Kenteken check PF-334-F
APK geldig tot jun 2026 - 3 eigenaars - 133.000 km (peildatum jul 2025)
Er zijn 10 aandachtspunten voor PF334F
Basisgegevens
Betrouwbaarheid VW Golf 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken PF-334-F
Waardebehoud VW Golf 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken PF-334-F
Onderhoud VW Golf 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken PF-334-F
Veiligheid VW Golf 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken PF-334-F
Prestaties VW Golf 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken PF-334-F
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze VW Golf 1.4 TSI BMT geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1334 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Efficiënte en krachtige 1.4 TSI motor met 110 pk en 250 Nm koppel.
- Sportieve en directe rijervaring dankzij handgeschakelde transmissie.
- Comfortabel en goed afgewerkt interieur in Highline-uitvoering.
- Relatief laag brandstofverbruik in praktijk rond 6,0-6,5 L/100 km.
- Goede veiligheidsuitrusting en moderne technologie voor modeljaar 2017.
- Degelijk bouwkwaliteit en goede wegligging met voorwielaandrijving.
Minpunten
- Mogelijke problemen met distributieketting en kettingspanner bij hogere kilometerstanden.
- Injectoren kunnen verstopt raken, wat prestaties beïnvloedt.
- Olieverbruik kan hoger zijn dan gemiddeld bij intensief gebruik.
- Onderhoud en reparaties aan turbo en injectoren kunnen prijzig zijn.
- Handgeschakelde versnellingsbak kan slijtage aan koppeling en synchronisatieringen vertonen.
- Wegenbelasting en verzekering relatief hoog voor benzinemotor met 110 pk.
Volledige analyse
Kenteken PF-334-F is een grijze Volkswagen Golf 1.4 TSI Highline uit 2017 met een 1395cc 4-cilinder benzinemotor die 110 pk levert. Deze hatchback in het klein-midden segment heeft een handgeschakelde versnellingsbak en werd nieuw geleverd voor circa €28.980.
De 1395cc motor in deze Golf is de CZDA motorcode, een 1.4-liter turbocharged viercilinder met directe injectie en dubbele bovenliggende nokkenas (DOHC). Deze motor levert 110 pk en 250 Nm koppel tussen 1500 en 3500 tpm, wat zorgt voor een vlotte rijervaring met een acceleratie van circa 8,6 seconden naar 100 km/u. Bekende motorproblemen zijn onder meer matig olieverbruik en mogelijke slijtage aan de kettingspanner van de distributieketting, wat kan leiden tot kettingproblemen. Turbo's zijn over het algemeen betrouwbaar, maar injectoren kunnen bij hoge kilometerstanden verstopt raken of defect raken, wat het brandstofverbruik en prestaties kan beïnvloeden.
De handgeschakelde transmissie van deze Golf is over het algemeen betrouwbaar, met weinig bekende structurele defecten. Wel kan bij intensief gebruik slijtage optreden aan de koppeling en synchronisatieringen, wat reparatiekosten met zich meebrengt. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd. De handbak draagt bij aan een sportieve rijervaring en betere controle over het brandstofverbruik.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,4 tot 5,7 liter per 100 km gecombineerd, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 110 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties zoals distributieketting of turbo revisie kunnen hogere kosten veroorzaken.
Bij aankoop van een Volkswagen Golf 1.4 TSI Highline uit 2017 met kenteken PF-334-F is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op tijdige servicebeurten, vooral distributieketting en turbo. Controleer op olieverbruik en eventuele motorgeluiden die kunnen wijzen op kettingslijtage. De handgeschakelde versnellingsbak moet soepel schakelen zonder geluiden. De marktwaarde van deze uitvoering ligt in Nederland anno 2025 tussen €14.000 en €17.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze Golf biedt een goede balans tussen prestaties, comfort en zuinigheid, mits goed onderhouden.
Deze grijze Volkswagen Golf met kenteken PF-334-F uit 2017 is een degelijke en sportieve hatchback met een efficiënte 1395cc TSI-motor en handgeschakelde versnellingsbak. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals distributieketting en injectoren, biedt deze Golf een goede prijs-kwaliteitverhouding en rijplezier voor Nederlandse autokopers die op zoek zijn naar een compacte, betrouwbare benzineauto.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
APK keuring details: 59
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over VW Golf 1.4 TSI BMT (PF-334-F)
Wat is de APK status van PF-334-F?
De APK van PF-334-F is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is PF-334-F een import auto?
Nee, PF-334-F is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft PF-334-F gehad?
PF-334-F heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.4 TSI motor in deze Golf?
De motorcode is CZDA, een 1395cc viercilinder turbo met directe injectie.
Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?
De distributieketting is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden slijtage vertonen aan de kettingspanner, wat reparatie vereist.
Wat is het praktijkverbruik van deze Golf 1.4 TSI Highline?
In de praktijk ligt het verbruik rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,4-5,7 L/100 km.
Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?
De handbak is betrouwbaar, maar koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik, wat onderhoudskosten met zich meebrengt.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten inclusief APK, service en kleine reparaties tussen €600 en €900.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 110 pk benzine Golf in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.
Bekende aandachtspunten
Distributieketting en kettingspanner slijtage
De distributieketting kan uitrekken of de kettingspanner kan falen, wat leidt tot kettingslijtage en mogelijk motorschade.
Symptomen:
Tikkend geluid uit de motor, startproblemen, motorstoringslampje.
Verhoogd olieverbruik
De 1.4 TSI motor kan bij intensief gebruik meer olie verbruiken dan normaal, wat regelmatig bijvullen vereist.
Symptomen:
Lage oliepeil, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Injectoren verstopt of defect
Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot slechte verbranding en vermogensverlies.
Symptomen:
Schokkerig lopen motor, verhoogd brandstofverbruik, motorstoringslampje.
Turbo storingen
Hoewel zeldzaam, kunnen turbo's slijtage vertonen of falen door olieproblemen of slijtage.
Symptomen:
Vermogensverlies, fluitend geluid, rook uit uitlaat.
Slijtage koppeling en synchronisatieringen
Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten en kunnen synchronisatieringen problemen geven.
Symptomen:
Moeilijk schakelen, slippen van koppeling, schurend geluid bij schakelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1334 kg. Dat is 11% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.