Kenteken check P-208-DK
APK geldig tot apr 2027 - 3+ eigenaars - 222.834 km (peildatum okt 2025)
11 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken P208DK
Kerninfo
Betrouwbaarheid VW T-Roc 2.0 TDI SCR (2020) – Kenteken P-208-DK
Waardebehoud VW T-Roc 2.0 TDI SCR (2020) – Kenteken P-208-DK
Onderhoud VW T-Roc 2.0 TDI SCR (2020) – Kenteken P-208-DK
Veiligheid VW T-Roc 2.0 TDI SCR (2020) – Kenteken P-208-DK
Prestaties VW T-Roc 2.0 TDI SCR (2020) – Kenteken P-208-DK
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW T-Roc 2.0 TDI SCR komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1440 kg en diesel.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Zeer zuinige dieselmotor met laag praktijkverbruik (5,5–6,5 l/100 km)[1]
- Comfortabele en snelle 7-traps DSG-automaat
- Hoogwaardig interieur en ruime uitrusting (Sport Business R)
- Goede rijeigenschappen voor een SUV, dicht bij Golf-niveau[4]
- Redelijk waardebehoud voor een diesel-SUV
- Breed netwerk van dealers en specialistische garages
Nadelen
- Hogere wegenbelasting dan benzine- of hybride SUV’s
- DSG-automaat gevoelig voor defecten bij onvoldoende onderhoud
- Beperkte ruimte op de achterbank vergeleken met concurrenten[3]
- Geen hybride of elektrische variant beschikbaar[5]
- Matige geluidsisolatie, vooral bij hogere snelheden[3]
- Toenemende restricties op diesel in steden
Diepgaande beoordeling
Kenteken P-208-DK is een grijze Volkswagen T-Roc uit 2020 met een 1968cc 2.0 TDI Sport Business R motor, automaat en voorwielaandrijving. Deze midi-SUV werd in 2017 nieuw aangeboden voor €41.880 en is gebaseerd op het MQB A1-platform, hetzelfde als de Golf. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze specifieke variant, met aandacht voor technische details, praktijkervaringen, onderhoud, marktwaarde en veelvoorkomende problemen.
De 1968cc 2.0 TDI-motor (motorcode: EA288) levert 110 pk en is een van de meest toegepaste dieselmotoren van Volkswagen. Deze motor is bekend om zijn betrouwbaarheid en zuinigheid, maar kent ook enkele aandachtspunten. De motorcode is vaak te vinden op het typeplaatje onder de motorkap of in het onderhoudsboekje. De EA288-serie is breed ingezet in de VW-groep, wat onderdelen en kennis breed beschikbaar maakt.
Deze T-Roc is uitgerust met een 7-traps DSG-automaat (DQ200 of DQ381, afhankelijk van het exacte bouwjaar en uitvoering). De DSG is bekend om zijn snelle schakelingen en comfort, maar heeft een reputatie voor hogere onderhoudskosten en gevoeligheid voor defecten bij onvoldoende onderhoud. Voorwielaandrijving zorgt voor eenvoudiger en goedkoper onderhoud ten opzichte van 4MOTION-varianten.
Het officiële WLTP-verbruik voor deze motor ligt rond de 4,7 l/100 km (ca. 47 mpg)[1]. In de praktijk ligt het verbruik bij gemengd gebruik vaak tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. De wegenbelasting voor een 110 pk diesel in Nederland bedraagt in 2025 circa €1.200 per jaar (tariefklasse 10). Onderhoudskosten zijn gemiddeld €500-€700 per jaar (APK, kleine/grote beurt, banden, remmen), exclusief grote reparaties. De marktwaarde van een 2020 T-Roc 2.0 TDI Sport Business R met automaat ligt anno 2025 tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is redelijk, maar minder sterk dan bij benzine- of hybride SUV’s.
Deze grijze Volkswagen T-Roc met kenteken P-208-DK uit 2020 is een solide keuze voor wie een zuinige, comfortabele en praktische midi-SUV zoekt. De auto biedt een hoogwaardig interieur, goede rijeigenschappen en een betrouwbare motor. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie, met name van de DSG-automaat en de dieselmotor. Een uitgebreide APK-keuring en proefrit zijn aan te raden.
Deze grijze Volkswagen T-Roc met kenteken P-208-DK uit 2020 is een veelzijdige en zuinige midi-SUV met een betrouwbare dieselmotor en comfortabele automaat. De auto scoort goed op praktijkgebruik en onderhoudsgemak, maar kent enkele aandachtspunten op het gebied van onderhoudskosten en technische gevoeligheden. Een grondige keuring en onderhoudscheck zijn essentieel voor een zorgeloos bezit.
Uitrusting
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Voertuiggeschiedenis
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 58
APK keuring details: 52
APK keuring details: 41
Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht
APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht
Beeldmateriaal
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over VW T-Roc 2.0 TDI SCR (P-208-DK)
Wat is de APK status van P-208-DK?
De APK van P-208-DK is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is P-208-DK een import auto?
Ja, P-208-DK is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft P-208-DK gehad?
P-208-DK heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen T-Roc 2.0 TDI 110pk automaat?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Officieel WLTP-verbruik is circa 4,7 l/100 km[1].
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
Voor een 110 pk diesel betaal je in 2025 ongeveer €1.200 per jaar (tariefklasse 10).
Wat zijn de gemiddelde onderhoudskosten per jaar?
Reken op €500–€700 per jaar voor APK, kleine/grote beurt, banden en remmen. Grote reparaties (DSG, turbo) zijn extra.
Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat in deze T-Roc?
De DSG is comfortabel en snel, maar gevoelig voor defecten bij onvoldoende onderhoud. Regelmatige olieverversing en software-updates zijn essentieel.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2020 T-Roc 2.0 TDI Sport Business R automaat?
De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Zijn er bekende problemen met de 2.0 TDI-motor?
Veelvoorkomende aandachtspunten zijn timing chain slijtage, turbo- en injectorproblemen, en olielekkage, vooral bij hogere kilometerstanden.
Veelvoorkomende problemen
Timing chain slijtage
Soms vroegtijdige slijtage van de distributieketting, vooral bij onvoldoende olieverversing.
Kenmerken:
Ratelen bij koude start, motorstoringen.
Turbo problemen
Turbolader kan na hoge kilometerstanden problemen geven (olielekkage, lagerslijtage).
Kenmerken:
Blauwe rook, vermogensverlies, waarschuwingslampjes.
DSG-automaat storingen
DSG-bak kan schokken, slippen of storingen geven, vooral bij oudere of slecht onderhouden exemplaren.
Kenmerken:
Schokken bij schakelen, waarschuwingslampjes, vermogensverlies.
Injector problemen
Vervuiling of defecten aan common-rail injectoren, vooral bij langdurig stadsgebruik.
Kenmerken:
Ruw stationair, vermogensverlies, hoger verbruik.
Olielekken
Olielekkage bij pakkingen of afdichtingen, vooral bij hogere kilometerstanden.
Kenmerken:
Olievlekken onder de auto, oliepeil daalt snel.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1440 kg. Dat is 20% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.