Kenteken check NV-352-V

APK geldig tot mrt 2027 - 11 eigenaars - 141.788 km (peildatum feb 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-898802
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
NV-352-V
Merk voertuig
VW
VW logo
Type
Passat Variant 1.4 TSI BMT
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken NV-352-V: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Type brandstof
Benzine
VW Passat Variant 1.4 TSI BMT 2017

Betrouwbaarheid VW Passat Variant 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken NV-352-V

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
100

Waardebehoud VW Passat Variant 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken NV-352-V

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud VW Passat Variant 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken NV-352-V

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
68

Veiligheid VW Passat Variant 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken NV-352-V

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties VW Passat Variant 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken NV-352-V

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 17.000 - € 21.000
Adviesprijs nieuw
€ 41.830
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
352 dagen
Eigenaren
11+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
CZC
Vergelijkbare voertuigen in NL
110 voertuigen
Keren opgezocht
334 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze VW Passat Variant 1.4 TSI BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (11 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1395 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Ruime en praktische stationwagen met grote kofferbak
  • Comfortabele en stille rij-ervaring
  • Zuinig in gebruik voor dit segment
  • Betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak
  • Goede uitrusting in Comfortline-uitvoering
  • Lage wegenbelasting voor een middenklasser

Waar je op moet letten

  • Relatief laag vermogen (92 pk)
  • Olieverbruik kan toenemen bij oudere exemplaren
  • Turbo en injectoren gevoelig voor slijtage
  • Distributieketting kan problemen geven
  • Interieurkwaliteit is goed, niet premium
  • Aanzienlijk waardeverlies na 10 jaar

Uitgebreide analyse

Kenteken NV-352-V is een grijze Volkswagen Passat Variant uit 2017 met een 1395cc motor. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze populaire middenklasser, specifiek gericht op de Nederlandse markt en de 1.4 TSI Comfortline uitvoering. We behandelen technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoud, waardebehoud en veelvoorkomende problemen.

## Motor & Technische Specificaties De Volkswagen Passat Variant 1.4 TSI Comfortline uit 2017 met kenteken NV-352-V is uitgerust met een 1.4 TSI benzinemotor (1395cc, 4 cilinders, turbo). Het vermogen bedraagt 92 pk (68 kW), wat lager is dan de 150 pk-versie die in sommige Europese landen leverbaar was[6][7]. De motorcode voor deze 92 pk-versie is **CAXA** (let op: controleer altijd het kentekenbewijs of motorplaatje voor de exacte code, want er zijn meerdere 1.4 TSI-blokken in omloop). Deze motor is voorzien van een distributieketting (timing chain), wat in principe minder onderhoud vraagt dan een distributieriem, maar niet zonder risico’s (zie onder ‘Veelvoorkomende problemen’). De turbo is standaard aanwezig, net als directe benzine-inspuiting. Het olieverbruik kan bij oudere exemplaren oplopen, vooral bij langere ritten of intensief gebruik. Regelmatige oliecontrole is aan te raden.

## Transmissie & Rijgedrag De grijze Passat Variant met kenteken NV-352-V heeft een handgeschakelde versnellingsbak (voorwielaandrijving). De 5-bak is robuust en kent weinig bekende defecten, mits tijdig onderhouden. Onderhoudskosten voor de handbak zijn laag: een oliebeurt om de 60.000 km en eventueel een koppelingsset na 150.000+ km. De schakelervaring is soepel en past goed bij het karakter van deze middenklasser.

## Praktijkverbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** Officieel gemiddeld verbruik ligt rond de 5,5–6,0 l/100 km (ca. 1 op 17)[3]. - **Praktijk:** In de dagelijkse rit (Nederlandse snelwegen/stad) ligt het reële verbruik vaak tussen de 6,5 en 7,5 l/100 km (1 op 13–15), afhankelijk van rijstijl en onderhoud[5]. **Wegenbelasting (2025):** Voor een benzineauto van 92 pk (68 kW) betaal je in Nederland circa **€48 per maand** (€576 per jaar). **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50 - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150–€300 (afhankelijk van garage) - **Reparaties:** Gemiddeld €200–€500 per jaar (afhankelijk van leeftijd en onderhoudshistorie) **Marktwaarde & Waardebehoud:** De nieuwprijs van deze uitvoering was €36.775. In 2025 ligt de actuele marktwaarde voor een goed onderhouden exemplaar tussen de **€8.000 en €12.000**, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat. Het waardebehoud is gemiddeld: na 10 jaar blijft circa 30–35% van de nieuwprijs over.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Ruime en praktische stationwagen** met grote kofferbak (603 liter, uitklapbaar tot 1731 liter)[10]. - **Comfortabele en stille rij-ervaring**, typisch Volkswagen-middenklasse. - **Zuinig in gebruik** voor een auto van dit formaat, zeker op de snelweg. - **Betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak** met lage onderhoudskosten. - **Goede uitrusting** in Comfortline-uitvoering (climate control, cruise control, etc.). - **Lage wegenbelasting** voor een middenklasser (92 pk). **Nadelen** - **Relatief laag vermogen** (92 pk) voor een zware stationwagen; acceleratie is bescheiden. - **Olieverbruik** kan bij oudere exemplaren toenemen. - **Turbo en injectoren** zijn gevoelig voor slijtage bij onvoldoende onderhoud. - **Distributieketting** kan problemen geven bij veroudering (zie veelvoorkomende problemen). - **Interieurkwaliteit** is goed, maar niet premium. - **Waardeverlies** is aanzienlijk na 10 jaar.

Deze grijze Volkswagen Passat Variant met kenteken NV-352-V uit 2017 is een praktische, zuinige en comfortabele middenklasser voor gezinnen en forenzen. De 1.4 TSI-motor is betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kent enkele aandachtspunten. De handgeschakelde versnellingsbak is een pluspunt voor de onderhoudskosten. De auto biedt veel ruimte en comfort voor de prijs, maar het vermogen is bescheiden. Voor de Nederlandse koper is dit een verstandige keuze, mits de onderhoudshistorie bekend is en aandacht wordt besteed aan de bekende zwakke punten.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display €560
Speed-Limiter Pakket
High-beam Assistant €155
Zij-airbags achter Pakket
DAB-Radio Pakket
Precrash-systeem €155
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €1090
Adaptive Cruise Control €450
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €580
Verkeersbordenherkenning €320
Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Persoonlijke hotspot Pakket
Parkeerassistent €325
Navigatie €880
Leer €2415
Metallic lak €610
Trailer Assist €635

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

MRT 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
5 maart 2025
DEC 2021

Kilometerstand

XXX,547 km geregistreerd

XXX,547 km
INFO
21 december 2021
OKT 2021

Kilometerstand

XXX,533 km geregistreerd

XXX,533 km
INFO
20 oktober 2021
MEI 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
8 mei 2017
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

19 maart 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 37

3 maart 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 00

18 januari 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

11 februari 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 35

APK keuring details: Remonderdelen zijn te verroest

Afbeeldingen

VW Passat Variant 1.4 TSI BMT 2017 – Afbeelding 1
februari 2025
VW Passat Variant 1.4 TSI BMT 2017 – Afbeelding 2
februari 2025
VW Passat Variant 1.4 TSI BMT 2017 – Afbeelding 3
februari 2025
VW Passat Variant 1.4 TSI BMT 2017 – Afbeelding 4
februari 2025
VW Passat Variant 1.4 TSI BMT 2017 – Afbeelding 5
februari 2025

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 19-03-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode CZC
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 1395 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 125 pk (92 kW)
Trekkracht 200 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Trim Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,89 m
Totale breedte 1,83 m
Voertuighoogte 1,52 m
Wielafstand 2,79 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Nuttige lading Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 9,9 s
Topsnelheid begrensd 206 km/u
Verbruik gecombineerd 5,3 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 124 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over VW Passat Variant 1.4 TSI BMT (NV-352-V)

Wat is de APK status van NV-352-V?

De APK van NV-352-V is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is NV-352-V een import auto?

Nee, NV-352-V is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft NV-352-V gehad?

NV-352-V heeft 11 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoeveel pk heeft de Volkswagen Passat Variant 1.4 TSI Comfortline uit 2017?

Deze uitvoering heeft 92 pk (68 kW).

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,5 en 7,5 l/100 km (1 op 13–15), afhankelijk van rijstijl en onderhoud[5].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Circa €48 per maand (€576 per jaar) in 2025 voor een benzineauto van 92 pk.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

APK: €35–€50; onderhoudsbeurt: €150–€300; reparaties: gemiddeld €200–€500 per jaar.

Wat is de actuele marktwaarde van deze auto?

Tussen de €8.000 en €12.000 in 2025, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende problemen met de motor of versnellingsbak?

Ja, aandachtspunten zijn de distributieketting, turbo, injectoren en olieverbruik. De handbak is betrouwbaar bij goed onderhoud.

Bekende aandachtspunten

Matig risico
Motor

Distributieketting (timing chain) slijtage

Bij veroudering kan de ketting rekken of de kettingspanner defect raken, wat tot motorschade kan leiden.

Signalen:

Tikgeluid, motorstoring, startproblemen

Matig risico
Motor

Turbo falen

De turbo kan na veel kilometers defect raken, vooral bij onvoldoende onderhoud of kort ritten.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, waarschuwingslampje

Gering risico
Motor

Directe injectie (injectoren) vervuiling

Vervuiling van de injectoren kan leiden tot onregelmatig stationair toerental en vermogensverlies.

Signalen:

Onregelmatig stationair, motorstoring

Gering risico
Motor

Olieverbruik

Sommige exemplaren verbruiken meer olie dan normaal, vooral bij hogere kilometerstanden.

Signalen:

Olielampje, regelmatig olie bijvullen

Gering risico
Elektronica

Elektronica/storingen

Incidenteel melden eigenaren elektronische storingen (o.a. boordcomputer, verlichting).

Signalen:

Waarschuwingslampjes, storingen in display

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1395 kg. Dat is 16% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke VW Passat Variant 1.4 TSI BMT modellen

Type Plaat