Kenteken check R-263-TZ

APK geldig tot nov 2026 - 5+ eigenaars - 201.554 km (peildatum nov 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-540445
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Registratie
R-263-TZ
Merk
VW
VW logo
Modeltype
Passat Variant 1.4 TSI BMT ACT
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken R-263-TZ: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Blauw
Brandstof
Benzine
VW Passat Variant 1.4 TSI BMT ACT 2017

Betrouwbaarheid VW Passat Variant 1.4 TSI BMT ACT (2017) – Kenteken R-263-TZ

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
10

Waardebehoud VW Passat Variant 1.4 TSI BMT ACT (2017) – Kenteken R-263-TZ

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud VW Passat Variant 1.4 TSI BMT ACT (2017) – Kenteken R-263-TZ

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
66

Veiligheid VW Passat Variant 1.4 TSI BMT ACT (2017) – Kenteken R-263-TZ

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties VW Passat Variant 1.4 TSI BMT ACT (2017) – Kenteken R-263-TZ

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
77

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 14.000 - € 18.000
Catalogusprijs
€ 42.338
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
262 dagen
Aantal op naam
5+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
CZE
Soortgelijke auto's in NL
63 voertuigen
Aantal keren bekeken
699 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Passat Variant 1.4 TSI BMT ACT komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1426 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer zuinige benzinemotor dankzij ACT-technologie; praktijkverbruik rond de 1 op 16 (6,2 l/100km), WLTP rond de 5,5 l/100km
  • Ruim en comfortabel interieur met hoogwaardige afwerking (Highline Business R)
  • Groot bagageruim (650 liter, uitklapbaar tot 1.780 liter)
  • Goede wegligging en stilte in de cabine
  • Betrouwbare handgeschakelde zesversnellingsbak
  • Relatief lage onderhoudskosten voor een middenklasser

Aandachtspunten

  • Motor kent enkele bekende problemen (zie hieronder)
  • Wegenbelasting is relatief hoog voor een zuinige auto
  • Waardebehoud is matig; na 10 jaar is de restwaarde circa 25-30% van de nieuwprijs
  • ACT-technologie kan bij oudere exemplaren storingsgevoelig zijn
  • Turbo en injectoren zijn onderhoudsgevoelige onderdelen
  • Schaarse motorvariant in Nederland; onderdelen mogelijk duurder of lastiger verkrijgbaar

Gedetailleerde analyse

Kenteken R-263-TZ is een blauwe Volkswagen Passat Variant uit 2017 met een 1395cc motor (1.4 TSI ACT Highline Business R), voorwielaandrijving en handmatige transmissie. Deze combi biedt een goede balans tussen praktijk, comfort en zuinigheid, en was destijds leverbaar vanaf een nieuwprijs van €43.175. In dit rapport vind je een objectieve analyse van techniek, onderhoud, marktwaarde en veelvoorkomende problemen, specifiek toegespitst op de Nederlandse markt.

De 1.4 TSI ACT (Active Cylinder Technology) motorcode is EA211. Deze viercilinder benzinemotor levert 110 pk (81 kW) en combineert directe injectie met turbocharging. De ACT-technologie schakelt bij lage belasting twee cilinders uit voor extra zuinigheid. Motoridentificatie is essentieel voor onderhoud en recalls; controleer altijd het typeplaatje onder de motorkap of het kentekenbewijs voor de exacte motorcode. Let op: de 1.4 TSI ACT werd in 2014 niet in alle Europese landen geleverd; in Nederland was deze motor relatief zeldzaam in de Passat Variant, maar wel leverbaar in de Highline Business R-uitvoering.

De handmatige zesversnellingsbak (6MT) in de Passat Variant 1.4 TSI ACT staat bekend om zijn soepele schakeling en betrouwbaarheid. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €200-€300, een grote beurt €400-€600. Bekende defecten aan de handbak zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling (afhankelijk van rijstijl) kan na 150.000+ km optreden. Vervanging kost gemiddeld €800-€1.200. Regelmatig olie verversen en tijdige revisie van de versnellingsbakolie verlengen de levensduur.

De wegenbelasting voor een 110 pk benzineauto in Nederland bedraagt in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar). De APK-kosten zijn standaard (€35-€50 per jaar), maar tel daarbij eventuele reparaties op. Onderhoudskosten (exclusief onverwachte reparaties) liggen rond de €500-€800 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. De marktwaarde van een 2017 Passat Variant 1.4 TSI ACT Highline Business R met gemiddelde kilometerstand (150.000 km) schommelt in 2025 tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een Duitse middenklasser.

Deze blauwe Volkswagen Passat Variant met kenteken R-263-TZ uit 2017 is een praktische, zuinige en comfortabele gezinsauto met een hoogwaardig interieur en ruim bagagevolume. De 1.4 TSI ACT-motor is technisch geavanceerd, maar kent enkele aandachtspunten qua betrouwbaarheid. Een grondige keuring vóór aankoop is aan te raden, zeker op het gebied van motor, turbo en onderstel.

Deze blauwe Volkswagen Passat Variant met kenteken R-263-TZ uit 2017 is een interessante optie voor de Nederlandse gezinsrijder die zuinigheid, ruimte en comfort waardeert. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie en laat de auto altijd keuren op bekende mankementen. Met goed onderhoud biedt deze Passat Variant jarenlang betrouwbare dienst.

Uitrusting

Basisuitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Head-up-Display €560
Speed-Limiter Pakket
High-beam Assistant €155
Zij-airbags achter Pakket
DAB-Radio Pakket
Precrash-systeem €155
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control €450
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €580
Verkeersbordenherkenning €320
Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Persoonlijke hotspot Pakket
Parkeerassistent €325
Navigatie €880
Leer €685
Metallic lak €610
Trailer Assist €635

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
11 december 2025
MRT 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
31 maart 2017
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

25 november 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 28

19 november 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 43

30 november 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

Foto's

VW Passat Variant 1.4 TSI BMT ACT 2017 – Afbeelding 1
november 2025

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 30-11-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Geïmporteerde auto (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motor code CZE
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1395 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 150 pk (110 kW)
Draaimoment 250 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Blauw
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,89 m
Voertuigbreedte 1,83 m
Totale hoogte 1,52 m
Asafstand 2,79 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 8,6 s
Topsnelheid 218 km/u
Gemiddeld verbruik 5,1 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 119 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over VW Passat Variant 1.4 TSI BMT ACT (R-263-TZ)

Wat is de APK status van R-263-TZ?

De APK van R-263-TZ is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is R-263-TZ een import auto?

Ja, R-263-TZ is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft R-263-TZ gehad?

R-263-TZ heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Passat Variant 1.4 TSI ACT?

Het praktijkverbruik ligt rond de 1 op 16 (6,2 l/100km). Het officiële WLTP-verbruik is circa 5,5 l/100km, maar in de praktijk is dit vaak hoger, afhankelijk van rijstijl en gebruik.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor 110 pk benzine in Nederland?

In 2025 betaal je circa €88 per maand (€1.056 per jaar) aan wegenbelasting voor een benzineauto van 110 pk.

Wat zijn de belangrijkste aandachtspunten bij onderhoud?

Let op tijdige vervanging van distributieketting, turbo- en injectoronderhoud, en controleer regelmatig het oliepeil. Laat de versnellingsbakolie tijdig verversen.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde zesbak?

De handbak is over het algemeen zeer betrouwbaar. Slijtage aan koppeling of synchronisatieringen kan optreden bij hoge kilometerstanden (>150.000 km).

Wat is de actuele marktwaarde van een 2017 Passat Variant 1.4 TSI ACT?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.

Zijn er recalls bekend voor deze motor?

Controleer altijd het kenteken via de RDW of de dealer. Voor de EA211-motor zijn recalls bekend m.b.t. software-updates en soms de brandstofpomp. Altijd laten controleren!

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Timing chain slijtage

Vroegtijdige slijtage aan de distributieketting, vooral bij onvoldoende olieonderhoud. Kan tot motorschade leiden.

Kenmerken:

Tikgeluid, motorstoring

Belangrijk
Motor

Turbo problemen

Vroegtijdige uitval van de turbo door olievervuiling of gebrekkig onderhoud.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Belangrijk
Motor

Olielekkage en olieverbruik

Sommige exemplaren vertonen (te) hoog olieverbruik of lekkage bij pakkingen.

Kenmerken:

Olielampje, oliepeil daalt snel

Minimaal
Motor

Injector storingen

Vervuiling of defect aan brandstofinjectoren, vooral bij langdurig stadsgebruik.

Kenmerken:

Onregelmatig stationair toerental, motorstoring

Minimaal
Transmissie

Versnellingsbak ratelen

Bij hoge kilometerstanden kan de handbak gaan ratelen of moeilijk schakelen.

Kenmerken:

Schakelproblemen, geluid bij ontkoppelen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1426 kg. Dat is 19% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere VW Passat Variant 1.4 TSI BMT ACT exemplaren

Voertuig Registratie