Kenteken check PL-307-N

APK geldig tot dec 2026 - 10 eigenaars - 187.565 km (peildatum nov 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-880368
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
PL-307-N
Automerk
Citroen
Citroen logo
Type
C3 PureTech 82
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken PL-307-N: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Brandstoftype
Benzine
Citroen C3 PureTech 82 2017

Betrouwbaarheid Citroen C3 PureTech 82 (2017) – Kenteken PL-307-N

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
94

Waardebehoud Citroen C3 PureTech 82 (2017) – Kenteken PL-307-N

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
65

Onderhoud Citroen C3 PureTech 82 (2017) – Kenteken PL-307-N

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
89

Veiligheid Citroen C3 PureTech 82 (2017) – Kenteken PL-307-N

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Citroen C3 PureTech 82 (2017) – Kenteken PL-307-N

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
64

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 10.000 - € 12.000
Nieuwprijs
€ 19.995
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
214 dagen
Eigenaarhistorie
10+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
HM01
Vergelijkbare kentekens
663 voertuigen
Bekeken
60 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Citroen C3 PureTech 82 komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (10 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 1112 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zeer zuinig in verbruik (officieel en praktijk)
  • Lage wegenbelasting en verzekering
  • Comfortabele en stille rij-ervaring
  • Ruim en praktisch interieur voor het segment
  • Betrouwbare techniek bij goed onderhoud
  • Uniek design met veel kleurkeuzes

Waar je op moet letten

  • Weinig vermogen, vooral op de snelweg
  • Verouderd en traag infotainmentsysteem
  • Beperkte bagageruimte
  • Zachte ophanging kan wagenziekte veroorzaken
  • Matige afwerking van sommige plastic onderdelen
  • Beperkte opties op de tweedehandsmarkt (meeste zijn 82pk of hoger)

Volledige analyse

Kenteken PL-307-N is een zwarte Citroen C3 uit 2017 met een 1199cc 3-cilinder PureTech benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze populaire hatchback, specifiek gericht op de Nederlandse markt en praktijkervaringen van eigenaren.

## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De 1199cc 3-cilinder benzinemotor in de Citroen C3 1.2 PureTech Shine (2016) draagt de motorcode **EB2F** (niet-turbo, 60pk/82pk variant)[3]. Dit is een PSA (Peugeot-Citroën) motor, bekend om zijn zuinigheid en lichte gewicht. De 60pk-versie is de instapmotor, de 82pk-variant (ook EB2F) is technisch identiek maar anders afgesteld[2][8]. **Bekende problemen** - **Timing chain (distributieketting):** De PureTech-motoren hebben een ketting in plaats van een distributieriem. Over het algemeen betrouwbaar, maar bij slecht onderhoud of olie van lage kwaliteit kan slijtage optreden. Geen structurele recalls, maar regelmatig olie verversen is cruciaal. **Ernst: orange** (matig, afhankelijk van onderhoud)[eigenarenfora]. - **Turbo:** Deze 60pk-variant heeft géén turbo. Problemen met turbos zijn dus niet van toepassing. Alleen de 110pk-variant heeft een turbo[1][4]. - **Injectoren:** Geen grootschalige problemen gemeld, maar incidenteel storingen door vervuiling (vooral bij kort ritten). **Ernst: yellow** (licht)[eigenarenfora]. - **Olieverbruik:** Incidenteel meldingen van olieverbruik, vooral bij hoge kilometerstanden of onregelmatig onderhoud. **Ernst: yellow** (licht)[eigenarenfora]. **Transmissie** De handgeschakelde 5-bak (type MA5) is betrouwbaar en onderhoudsarm. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar versnellingsbakolie verversen om de 60.000 km wordt aangeraden. Onderhoudskosten zijn laag: circa €150-€200 per grote beurt bij een merkdealer, €100-€150 bij een onafhankelijke garage.

## Transmissie & Rijgedrag De handgeschakelde versnellingsbak schakelt soepel en past goed bij het karakter van de auto. De C3 is comfortabel en stil in de stad, maar op de snelweg mist de 60pk-motor wat pit. De stuurbekrachtiging is licht, wat parkeren makkelijk maakt. De ophanging is zacht afgesteld, ideaal voor slechte Nederlandse wegen, maar minder geschikt voor sportief rijden[4][5].

## Praktische kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk)** - **Officieel (WLTP/NEDC):** 60,1 mpg (4,7 l/100km) en 108 g/km CO₂ voor de 82pk, de 60pk zal vergelijkbaar zijn[1]. - **Praktijk:** Reken op 5,5–6,0 l/100km bij normaal gebruik, afhankelijk van rijstijl en verkeersomstandigheden. **Wegenbelasting (60pk in Nederland)** De Citroen C3 1.2 PureTech 60pk valt in 2025 in **schijf 1** van de motorrijtuigenbelasting: **€48 per kwartaal** (€192 per jaar). **Onderhoudskosten per jaar** - **APK:** €35–€50 per jaar. - **Onderhoud (service):** €150–€250 per jaar bij een merkdealer, €100–€200 bij een onafhankelijke garage. - **Reparaties:** Geen grote structurele problemen bekend. Incidentele reparaties (remmen, ophanging, accu) vallen mee. **Marktwaarde & waardebehoud** De nieuwprijs was €18.820. In 2025 ligt de actuele marktwaarde (afhankelijk van kilometerstand, staat en onderhoud) tussen de **€6.000 en €9.000**. Het waardebehoud is gemiddeld voor het segment: na 9 jaar houdt de auto circa 40–50% van de nieuwprijs over.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig in verbruik**, zowel officieel als in de praktijk[1][4]. - **Lage vaste lasten**: goedkope wegenbelasting en verzekering. - **Comfortabele en stille rij-ervaring**, vooral in de stad[4][5]. - **Ruim en praktisch interieur** voor een compacte auto. - **Betrouwbare techniek** bij goed onderhoud. - **Uniek design en veel kleurkeuzes**, weinig kans op een dubbele in de straat[5]. **Nadelen** - **Weinig vermogen**: de 60pk-motor voelt traag, vooral op de snelweg[4]. - **Infotainmentsysteem** is verouderd en traag[4]. - **Beperkte bagageruimte** vergeleken met sommige concurrenten. - **Zachte ophanging** kan wagenziekte veroorzaken bij passagiers. - **Matige afwerking** van sommige plastic onderdelen. - **Beperkte opties** op de tweedehandsmarkt (meeste zijn 82pk of hoger).

Deze zwarte Citroen C3 met kenteken PL-307-N uit 2017 is een zuinige, comfortabele en praktische hatchback met lage vaste lasten. De 60pk-motor is betrouwbaar bij goed onderhoud, maar mist pit voor snelle ritten. Het waardebehoud is gemiddeld en de onderhoudskosten zijn laag. Ideaal als tweede auto of voor woon-werkverkeer in de stad.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Extra opties

DAB-Radio €250
Lane Change Assistant Pakket
Navigatie Pakket
eCall €300
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €490

Voertuig historie

Tijdlijn

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
18 december 2025
MRT 2024

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

XXX,000 km
INFO
17 maart 2024
NOV 2023

Kilometerstand

XXX,220 km geregistreerd

XXX,220 km
INFO
23 november 2023
NOV 2023

Kilometerstand

XXX,100 km geregistreerd

XXX,100 km
INFO
23 november 2023
MEI 2023

Kilometerstand

XXX,687 km geregistreerd

149,687 km INFO
26 mei 2023
MRT 2022

Kilometerstand

XXX,407 km geregistreerd

125,407 km INFO
1 maart 2022
AUG 2021

Kilometerstand

XXX,734 km geregistreerd

122,734 km INFO
6 augustus 2021
JUL 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
31 juli 2017
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

18 december 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 32

12 augustus 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 14

9 augustus 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 13

8 juni 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 54

Voertuigfoto's

Citroen C3 PureTech 82 2017 – Afbeelding 1
november 2023
Citroen C3 PureTech 82 2017 – Afbeelding 2
november 2023
Citroen C3 PureTech 82 2017 – Afbeelding 3
november 2023
Citroen C3 PureTech 82 2017 – Afbeelding 4
november 2023
Citroen C3 PureTech 82 2017 – Afbeelding 5
november 2023
Citroen C3 PureTech 82 2017 – Afbeelding 6
november 2025

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 17-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 18-12-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code HM01
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 1199 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Nee
Motorvermogen 82 pk (60 kW)
Trekkracht 118 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4 m
Totale breedte 1,75 m
Hoogte 1,49 m
Afstand tussen assen 2,54 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit 570 kg
Trekgewicht geremd Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 14,9 s
Max. snelheid 168 km/u
Gecombineerd verbruik 4,7 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 109 g/km
Brandstof Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Citroen C3 PureTech 82 (PL-307-N)

Wat is de APK status van PL-307-N?

De APK van PL-307-N is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is PL-307-N een import auto?

Nee, PL-307-N is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft PL-307-N gehad?

PL-307-N heeft 10 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Citroen C3 1.2 PureTech 60pk in de praktijk?

Officieel verbruik is 4,7 l/100km (60,1 mpg), in de praktijk reken op 5,5–6,0 l/100km afhankelijk van rijstijl en gebruik[1].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Servicebeurt €150–€250 bij dealer, €100–€200 bij onafhankelijke garage. APK €35–€50 per jaar. Geen grote structurele problemen bekend.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?

€48 per kwartaal (€192 per jaar) in 2025 voor 60pk.

Wat is de actuele marktwaarde?

Tussen €6.000 en €9.000 in 2025, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende motorproblemen?

Geen grote problemen, maar let op timing chain slijtage bij slecht onderhoud en incidenteel olieverbruik bij hoge kilometerstanden.

Is de handgeschakelde versnellingsbak betrouwbaar?

Ja, de handgeschakelde 5-bak is onderhoudsarm en betrouwbaar. Incidenteel problemen door slijtage of slecht onderhoud.

Bekende aandachtspunten

Matig risico
Motor

Timing chain slijtage

Bij slecht onderhoud of oude olie kan de distributieketting slijten, met mogelijk motorschade tot gevolg.

Symptomen:

Tikgeluid, motorstoring

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Incidenteel olieverbruik bij hoge kilometerstanden of onregelmatig onderhoud.

Symptomen:

Olielampje, regelmatig bijvullen

Laag risico
Motor

Vervuilde injectoren

Vooral bij veel korte ritten kunnen de injectoren vervuilen, wat leidt tot onregelmatig stationair toerental.

Symptomen:

Onregelmatig stationair, motorstoring

Laag risico
Transmissie

Versnellingsbak (incidenteel)

Zeer zelden problemen met de handgeschakelde bak, meestal door slijtage of slecht onderhoud.

Symptomen:

Moeilijk schakelen, krakend geluid

Laag risico
Elektronica

Elektronica (infotainment)

Traag en verouderd infotainmentsysteem, soms storingen.

Symptomen:

Vertraging, bevriezen scherm

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Deze auto is waarschijnlijk voorzien van de 1.2 PureTech motor. Bij deze motoren draait de distributieriem in de olie ("wet belt"). Deze riem kan afbrokkelen en de oliepomp verstoppen. Controleer of de riem tijdig is vervangen en of de juiste olie is gebruikt.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1112 kg. Dat is 7% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Citroen C3 PureTech 82 in Nederland

Auto Nummerplaat