Kenteken check RK-805-X

APK verlopen - 4+ eigenaars - 180.000 km (peildatum apr 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-396684
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
RK-805-X
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Captur ENERGY dCi 90
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken RK-805-X: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Brandstoftype
Diesel
Renault Captur ENERGY dCi 90 2017

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY dCi 90 (2017) – Kenteken RK-805-X

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
44

Waardebehoud Renault Captur ENERGY dCi 90 (2017) – Kenteken RK-805-X

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY dCi 90 (2017) – Kenteken RK-805-X

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
65

Veiligheid Renault Captur ENERGY dCi 90 (2017) – Kenteken RK-805-X

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
78

Prestaties Renault Captur ENERGY dCi 90 (2017) – Kenteken RK-805-X

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 13.000 - € 16.000
Adviesprijs nieuw
€ 28.650
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
352 dagen verlopen
Eigenaarhistorie
4+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
K9K E6
Vergelijkbare kentekens
7 voertuigen
Keren opgezocht
446 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Captur ENERGY dCi 90 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1279 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 342 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 378 / kwartaal
Zeeland ca. € 367 / kwartaal
Utrecht ca. € 360 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 353 / kwartaal
Gelderland ca. € 371 / kwartaal
Limburg ca. € 364 / kwartaal
Overijssel ca. € 374 / kwartaal
Flevoland ca. € 367 / kwartaal
Drenthe ca. € 378 / kwartaal
Friesland ca. € 382 / kwartaal
Groningen ca. € 385 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zuinige en betrouwbare 1.5 dCi dieselmotor (K9K) met laag brandstofverbruik
  • Comfortabele automaat (6-traps EDC) voor soepel rijden in de stad en op de snelweg
  • Compacte SUV met praktische binnenruimte en goede instap
  • Relatief lage wegenbelasting en onderhoudskosten in Nederland
  • Goede uitrusting in Dynamique uitvoering met o.a. MediaNav en cruise control
  • Redelijk waardebehoud door populariteit en zuinigheid

Minpunten

  • Mogelijke problemen met distributieketting bij hogere kilometerstanden
  • Turbo kan slijtage vertonen, vooral bij onvoldoende onderhoud
  • Injectoren kunnen defect raken, wat dure reparaties kan veroorzaken
  • Automaat kan schokkerig schakelen door mechatronica problemen
  • Olieverbruik kan toenemen bij oudere motoren
  • Beperkte achterbankruimte voor drie volwassenen

Uitgebreide analyse

Kenteken RK-805-X is een grijze Renault Captur 1.5 dCi Dynamique uit 2017 met een 1461cc 4-cilinder dieselmotor en automatische transmissie. Deze mini-SUV met voorwielaandrijving heeft een nieuwprijs van circa €26.290 en staat bekend om zijn praktische formaat en zuinige dieselmotor.

De 1461cc motor in deze Renault Captur is de bekende 1.5 dCi dieselmotor met motorcode K9K, een 4-cilinder turbodiesel die 66 pk (90 pk in sommige versies) levert. Deze motor is populair vanwege zijn zuinigheid en betrouwbaarheid, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting (timing chain), turbo en injectoren. Olieverbruik kan bij hogere kilometerstanden voorkomen, vooral als onderhoud niet tijdig is uitgevoerd.

De automaat in deze Captur is een 6-traps EDC (Efficient Dual Clutch) transmissie, een dubbele koppeling automaat die soepel schakelt maar gevoelig kan zijn voor slijtage aan de mechatronica en koppelingen. Bekende defecten zijn schokkerig schakelen en soms storingen in de elektronica. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van transmissievloeistof zijn essentieel om dure reparaties te voorkomen.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 3,5-4,0 l/100 km (ongeveer 25-28 km/l), maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 4,5-5,0 l/100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor 66 pk dieselauto's in Nederland is relatief laag, vaak rond €300-€400 per jaar, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen €500 en €800.

De huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.5 dCi Dynamique uit 2013 varieert tussen €7.000 en €10.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. Deze auto behoudt redelijk zijn waarde gezien zijn populariteit en zuinigheid. Bij aankoop is het belangrijk om te controleren op distributiekettinggeluiden, turbo-conditie en transmissiegedrag. Een volledige onderhoudshistorie en recente APK zijn aan te raden.

Deze grijze Renault Captur met kenteken RK-805-X uit 2017 is een praktische en zuinige mini-SUV met een betrouwbare 1.5 dCi dieselmotor en automatische transmissie. Let bij aankoop op bekende motor- en transmissieproblemen en zorg voor goed onderhoud om langdurig plezier te garanderen.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Leer €600
Metallic lak €490

Voertuig historie

Gebeurtenissen

MEI 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
9 mei 2017
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

3 april 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 17

1 mei 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

APK keuring details: Band met laag profiel

APK keuring details: Gordel is beschadigd

21 april 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 25

Voertuigfoto's

Renault Captur ENERGY dCi 90 2017 – Afbeelding 1
april 2024
Renault Captur ENERGY dCi 90 2017 – Afbeelding 2
april 2024
Renault Captur ENERGY dCi 90 2017 – Afbeelding 3
april 2024
Renault Captur ENERGY dCi 90 2017 – Afbeelding 4
april 2024
Renault Captur ENERGY dCi 90 2017 – Afbeelding 5
april 2024

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Niet verzekerd
Status: Geen dekking
Verificatiedatum: 17-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Niet geldig
Status: Verlopen
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 11-05-2024

Herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code K9K E6
Brandstoftype Diesel
Cilindervolume 1461 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 90 pk (66 kW)
Trekkracht 220 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Uitvoering N.v.t.
Subtype N.v.t.
Oorsprong Import

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,12 m
Breedte excl. spiegels 1,78 m
Hoogte 1,57 m
Wielafstand 2,61 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit 490 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 13,8 s
Max. snelheid 170 km/u
Gecombineerd verbruik 4,0 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 103 g/km
Brandstof Diesel
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Captur ENERGY dCi 90 (RK-805-X)

Wat is de APK status van RK-805-X?

De APK van RK-805-X is verlopen op 11-05-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is RK-805-X een import auto?

Ja, RK-805-X is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft RK-805-X gehad?

RK-805-X heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.5 dCi motor in de Renault Captur 2013?

De motorcode is K9K, een 1461cc 4-cilinder turbodiesel die 66 pk levert.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze Captur?

De 6-traps EDC automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij onvoldoende onderhoud schokkerig gaan schakelen door slijtage aan mechatronica en koppelingen.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Captur 1.5 dCi Automaat?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 4,5 en 5,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 3,5-4,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?

Gemiddeld liggen de kosten tussen €500 en €800 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 66 pk diesel in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €300 tot €400 per jaar, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.5 dCi Dynamique uit 2013?

De marktwaarde ligt tussen €7.000 en €10.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Veel voorkomende klachten

Hoog risico
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorgeluiden en mogelijk motorschade.

Symptomen:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Let op
Motor

Turbo defecten

De turbo kan olie gaan lekken of lagers kunnen verslijten, wat leidt tot vermogensverlies.

Symptomen:

Rook uit uitlaat, verminderde acceleratie, piepende geluiden.

Let op
Motor

Injectoren problemen

Defecte of verstopte brandstofinjectoren kunnen leiden tot slechte verbranding.

Symptomen:

Ruw stationair draaien, verhoogd brandstofverbruik, motorstoringslampje.

Gering risico
Motor

Olieverbruik

Bij hogere kilometerstanden kan de motor meer olie verbruiken door slijtage.

Symptomen:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Let op
Transmissie

Automaat schokkerig schakelen

De EDC automaat kan schokken of haperen door slijtage aan mechatronica of koppelingen.

Symptomen:

Schokkerig schakelen, vertraging bij opschakelen, foutcodes.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1279 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Renault Captur ENERGY dCi 90 kentekens

Type Plaat