Kenteken check R-235-FV
APK geldig tot aug 2026 - 3 eigenaars
Let op: 9 bevindingen voor R235FV
Basis informatie
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz EQS 580 (2022) – Kenteken R-235-FV
Waardebehoud Mercedes-Benz EQS 580 (2022) – Kenteken R-235-FV
Onderhoud Mercedes-Benz EQS 580 (2022) – Kenteken R-235-FV
Veiligheid Mercedes-Benz EQS 580 (2022) – Kenteken R-235-FV
Prestaties Mercedes-Benz EQS 580 (2022) – Kenteken R-235-FV
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Wanneer we de data van deze Mercedes-Benz EQS 580 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 2585 kg en elektrisch.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Uitzonderlijk comfort en luxe afwerking, typisch Mercedes-Benz
- Zeer lage luchtweerstand (Cd 0,20) voor optimale actieradius
- Snelle acceleratie (0-100 km/h in 4,3 s) dankzij twee elektromotoren en vierwielaandrijving[2]
- Groot bereik: WLTP 682 km, praktijk 450-550 km[6][7]
- Uitgebreide standaarduitrusting, inclusief adaptieve luchtvering en achterasbesturing[3]
- Stil, soepel en direct rijgedrag dankzij elektrische aandrijving[4]
Waar je op moet letten
- Zeer hoge nieuwprijs (€174.845), waardoor het waardebehoud relatief laag is
- Praktijkverbruik kan oplopen tot 25 kWh/100 km bij intensief gebruik
- Beperkte laadsnelheid op AC (maximaal 11 kW), terwijl concurrenten sneller kunnen
- Grote, zware auto (2,5+ ton) wat het rijgedrag in de stad minder wendbaar maakt
- Beperkte kofferbakruimte voor een auto van deze omvang
- Geen gratis onderhoud, in tegenstelling tot sommige Duitse concurrenten[1]
Volledige analyse
Kenteken R-235-FV is een grijze elektrische Mercedes-Benz EQS uit 2022 met 385pk vermogen. Dit is de luxe EQS 580 4MATIC AMG Line, een grote elektrische hatchback met vierwielaandrijving, een nieuwprijs van €174.845 en een batterijcapaciteit van 108 kWh. Dit rapport geeft een volledig beeld van de technische specificaties, praktijkervaringen, veelvoorkomende problemen en het waardebehoud van deze elektrische Mercedes.
De EQS 580 4MATIC heeft twee elektromotoren (voor en achter) met een gecombineerd vermogen van 385 kW (516 pk) en een koppel van 855 Nm (631 lb-ft)[2]. De acceleratie van 0-100 km/h duurt slechts 4,3 seconden, wat voor een luxe sedan van deze omvang uitzonderlijk is[2]. De topsnelheid is 210 km/h. De aandrijving is volledig elektrisch, met een automatische transmissie (direct drive).
De EQS 580 4MATIC beschikt over een adaptieve luchtvering, standaard achterasbesturing (tot 4,5°, optioneel 10° via OTA-update) en een zeer lage luchtweerstandscoëfficiënt (Cd 0,20), wat zorgt voor een comfortabele, stille en stabiele rijervaring[3]. Het rijgedrag is typisch Mercedes-Benz: comfortabel, gericht op luxe, maar met directe acceleratie dankzij het elektrische vermogen[4].
Het energieverbruik volgens WLTP is 18,4 kWh/100 km, maar in de praktijk ligt dit vaak rond de 22-25 kWh/100 km, afhankelijk van rijstijl, snelheid en weersomstandigheden[2][6]. De actieradius volgens WLTP is circa 682 km, maar in de praktijk (gemengd gebruik, snelweg) is 450-550 km realistisch[6][7]. De EPA-range is niet officieel gepubliceerd voor deze specifieke variant, maar ligt naar verwachting rond de 350-400 mijl (560-640 km).
De EQS 580 4MATIC is een van de meest luxueuze en technisch geavanceerde elektrische auto’s van Mercedes-Benz. Het is een auto voor de liefhebber van comfort, technologie en status. Het waardebehoud van elektrische Mercedes-modellen is over het algemeen lager dan bij traditionele modellen, mede door snelle technologische ontwikkelingen en hoge nieuwprijzen. Tweedehands zijn deze auto’s echter aantrekkelijk geprijsd ten opzichte van de nieuwprijs.
Deze grijze Mercedes-Benz EQS met kenteken R-235-FV uit 2022 is een technisch hoogstandje met uitstekende prestaties, luxe afwerking en een groot bereik. Het is een auto voor de echte Mercedes-liefhebber die waarde hecht aan comfort, technologie en duurzaamheid. Let bij aankoop op de staat van de batterij, software-updates en eventuele elektronische mankementen.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Mercedes-Benz EQS 580 (R-235-FV)
Wat is de APK status van R-235-FV?
De APK van R-235-FV is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is R-235-FV een import auto?
Nee, R-235-FV is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft R-235-FV gehad?
R-235-FV heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de batterijcapaciteit van de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC AMG Line?
De batterijcapaciteit is 107,8 kWh bruikbaar (115 kWh bruto)[1][2]. In de praktijk wordt vaak gesproken van een 108 kWh batterij.
Hoe ver kan ik rijden op een volle accu?
Volgens WLTP is de actieradius 682 km, maar in de praktijk haal je gemiddeld 450-550 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden[6][7].
Hoe snel kan ik laden op een snellader?
De EQS 580 4MATIC kan DC snelladen tot 200 kW, waardoor je in circa 30 minuten van 10% naar 80% kunt laden. Op AC laad je maximaal 11 kW, wat een volledige laadbeurt in circa 10 uur mogelijk maakt[2].
Hoe is het energieverbruik in de praktijk?
Het WLTP-verbruik is 18,4 kWh/100 km, maar in de praktijk ligt dit vaak rond de 22-25 kWh/100 km, vooral bij hogere snelheden en in de winter[2][6].
Wat zijn de garantievoorwaarden?
Mercedes biedt 4 jaar/50.000 km garantie op de auto en aandrijflijn. Op de batterij en elektrische componenten geldt 10 jaar/155.000 km garantie, mits periodiek onderhoud bij een erkend dealer wordt uitgevoerd[1].
Hoe is het waardebehoud van deze elektrische Mercedes?
Het waardebehoud van elektrische Mercedes-modellen is lager dan bij traditionele modellen, mede door de hoge nieuwprijs en snelle technologische ontwikkelingen. Tweedehands zijn ze echter aantrekkelijk geprijsd ten opzichte van de nieuwprijs.
Veel voorkomende klachten
Batterij degradatie
Sommige eigenaren melden snellere batterijdegradatie dan verwacht, vooral bij veelvuldig snelladen.
Signalen:
Verminderde actieradius na enkele jaren
Software bugs
Regelmatig meldingen van softwareproblemen, zoals bevriezende schermen, trage reacties of uitval van assistentiesystemen.
Signalen:
Infotainment werkt niet goed, assistentiesystemen vallen uit
12V accu problemen
De 12V accu kan leeglopen, waardoor de auto niet meer opstart. Dit komt vaker voor bij elektrische auto’s door complexe stroomverdeling.
Signalen:
Auto start niet meer, foutmeldingen op dashboard
Remmen
Het rempedaal voelt sponsachtig en heeft een lange uitslag. Het samenspel tussen regeneratief en mechanisch remmen is niet optimaal afgestemd.
Signalen:
Onzeker remgevoel, lange remweg
Elektronica
Incidenteel uitval van elektronische systemen, zoals camera’s, sensoren of verlichting.
Signalen:
Waarschuwingslampjes, systemen werken niet
Milieuzones Toegestaan
Met deze elektrisch mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 2585 kg. Dat is 115% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.