Kenteken check PN-553-S
APK geldig tot nov 2026 - 3+ eigenaars - 138.311 km (peildatum okt 2025)
11 punten van aandacht bij kenteken PN553S
Basis informatie
Betrouwbaarheid BMW 428i Coupé (2014) – Kenteken PN-553-S
Waardebehoud BMW 428i Coupé (2014) – Kenteken PN-553-S
Onderhoud BMW 428i Coupé (2014) – Kenteken PN-553-S
Veiligheid BMW 428i Coupé (2014) – Kenteken PN-553-S
Prestaties BMW 428i Coupé (2014) – Kenteken PN-553-S
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW 428i Coupé komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1545 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Krachtige en efficiënte 2.0-liter N20 turbomotor met 180 pk en 350 Nm koppel
- Soepele 8-traps Steptronic automatische transmissie
- Sportief en strak rijgedrag met achterwielaandrijving
- Hoogwaardig interieur en luxe High Executive-uitrusting
- Relatief zuinig verbruik voor een sportieve coupé
- Goed waardebehoud op de Nederlandse occasionmarkt
Waar je op moet letten
- Bekende motorproblemen zoals kettingspanning en olieverbruik kunnen onderhoudskosten verhogen
- Onderhoud en reparaties aan automaat kunnen prijzig zijn bij nalatigheid
- Beperkte achterbankruimte door coupé-ontwerp
- Wegenbelasting en verzekering relatief hoog door vermogen en gewicht
- Praktisch verbruik ligt vaak hoger dan officiële WLTP-cijfers
- Sommige elektronische componenten kunnen na jaren storingen vertonen
Volledige analyse
Kenteken PN-553-S is een grijze BMW 4-serie Coupé 428i High Executive uit 2014 met een 1997cc 4-cilinder turbomotor en automatische transmissie. Deze sportieve coupé combineert een krachtige benzinemotor met luxe uitrusting en een dynamisch rijgedrag.
De motor in deze BMW 428i is de N20-motor, een 2.0-liter viercilinder turbobenzinemotor met directe injectie, die 180 pk (132 kW) levert en 350 Nm koppel vanaf 1250 toeren. Deze motorcode N20 is bekend om zijn soepele prestaties en relatief zuinig brandstofverbruik. De motor heeft een DOHC-configuratie met 16 kleppen en Valvetronic-technologie voor variabele kleptiming. De N20 motor is gevoelig voor bepaalde problemen zoals kettingspanning en olieverbruik, waar later op wordt ingegaan.
De automatische transmissie is een 8-traps Steptronic automaat, die soepel schakelt en bijdraagt aan het comfort en de sportieve rijervaring. Bekende defecten aan deze automaat zijn zeldzaam, mits goed onderhouden. Regelmatig onderhoud en tijdig verversen van de transmissievloeistof zijn essentieel om dure reparaties te voorkomen. Onderhoudskosten voor de automaat zijn gemiddeld, maar reparaties kunnen bij ernstige problemen kostbaar zijn.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,5 tot 8,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 180 pk benzineauto in Nederland ligt circa tussen de €400 en €600 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €800 en €1200. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen extra kosten met zich meebrengen.
Bij aankoop van een BMW 4-serie Coupé 428i High Executive met kenteken PN-553-S uit 2014 is het belangrijk om te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot motoronderhoud en transmissie. Controleer op tekenen van olieverbruik, kettingspanning en eventuele foutcodes. Een proefrit en technische keuring zijn aan te raden om mechanische problemen uit te sluiten. Door het goede waardebehoud en de sportieve rijeigenschappen is dit model een aantrekkelijke keuze voor liefhebbers van een luxe coupé met een krachtige 4-cilinder motor.
Deze grijze BMW 4-serie Coupé met kenteken PN-553-S uit 2014 is een sportieve en luxe coupé met een betrouwbare 2.0-liter turbomotor en een soepele 8-traps automaat. Met een goede onderhoudshistorie biedt deze auto een uitstekende balans tussen prestaties, comfort en gebruikskosten.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 51
APK keuring details: 30
APK keuring details: 04
APK keuring details: 41
APK keuring details: 28
APK keuring details: 49
APK keuring details: 51
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over BMW 428i Coupé (PN-553-S)
Wat is de APK status van PN-553-S?
De APK van PN-553-S is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is PN-553-S een import auto?
Ja, PN-553-S is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft PN-553-S gehad?
PN-553-S heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1997cc motor in de BMW 428i Coupé uit 2013?
De motorcode is N20, een 2.0-liter viercilinder turbomotor met directe injectie.
Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze BMW?
De 8-traps Steptronic automaat is over het algemeen betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kan bij nalatigheid dure reparaties vereisen.
Wat is het praktijkverbruik van deze BMW 428i?
In de praktijk ligt het verbruik rond 7,5 tot 8,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?
Gemiddeld tussen €800 en €1200 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze 180 pk benzineauto in Nederland?
De wegenbelasting ligt ongeveer tussen de €400 en €600 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht.
Wat is de huidige marktwaarde van een BMW 428i Coupé uit 2013?
De marktwaarde varieert, maar ligt doorgaans tussen €15.000 en €25.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat.
Veel voorkomende klachten
Timing chain issues (kettingspanning)
De N20 motor kan problemen krijgen met de kettingspanner en kettinggeleiders, wat kan leiden tot kettinguitrekken en motorschade.
Signalen:
Rammelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Olieverbruik
Sommige N20 motoren verbruiken meer olie dan normaal door zuigerveren of klepafdichtingen.
Signalen:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, olielampje.
Injectoren en brandstofsysteem
Verstopping of defecte brandstofinjectoren kunnen leiden tot onregelmatige motorloop en vermogensverlies.
Signalen:
Schokken bij acceleratie, motorstoringslampje, verhoogd brandstofverbruik.
Automaat transmissie onderhoud
Bij onvoldoende onderhoud kunnen schakelproblemen en slippen optreden in de 8-traps automaat.
Signalen:
Haperend schakelen, schokken bij schakelen, vertraging in acceleratie.
Elektronische storingen
Na verloop van tijd kunnen storingen optreden in sensoren en elektronische modules, zoals iDrive of ABS.
Signalen:
Waarschuwingslampjes, storingen in infotainmentsysteem, ABS-functie uitval.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2014) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1545 kg. Dat is 29% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.