Kenteken check N-156-VN

APK geldig tot dec 2026 - 1+ eigenaars - 100.500 km (peildatum aug 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-007428
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
N-156-VN
Automerk
Land Rover
Land Rover logo
Uitvoering
Range Rover Evoque Cabriolet Si4
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken N-156-VN: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Type brandstof
Benzine
Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 2017

Betrouwbaarheid Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 (2017) – Kenteken N-156-VN

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
33

Waardebehoud Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 (2017) – Kenteken N-156-VN

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 (2017) – Kenteken N-156-VN

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
58

Veiligheid Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 (2017) – Kenteken N-156-VN

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 (2017) – Kenteken N-156-VN

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
77

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 49.000 - € 60.000
Nieuwprijs
€ 98.315
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
248 dagen
Eigenaarhistorie
1+ eigenaar
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
PT204
Vergelijkbare kentekens
15 voertuigen
Bekeken
404 keer

Deskundige beoordeling

Een blik op de RDW-registratie van deze Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Land Rover op basis van 2080 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 285 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 315 / kwartaal
Zeeland ca. € 306 / kwartaal
Utrecht ca. € 300 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 294 / kwartaal
Gelderland ca. € 309 / kwartaal
Limburg ca. € 303 / kwartaal
Overijssel ca. € 312 / kwartaal
Flevoland ca. € 306 / kwartaal
Drenthe ca. € 315 / kwartaal
Friesland ca. € 318 / kwartaal
Groningen ca. € 321 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Uniek en exclusief design als enige SUV-convertible in deze klasse
  • Premium interieur met hoogwaardige materialen en ruime uitrusting
  • Snelle, stille en gebruiksvriendelijke elektrische softtop
  • Comfortabel rijgedrag en goede geluidsisolatie
  • Permanente vierwielaandrijving voor alle weersomstandigheden
  • Uitgebreide veiligheidsvoorzieningen

Waar je op moet letten

  • Beperkte been- en bagageruimte door softtopconstructie
  • Hoog gewicht leidt tot hoger verbruik en mindere rijdynamiek
  • Dure onderdelen, reparaties en onderhoud
  • Forse wegenbelasting door hoog vermogen en gewicht
  • Matig waardebehoud door hoge nieuwprijs en onderhoudskosten
  • Incidenteel elektronische storingen (infotainment, softtop)

Uitgebreide analyse

Kenteken N-156-VN is een grijze Land Rover Range Rover Evoque Convertible uit 2017 met een 1997cc benzinemotor, automaat en het luxe HSE Dynamic uitvoeringsniveau. Deze exclusieve softtop SUV combineert Brits design met een opvallend open dak en een premium interieur. De nieuwprijs bedroeg destijds €92.810, wat het tot een van de duurste compacte SUV’s op de Nederlandse markt maakte.

## Motor & Prestaties De grijze Land Rover Range Rover Evoque Convertible met kenteken N-156-VN is uitgerust met de 2.0 Si4 turbo benzinemotor (1997cc, 4 cilinders, 177 kW/240 pk). De motorcode voor deze specifieke motor is **PT204** (Ingenium familie, gebouwd in Spanje)[3]. Deze krachtbron levert 250 Nm koppel en accelereert van 0-100 km/u in circa 7,8 seconden, met een topsnelheid van 180 km/u[3]. De motor is gekoppeld aan een 9-traps automaat (ZF 9HP) en permanente vierwielaandrijving. **Bekende motorproblemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Bij hoge kilometerstanden of onvoldoende onderhoud kunnen slijtage en rek optreden, wat tot motorschade kan leiden. Dit is een bekend aandachtspunt bij Land Rover’s 2.0 Si4 motoren (ernst: **orange**)[forum-ervaringen]. - **Turbo:** Turbocharger problemen komen sporadisch voor, vaak gerelateerd aan olievervuiling of koeling (ernst: **yellow**). - **Injectoren:** Vervuiling of storingen aan de directe injectie komen incidenteel voor, vooral bij langdurig stadsgebruik (ernst: **yellow**). - **Olieverbruik:** Sommige eigenaren melden (licht) verhoogd olieverbruik, vooral bij sportief rijgedrag (ernst: **yellow**). **Transmissie:** De ZF 9HP-automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden last krijgen van schokkerig schakelen of softwareproblemen. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) wordt aangeraden. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief hoog vanwege het geavanceerde systeem.

## Transmissie & Rijgedrag De 9-traps automaat zorgt voor vloeiende overgangen en past goed bij het karakter van deze SUV. Qua rijgedrag is de Evoque Convertible comfortabel, maar door het hoge gewicht (ruim 1.900 kg) en het ontbreken van een dak, voelt de auto minder stijf dan de hardtop-versie. Het stuurgedrag is licht en direct, maar sportief is deze Evoque niet. Het dak kan binnen 30 seconden worden geopend of gesloten, zelfs tot 30 km/u[2].

## Praktische kosten & Waardebehoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Fabrieksopgave:** 8,7 l/100 km (gecombineerd, ca. 32,9 mpg)[4]. - **Praktijkverbruik:** Afhankelijk van rijstijl en gebruik ligt het reële verbruik tussen de 10 en 12 l/100 km, vooral in de stad kan dit oplopen tot 14 l/100 km[3]. **Wegenbelasting (2025):** Voor een benzineauto van 177 kW (240 pk) uit 2017 betaal je in Nederland **€1.344 per kwartaal** (tarief 2025, afhankelijk van gewicht en CO2-uitstoot). **Marktwaarde & waardebehoud:** De nieuwprijs van €92.810 is inmiddels gedaald naar een actuele marktwaarde van circa €25.000–€35.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardeverlies is fors, mede door de hoge aanschafprijs en onderhoudskosten. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €50–€100 (afhankelijk van garage). - **Onderhoudsbeurt (jaarlijks):** €400–€800 (afhankelijk van grote of kleine beurt). - **Reparaties:** Incidenteel hoge kosten mogelijk, vooral bij elektronica of transmissie. Budget €1.000–€2.000 per jaar voor onverwachte reparaties. - **Bandenset:** ca. €800–€1.200 (afhankelijk van merk en maat).

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Exclusief design:** Wereldwijd de enige luxe SUV-convertible in deze klasse[2][6]. - **Premium interieur:** Hoogwaardige materialen, ruime standaarduitrusting en een groot infotainmentscherm[2]. - **Comfortabel rijgedrag:** Zachte vering, goede geluidsisolatie (ook met open dak). - **Snelle en stille elektrische softtop:** Dak gaat in 30 seconden open/dicht, zelfs tijdens rijden[2]. - **All-wheel drive:** Geschikt voor licht terrein en winterse omstandigheden. - **Hoge veiligheid:** Uitgebreide airbags en elektronische hulpsystemen. **Nadelen** - **Beperkte ruimte achterin:** Door de softtopconstructie is de beenruimte en bagageruimte (252 liter) beperkt[2][8]. - **Hoog gewicht:** Slechtere rijdynamiek en hoger verbruik dan de hardtop[4]. - **Dure onderdelen en reparaties:** Land Rover-onderdelen en arbeidsloon zijn prijzig. - **Forse wegenbelasting:** Door het hoge vermogen en gewicht. - **Matig waardebehoud:** Groot prijsverlies na aanschaf. - **Incidenteel elektronische storingen:** Met name aan infotainment en bediening softtop.

Deze grijze Land Rover Range Rover Evoque Convertible met kenteken N-156-VN uit 2017 is een unieke, stijlvolle en comfortabele SUV-convertible voor liefhebbers van exclusiviteit en open rijden. De auto biedt een premium interieur, snelle softtop en een krachtige benzinemotor. Houd echter rekening met hoge vaste lasten, beperkte praktische ruimte en incidentele technische mankementen. Een grondige keuring en onderhoudshistorie zijn essentieel bij aanschaf van een gebruikte N-156-VN.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Xenon verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Leer
Trailer Assist
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Head-up-Display €1353
High-beam Assistant €150
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €1301
Adaptive Cruise Control €1135
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Lane Change Assistant €677
Verkeersbordenherkenning €282
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Parkeerassistent €1197
Metallic lak €833

Voertuig historie

Tijdlijn

JAN 2022

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
3 januari 2022
NOV 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
27 november 2017
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

19 december 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 59

13 december 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 20

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

Voertuigfoto's

Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 2017 – Afbeelding 1
augustus 2025
Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 2017 – Afbeelding 2
augustus 2025
Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 2017 – Afbeelding 3
augustus 2025
Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 2017 – Afbeelding 4
augustus 2025
Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 2017 – Afbeelding 5
augustus 2025

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 17-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 28-12-2025

Herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Land van herkomst: Premium
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code PT204
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 1998 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 241 pk (177 kW)
Maximaal koppel 340 Nm
Aangedreven wielen vierwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling cabriolet
Plekken 4 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 2 deurs
Lak Grijs
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Afkomst Import

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,47 m
Totale breedte 1,9 m
Hoogte 1,61 m
Wielafstand 2,66 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit 695 kg
Trekgewicht geremd Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 8,1 s
Topsnelheid begrensd 219 km/u
Gecombineerd verbruik 8,2 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 185 g/km
Brandstof Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 (N-156-VN)

Wat is de APK status van N-156-VN?

De APK van N-156-VN is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is N-156-VN een import auto?

Ja, N-156-VN is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft N-156-VN gehad?

N-156-VN heeft 1+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Land Rover Range Rover Evoque Convertible 2.0 Si4?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 10 en 12 l/100 km, afhankelijk van rijstijl. In de stad kan dit oplopen tot 14 l/100 km[3].

Hoe snel gaat het dak open en dicht?

Het dak gaat in 30 seconden open of dicht, zelfs tijdens het rijden tot 30 km/u[2].

Wat is de actuele marktwaarde van een 2017 model?

De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €25.000 en €35.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €400–€800 voor een onderhoudsbeurt, €1.000–€2.000 voor incidentele reparaties en €1.344 per kwartaal aan wegenbelasting.

Zijn er bekende motorproblemen?

Ja, vooral slijtage aan de distributieketting (timing chain), incidenteel turbo- en injectorproblemen, en verhoogd olieverbruik bij sommige exemplaren.

Hoeveel bagageruimte is er met het dak open?

De bagageruimte bedraagt 252 liter (8,9 cuFT), ongeacht dakstand[8].

Veel voorkomende klachten

Matig risico
Motor

Timing chain (distributieketting) slijtage

Slijtage en rek bij hoge kilometerstanden of onvoldoende onderhoud

Symptomen:

Motorgeluid, motorschade

Laag risico
Motor

Turbo problemen

Turbocharger storingen door olievervuiling of koeling

Symptomen:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Laag risico
Motor

Injector storingen

Vervuiling of defecten aan directe injectie

Symptomen:

Onregelmatig stationair, vermogensverlies

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Verhoogd olieverbruik bij sportief gebruik

Symptomen:

Olielampje, regelmatig bijvullen

Matig risico
Transmissie

Automaat schakelproblemen

Schokkerig schakelen, software-updates nodig

Symptomen:

Onrustige overgangen, foutmeldingen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Land Rover

Voor dit specifieke model en bouwjaar (land rover uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 2080 kg. Dat is 73% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Land Rover Range Rover Evoque Cabriolet Si4 modellen

Auto Nummerplaat