Kenteken check N-197-HN

APK geldig tot feb 2027 - 5+ eigenaars - 117.799 km (peildatum jan 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-887737
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Registratie
N-197-HN
Merk
Toyota
Toyota logo
Modeltype
RAV4 2.5 Hybrid
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken N-197-HN: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Wit
Brandstof
Benzine
Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2017

Betrouwbaarheid Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2017) – Kenteken N-197-HN

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
74

Waardebehoud Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2017) – Kenteken N-197-HN

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2017) – Kenteken N-197-HN

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
69

Veiligheid Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2017) – Kenteken N-197-HN

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
90

Prestaties Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2017) – Kenteken N-197-HN

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
85

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 26.000 - € 31.000
Catalogusprijs
€ 49.375
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
335 dagen
Aantal op naam
5+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
2AR
Soortgelijke auto's in NL
495 voertuigen
Aantal keren bekeken
845 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze Toyota RAV4 2.5 Hybrid geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1815 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 257 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 284 / kwartaal
Zeeland ca. € 275 / kwartaal
Utrecht ca. € 270 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 265 / kwartaal
Gelderland ca. € 278 / kwartaal
Limburg ca. € 273 / kwartaal
Overijssel ca. € 281 / kwartaal
Flevoland ca. € 275 / kwartaal
Drenthe ca. € 284 / kwartaal
Friesland ca. € 286 / kwartaal
Groningen ca. € 289 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer betrouwbare hybride aandrijflijn zonder turbo of directe injectie, dus weinig bekende motorproblemen
  • Uitstekend praktisch verbruik (1 op 13-15 in de praktijk) voor een SUV van dit formaat[2][6]
  • Ruim en flexibel interieur met 35,6 liter kofferbak (maximaal 70,6 liter)[2][3]
  • Uitstekende veiligheidsscores: 5 sterren Euro NCAP, Top Safety Pick+ bij IIHS[6]
  • Lage onderhoudskosten vergeleken met conventionele automaten
  • Goed waardebehoud op de Nederlandse occasionmarkt

Aandachtspunten

  • Geen plug-in hybride: puur elektrisch rijden is beperkt tot circa 1 km[6]
  • CVT-transmissie voelt voor sommige bestuurders wat ‘traag’ aan bij snel optrekken
  • Wegenbelasting is relatief hoog vanwege het gewicht en vermogen
  • Vervanging hybride accu op termijn kan duur uitvallen
  • Beperkte sleepcapaciteit (maximaal 1.750 kg)[2][3]
  • Minder sportief rijgedrag dan sommige concurrenten

Gedetailleerde analyse

Kenteken N-197-HN is een witte Toyota RAV4 uit 2017 met een 2494cc hybride benzinemotor, automatische transmissie en vierwielaandrijving. Deze midi-SUV combineert ruimte, comfort en zuinigheid, en was destijds leverbaar vanaf €47.985. In dit rapport vind je alle relevante informatie voor de Nederlandse koper: technische details, verbruik, onderhoud, marktwaarde, veelvoorkomende problemen en praktische tips.

De Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD Executive uit 2016 is uitgerust met een 2.5-liter viercilinder benzinemotor (motorcode: 2AR-FXE) in combinatie met elektromotoren voor een totaalvermogen van 194 pk (142 kW)[1][2]. De motor heeft een dubbele bovenliggende nokkenas (DOHC), 16 kleppen en variabele kleptiming. De hybride aandrijflijn is zeer betrouwbaar en kent geen turbo of directe injectie, wat het risico op bekende problemen met turbo’s en injectoren uitsluit. Olieverbruik is bij deze motor zelden een issue, mede door het gebruik van een kettingaandrijving (timing chain) in plaats van een distributieriem. Timing chain-problemen zijn bij deze motor vrijwel onbekend, wat een groot voordeel is ten opzichte van veel concurrenten.

De RAV4 Hybrid heeft een Continu Variabele Transmissie (CVT) zonder versnellingen, gekoppeld aan een intelligente vierwielaandrijving (AWD) met een elektrische motor op de achteras voor extra tractie[1][2]. De overgang tussen elektrisch en benzine rijden verloopt zeer soepel en is nauwelijks voelbaar[6]. Defecten aan de transmissie zijn zeldzaam, mede door het ontbreken van traditionele versnellingen. Onderhoud aan de CVT is eenvoudig: periodieke olieverversing (vaak om de 60.000 km) en inspectie van de koelvloeistof. De totale onderhoudskosten zijn lager dan bij een conventionele automaat.

Het officiële WLTP-verbruik is niet beschikbaar voor modellen van vóór 2018, maar volgens de EPA (Amerikaanse norm) bedraagt het verbruik 34/31 mpg (stad/snelweg), wat neerkomt op ongeveer 1 op 14,5 in de praktijk[2][6]. Nederlandse eigenaren melden in de praktijk vaak een verbruik tussen de 1 op 13 en 1 op 15, afhankelijk van rijstijl en gebruik. De wegenbelasting voor 114 pk (84 kW) bedraagt in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar). De APK-kosten zijn standaard, servicebeurten bij de dealer kosten gemiddeld €250-€350 per jaar, afhankelijk van de leeftijd en kilometerstand. Grote reparaties zijn zeldzaam, maar vervanging van de hybride accu (na circa 10-15 jaar of 200.000+ km) kan €2.000-€4.000 kosten.

De huidige marktwaarde van een Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD Executive uit 2016 met gemiddelde kilometerstand en onderhoudshistorie ligt in Nederland tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat en uitrusting. Het waardebehoud is goed te noemen voor een hybride SUV van deze leeftijd. De auto is populair vanwege de betrouwbaarheid, lage onderhoudskosten en het zuinige karakter.

Deze witte Toyota RAV4 met kenteken N-197-HN uit 2017 is een zeer complete en betrouwbare midi-SUV met een zuinige hybride aandrijving, ruim interieur en uitstekende veiligheidsscores. De auto is geschikt voor gezinnen die waarde hechten aan comfort, praktijkgerichtheid en lage gebruikskosten. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie en de staat van de hybride accu.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

High-beam Assistant Pakket
Remassistent Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €650
Verkeersbordenherkenning Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Navigatie €790
Leer €1690
Metallic lak €580

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
24 januari 2026
OKT 2021

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

XXX,000 km
INFO
28 oktober 2021
MEI 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
2 mei 2017
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

10 februari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 55

APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt

15 juli 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 52

24 juni 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 24

6 januari 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 10

Foto's

Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2017 – Afbeelding 1
januari 2026

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 10-02-2026

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Geïmporteerde auto (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code 2AR
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 2494 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Nee
Krachtbron 155 pk (114 kW)
Draaimoment geen
Tractie vierwielaandrijving
Type transmissie Niet beschikbaar
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype MPV
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Wit
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,61 m
Voertuigbreedte 1,85 m
Totale hoogte 1,71 m
Asafstand 2,66 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 8,3 s
Topsnelheid 180 km/u
Gemiddeld verbruik 5,1 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 118 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Toyota RAV4 2.5 Hybrid (N-197-HN)

Wat is de APK status van N-197-HN?

De APK van N-197-HN is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is N-197-HN een import auto?

Ja, N-197-HN is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft N-197-HN gehad?

N-197-HN heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD Executive?

In de praktijk rijden Nederlandse eigenaren gemiddeld 1 op 13 tot 1 op 15, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Officieel (EPA) is dit 34/31 mpg (stad/snelweg), wat neerkomt op circa 1 op 14,5[2][6].

Hoe hoog is de wegenbelasting voor 114 pk in Nederland?

In 2025 bedraagt de wegenbelasting voor 114 pk (84 kW) circa €88 per maand, oftewel €1.056 per jaar.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Servicebeurten bij de dealer kosten gemiddeld €250-€350 per jaar. APK is standaard, grote reparaties zijn zeldzaam. Vervanging van de hybride accu (na 10-15 jaar) kan €2.000-€4.000 kosten.

Hoe betrouwbaar is de motor en transmissie?

De 2AR-FXE motor en CVT-transmissie zijn zeer betrouwbaar. Timing chain-problemen, turbo- of injectorproblemen en olieverbruik zijn vrijwel onbekend bij deze motor[1][2].

Wat is de huidige marktwaarde van een exemplaar uit 2016?

De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.

Hoeveel ruimte is er in de kofferbak?

Met alle stoelen in gebruik is de kofferbak 35,6 liter, maximaal (achterbank plat) 70,6 liter[2][3].

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Elektronica

Hybride accu veroudering

Na 10-15 jaar of 200.000+ km kan de hybride accu capaciteit verliezen, wat resulteert in hoger brandstofverbruik en minder elektrische ondersteuning.

Kenmerken:

Minder elektrisch rijden, hoger verbruik, storingslampje hybridesysteem

Minimaal
Transmissie

CVT-koelvloeistof lekkage

Zeer zelden komt lekkage van CVT-koelvloeistof voor, meestal door verouderde slangen of afdichtingen.

Kenmerken:

Lekvlekken onder de auto, storingslampje transmissie

Minimaal
Elektronica

Elektronische storingscodes

Incidenteel melden eigenaren storingscodes in het hybridesysteem, vaak door losse stekkers of verouderde software.

Kenmerken:

Storingslampje, verminderde prestaties

Minimaal
Chassis

Remmen slijtage

Door het regeneratief remmen slijten de traditionele remmen minder snel, maar bij weinig gebruik kunnen ze vastroesten.

Kenmerken:

Piepende remmen, trillen bij remmen

Minimaal
Chassis

Banden slijtage

Het gewicht en het AWD-systeem kunnen leiden tot snellere bandenslijtage, vooral bij sportief rijgedrag.

Kenmerken:

Onregelmatige slijtage, meer lawaai

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Toyota

Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1815 kg. Dat is 51% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Toyota RAV4 2.5 Hybrid exemplaren

Voertuig Registratie