Kenteken check NK-409-D
APK geldig tot mei 2026 - 5+ eigenaars - 314.644 km (peildatum mei 2025)
Let op: 16 bevindingen voor NK409D
Basisgegevens
Betrouwbaarheid BMW 330d Touring (2016) – Kenteken NK-409-D
Waardebehoud BMW 330d Touring (2016) – Kenteken NK-409-D
Onderhoud BMW 330d Touring (2016) – Kenteken NK-409-D
Veiligheid BMW 330d Touring (2016) – Kenteken NK-409-D
Prestaties BMW 330d Touring (2016) – Kenteken NK-409-D
Overzicht gegevens
Expertrapport
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW 330d Touring komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1755 kg en diesel.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Krachtige en zuinige 6-cilinder turbodiesel met veel trekkracht
- xDrive vierwielaandrijving voor extra grip en veiligheid
- Ruime en praktische stationcar met grote bagageruimte
- Sportief rijgedrag dankzij M Sport-ophanging
- Hoge uitrustingsstandaard en luxe afwerking
- Goed waardebehoud voor een diesel in deze klasse
Minpunten
- Hoge wegenbelasting door vermogen en dieselmotor
- Complexe techniek kan tot dure reparaties leiden
- Minder comfort op slechte wegen door strakke ophanging
- Praktijkverbruik ligt hoger dan fabrieksopgave
- Toenemende beperkingen voor diesels in steden
- Onderhoudskosten kunnen oplopen bij gebrek aan goed onderhoud
Volledige analyse
Kenteken NK-409-D is een witte BMW 3-serie Touring uit 2016 met een 2993cc 6-cilinder dieselmotor, xDrive vierwielaandrijving, M Sport uitvoering en een 8-traps automaat. Deze F31-generatie combineert sportiviteit, praktijk en zuinigheid, en was bij introductie ruim €72.000 nieuw waard. In dit rapport vind je alle technische details, veelvoorkomende problemen, onderhoudskosten, verbruik, marktwaarde en praktische tips voor de Nederlandse koper.
## Motor & Technische Specificaties **Motorcode:** De 2993cc 6-in-lijn turbodiesel (N57D30) levert 254 pk (190 kW) en 560 Nm koppel, beschikbaar vanaf 1.500 toeren[1]. Dit blok staat bekend om zijn krachtige, soepele karakter en uitstekende trekkracht, mede dankzij de common-rail directe injectie en dubbele overhead nokkenassen (DOHC)[1]. **Transmissie:** De 8-traps Steptronic automaat is standaard op deze uitvoering en wordt geprezen om zijn vlotte schakelingen en betrouwbaarheid[2][3]. Er is géén handgeschakelde versie leverbaar geweest. **Prestaties:** 0-100 km/u in 5,2 seconden, topsnelheid 250 km/u (begrensd op 155 mph)[1][2]. Het gewicht bedraagt circa 1.755 kg[1]. **Brandstofverbruik:** Fabrieksopgave (NEDC): 52,3 mpg (ca. 1 op 18,5), stads 45,6 mpg, buitenweg 57,6 mpg, CO₂-uitstoot 142 g/km[1]. In de praktijk ligt het verbruik bij normaal gebruik vaak rond de 1 op 15 (6,7 l/100km), afhankelijk van rijstijl en gebruik van de xDrive-aandrijving. **xDrive:** Het vierwielaandrijvingssysteem is elektronisch gestuurd en verdeelt het koppel dynamisch tussen voor- en achteras, met een standaard 40/60-verdeling maar kan tot 100% naar één as sturen bij slippage[3].
## Transmissie & Rijgedrag De 8-traps Steptronic automaat is robuust en kent weinig bekende mankementen bij normaal onderhoud. Schakelgedrag is vlot en sportief, mede door de adaptieve software. Onderhoudskosten voor de automaat zijn relatief laag, maar een olieverversing om de 60.000 km wordt aangeraden. APK- en servicekosten zijn vergelijkbaar met andere premium diesels: jaarlijks €200-€400 voor regulier onderhoud, exclusief grote reparaties. Het rijgedrag is comfortabel en sportief, met een lichte achterwielaandrijving-bias voor een dynamisch gevoel. De M Sport-ophanging is iets strakker, wat ten koste gaat van comfort op slechte wegen.
## Praktische Kosten & Marktwaarde **Wegenbelasting:** Voor een 190 pk diesel uit 2015 betaal je in Nederland in 2025 circa €1.344 per jaar (tarief gebaseerd op gewicht en CO₂-uitstoot). **Onderhoudskosten:** Jaarlijkse APK: €35-€50. Kleine beurt: €200-€300, grote beurt: €400-€600. Reparaties aan injectoren, turbo of timingketting kunnen oplopen tot €1.500-€3.000 per geval. Olieverbruik is bij deze motor meestal beperkt, maar kan bij hoge kilometerstanden toenemen. **Marktwaarde & Waardebehoud:** Een witte BMW 3-serie Touring 330d xDrive M Sport uit 2016 met gemiddeld kilometerstand (100.000-150.000 km) heeft in 2025 een marktwaarde van €18.000-€25.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is goed voor een diesel in deze klasse, mede door het sportieve karakter en de praktische uitvoering.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Krachtige, zuinige 6-cilinder diesel** met uitstekende trekkracht en soepele motorloop[1][3]. - **xDrive vierwielaandrijving** voor extra grip en veiligheid in alle weersomstandigheden[3]. - **Ruime, praktische stationcar** met 495-1.500 liter bagageruimte[1]. - **Sportief rijgedrag** dankzij M Sport-ophanging en achterwielaandrijving-bias[3]. - **Hoge uitrustingsstandaard** (o.a. navigatie, lederen bekleding, climate control). - **Goed waardebehoud** voor een diesel in deze klasse. **Nadelen** - **Hoge wegenbelasting** door het vermogen en het dieselmotortype. - **Complexe techniek** (xDrive, automaat, elektronica) kan tot dure reparaties leiden. - **Minder comfort** op slechte wegen door de M Sport-ophanging. - **Praktijkverbruik** ligt hoger dan de fabrieksopgave, zeker bij sportief rijden. - **Toenemende beperkingen** voor diesels in steden. - **Onderhoudskosten** kunnen oplopen bij gebrek aan goed onderhoud.
Deze witte BMW 3-serie Touring met kenteken NK-409-D uit 2016 is een uitstekende keuze voor wie een sportieve, praktische en krachtige stationcar zoekt. De 2993cc 6-cilinder diesel met xDrive en automaat biedt een unieke combinatie van rijplezier, trekvermogen en alledaagse bruikbaarheid. Let bij aankoop goed op het onderhoudshistorie, controleer op bekende mankementen en houd rekening met de hogere vaste lasten. Met goed onderhoud blijft deze BMW jarenlang een plezierige en betrouwbare auto.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,967 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
APK keuring details: 45
APK keuring details: 40
APK keuring details: 28
APK keuring details: 44
APK keuring details: 27
APK keuring details: 11
Voertuigfoto's
Juridische status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over BMW 330d Touring (NK-409-D)
Wat is de APK status van NK-409-D?
De APK van NK-409-D is geldig tot mei 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is NK-409-D een import auto?
Ja, NK-409-D is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft NK-409-D gehad?
NK-409-D heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoeveel pk heeft de BMW 3-serie Touring 330d xDrive M Sport uit 2015?
Deze uitvoering heeft 254 pk (190 kW)[1][3].
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Fabrieksopgave is 1 op 18,5 (5,4 l/100km), praktijk ligt vaak rond 1 op 15 (6,7 l/100km), afhankelijk van rijstijl en gebruik[1].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Kleine beurt: €200-€300, grote beurt: €400-€600. APK: €35-€50. Reparaties aan turbo, injectoren of timingketting kunnen €1.500-€3.000 kosten.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?
Circa €1.344 per jaar in 2025 voor een 190 pk diesel uit 2015.
Zijn er bekende problemen met de automaat?
De 8-traps Steptronic automaat is betrouwbaar bij goed onderhoud. Olieverversing om de 60.000 km wordt aangeraden.
Hoeveel bagageruimte heeft deze Touring?
495 liter (achterbank omhoog), maximaal 1.500 liter (achterbank neer)[1].
Veel voorkomende klachten
Timingketting slijtage
Bij hoge kilometerstanden (>200.000 km) kan de timingketting verslijten, wat tot motorschade kan leiden. Regelmatige olieverversing is cruciaal.
Symptomen:
Tikgeluid, motorstoring, vermogensverlies
Turbo lekkage/defect
Turboladers kunnen na verloop van tijd gaan lekken of defect raken, vooral bij kort ritten en weinig onderhoud.
Symptomen:
Blauwe rook, vermogensverlies, olieverbruik
Injector problemen
Common-rail injectoren kunnen vervuilen of defect raken, wat leidt tot onregelmatig stationair toerental en vermogensverlies.
Symptomen:
Trillende motor, storingslampje, slecht starten
Olieverbruik
Sommige exemplaren vertonen (licht) olieverbruik, vooral bij hoge kilometerstanden.
Symptomen:
Olielampje, regelmatig bijvullen
Elektronica/storingsmeldingen
Complexe elektronica kan storingsmeldingen geven, bijvoorbeeld aan xDrive of boordcomputer.
Symptomen:
Storingslampjes, functieverlies
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1755 kg. Dat is 46% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.