Kenteken check P-622-KS
APK geldig tot jun 2026 - 2+ eigenaars - 93.402 km (peildatum jun 2024)
Let op: 10 bevindingen voor P622KS
Basis informatie
Betrouwbaarheid Audi Q3 35 TDI (2019) – Kenteken P-622-KS
Waardebehoud Audi Q3 35 TDI (2019) – Kenteken P-622-KS
Onderhoud Audi Q3 35 TDI (2019) – Kenteken P-622-KS
Veiligheid Audi Q3 35 TDI (2019) – Kenteken P-622-KS
Prestaties Audi Q3 35 TDI (2019) – Kenteken P-622-KS
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Audi Q3 35 TDI komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Audi op basis van 1655 kg en diesel.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Zeer zuinige en krachtige 2.0 TDI-motor met uitstekend koppel[1][6].
- Luxe uitstraling en hoogwaardig interieur (S Line edition one)[4].
- Ruim en praktisch interieur voor een midi-SUV[4].
- Betrouwbare automaat (S tronic) met sportief karakter[1].
- Goede actieradius door groot brandstoftank (60 liter)[1].
- Lage onderhoudskosten vergeleken met andere premium SUV’s.
Minpunten
- Dated dashboard en minder geavanceerde veiligheids- en connectiviteitsfeatures dan nieuwere concurrenten[4].
- Dieselmodellen dalen sneller in waarde door strengere milieuregels.
- Incidenteel technische problemen bij hoge kilometerstanden (turbo, DSG, injectoren).
- Hogere wegenbelasting dan benzine- of hybride varianten.
- Beperkte trekhaakcapaciteit (max. 1.200 kg braakgewicht).
- Minder sportief rijgedrag dan BMW X1 of Volvo XC40.
Uitgebreide analyse
Kenteken P-622-KS is een grijze Audi Q3 uit 2019 met een 1968cc motor, type 35 TDI S Line edition one. Deze midi-SUV is voorzien van een 2.0 TDI dieselmotor, automaat (S tronic), voorwielaandrijving en een luxe uitrusting. Nieuwprijs was €63.087. Dit rapport geeft een objectieve, diepgaande analyse voor Nederlandse kopers.
## Motor & Motorcode De Audi Q3 35 TDI uit 2019 met kenteken P-622-KS heeft een 2.0 TDI (1968cc) viercilinder dieselmotor met common rail directe injectie en turbo. De motorcode voor deze generatie is **CFFB** (ook wel EA288-serie)[6]. Deze motor levert 110 kW (150 pk) bij 3.500–4.000 tpm en 340 Nm koppel bij 1.750–3.000 tpm[6][8]. De motor is transversaal geplaatst en voorzien van dubbele bovenliggende nokkenassen (DOHC) en 16 kleppen[1][5]. ### Bekende problemen (motor) - **Timing chain (distributieketting):** De EA288-motoren staan over het algemeen bekend als betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden (150.000 km+) kan slijtage aan de distributieketting optreden. Controleer altijd het geluid van de ketting en laat deze preventief vervangen bij twijfel. Ernst: **orange** (matig, afhankelijk van onderhoud)[eigen kennis, geen directe bron]. - **Turbo:** Incidenteel meldingen van turbo-problemen, vooral bij korte ritten en koud klimaat. Regelmatig onderhoud en tijdige olieverversing zijn cruciaal. Ernst: **orange** (matig)[eigen kennis, geen directe bron]. - **Injectoren:** Common rail injectoren zijn gevoelig voor vervuiling door slechte dieselkwaliteit. Regelmatig tanken bij betrouwbare pompstations en eventueel injectorreiniging voorkomt problemen. Ernst: **yellow** (licht)[eigen kennis, geen directe bron]. - **Oliewissel & olieverbruik:** De EA288-motoren hebben doorgaans weinig olieverbruik, mits tijdig onderhouden. Bij olieverlies: direct laten controleren op lekkages of interne slijtage. Ernst: **yellow** (licht)[eigen kennis, geen directe bron].
## Transmissie & Rijgedrag De grijze Audi Q3 2019 met kenteken P-622-KS is voorzien van een 7-traps S tronic (DSG) automaat. Deze transmissie biedt vlotte schakelingen en een sportief karakter. Voorwielaandrijving is standaard; quattro (AWD) is bij deze editie niet leverbaar. ### Bekende problemen (transmissie) - **DSG-problemen:** De 7-traps DSG (S tronic) is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden (150.000 km+) kunnen koppelingspakketten en mechatronische units slijtage vertonen. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) is essentieel. Ernst: **orange** (matig)[eigen kennis, geen directe bron]. - **Schakelgedrag:** Incidenteel meldingen van schokkerig schakelen bij koud starten. Meestal op te lossen met software-update of olieverversing. Ernst: **yellow** (licht)[eigen kennis, geen directe bron]. ### Onderhoudskosten transmissie - **Olieverversing DSG:** ca. €250–€350 per 60.000 km. - **Vervanging koppelingspakket:** ca. €1.200–€1.800 (bij slijtage). - **Mechatronische unit:** ca. €2.000–€3.000 (bij defect).
## Verbruik, Marktwaarde & Onderhoud ### Verbruik (WLTP vs praktijk) - **WLTP-gecertificeerd verbruik:** ca. 4,5–5,0 l/100 km (22–22,2 km/l)[1]. - **Praktijkverbruik (Nederlandse eigenaren):** 5,5–6,5 l/100 km (15–18 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik[1]. - **Actieradius:** ca. 900–1.000 km op een volle tank (60 liter)[1]. ### Huidige marktwaarde & waardebehoud - **Nieuwprijs:** €63.087 (2018) - **Huidige occasionwaarde (2025):** ca. €18.000–€24.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk voor een premium SUV; vergelijkbaar met concurrenten als BMW X1 en Mercedes GLA. Dieselmodellen dalen sneller in waarde door strengere milieuregels. ### Onderhoudskosten per jaar - **APK:** ca. €35–€50 - **Kleine beurt:** ca. €250–€350 - **Grote beurt:** ca. €400–€600 - **Reparaties (gemiddeld):** €500–€1.000 per jaar (afhankelijk van leeftijd en gebruik) - **Bandenset:** ca. €600–€800 (alle vier) ### Wegenbelasting (110 pk diesel, 2025) - **Wegenbelasting (per kwartaal):** ca. €120–€130 (afhankelijk van gewicht en provincie) - **Jaarlijks:** ca. €480–€520
## Voor- en Nadelen **Voordelen** - Zeer zuinige en krachtige 2.0 TDI-motor met uitstekend koppel[1][6]. - Luxe uitstraling en hoogwaardig interieur (S Line edition one)[4]. - Ruim en praktisch interieur voor een midi-SUV[4]. - Betrouwbare automaat (S tronic) met sportief karakter[1]. - Goede actieradius door groot brandstoftank (60 liter)[1]. - Lage onderhoudskosten vergeleken met andere premium SUV’s. **Nadelen** - Dated dashboard en minder geavanceerde veiligheids- en connectiviteitsfeatures dan nieuwere concurrenten[4]. - Dieselmodellen dalen sneller in waarde door strengere milieuregels. - Incidenteel technische problemen bij hoge kilometerstanden (turbo, DSG, injectoren)[eigen kennis]. - Hogere wegenbelasting dan benzine- of hybride varianten. - Beperkte trekhaakcapaciteit (max. 1.200 kg braakgewicht). - Minder sportief rijgedrag dan BMW X1 of Volvo XC40.
Deze grijze Audi Q3 met kenteken P-622-KS uit 2019 is een zuinige, luxe en praktische midi-SUV met een betrouwbare 2.0 TDI-motor en sportieve automaat. Het interieur is ruim en hoogwaardig, maar het dashboard en de tech-features voelen gedateerd aan vergeleken met nieuwere modellen. Onderhoudskosten zijn redelijk, maar let op slijtage bij hoge kilometerstanden. Dieselmodellen dalen sneller in waarde, maar bieden wel een uitstekende actieradius en rijplezier. Een degelijke keuze voor de Nederlandse forens, mits onderhoudshistorie en kilometerstand in orde zijn.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: 38
APK keuring details: 16
Afbeeldingen
+-3
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Audi Q3 35 TDI (P-622-KS)
Wat is de APK status van P-622-KS?
De APK van P-622-KS is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is P-622-KS een import auto?
Ja, P-622-KS is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft P-622-KS gehad?
P-622-KS heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de Audi Q3 35 TDI S Line edition one?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,5 en 6,5 liter diesel per 100 km (15–18 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik[1].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een 110 pk diesel in 2025?
Ca. €120–€130 per kwartaal, ofwel €480–€520 per jaar, afhankelijk van gewicht en provincie.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld €500–€1.000 per jaar voor APK, service en reparaties. Kleine beurt ca. €250–€350, grote beurt €400–€600.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2019 model?
Tussen de €18.000 en €24.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.
Zijn er bekende problemen met de motor of automaat?
Incidenteel problemen met de distributieketting, turbo, injectoren en DSG-automaat bij hoge kilometerstanden. Ernst: matig tot licht, afhankelijk van onderhoud.
Hoe betrouwbaar is de Audi Q3 35 TDI uit 2019?
Over het algemeen betrouwbaar bij goed onderhoud. Let op slijtage bij hoge km en regelmatige olieverversing. Dieselmodellen dalen wel sneller in waarde.
Veel voorkomende klachten
Timing chain (distributieketting)
Slijtage bij hoge kilometerstanden (150.000 km+).
Signalen:
Tikgeluid, mogelijk motorschade bij breuk.
Turbo
Incidenteel defect door olievervuiling of korte ritten.
Signalen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling.
Injectoren
Vervuiling door slechte dieselkwaliteit.
Signalen:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies.
DSG (S tronic) automaat
Slijtage koppelingspakket of mechatronische unit bij hoge km.
Signalen:
Schokkerig schakelen, foutmeldingen.
Oliewissel & olieverbruik
Incidenteel olieverbruik bij slecht onderhoud.
Signalen:
Olielampje, lekkages.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Audi
Voor dit specifieke model en bouwjaar (audi uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1655 kg. Dat is 38% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.