Kenteken check NG-592-B
APK geldig tot nov 2026 - 4 eigenaars - 130.567 km (peildatum aug 2025)
11 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken NG592B
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NG-592-B
Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NG-592-B
Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NG-592-B
Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NG-592-B
Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NG-592-B
Kerngegevens
Analyse & Inzichten
Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur ENERGY TCe 120 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1230 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Pluspunten
- Zuinig en relatief krachtige 1.2 TCe turbomotor met 88 pk
- Handgeschakelde versnellingsbak biedt directe controle en lagere onderhoudskosten dan automaat
- Compacte SUV met goede stads- en snelwegeigenschappen
- Redelijk ruime en praktische cabine voor segment
- Goede wegligging en comfort dankzij voorwielaandrijving en vering
- Betaalbare onderhouds- en gebruikskosten in Nederland
Nadelen
- Bekende problemen met distributieketting kunnen leiden tot dure reparaties
- Turbo kan bij onvoldoende onderhoud vroegtijdig falen
- Injectoren kunnen verstopt raken bij lange periodes van stadsgebruik
- Olieverbruik kan hoger zijn dan gemiddeld bij oudere exemplaren
- Handgeschakelde transmissie kan slijtage vertonen aan koppeling en synchronisatieringen
- Beperkte offroadcapaciteiten door alleen voorwielaandrijving
Diepgaande beoordeling
Kenteken NG-592-B is een rode Renault Captur uit 2017 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze mini-SUV, nieuwprijs €23.770, biedt een praktische en zuinige rijervaring met een vermogen van 88 pk.
De 1197cc motor in deze Renault Captur is de H5Ft motorcode, een 1.2-liter viercilinder turbobenzinemotor uit de Energy TCe-serie van Renault-Nissan. Deze motor levert 88 pk en staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties en redelijke kracht voor stads- en snelwegritten. De motor heeft een kettingaandrijving voor de nokkenas, wat doorgaans onderhoudsvriendelijker is dan een distributieriem.
De handgeschakelde versnellingsbak van deze Captur is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms problemen met de koppeling en synchronisatieringen na hogere kilometerstanden. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met koppeling vervangen rond 100.000 km als meest voorkomende reparatie. Regelmatig onderhoud verlengt de levensduur van de versnellingsbak.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 88 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900.
Bij aankoop van een Renault Captur 1.2 TCe Dynamique uit 2013 met kenteken NG-592-B is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral rond de distributieketting en turbo. Controleer op olieverbruik en eventuele turbogeluiden. Een volledige onderhoudsbeurt en APK-keuring zijn aan te raden. De marktwaarde ligt momenteel tussen €6.000 en €8.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.
Deze rode Renault Captur met kenteken NG-592-B uit 2017 is een praktische en zuinige mini-SUV met een betrouwbare 1.2 TCe motor en handgeschakelde versnellingsbak. Let bij aankoop op bekende aandachtspunten zoals de distributieketting en turbo. Met goed onderhoud biedt deze Captur een goede balans tussen comfort, prestaties en kosten.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 47
APK keuring details: 56
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
Foto's
Eigenaar en status
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Import Status
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 120 (NG-592-B)
Wat is de APK status van NG-592-B?
De APK van NG-592-B is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is NG-592-B een import auto?
Nee, NG-592-B is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft NG-592-B gehad?
NG-592-B heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Captur 2013?
De motorcode is H5Ft, een 1.2-liter viercilinder turbobenzinemotor uit de Renault-Nissan Energy TCe-serie.
Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?
De distributieketting is over het algemeen onderhoudsvriendelijk, maar kan bij hoge kilometerstanden uitrekken en moet dan worden vervangen om motorschade te voorkomen.
Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur 1.2 TCe?
Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 88 pk benzineauto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van de provincie.
Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde transmissie?
Ja, vooral slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen kan voorkomen, vooral bij intensief stadsgebruik.
Veelvoorkomende problemen
Distributieketting slijtage
De distributieketting kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorschade als het niet tijdig wordt verholpen.
Kenmerken:
Ratelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Turbo falen
De turbo kan defect raken door olievervuiling of onvoldoende onderhoud, wat leidt tot vermogensverlies.
Kenmerken:
Rook uit uitlaat, verminderde acceleratie, piepende geluiden.
Verstopte brandstofinjectoren
Injectoren kunnen verstopt raken, vooral bij veel stadsgebruik, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Kenmerken:
Schokkerig lopen, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.
Olieverbruik
Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik na langere tijd, wat extra controle en bijvullen vereist.
Kenmerken:
Lage oliepeil, blauwe rook uit uitlaat, olielampje brandt.
Koppelingsslijtage
De handgeschakelde koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of onjuist gebruik.
Kenmerken:
Slippen van koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1230 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.
Verder kijken & Vergelijken
Renault Captur ENERGY TCe 120 in Nederland
| Model | Kenteken |
|---|---|