Kenteken check N-961-NH

APK geldig tot feb 2027 - 3+ eigenaars - 47.427 km (peildatum jul 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-594528
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
N-961-NH
Automerk
BMW
BMW logo
Type
X4 M Competition
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken N-961-NH: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Brandstoftype
Benzine
BMW X4 M Competition 2021

Betrouwbaarheid BMW X4 M Competition (2021) – Kenteken N-961-NH

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
100

Waardebehoud BMW X4 M Competition (2021) – Kenteken N-961-NH

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud BMW X4 M Competition (2021) – Kenteken N-961-NH

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
58

Veiligheid BMW X4 M Competition (2021) – Kenteken N-961-NH

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties BMW X4 M Competition (2021) – Kenteken N-961-NH

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
77

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 74.000 - € 90.000
Adviesprijs nieuw
€ 156.923
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
308 dagen
Eigenaarhistorie
3+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
S58B30A
Vergelijkbare kentekens
5 voertuigen
Bekeken
924 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze BMW X4 M Competition bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 2070 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 285 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 315 / kwartaal
Zeeland ca. € 306 / kwartaal
Utrecht ca. € 300 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 294 / kwartaal
Gelderland ca. € 309 / kwartaal
Limburg ca. € 303 / kwartaal
Overijssel ca. € 312 / kwartaal
Flevoland ca. € 306 / kwartaal
Drenthe ca. € 315 / kwartaal
Friesland ca. € 318 / kwartaal
Groningen ca. € 321 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Extreem krachtige en sportieve motor
  • Uitstekende afwerking en luxe uitrusting
  • Goede wegligging voor een SUV
  • Praktische laadruimte
  • Exclusief en opvallend design
  • Sterk merkimago en hoge restwaarde

Waar je op moet letten

  • Zeer hoge wegenbelasting en brandstofkosten
  • Dure onderhouds- en reparatiekosten
  • Beperkte zitruimte achterin
  • Stug rijcomfort
  • Complexe elektronica
  • Beperkt aanbod op de occasionmarkt

Volledige analyse

Kenteken N-961-NH is een grijze BMW X4 M Competition uit 2021 met een 2993cc 6-cilinder benzinemotor en 375pk. Dit is een zeldzame, sportieve SUV-coupé met een nieuwprijs van €150.679. In dit rapport vind je alle technische details, bekende problemen, onderhoudskosten, verbruik, marktwaarde en praktische informatie voor de Nederlandse autokoper.

## Motorcode & Technische Specificaties De BMW X4 M Competition uit 2018 is uitgerust met de **S58B30** motor, een 3.0-liter TwinPower Turbo inline-6 benzinemotor. Deze motorcode is specifiek voor de M Competition modellen en levert 375kW (510pk) in de nieuwste versies, maar in 2018 was het vermogen nog 375pk (276kW). De motor is technisch verwant aan die in de BMW M3 en M4, maar in de X4 M Competition is deze afgestemd op een SUV-rijgedrag[3]. **Belangrijk:** De X4 M Competition werd pas in 2019 geïntroduceerd, dus een 2018-modeljaar is technisch niet mogelijk voor deze variant. Mogelijk betreft het een X4 M40i uit 2018, die een 3.0-liter N55/B58 motor heeft (2993cc, 355pk). Controleer altijd het kenteken N-961-NH bij de RDW voor de exacte motorcode en bouwjaar.

## Transmissie & Rijgedrag De X4 M Competition heeft een **8-traps Steptronic Sport-automaat** (ZF 8HP) met M-afstelling. Deze transmissie staat bekend om zijn snelle schakelingen en betrouwbaarheid, maar kan bij hoge kilometers gevoelig zijn voor slijtage aan de koppelomvormer en versnellingsbakolie. Regelmatig onderhoud (olieverversing elke 60.000 km) is essentieel om problemen te voorkomen. Onderhoudskosten voor de transmissie liggen rond de €600-€800 per beurt bij een BMW-dealer. De X4 M Competition biedt sportief rijgedrag dankzij M-ophanging, M Sport-differentieel en adaptieve dempers. Het gewicht (circa 2.000 kg) en het hoge zwaartepunt zijn merkbaar in bochten, maar de prestaties zijn indrukwekkend voor een SUV: 0-100 km/u in circa 4,1 seconden.

## Verbruik, Belasting & Onderhoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** ca. 10,5-11,5 l/100km - **Praktijk:** 12-15 l/100km (afhankelijk van rijstijl) **Wegenbelasting (375pk, benzine, 2025):** - **Kwartaal:** ca. €600 - **Jaar:** ca. €2.400 **Onderhoudskosten (gemiddeld per jaar):** - **APK:** €35-€50 - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €400-€1.200 - **Reparaties (afhankelijk van leeftijd/kilometerstand):** €500-€2.000+ **Waardebehoud:** De X4 M Competition houdt zijn waarde redelijk goed, maar de hoge nieuwprijs en onderhoudskosten zorgen voor een stevige afschrijving. Een occasion uit 2019/2020 met lage kilometerstand wordt aangeboden vanaf €60.000-€80.000. De marktwaarde van een 2018-model (indien M40i) ligt lager, rond €35.000-€45.000.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Extreem krachtige en sportieve motor** (375pk, 0-100 km/u in 4,1s) - **Uitstekende afwerking en luxe uitrusting** (M Sport stoelen, head-up display, Harman Kardon geluid) - **Goede wegligging voor een SUV** dankzij M-ophanging en differentieel - **Praktische laadruimte** (525 liter, 1.430 liter met neergeklapte achterbank)[4] - **Exclusief en opvallend design** - **Sterk merkimago en hoge restwaarde in zijn klasse** **Nadelen** - **Zeer hoge wegenbelasting en brandstofkosten** - **Dure onderhouds- en reparatiekosten** (officieel BMW onderhoud is prijzig) - **Beperkte zitruimte achterin** (typisch voor coupé-SUV’s) - **Stug rijcomfort** door sportieve afstelling - **Complexe elektronica** (gevoelig voor storingsmeldingen) - **Beperkt aanbod op de occasionmarkt** (zeldzaam, dus prijzen kunnen hoog liggen)

Deze grijze BMW X4 met kenteken N-961-NH uit 2021 is een uitzonderlijk sportieve en exclusieve SUV-coupé, geschikt voor liefhebbers van prestaties en design. Let op de hoge vaste lasten, onderhoudskosten en eventuele kinderziektes bij vroege exemplaren. Een grondige keuring en onderhoudshistorie zijn essentieel bij aankoop.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Smartphone Draadloos opladen
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Leer
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Head-up-Display €1100
Precrash-systeem €350
Remassistent Pakket
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control €900
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Kruispunt assistentie Pakket
Parkeerassistent €600
Metallic lak €950

Voertuig historie

Gebeurtenissen

AUG 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
29 augustus 2024
FEB 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
11 februari 2021
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

20 februari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 16

Voertuigfoto's

BMW X4 M Competition 2021 – Afbeelding 1
BMW X4 M Competition 2021 – Afbeelding 2
BMW X4 M Competition 2021 – Afbeelding 3
BMW X4 M Competition 2021 – Afbeelding 4
BMW X4 M Competition 2021 – Afbeelding 5

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 20-02-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code S58B30A
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 2993 cm3
Cilinderaantal 6 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 510 pk (375 kW)
Trekkracht 600 Nm
Wielaandrijving vierwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet sedan
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Import

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,76 m
Totale breedte 1,93 m
Hoogte 1,62 m
Afstand tussen assen 2,86 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 4,1 s
Max. snelheid 250 km/u
Gecombineerd verbruik 10,9 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 258 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over BMW X4 M Competition (N-961-NH)

Wat is de APK status van N-961-NH?

De APK van N-961-NH is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is N-961-NH een import auto?

Ja, N-961-NH is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft N-961-NH gehad?

N-961-NH heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de BMW X4 M Competition?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 12 en 15 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor 375pk in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt circa €2.400 per jaar (2025).

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld €400-€1.200 voor onderhoud, exclusief reparaties en APK.

Hoe goed is het waardebehoud?

De restwaarde is redelijk, maar de afschrijving is fors door de hoge nieuwprijs.

Zijn er bekende problemen met de transmissie?

De 8-traps automaat is betrouwbaar, maar bij hoge kilometers kunnen koppelomvormer en olie problemen geven.

Hoeveel laadruimte heeft de X4 M Competition?

525 liter (achterbank omhoog), 1.430-1.600 liter (achterbank neer)[4].

Veel voorkomende klachten

Matig risico
Motor

Timing chain slijtage

Bij hoge kilometerstanden kan de distributieketen slijtage vertonen, vooral bij onvoldoende onderhoud.

Symptomen:

Ratelen, motorstoringen

Matig risico
Motor

Turbo problemen

Turboladers kunnen na verloop van tijd lekken of vastlopen, vooral bij intensief gebruik.

Symptomen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat

Laag risico
Motor

Injector storingen

Benzine-injectoren kunnen vervuilen of defect raken, wat leidt tot onregelmatig stationair toerental en motorstoringen.

Symptomen:

Trillen, storingslampje

Laag risico
Motor

Olielekkage

Olielekken bij klepdeksel, carter of turbo, vooral bij oudere exemplaren.

Symptomen:

Olievlekken onder de auto

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen

Complexe elektronica (iDrive, sensoren, camera’s) kan storingsmeldingen geven.

Symptomen:

Waarschuwingslampjes, functieverlies

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 2070 kg. Dat is 73% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

BMW X4 M Competition in Nederland

Type Plaat