Kenteken check P-806-PZ
APK geldig tot aug 2026 - 2+ eigenaars - 34.000 km (peildatum apr 2025)
Er zijn 9 aandachtspunten voor P806PZ
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Porsche Cayman R (2011) – Kenteken P-806-PZ
Waardebehoud Porsche Cayman R (2011) – Kenteken P-806-PZ
Onderhoud Porsche Cayman R (2011) – Kenteken P-806-PZ
Veiligheid Porsche Cayman R (2011) – Kenteken P-806-PZ
Prestaties Porsche Cayman R (2011) – Kenteken P-806-PZ
Overzicht gegevens
Expertrapport
Een blik op de RDW-registratie van deze Porsche Cayman R geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Porsche op basis van 1370 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Uitstekende prestaties met een acceleratie van 0-100 km/h in 4.6 seconden.
- Sportieve uitstraling en lichtgewicht constructie.
- Krachtige 3.4-liter flat-six motor.
- Goede waardebehoud op de markt.
- Prestaties die dicht bij de 911 Carrera liggen.
Minpunten
- Beperkte ruimte voor passagiers en bagage.
- Relatief hoge aanschafprijs.
- Geen standaard airconditioning of radio in de basisuitvoering.
- Brandstofverbruik kan variëren afhankelijk van de rijstijl.
- Onderhoudskosten kunnen hoog zijn bij slecht onderhoud.
Uitgebreide analyse
Kenteken P-806-PZ is een rode Porsche Cayman R uit 2011 met een 3436cc motor. Deze sportieve coupé is bekend om zijn prestaties en stijl. Hieronder vindt u een overzicht van de belangrijkste kenmerken en mogelijke problemen.
De Porsche Cayman R is uitgerust met een 3.4-liter (3436cc) flat-six motor, die 243 kW (330 pk) levert bij 7200 rpm en een koppel van 370 Nm bij 4750 rpm. De motorcode voor deze motor is niet specifiek vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is een natuurlijk geaspireerde versie van de Cayman S motor met een nieuwe uitlaatmanifold en ECU-programma voor extra vermogen[2][3].
De Cayman R is standaard uitgerust met een handgeschakelde zesversnellingsbak. Bekende problemen met de transmissie zijn niet uitgebreid gedocumenteerd, maar het is belangrijk om regelmatig onderhoud uit te voeren om slijtage te voorkomen. De onderhoudskosten voor de transmissie zijn over het algemeen redelijk, maar kunnen variëren afhankelijk van de gebruikte onderdelen en de ervaring van de monteur.
Het brandstofverbruik van de Porsche Cayman R is gemiddeld 24.2 mpg (9.7 l/100 km) volgens de fabrieksgegevens, maar in de praktijk kan dit variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden[1]. De huidige marktwaarde van de Porsche Cayman R uit 2011 ligt rond de €40.000 tot €60.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. De jaarlijkse onderhoudskosten, inclusief APK en service, kunnen variëren van €500 tot €1.500, afhankelijk van de uitgevoerde werkzaamheden.
De Porsche Cayman R is een geweldige keuze voor wie een sportieve rijervaring zoekt. Voordelen zijn de uitstekende prestaties, het lage gewicht en de sportieve uitstraling. Nadelen zijn de relatief hoge aanschafprijs en de beperkte ruimte voor passagiers en bagage.
Deze rode Porsche Cayman R met kenteken P-806-PZ uit 2011 is een aantrekkelijke optie voor liefhebbers van sportieve auto's. Met zijn krachtige motor en sportieve handling biedt hij een unieke rijervaring.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 43
APK keuring details: 25
APK keuring details: 35
APK keuring details: 13
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Porsche Cayman R (P-806-PZ)
Wat is de APK status van P-806-PZ?
De APK van P-806-PZ is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is P-806-PZ een import auto?
Ja, P-806-PZ is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft P-806-PZ gehad?
P-806-PZ heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de topsnelheid van de Porsche Cayman R?
De topsnelheid is 175 mph (282 km/h).
Hoeveel pk levert de motor?
De motor levert 330 pk (243 kW) bij 7200 rpm.
Wat is de acceleratie van 0-100 km/h?
De acceleratie van 0-100 km/h is ongeveer 4.6 seconden.
Wat is de huidige marktwaarde van de Porsche Cayman R uit 2011?
De marktwaarde ligt tussen €40.000 en €60.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
De jaarlijkse onderhoudskosten variëren van €500 tot €1.500, afhankelijk van de uitgevoerde werkzaamheden.
Hoeveel wegenbelasting betaal je voor een Porsche Cayman R in Nederland?
De wegenbelasting voor een auto met 243 pk in Nederland hangt af van de MRB-tarieven en de brandstofsoort. Voor benzineauto's is de MRB doorgaans hoger dan voor diesel.
Veel voorkomende klachten
Timing Chain
Er zijn geen specifieke meldingen van timing chain problemen voor de Porsche Cayman R, maar regelmatig onderhoud is essentieel.
Symptomen:
Geen specifieke symptomen gemeld.
Turbo
De Cayman R heeft geen turbo, dus turbo-gerelateerde problemen zijn niet relevant.
Symptomen:
Niet van toepassing.
Injectoren
Er zijn geen specifieke meldingen van problemen met injectoren voor deze modelserie.
Symptomen:
Geen specifieke symptomen gemeld.
Olieverbruik
Er zijn geen algemene problemen met olieverbruik gemeld voor de Porsche Cayman R.
Symptomen:
Geen specifieke symptomen gemeld.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Porsche
Voor dit specifieke model en bouwjaar (porsche uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1370 kg. Dat is 14% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.