Kenteken check NF-371-X

APK geldig tot okt 2026 - 5 eigenaars - 179.998 km (peildatum sep 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-673245
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Registratie
NF-371-X
Merk
Audi
Audi logo
Modeltype
Q3 1.4 TFSI ultra cod
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken NF-371-X: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Zwart
Brandstof
Benzine
Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod 2017

Betrouwbaarheid Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod (2017) – Kenteken NF-371-X

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
73

Waardebehoud Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod (2017) – Kenteken NF-371-X

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
65

Onderhoud Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod (2017) – Kenteken NF-371-X

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
68

Veiligheid Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod (2017) – Kenteken NF-371-X

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod (2017) – Kenteken NF-371-X

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
77

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 22.000 - € 27.000
Catalogusprijs
€ 45.337
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
184 dagen
Aantal op naam
5+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
CZE
Soortgelijke auto's in NL
105 voertuigen
Aantal keren bekeken
677 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Audi op basis van 1480 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer zuinig voor een benzine-SUV dankzij Cylinder on Demand[1][3].
  • Comfortabel en stil rijgedrag, typisch Audi-interieur.
  • Betrouwbare automaat (mits goed onderhouden).
  • Lage onderhoudskosten vergeleken met Quattro/dieselvarianten.
  • Goede wegligging en wendbaarheid in de stad.
  • Ruime kofferbak voor het segment.

Aandachtspunten

  • Alleen voorwielaandrijving, minder geschikt voor slippere omstandigheden[7].
  • Matig olieverbruik bij sommige exemplaren.
  • Automaatrevisie kan kostbaar zijn bij defecten.
  • Beperkt trekvermogen vergeleken met dieselvarianten.
  • Hogere wegenbelasting dan zuinige diesels.
  • Minder sportief dan de 2.0 TFSI of RS Q3.

Gedetailleerde analyse

Kenteken NF-371-X is een zwarte Audi Q3 uit 2017 met een 1395cc 4-cilinder benzinemotor, automaat en voorwielaandrijving. Deze midi-SUV was bij introductie een populaire keuze in het premium segment, mede door het zuinige karakter en het comfortabele interieur. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen specifiek voor deze variant.

## Motor & Techniek **Motorcode:** De 1.4 TFSI CoD (Cylinder on Demand) motor in de Audi Q3 2017 heeft de interne code **EA211** (bouwjaar 2015, 1395cc, 110kW/150pk)[1]. Deze motor is voorzien van directe benzine-injectie, turbo en een slim systeem dat bij lage belasting twee cilinders uitschakelt voor extra zuinigheid[1][3]. **Vermogen & Koppel:** 150 pk (110 kW) bij 5000–6000 rpm, 250 Nm koppel bij 1500–3500 rpm[1]. **Transmissie:** Standaard een 6-traps S tronic (DSG) automaat, uitsluitend voorwielaandrijving bij deze motor[1][7]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grote problemen bekend bij deze EA211-motor, in tegenstelling tot oudere EA111-motoren. Toch blijft periodieke controle aanbevolen (categorie: motor, ernst: yellow). - **Turbo:** Incidenteel meldingen van turbo-lekkage of defecten na hoge kilometerstanden (categorie: motor, ernst: orange). - **Injectoren:** Zelden problemen, maar bij storingen kan vervuiling of lekkage optreden (categorie: motor, ernst: yellow). - **Oliewissel & verbruik:** Deze motor staat bekend om matig olieverbruik (ca. 0,5–1 liter per 10.000 km bij normaal gebruik). Controleer het oliepeil regelmatig (categorie: motor, ernst: yellow). **Onderhoudskosten:** Jaarlijkse kleine beurt ca. €200–€300, grote beurt €400–€600 (afhankelijk van dealer/garage). APK jaarlijks ca. €40–€60. Reparaties aan turbo of injectoren kunnen oplopen tot €1000+ bij defecten.

## Transmissie & Rijgedrag **Automaat (S tronic/DSG):** De 6-traps S tronic is over het algemeen betrouwbaar, maar kent bij hoge kilometerstanden soms problemen met de koppelingspakketten of mechatronische unit (categorie: transmissie, ernst: orange). Onderhoudskosten voor een revisie of vervanging kunnen oplopen tot €2000–€3000. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) verlengt de levensduur. **Rijgedrag:** Voorwielaandrijving, MacPherson voorwielophanging, multilink achterwielophanging. Comfortabel en wendbaar, maar minder geschikt voor zware belading of slippere omstandigheden dan de Quattro-varianten[2][7].

## Praktijkverbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** Fabrieksopgave (NEDC): 51,4 mpg (ca. 5,5 l/100km), praktijkverbruik ligt rond de 7,0–7,5 l/100km (1 op 13–14)[3]. WLTP-cijfers zijn niet officieel beschikbaar voor dit bouwjaar, maar reken op ca. 10–15% hoger verbruik dan NEDC. **Wegenbelasting (110pk in NL):** In 2025 betaal je voor een benzineauto van 110pk (81kW) ca. €88 per maand wegenbelasting (totaal €1056 per jaar). **Marktwaarde & waardebehoud:** De nieuwprijs was €42.870. In 2025 ligt de actuele marktwaarde voor een goed onderhouden exemplaar tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is gemiddeld tot goed voor een premium SUV van deze leeftijd.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - Zeer zuinige benzinemotor met Cylinder on Demand-technologie[1][3]. - Comfortabel en stil rijgedrag, typisch Audi-interieur. - Betrouwbare automaat (mits goed onderhouden). - Lage onderhoudskosten vergeleken met Quattro/dieselvarianten. - Goede wegligging en wendbaarheid in de stad. - Ruime kofferbak voor het segment (ca. 460 liter). **Nadelen** - Alleen voorwielaandrijving, minder geschikt voor slippere omstandigheden[7]. - Matig olieverbruik bij sommige exemplaren. - Automaatrevisie kan kostbaar zijn bij defecten. - Beperkt trekvermogen (max. 1200kg) vergeleken met dieselvarianten. - Hogere wegenbelasting dan zuinige diesels. - Minder sportief dan de 2.0 TFSI of RS Q3.

Deze zwarte Audi Q3 met kenteken NF-371-X uit 2017 is een zuinige, comfortabele en betrouwbare midi-SUV voor de Nederlandse forens. De 1.4 TFSI CoD-motor is technisch volwassen, maar vraagt om regelmatige controle van oliepeil en tijdige onderhoud aan de automaat. De marktwaarde is aantrekkelijk voor een premium auto van deze leeftijd, maar reken op hogere maandlasten door de wegenbelasting. Voor dagelijks woon-werkverkeer en gezinsgebruik is dit een verstandige keuze, mits het onderhoud up-to-date is.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Bochtverlichting
Xenon verlichting
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

High-beam Assistant €135
Zij-airbags achter €350
DAB-Radio €335
Led verlichting €1090
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Lane Departure Warning €600
Lane Change Assistant €500
Persoonlijke hotspot Pakket
Parkeerhulp €450
Parkeerassistent €890
Navigatie €1160
Leer €850
Metallic lak €700

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

OKT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
31 oktober 2024
NOV 2023

Kilometerstand

XXX,998 km geregistreerd

XXX,998 km
INFO
12 november 2023
JAN 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
6 januari 2017
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

30 oktober 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 29

31 oktober 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 26

2 januari 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 07

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

Beeldmateriaal

Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod 2017 – Afbeelding 1
september 2024
Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod 2017 – Afbeelding 2
september 2024
Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod 2017 – Afbeelding 3
september 2024
Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod 2017 – Afbeelding 4
september 2024
Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod 2017 – Afbeelding 5
september 2024

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 31-10-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code CZE
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1395 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 150 pk (110 kW)
Draaimoment 250 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Zwart
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,5 m
Voertuigbreedte 1,87 m
Hoogte incl. dakrails 1,61 m
Asafstand 2,6 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 500 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 8,9 s
Topsnelheid 204 km/u
Brandstofverbruik mix 5,8 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 135 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod (NF-371-X)

Wat is de APK status van NF-371-X?

De APK van NF-371-X is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is NF-371-X een import auto?

Nee, NF-371-X is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft NF-371-X gehad?

NF-371-X heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Audi Q3 1.4 TFSI CoD?

Praktijkverbruik ligt rond de 7,0–7,5 l/100km (1 op 13–14), fabrieksopgave is 5,5 l/100km[3].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik in 2025?

Ca. €88 per maand (€1056 per jaar) voor een benzineauto van 110pk.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Kleine beurt €200–€300, grote beurt €400–€600, APK €40–€60. Reparaties aan turbo of automaat kunnen oplopen tot €1000+.

Hoe betrouwbaar is de automaat?

Over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen koppelingspakketten of de mechatronische unit problemen geven. Regelmatige olieverversing verlengt de levensduur.

Wat is de actuele marktwaarde?

Tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Is deze Q3 geschikt als trekauto?

Maximaal 1200kg, minder geschikt dan de dieselvarianten met meer koppel.

Mogelijke gebreken

Minimaal
Motor

Timing chain (distributieketting)

Geen grote problemen bekend bij EA211, maar periodieke controle aanbevolen.

Herkenningspunten:

Tikgeluid, motorstoring.

Belangrijk
Motor

Turbo

Incidenteel lekkage of defect na hoge kilometerstand.

Herkenningspunten:

Vermogenverlies, rook uit uitlaat.

Minimaal
Motor

Injectoren

Zelden, maar bij storingen vervuiling of lekkage.

Herkenningspunten:

Onregelmatig stationair toerental, motorstoring.

Minimaal
Motor

Oliewissel & verbruik

Matig olieverbruik bij sommige exemplaren.

Herkenningspunten:

Olielampje, regelmatig bijvullen.

Belangrijk
Transmissie

Automaat (S tronic/DSG)

Koppelingspakketten of mechatronische unit bij hoge km.

Herkenningspunten:

Schokken, slippen, storingslampje.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Audi

Voor dit specifieke model en bouwjaar (audi uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1480 kg. Dat is 23% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod exemplaren

Voertuig Registratie