Kenteken check P-772-PH
APK verlopen - 2+ eigenaars
Let op: 9 bevindingen voor P772PH
Basis informatie
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz GLC 300 (2018) – Kenteken P-772-PH
Waardebehoud Mercedes-Benz GLC 300 (2018) – Kenteken P-772-PH
Onderhoud Mercedes-Benz GLC 300 (2018) – Kenteken P-772-PH
Veiligheid Mercedes-Benz GLC 300 (2018) – Kenteken P-772-PH
Prestaties Mercedes-Benz GLC 300 (2018) – Kenteken P-772-PH
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze Mercedes-Benz GLC 300 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1735 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Krachtige en zuinige 2.0 turbo benzinemotor met 241pk
- 4MATIC all-wheel drive voor extra grip en veiligheid
- Ruim, luxe interieur met veel standaarduitrusting
- Goed waardebehoud voor een premium SUV
- Compleet onderhoudshistorie bij dealer verhoogt restwaarde
- Veel opties en kleurcombinaties beschikbaar
Waar je op moet letten
- Hoge wegenbelasting door fiscale pk-classificatie
- Praktijkverbruik ligt hoger dan fabrieksopgave
- Dure onderdelen en reparaties bij merkdealer
- Incidentele elektronische mankementen
- Beperkte laadruimte vergeleken met grotere SUV’s
- Geen plug-in hybride optie in deze uitvoering
Uitgebreide analyse
Kenteken P-772-PH is een grijze Mercedes-Benz GLC-klasse uit 2018 met een 1991cc motor, 190pk en 4MATIC all-wheel drive. Deze luxe SUV werd nieuw aangeboden voor €78.768 en combineert Duitse degelijkheid met moderne techniek. In dit rapport vind je een objectieve analyse van prestaties, onderhoud, marktwaarde en veelvoorkomende problemen, specifiek toegespitst op de Nederlandse markt.
## Motor & Technische Specificaties De Mercedes-Benz GLC-klasse 300 4MATIC Advantage uit 2019 beschikt over een 2.0-liter (1991cc) intercooled turbo benzinemotor met directe injectie, goed voor 241 pk (177 kW) bij 5.500 tpm en 370 Nm koppel bij 1.300 tpm[1][3][6]. De motorcode voor deze 1991cc M264-motor is niet expliciet vermeld in de openbare technische specificaties, maar deze generatie GLC gebruikt vrijwel altijd de M264-serie voor de 2.0-liter benzinemotor. De motor is gekoppeld aan een 9-traps automatische transmissie (9G-Tronic) met schakelpaddels en 4MATIC all-wheel drive[1][5][8]. **Bekende motorproblemen** - **Timing chain (distributieketting):** Geen wijdverbreide meldingen van slijtage of breuk, maar bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan preventief vervangen verstandig zijn. Ernst: **orange** (matig, vooral bij intensief gebruik). - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-lekkage of defecten, vooral bij koude starts of na langdurig stationair draaien. Ernst: **orange** (matig, niet structureel). - **Injectoren:** Zelden problemen, maar bij gebruik van inferieure brandstof kunnen verstoppingen optreden. Ernst: **yellow** (licht, mits goed onderhouden). - **Oliewissel & olieverbruik:** Geen structureel olieverbruik bekend, maar regelmatige oliewissel (om de 15.000 km of 1 jaar) is essentieel voor levensduur. Ernst: **yellow** (licht, bij correct onderhoud). **Transmissie** De 9G-Tronic automaat staat bekend om zijn vlotte schakelingen en betrouwbaarheid. Toch zijn er incidentele meldingen van schokkerig schakelen of software-updates die nodig zijn. Ernst: **yellow** (licht, meestal op te lossen met software-update). Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, maar een oliebeurt om de 60.000-80.000 km wordt aangeraden (ca. €300-€400 bij dealer).
## Transmissie & Rijgedrag De 9-traps automaat zorgt voor soepele acceleratie en een comfortabele rij-ervaring. De 4MATIC all-wheel drive biedt extra grip bij slecht weer, ideaal voor Nederlandse winters. Het rijgedrag is sportief voor een SUV, met een 0-100 km/u-tijd van circa 6,4 seconden[5]. De GLC-klasse beschikt standaard over adaptieve demping, wat het comfort ten goede komt.
## Praktische Kosten & Waardebehoud **Verbruik (WLTP vs praktijk)** - **WLTP:** Ongeveer 1 op 13,5 (7,4 l/100km)[2]. - **Praktijk:** Veel eigenaren melden 1 op 10-11 (9-10 l/100km), afhankelijk van rijstijl en gebruik[forum-ervaringen]. **Wegenbelasting (190pk in Nederland)** Voor een benzineauto van 190pk (eigenlijk 241pk, maar in Nederland vaak als 190pk aangeslagen) betaal je in 2025 circa €1.200 per jaar aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting), afhankelijk van gewicht en provincie. **Onderhoudskosten per jaar** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoud (servicebeurt):** €250-€400 per jaar bij merkdealer, afhankelijk van kilometerstand en type beurt. - **Reparaties:** Incidenteel, gemiddeld €500-€1.000 per jaar bij ouderdom en hogere kilometerstand (excl. grote storingen). - **Bandenset:** €800-€1.200 per set (afhankelijk van merk/type). **Huidige marktwaarde & waardebehoud** Een grijze Mercedes-Benz GLC-klasse 300 4MATIC Advantage uit 2018 met gemiddeld gebruik en onderhoud heeft in 2025 een marktwaarde van circa €28.000-€35.000, afhankelijk van kilometerstand, uitrusting en staat. Het waardeverlies is stevig in de eerste jaren, maar stabiliseert na 5 jaar. Mercedes-Benz houdt relatief goed waarde vergeleken met andere premiummerken.
## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Sterke, zuinige turbo benzinemotor** met vlot acceleratie en soepele automaat[1][5][8]. - **4MATIC all-wheel drive** voor extra grip en veiligheid, ook bij slecht weer. - **Ruim en comfortabel interieur** met hoge afwerkingskwaliteit en veel standaarduitrusting (o.a. navigatie, achteruitrijcamera, verwarmde voorstoelen, elektrische kofferbak)[4]. - **Goed waardebehoud** voor een premium SUV. - **Compleet onderhoudshistorie** bij dealer verhoogt restwaarde. - **Veel opties en kleurcombinaties** beschikbaar, waardoor grijze exemplaren met kenteken P-772-PH uniek kunnen zijn[6]. **Nadelen** - **Hoge wegenbelasting** door fiscale pk-classificatie en gewicht. - **Praktijkverbruik** ligt hoger dan de fabrieksopgave, vooral bij stadsgebruik. - **Dure onderdelen en reparaties** bij merkdealer. - **Incidentele elektronische mankementen** (o.a. infotainment, sensoren). - **Beperkte laadruimte** vergeleken met grotere SUV’s. - **Geen plug-in hybride optie** in deze uitvoering (wel bij GLC 350e).
Deze grijze Mercedes-Benz GLC-klasse met kenteken P-772-PH uit 2018 is een degelijke, comfortabele en sportieve premium SUV met een krachtige benzinemotor en veel standaarduitrusting. Het onderhoud is relatief voorspelbaar, maar de kosten kunnen oplopen bij dealeronderhoud. De auto houdt goed waarde, maar de wegenbelasting is aan de hoge kant. Voor de Nederlandse koper is dit een aantrekkelijke keuze mits het onderhoud up-to-date is en de kilometerstand niet te hoog. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie en laat eventueel een (keurings)rapport opstellen voor P-772-PH om verrassingen te voorkomen.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 12
APK keuring details: 09
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Mercedes-Benz GLC 300 (P-772-PH)
Wat is de APK status van P-772-PH?
De APK van P-772-PH is verlopen op 06-05-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is P-772-PH een import auto?
Ja, P-772-PH is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft P-772-PH gehad?
P-772-PH heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoeveel pk heeft de Mercedes-Benz GLC-klasse 300 4MATIC uit 2019?
Deze uitvoering heeft 241 pk (177 kW) bij 5.500 tpm[1][3][6].
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen de 1 op 10 en 1 op 11 (9-10 l/100km), terwijl de fabrieksopgave (WLTP) circa 1 op 13,5 (7,4 l/100km) is[2].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Voor een benzineauto van 190pk (fiscaal) betaal je in 2025 circa €1.200 per jaar, afhankelijk van gewicht en provincie.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €250-€400 per jaar voor regulier onderhoud bij de dealer, exclusief grote reparaties en banden.
Hoe betrouwbaar is de 9-traps automaat?
De 9G-Tronic automaat is over het algemeen betrouwbaar, met incidentele meldingen van schokkerig schakelen (vaak software-gerelateerd).
Wat is de huidige marktwaarde van een GLC-klasse 300 4MATIC uit 2019?
De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €28.000 en €35.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting.
Veel voorkomende klachten
Timing chain (distributieketting)
Bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan slijtage optreden
Signalen:
Tikgeluid, motorstoring
Turbo lekkage/defect
Incidenteel bij koude starts of lang stationair draaien
Signalen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Injector verstopping
Zelden, vooral bij inferieure brandstof
Signalen:
Onregelmatig stationair toerental, motorstoring
Schokkerig schakelen automaat
Incidenteel, vaak software-gerelateerd
Signalen:
Haperende schakelingen, storingslampje
Elektronische storingen
Incidenteel, vooral infotainment en sensoren
Signalen:
Foutmeldingen, uitval systemen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1735 kg. Dat is 45% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.