Kenteken check R-374-XB

APK geldig tot dec 2026 - 2 eigenaars - 21.914 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-586072
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
R-374-XB
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Captur E-Tech Hybrid 145
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken R-374-XB: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Blauw
Type brandstof
Elektriciteit
Renault Captur E-Tech Hybrid 145 2022

Betrouwbaarheid Renault Captur E-Tech Hybrid 145 (2022) – Kenteken R-374-XB

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
72

Waardebehoud Renault Captur E-Tech Hybrid 145 (2022) – Kenteken R-374-XB

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Captur E-Tech Hybrid 145 (2022) – Kenteken R-374-XB

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
67

Veiligheid Renault Captur E-Tech Hybrid 145 (2022) – Kenteken R-374-XB

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Renault Captur E-Tech Hybrid 145 (2022) – Kenteken R-374-XB

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 26.000 - € 31.000
Adviesprijs nieuw
€ 34.513
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
235 dagen
Eigenaarhistorie
2 eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
H4M C6
Vergelijkbare kentekens
42 voertuigen
Bekeken
136 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Renault Captur E-Tech Hybrid 145 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1436 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zeer zuinig in stadsverkeer dankzij hybride aandrijving en elektrische ondersteuning bij lage snelheden[1][6].
  • Lage wegenbelasting door 69 pk-registratie in Nederland.
  • Sportieve uitstraling en goed uitgeruste R.S. Line uitvoering.
  • Comfortabele en stille rij-ervaring, vooral in de stad.
  • Moderne connectiviteit en veiligheidsvoorzieningen (Apple CarPlay, Android Auto, actieve veiligheidssystemen)[2].
  • Relatief lage onderhoudskosten voor een hybride auto.

Minpunten

  • Power delivery van de hybride aandrijving kan traag aanvoelen bij snel optrekken[1].
  • Beperkte elektrische actieradius (alleen korte afstanden volledig elektrisch).
  • Kofferbakvolume is kleiner dan bij concurrenten door hybride systeem.
  • Softwarematige storingen in het hybride systeem komen voor.
  • Minder geschikt voor lange snelwegritten of zwaar gebruik.
  • Reparatiekosten kunnen hoog uitvallen bij defecten aan hybride componenten.

Volledige analyse

Kenteken R-374-XB is een blauwe Renault Captur uit 2022 met een 1598cc 4-cilinder hybride benzinemotor en automaat. Deze mini-SUV combineert een sportieve R.S. Line uitvoering met de zuinigheid van een zelfopladende hybride aandrijflijn. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze populaire Frans-Japanse crossover.

De Renault Captur 1.6 E-Tech Hybrid 145 R.S. Line (2022) beschikt over een 1.6-liter viercilinder benzinemotor (motorcode: H4M, ontwikkeld door Nissan-Renault[7]). Deze motor levert 145 pk (107 kW) en wordt gecombineerd met twee elektromotoren en een 1,2 kWh batterij. De aandrijving gaat via een automatische transmissie (E-Tech multimode automaat) naar de voorwielen. De combinatie van benzinemotor en elektrische ondersteuning zorgt voor een soepele, stille rij-ervaring, vooral in de stad. De 0-100 km/u sprint wordt in circa 9,9 seconden gehaald, met een topsnelheid van 170 km/u[6].

De E-Tech multimode automaat is een innovatief systeem zonder conventionele versnellingsbak, maar met een planetair tandwielstelsel en twee elektromotoren. Dit zorgt voor een vloeiende overgang tussen elektrisch en benzine rijden, maar eigenaren melden soms een vertraging in de power delivery bij plotseling accelereren[1]. Onderhoudskosten voor de automaat zijn relatief laag vergeleken met traditionele automaten, maar software-updates en periodieke controle van het hybride systeem zijn essentieel. Defecten aan de transmissie zijn zeldzaam, maar bij storingen kunnen reparatiekosten hoog uitvallen vanwege de complexiteit van het systeem.

De Renault Captur 1.6 E-Tech Hybrid 145 R.S. Line (2022) valt in Nederland in de 69 pk-klasse voor wegenbelasting. Dit betekent een lage jaarlijkse wegenbelasting (ongeveer €25 per maand in 2025). Het WLTP-verbruik ligt rond de 4,9 l/100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, afhankelijk van rijstijl en gebruik van de hybride functies[6]. Onderhoudskosten zijn vergelijkbaar met andere compacte SUV’s: jaarlijkse APK (€35-€50), kleine beurt (€150-€250), grote beurt (€300-€450). Reparatiekosten kunnen oplopen bij elektrische/hybride componenten.

De nieuwprijs van deze Captur was €34.206. De huidige marktwaarde (2025) voor een goed onderhouden exemplaar uit 2022 ligt tussen de €16.000 en €20.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is gemiddeld voor het segment: na 6 jaar houdt de auto ongeveer 50-55% van de nieuwprijs over. De R.S. Line uitvoering en hybride aandrijving zijn pluspunten op de tweedehandsmarkt.

Deze blauwe Renault Captur met kenteken R-374-XB uit 2022 is een zuinige, comfortabele mini-SUV met een sportieve uitstraling en moderne hybride techniek. De auto is geschikt voor stadsverkeer en korte ritten, maar minder ideaal voor lange snelwegritten of zwaar gebruik. Onderhoud en reparatie zijn betaalbaar, mits de hybride componenten goed functioneren. De lage wegenbelasting en het zuinige verbruik maken deze Captur aantrekkelijk voor Nederlandse kopers.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Smartphone Draadloos opladen €150
Metallic lak €600

Voertuig historie

Tijdlijn

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
12 december 2025
DEC 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
10 december 2022
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

20 mei 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

Voertuigfoto's

Renault Captur E-Tech Hybrid 145 2022 – Afbeelding 1
december 2025
Renault Captur E-Tech Hybrid 145 2022 – Afbeelding 2
april 2026

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 10-12-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H4M C6
Aandrijftype Elektriciteit
Cilindervolume 1598 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Nee
Motorvermogen 94 pk (69 kW)
Trekkracht 148 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Blauw
Uitvoering N.v.t.
Subtype N.v.t.
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,23 m
Breedte excl. spiegels 1,8 m
Hoogte 1,58 m
Afstand tussen assen 2,64 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Nuttige lading N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 9,9 s
Max. snelheid 170 km/u
Gecombineerd verbruik 4,7 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd Niet beschikbaar
Brandstof Elektriciteit
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Renault Captur E-Tech Hybrid 145 (R-374-XB)

Wat is de APK status van R-374-XB?

De APK van R-374-XB is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is R-374-XB een import auto?

Nee, R-374-XB is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft R-374-XB gehad?

R-374-XB heeft 2 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Renault Captur 1.6 E-Tech Hybrid 145 in de praktijk?

Het WLTP-verbruik is circa 4,9 l/100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik van de hybride functies[6].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Kleine beurt: €150-€250, grote beurt: €300-€450. APK: €35-€50. Reparatiekosten kunnen hoger uitvallen bij defecten aan het hybride systeem.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

De Captur 1.6 E-Tech Hybrid 145 valt in de 69 pk-klasse, wat in 2025 neerkomt op ongeveer €25 per maand aan wegenbelasting.

Wat is de huidige marktwaarde van een exemplaar uit 2022?

Tussen de €16.000 en €20.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en uitrusting.

Zijn er bekende problemen met de automatische transmissie?

Defecten zijn zeldzaam, maar softwarematige storingen en vertraging in de power delivery komen voor. Reparatiekosten kunnen hoog zijn vanwege de complexiteit van het hybride systeem[1].

Hoe lang gaat de accu van het hybride systeem mee?

De accu gaat doorgaans 8-10 jaar mee, afhankelijk van gebruik en onderhoud. Vervanging kan enkele duizenden euro’s kosten.

Bekende aandachtspunten

Matig risico
Motor

Timing chain slijtage

Sporadisch meldingen van vroegtijdige slijtage aan de distributieketting, vooral bij onvoldoende onderhoud.

Symptomen:

Ratelen bij koude motor, vermogensverlies.

Matig risico
Motor

Turbo problemen

Incidenteel defect aan turbocharger, vaak door olievervuiling of gebrekkig onderhoud.

Symptomen:

Rook uit uitlaat, vermogensverlies, waarschuwingslampjes.

Laag risico
Motor

Injector storingen

Vervuiling of defect aan benzine-injectoren, vooral bij langdurig stadsgebruik.

Symptomen:

Onregelmatig stationair toerental, motorstoring.

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Sommige exemplaren vertonen (licht) olieverbruik, vooral bij hogere kilometerstanden.

Symptomen:

Oliewaarschuwingslampje, regelmatig bijvullen nodig.

Matig risico
Elektronica

Software storingen hybride systeem

Incidenteel softwarematige storingen in het hybride systeem, resulterend in verminderde prestaties of waarschuwingslampjes.

Symptomen:

Waarschuwingslampjes, verminderde elektrische ondersteuning.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1436 kg. Dat is 20% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Captur E-Tech Hybrid 145 in Nederland

Auto Plaat