van L-976-GG is verlopen op 25-03-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is L-976-GG een import auto?

Ja, L-976-GG is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft L-976-GG gehad?

L-976-GG heeft 7+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoe snel is de BMW 3-serie Touring M340i xDrive?

De 0-100 km/u sprint duurt 4,4 seconden, de topsnelheid is elektronisch begrensd op 250 km/u[1][5].

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het WLTP-verbruik is 7,7 l/100 km, in de praktijk ligt dit vaak tussen de 9 en 11 l/100 km, afhankelijk van rijstijl[1][5].

Hoe hoog is de wegenbelasting voor 275 pk in Nederland?

In 2025 bedraagt de wegenbelasting voor deze auto circa €1.944 per jaar (categorie > 205 kW).

Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?

Reken op €1.000-€1.500 per jaar voor service, banden, remmen en incidentele reparaties. APK kost €35-€50.

Hoe betrouwbaar is de B58-motor?

De B58-motor staat bekend als een van de betrouwbaarste BMW-motoren van het moment, maar regelmatig onderhoud is essentieel om problemen te voorkomen.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2020 exemplaar?

De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €35.000 en €45.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en onderhoudshistorie.

Veel voorkomende klachten

Matig risico
Motor

Timing chain slijtage

Hoewel de B58-motor over het algemeen betrouwbaar is, zijn er incidentele meldingen van vroege slijtage aan de distributieketting, vooral bij onregelmatig onderhoud.

Symptomen:

Ratelen bij koude start, motorstoring.

Matig risico
Motor

Turbo lekkage

Bij hoge kilometerstanden kunnen olielekkages bij de turbo ontstaan, vaak door verouderde afdichtingen.

Symptomen:

Olie onder de motor, vermogensverlies.

Gering risico
Motor

Injector problemen

Sporadisch meldingen van defecte of vervuilde injectoren, wat leidt tot onregelmatig stationair toerental en motorstoringen.

Symptomen:

Trillen, storingslampje.

Gering risico
Motor

Olielekken motor/koppakking

Olielekkages bij de cilinderkop of carter zijn bekend, vooral bij oudere exemplaren of na intensief gebruik.

Symptomen:

Olie onder de auto, lage oliepeil.

Gering risico
Elektronica

Elektronica/storingsmeldingen

Incidenteel meldingen van storingen in het infotainmentsysteem of boordcomputer.

Symptomen:

Zwart scherm, bevriezen van systemen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1845 kg. Dat is 54% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere BMW M340i Touring exemplaren

Type Plaat