Kenteken check NX-486-Z

APK geldig tot nov 2026 - 6+ eigenaars - 110.767 km (peildatum sep 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-018958
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
NX-486-Z
Merk voertuig
Audi
Audi logo
Uitvoering
Q3 1.4 TFSI ultra cod
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken NX-486-Z: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Wit
Type brandstof
Benzine
Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod 2016

Betrouwbaarheid Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod (2016) – Kenteken NX-486-Z

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
68

Waardebehoud Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod (2016) – Kenteken NX-486-Z

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod (2016) – Kenteken NX-486-Z

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
68

Veiligheid Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod (2016) – Kenteken NX-486-Z

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod (2016) – Kenteken NX-486-Z

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
77

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 22.000 - € 27.000
Nieuwprijs
€ 47.279
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
198 dagen
Eigenaarhistorie
6+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
CZE
Vergelijkbare voertuigen in NL
105 voertuigen
Bekeken
870 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod komen een aantal specifieke details naar voren. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Audi op basis van 1480 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Zeer zuinig voor een benzine-SUV dankzij Cylinder on Demand[1][3].
  • Comfortabel en stil rijgedrag, typisch Audi-interieur.
  • Betrouwbare automaat (mits goed onderhouden).
  • Lage onderhoudskosten vergeleken met Quattro/dieselvarianten.
  • Goede wegligging en wendbaarheid in de stad.
  • Ruime kofferbak voor het segment.

Minpunten

  • Alleen voorwielaandrijving, minder geschikt voor slippere omstandigheden[7].
  • Matig olieverbruik bij sommige exemplaren.
  • Automaatrevisie kan kostbaar zijn bij defecten.
  • Beperkt trekvermogen vergeleken met dieselvarianten.
  • Hogere wegenbelasting dan zuinige diesels.
  • Minder sportief dan de 2.0 TFSI of RS Q3.

Volledige analyse

Kenteken NX-486-Z is een witte Audi Q3 uit 2016 met een 1395cc 4-cilinder benzinemotor, automaat en voorwielaandrijving. Deze midi-SUV was bij introductie een populaire keuze in het premium segment, mede door het zuinige karakter en het comfortabele interieur. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen specifiek voor deze variant.

## Motor & Techniek **Motorcode:** De 1.4 TFSI CoD (Cylinder on Demand) motor in de Audi Q3 2016 heeft de interne code **EA211** (bouwjaar 2015, 1395cc, 110kW/150pk)[1]. Deze motor is voorzien van directe benzine-injectie, turbo en een slim systeem dat bij lage belasting twee cilinders uitschakelt voor extra zuinigheid[1][3]. **Vermogen & Koppel:** 150 pk (110 kW) bij 5000–6000 rpm, 250 Nm koppel bij 1500–3500 rpm[1]. **Transmissie:** Standaard een 6-traps S tronic (DSG) automaat, uitsluitend voorwielaandrijving bij deze motor[1][7]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grote problemen bekend bij deze EA211-motor, in tegenstelling tot oudere EA111-motoren. Toch blijft periodieke controle aanbevolen (categorie: motor, ernst: yellow). - **Turbo:** Incidenteel meldingen van turbo-lekkage of defecten na hoge kilometerstanden (categorie: motor, ernst: orange). - **Injectoren:** Zelden problemen, maar bij storingen kan vervuiling of lekkage optreden (categorie: motor, ernst: yellow). - **Oliewissel & verbruik:** Deze motor staat bekend om matig olieverbruik (ca. 0,5–1 liter per 10.000 km bij normaal gebruik). Controleer het oliepeil regelmatig (categorie: motor, ernst: yellow). **Onderhoudskosten:** Jaarlijkse kleine beurt ca. €200–€300, grote beurt €400–€600 (afhankelijk van dealer/garage). APK jaarlijks ca. €40–€60. Reparaties aan turbo of injectoren kunnen oplopen tot €1000+ bij defecten.

## Transmissie & Rijgedrag **Automaat (S tronic/DSG):** De 6-traps S tronic is over het algemeen betrouwbaar, maar kent bij hoge kilometerstanden soms problemen met de koppelingspakketten of mechatronische unit (categorie: transmissie, ernst: orange). Onderhoudskosten voor een revisie of vervanging kunnen oplopen tot €2000–€3000. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) verlengt de levensduur. **Rijgedrag:** Voorwielaandrijving, MacPherson voorwielophanging, multilink achterwielophanging. Comfortabel en wendbaar, maar minder geschikt voor zware belading of slippere omstandigheden dan de Quattro-varianten[2][7].

## Praktijkverbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** Fabrieksopgave (NEDC): 51,4 mpg (ca. 5,5 l/100km), praktijkverbruik ligt rond de 7,0–7,5 l/100km (1 op 13–14)[3]. WLTP-cijfers zijn niet officieel beschikbaar voor dit bouwjaar, maar reken op ca. 10–15% hoger verbruik dan NEDC. **Wegenbelasting (110pk in NL):** In 2025 betaal je voor een benzineauto van 110pk (81kW) ca. €88 per maand wegenbelasting (totaal €1056 per jaar). **Marktwaarde & waardebehoud:** De nieuwprijs was €42.870. In 2025 ligt de actuele marktwaarde voor een goed onderhouden exemplaar tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is gemiddeld tot goed voor een premium SUV van deze leeftijd.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - Zeer zuinige benzinemotor met Cylinder on Demand-technologie[1][3]. - Comfortabel en stil rijgedrag, typisch Audi-interieur. - Betrouwbare automaat (mits goed onderhouden). - Lage onderhoudskosten vergeleken met Quattro/dieselvarianten. - Goede wegligging en wendbaarheid in de stad. - Ruime kofferbak voor het segment (ca. 460 liter). **Nadelen** - Alleen voorwielaandrijving, minder geschikt voor slippere omstandigheden[7]. - Matig olieverbruik bij sommige exemplaren. - Automaatrevisie kan kostbaar zijn bij defecten. - Beperkt trekvermogen (max. 1200kg) vergeleken met dieselvarianten. - Hogere wegenbelasting dan zuinige diesels. - Minder sportief dan de 2.0 TFSI of RS Q3.

Deze witte Audi Q3 met kenteken NX-486-Z uit 2016 is een zuinige, comfortabele en betrouwbare midi-SUV voor de Nederlandse forens. De 1.4 TFSI CoD-motor is technisch volwassen, maar vraagt om regelmatige controle van oliepeil en tijdige onderhoud aan de automaat. De marktwaarde is aantrekkelijk voor een premium auto van deze leeftijd, maar reken op hogere maandlasten door de wegenbelasting. Voor dagelijks woon-werkverkeer en gezinsgebruik is dit een verstandige keuze, mits het onderhoud up-to-date is.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Bochtverlichting
Xenon verlichting
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

High-beam Assistant €135
Zij-airbags achter €350
DAB-Radio €335
Led verlichting €1090
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Lane Departure Warning €600
Lane Change Assistant €500
Persoonlijke hotspot Pakket
Parkeerhulp €450
Parkeerassistent €890
Navigatie €1160
Leer €850
Metallic lak €700

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

OKT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
31 oktober 2024
DEC 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
23 december 2016
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

1 november 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 22

APK keuring details: De band is beschadigd, Dimlicht verkeerd afgesteld, Band met laag profiel

21 oktober 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

Afbeeldingen

Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod 2016 – Afbeelding 1
september 2024
Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod 2016 – Afbeelding 2
september 2024
Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod 2016 – Afbeelding 3
september 2024
Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod 2016 – Afbeelding 4
september 2024
Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod 2016 – Afbeelding 5
september 2024

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 05-11-2025

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode CZE
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 1395 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 150 pk (110 kW)
Maximaal koppel 250 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Wit
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,39 m
Breedte excl. spiegels 1,83 m
Voertuighoogte 1,59 m
Wielafstand 2,6 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading 500 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 8,9 s
Topsnelheid begrensd 204 km/u
Verbruik gecombineerd 5,8 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 135 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod (NX-486-Z)

Wat is de APK status van NX-486-Z?

De APK van NX-486-Z is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is NX-486-Z een import auto?

Ja, NX-486-Z is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft NX-486-Z gehad?

NX-486-Z heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Audi Q3 1.4 TFSI CoD?

Praktijkverbruik ligt rond de 7,0–7,5 l/100km (1 op 13–14), fabrieksopgave is 5,5 l/100km[3].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik in 2025?

Ca. €88 per maand (€1056 per jaar) voor een benzineauto van 110pk.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Kleine beurt €200–€300, grote beurt €400–€600, APK €40–€60. Reparaties aan turbo of automaat kunnen oplopen tot €1000+.

Hoe betrouwbaar is de automaat?

Over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen koppelingspakketten of de mechatronische unit problemen geven. Regelmatige olieverversing verlengt de levensduur.

Wat is de actuele marktwaarde?

Tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Is deze Q3 geschikt als trekauto?

Maximaal 1200kg, minder geschikt dan de dieselvarianten met meer koppel.

Bekende aandachtspunten

Gering risico
Motor

Timing chain (distributieketting)

Geen grote problemen bekend bij EA211, maar periodieke controle aanbevolen.

Signalen:

Tikgeluid, motorstoring.

Matig risico
Motor

Turbo

Incidenteel lekkage of defect na hoge kilometerstand.

Signalen:

Vermogenverlies, rook uit uitlaat.

Gering risico
Motor

Injectoren

Zelden, maar bij storingen vervuiling of lekkage.

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, motorstoring.

Gering risico
Motor

Oliewissel & verbruik

Matig olieverbruik bij sommige exemplaren.

Signalen:

Olielampje, regelmatig bijvullen.

Matig risico
Transmissie

Automaat (S tronic/DSG)

Koppelingspakketten of mechatronische unit bij hoge km.

Signalen:

Schokken, slippen, storingslampje.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Audi

Voor dit specifieke model en bouwjaar (audi uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1480 kg. Dat is 23% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Audi Q3 1.4 TFSI ultra cod modellen

Type Plaat