Kenteken check PR-306-J
APK geldig tot mei 2027 - 4+ eigenaars - 123.286 km (peildatum mei 2025)
Let op: 21 bevindingen voor PR306J
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid VW Touran 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken PR-306-J
Waardebehoud VW Touran 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken PR-306-J
Onderhoud VW Touran 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken PR-306-J
Veiligheid VW Touran 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken PR-306-J
Prestaties VW Touran 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken PR-306-J
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Wanneer we de data van deze VW Touran 1.4 TSI BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1454 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Ruime 7-persoons MPV met flexibele zitconfiguratie
- Efficiënte en relatief krachtige 1.4 TSI motor met 110 pk
- Handgeschakelde transmissie voor directe controle en lagere onderhoudskosten
- Comfortabele rijervaring met goede wegligging en stabiliteit
- Hoogwaardig interieur en afwerking in Highline-uitvoering
- Redelijk zuinig verbruik voor een MPV van deze grootte
Aandachtspunten
- Mogelijke problemen met distributieketting en kettingspanner
- Turbo kan na verloop van tijd storingen vertonen
- Injectoren kunnen defect raken, wat dure reparaties kan veroorzaken
- Olieverbruik neemt toe bij hogere kilometerstanden
- Koppeling slijtage bij intensief gebruik van handgeschakelde bak
- Waardevermindering door leeftijd en kilometerstand
Gedetailleerde analyse
Kenteken PR-306-J is een zwarte Volkswagen Touran 1.4 TSI Highline uit 2017 met een 1395cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV biedt ruimte voor 7 personen en heeft een nieuwprijs van circa €37.305. De 1.4 TSI motor levert 110 pk en is bekend om zijn efficiënte prestaties en relatief laag brandstofverbruik.
De 1395cc motor in deze Volkswagen Touran is een 1.4 TSI met motorcode vaak aangeduid als EA211. Deze 4-cilinder turbomotor levert 110 pk (81 kW) en 250 Nm koppel. De motor staat bekend om zijn goede balans tussen prestaties en zuinigheid. Bekende problemen zijn onder meer mogelijke slijtage van de kettingspanner in de distributieketting (timing chain), wat kan leiden tot kettingslijtage en motorschade als dit niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast zijn er meldingen van turbo storingen en problemen met brandstofinjectoren, hoewel deze minder frequent voorkomen. Olieverbruik kan bij hogere kilometerstanden toenemen, wat regelmatig oliepeil controleren vereist.
De handgeschakelde transmissie van de 1.4 TSI Touran is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen bij intensief gebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief beperkt, maar een koppeling vervangen kan tussen de €600 en €900 kosten. Regelmatig onderhoud en juiste rijstijl verlengen de levensduur van de versnellingsbak.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 110 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine en grote beurt liggen gemiddeld tussen de €500 en €800. Reparaties buiten garantie kunnen variëren, vooral bij turbo- of kettingproblemen.
Bij aankoop van een Volkswagen Touran 1.4 TSI Highline uit 2015 met kenteken PR-306-J is het belangrijk om onderhoudshistorie te controleren, vooral op tijdig vervangen van distributiekettingcomponenten en turbo-onderhoud. Controleer ook op olieverbruik en eventuele motorstoringen. Een proefrit en technische keuring worden aanbevolen. De marktwaarde ligt anno 2025 tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat.
Deze zwarte Volkswagen Touran met kenteken PR-306-J uit 2017 is een ruime, praktische MPV met een efficiënte 1.4 TSI motor en handgeschakelde versnellingsbak. Ondanks enkele bekende motor- en turbo-gerelateerde aandachtspunten biedt deze uitvoering een goede balans tussen prestaties, comfort en gebruikskosten, mits goed onderhouden.
Optiepakket
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,207 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 37
APK keuring details: 53
APK keuring details: 45
De montage van de band is niet volgens de voorschriften
APK keuring details: De montage van de band is niet volgens de voorschriften
APK keuring details: 30
Beeldmateriaal
+-5
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over VW Touran 1.4 TSI BMT (PR-306-J)
Wat is de APK status van PR-306-J?
De APK van PR-306-J is geldig tot mei 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is PR-306-J een import auto?
Ja, PR-306-J is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft PR-306-J gehad?
PR-306-J heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.4 TSI motor in de 2015 Touran?
De motorcode is meestal EA211, een 1395cc 4-cilinder turbomotor met 110 pk.
Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?
De distributieketting is over het algemeen betrouwbaar, maar de kettingspanner kan slijten rond 150.000 km, wat tijdig onderhoud vereist.
Wat is het gemiddeld brandstofverbruik in de praktijk?
In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld tussen €500 en €800 inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 110 pk benzine Touran?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2015 Touran 1.4 TSI Highline?
De marktwaarde ligt tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand en onderhoud.
Mogelijke gebreken
Distributieketting en kettingspanner slijtage
De kettingspanner kan verslijten waardoor de distributieketting speling krijgt, wat kan leiden tot motorschade.
Kenmerken:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Turbo storingen
De turbo kan defect raken door slijtage of olieproblemen, wat leidt tot vermogensverlies.
Kenmerken:
Rook uit uitlaat, verminderde acceleratie, piepende geluiden.
Injectoren defecten
Brandstofinjectoren kunnen verstopt of defect raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Kenmerken:
Schokkerig lopen, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.
Olieverbruik toename
Bij hogere kilometerstanden kan de motor meer olie verbruiken, wat regelmatig bijvullen vereist.
Kenmerken:
Lage oliepeil, blauwe rook uit uitlaat.
Koppeling slijtage
De koppeling kan sneller slijten bij intensief gebruik van de handgeschakelde versnellingsbak.
Kenmerken:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1454 kg. Dat is 21% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Vergelijkbare VW Touran 1.4 TSI BMT kentekens
| Voertuig | Registratie |
|---|---|