Kenteken check RK-946-R
APK geldig tot jan 2027 - 6 eigenaars
Let op: 14 bevindingen voor RK946R
Basisgegevens
Betrouwbaarheid BMW 740d (2018) – Kenteken RK-946-R
Waardebehoud BMW 740d (2018) – Kenteken RK-946-R
Onderhoud BMW 740d (2018) – Kenteken RK-946-R
Veiligheid BMW 740d (2018) – Kenteken RK-946-R
Prestaties BMW 740d (2018) – Kenteken RK-946-R
Overzicht gegevens
Expertrapport
Een blik op de RDW-registratie van deze BMW 740d geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1935 kg en diesel.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Uitstekende trekkracht en rijcomfort dankzij krachtige dieselmotor en geavanceerde chassisafstelling
- Zuinig verbruik voor een auto van deze klasse, zowel volgens fabrieksopgave als in de praktijk
- Ruim en luxe interieur met hoogwaardige materialen en uitgebreide standaarduitrusting
- Betrouwbare 8-traps automaat (ZF 8HP) met soepele schakelingen en weinig storingsgevoeligheid
- Goede actieve en passieve veiligheid met tal van assistentiesystemen
- Hoge maximumsnelheid (250 km/u begrensd, 155 mph fabrieksopgave)
Waar je op moet letten
- Hoge wegenbelasting door het diesel- en vermogensniveau
- Dure onderdelen en reparaties, zeker bij complexe systemen als luchtvering of AdBlue
- Snelle waardedaling in de eerste jaren, vooral bij dieselmodellen
- Praktijkverbruik ligt hoger dan de officiële cijfers
- Strenge milieuzones beperken de inzetbaarheid in binnensteden
- Complexe elektronica kan storingsgevoelig zijn bij veroudering
Volledige analyse
Kenteken RK-946-R is een blauwe BMW 7-serie uit 2018 met een 2993cc 6-cilinder diesel (235pk), automaat en vierwielaandrijving. Deze luxe sedan behoort tot de G11-generatie en was bij introductie ruim €112.000 nieuw. In dit rapport vind je een diepgaande analyse van techniek, betrouwbaarheid, kosten en praktijkervaringen.
## Motorcode & Techniek De BMW 740d xDrive uit 2015 is uitgerust met een 3.0 liter (2993cc) inline-6 bi-turbo dieselmotor. De motorcode voor deze krachtbron is **N57D30O0** (ook wel N57D30T0 voor latere revisies), een bekende en veelgebruikte dieselmotor bij BMW in deze periode. Deze motor levert 235 kW (320 pk) bij 4.400 tpm en een koppel van 680 Nm (502 lb-ft) bij 1.750 tpm[1][6][9]. De motor heeft een dubbele bovenliggende nokkenas (DOHC), common-rail directe injectie en een geavanceerd turbo-laadsysteem. ## Bekende Problemen ### Motor - **Timing chain (distributieketting):** Bij vroege N57-motoren (voor 2013) kwamen problemen met de distributieketting voor, maar bij de 2015-versie zijn deze grotendeels verholpen. Toch blijft periodieke controle aanbevolen. **Ernst: yellow** (licht, maar let op bij hoge kilometerstanden). - **Turbo:** De bi-turbo-opzet is complexer dan een enkele turbo. Vervanging van turbocomponenten is kostbaar (€2.000–€4.000 per stuk). **Ernst: orange** (matig, vooral bij intensief gebruik). - **Injectoren:** Common-rail injectoren kunnen vervuilen of defect raken, met name bij slechte brandstofkwaliteit of onregelmatig onderhoud. **Ernst: orange** (matig, reparatie €400–€800 per stuk). - **Olieverbruik:** De N57 staat bekend om bescheiden olieverbruik, maar excessief verbruik kan wijzen op slijtage of lekkages. **Ernst: yellow** (licht, mits tijdig gecontroleerd). ### Transmissie De 8-traps automaat (ZF 8HP) is zeer betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kunnen versnellingsbakolie en -filter vervangen moeten worden. Gebreken zijn zeldzaam, maar revisie of vervanging is kostbaar (€3.000–€5.000). **Ernst: yellow** (licht, mits tijdig onderhoud). ### Elektronica & Chassis - **AdBlue-systeem:** Defecten aan het AdBlue-systeem (uitlaatgasreiniging) komen voor en leiden tot storingsmeldingen. **Ernst: orange** (matig, reparatie €500–€1.500). - **Luchtvering:** Optionele luchtvering kan na verloop van tijd lekken of defect raken. **Ernst: orange** (matig, vervanging €1.000–€2.500 per as). ## Verbruik **WLTP vs praktijk:** - **Fabrieksopgave (WLTP/NEDC):** 46,1 mpg (6,1 l/100 km) gecombineerd, 53,5 mpg (5,3 l/100 km) snelweg, 36,7 mpg (7,7 l/100 km) stad[1]. - **Praktijkverbruik:** Eigenaren melden 7–8 l/100 km in de praktijk, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het verschil met de fabrieksopgave is dus aanzienlijk, maar nog steeds zuinig voor een auto van deze klasse. ## Marktwaarde & Waardebehoud **Huidige marktwaarde (2025):** Een blauwe BMW 740d xDrive uit 2018 met gemiddelde kilometerstand (100.000–150.000 km) en volledige onderhoudshistorie wordt momenteel aangeboden tussen €25.000 en €35.000, afhankelijk van staat en opties. **Waardebehoud:** De 7-serie verliest in de eerste jaren snel waarde (ca. 50% in 3 jaar), maar stabiliseert daarna. Dieselmodellen hebben door strengere milieuregels een lagere restwaarde dan benzine- of hybridevarianten. ## Onderhoudskosten **Jaarlijkse kosten (indicatief):** - **APK:** €35–€50 - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €300–€600 (afhankelijk van dealer/garage) - **Reparaties (gemiddeld):** €500–€1.500 per jaar (afhankelijk van leeftijd en kilometerstand) - **Bandenset:** €800–€1.200 (per 40.000–60.000 km) - **Remmen:** €400–€800 (per 60.000–80.000 km) ## Wegenbelasting (235pk, Nederland) Voor een dieselauto van 235 pk (175 kW) geldt in 2025 een **wegenbelasting van ca. €2.100 per jaar** (tariefklasse 13, afhankelijk van gewicht en CO₂-uitstoot). Dit is aanzienlijk hoger dan bij benzine- of hybridevarianten. ## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Uitstekende trekkracht en rijcomfort** dankzij krachtige dieselmotor en geavanceerde chassisafstelling[1][4]. - **Zuinig verbruik** voor een auto van deze klasse, zowel volgens fabrieksopgave als in de praktijk[1][4]. - **Ruim en luxe interieur** met hoogwaardige materialen en uitgebreide standaarduitrusting. - **Betrouwbare 8-traps automaat** (ZF 8HP) met soepele schakelingen en weinig storingsgevoeligheid[3]. - **Goede actieve en passieve veiligheid** met tal van assistentiesystemen. - **Hoge maximumsnelheid** (250 km/u begrensd, 155 mph fabrieksopgave)[1][4]. **Nadelen** - **Hoge wegenbelasting** door het diesel- en vermogensniveau. - **Dure onderdelen en reparaties**, zeker bij complexe systemen als luchtvering of AdBlue. - **Snelle waardedaling** in de eerste jaren, vooral bij dieselmodellen. - **Praktijkverbruik ligt hoger** dan de officiële cijfers. - **Strenge milieuzones** beperken de inzetbaarheid in binnensteden. - **Complexe elektronica** kan storingsgevoelig zijn bij veroudering. ## Veelgestelde Vragen **1. Wat is het praktijkverbruik van de BMW 740d xDrive?** Gemiddeld 7–8 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. **2. Hoe betrouwbaar is de 8-traps automaat?** Zeer betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Gebreken zijn zeldzaam, maar revisie is kostbaar[3]. **3. Wat zijn de bekendste motorproblemen?** Turbo’s, injectoren en AdBlue-systemen zijn gevoelig voor slijtage en storingsmeldingen. Olieverbruik en distributieketting zijn minder kritisch bij deze bouwjaren. **4. Hoe hoog is de wegenbelasting in Nederland?** Ca. €2.100 per jaar voor een 235pk diesel[1]. **5. Wat is de huidige marktwaarde?** Tussen €25.000 en €35.000, afhankelijk van staat en kilometerstand. **6. Zijn er opties die de waarde verhogen?** Luchtvering, lederen interieur, heads-up display en uitgebreide assistentiepakketten zijn gewild. ## Conclusie Deze blauwe BMW 7-serie met kenteken RK-946-R uit 2018 is een luxe, krachtige en zuinige diesel sedan met uitstekend rijcomfort en een hoogwaardig interieur. De auto kent enkele bekende aandachtspunten (turbo, injectoren, AdBlue), maar is over het algemeen betrouwbaar mits goed onderhouden. De hoge wegenbelasting en dure onderdelen zijn belangrijke overwegingen voor de Nederlandse koper. Voor liefhebbers van comfort, trekkracht en Duitse degelijkheid blijft de 740d xDrive een aantrekkelijke keuze in het hogere segment. ## Bronnen - [1] encyCARpedia – Technische specificaties en verbruik - [3] Edmunds – Uitgebreide specificaties en betrouwbaarheid - [4] encyCARpedia – Prestaties en verbruik 740Ld xDrive - [6] Automobile Catalog – Motor- en prestatiedetails ## YouTube Reviews ["https://www.youtube.com/watch?v=53gsIw15Nm8", "https://www.youtube.com/watch?v=..." (zoek aanvullende Nederlandse/Engelse reviews voor redundantie)]
## Transmissie & Rijgedrag De BMW 740d xDrive uit 2018 is voorzien van een 8-traps automatische transmissie (ZF 8HP), die bekendstaat om zijn soepele en snelle schakelgedrag. Deze versnellingsbak is in combinatie met de xDrive vierwielaandrijving uitermate geschikt voor alle weersomstandigheden en biedt uitstekende tractie, ook bij nat of glad wegdek[3]. **Onderhoud & Gebreken** De ZF 8HP is technisch zeer volwassen en kent weinig problemen bij normaal gebruik en tijdig onderhoud. Toch adviseren specialisten om rond de 100.000 km de versnellingsbakolie en het filter te vervangen, ook al claimt BMW vaak ‘levenslang vulmiddel’. Uitstel hiervan kan op termijn leiden tot slippende koppelingen of schakelproblemen. Revisie of vervanging van de complete bak is kostbaar (€3.000–€5.000), maar komt zelden voor bij deze bouwjaren[3]. **Rijgedrag** De combinatie van de krachtige dieselmotor, de snelle automaat en het adaptieve chassis zorgt voor een uitzonderlijk comfortabele en toch sportieve rij-ervaring. De auto is stabiel op hoge snelheid, dempt oneffenheden uitstekend en biedt – zeker met optionele luchtvering – een bijna zwevend gevoel. De stuurinrichting is direct en nauwkeurig, wat de auto verrassend wendbaar maakt voor zijn formaat. **Samenvatting** De transmissie van de blauwe BMW 7-serie met kenteken RK-946-R uit 2018 is een sterk punt: betrouwbaar, comfortabel en sportief. Onderhoud is essentieel voor een lange levensduur, maar gebreken zijn zeldzaam bij tijdige verzorging.
## Praktische Kosten & Eigendom **Wegenbelasting** Voor een dieselauto van 235 pk (175 kW) betaal je in Nederland in 2025 ongeveer **€2.100 per jaar** aan motorrijtuigenbelasting. Dit hoge bedrag is een direct gevolg van het vermogen, het gewicht en de CO₂-uitstoot van de auto. **Verzekering** De verzekeringspremie hangt af van je schadevrije jaren, woonplaats en dekking, maar reken op **€1.000–€1.500 per jaar** voor een allriskpolis. **Brandstofkosten** Met een praktijkverbruik van 7–8 l/100 km en een dieselprijs van ca. €1,80 per liter (2025), kost 15.000 km per jaar ongeveer **€1.900–€2.200 aan brandstof**. **Onderhoud & Reparatie** Jaarlijkse onderhoudskosten (exclusief onverwachte reparaties) liggen tussen **€300 en €600** voor een reguliere beurt. Reparaties aan complexe systemen (luchtvering, AdBlue, turbo) kunnen oplopen tot **€1.000–€3.000 per keer**. Banden en remmen zijn, zoals bij alle premium auto’s, aan de prijzige kant. **Totale eigendomskosten (indicatief)** Voor een blauwe BMW 7-serie met kenteken RK-946-R uit 2018 reken je op **totale vaste lasten van €4.000–€5.000 per jaar** (wegenbelasting, verzekering, onderhoud, brandstof), exclusief afschrijving en grote reparaties. **Waardebehoud** De auto verliest in de eerste jaren snel waarde, maar stabiliseert na 5–6 jaar. Dieselmodellen hebben door milieuregels een lagere restwaarde dan benzine- of hybridevarianten. Een goed onderhouden exemplaar met volledige historie behoudt echter relatief veel waarde in het segment.
## Aankoopadvies De blauwe BMW 7-serie 740d xDrive met kenteken RK-946-R uit 2018 is een uitstekende keuze voor de liefhebber van comfort, trekkracht en Duitse degelijkheid. Let bij aankoop op het volgende: - **Controleer de onderhoudshistorie** – Regelmatig onderhoud is essentieel voor een lang leven van motor, transmissie en elektronica. - **Laat een (BMW) APK-keuring uitvoeren** – Zoek naar storingscodes, slijtage aan turbo, injectoren en AdBlue-systeem. - **Vraag naar reparaties aan luchtvering** – Vervanging is kostbaar. - **Let op de kilometerstand** – Bij >150.000 km neemt de kans op dure reparaties toe. - **Overweeg de hoge vaste lasten** – Wegenbelasting en verzekering zijn aanzienlijk. - **Check de uitrusting** – Opties als luchtvering, lederen interieur en assistentiepakketten verhogen het comfort en de restwaarde. **Conclusie** Deze auto biedt een unieke combinatie van luxe, prestaties en zuinigheid, maar vraagt om een bewuste, onderhoudsgerichte eigenaar. Bij zorgvuldig gebruik en tijdig onderhoud is de BMW 740d xDrive een auto waar je jarenlang plezier van hebt.
Deze blauwe BMW 7-serie met kenteken RK-946-R uit 2018 is een van de meest complete en comfortabele diesel sedans in zijn klasse. De auto combineert een krachtige en zuinige motor, een betrouwbare automaat en een ruim, luxe interieur. De vaste lasten zijn hoog, maar het rijplezier en de degelijkheid maken veel goed. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, bekende aandachtspunten en de totale kosten van eigendom. Voor de liefhebber van Duitse topkwaliteit blijft de 740d xDrive een aantrekkelijke en verstandige keuze.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,517 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,067 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 47
APK keuring details: 32
APK keuring details: 06
APK keuring details: 41
APK keuring details: 08
APK keuring details: 18
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over BMW 740d (RK-946-R)
Wat is de APK status van RK-946-R?
De APK van RK-946-R is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is RK-946-R een import auto?
Nee, RK-946-R is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft RK-946-R gehad?
RK-946-R heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de BMW 740d xDrive?
Gemiddeld 7–8 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik.
Hoe betrouwbaar is de 8-traps automaat?
Zeer betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Gebreken zijn zeldzaam, maar revisie is kostbaar.
Wat zijn de bekendste motorproblemen?
Turbo’s, injectoren en AdBlue-systemen zijn gevoelig voor slijtage en storingsmeldingen. Olieverbruik en distributieketting zijn minder kritisch bij deze bouwjaren.
Hoe hoog is de wegenbelasting in Nederland?
Ca. €2.100 per jaar voor een 235pk diesel.
Wat is de huidige marktwaarde?
Tussen €25.000 en €35.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Zijn er opties die de waarde verhogen?
Luchtvering, lederen interieur, heads-up display en uitgebreide assistentiepakketten zijn gewild.
Veel voorkomende klachten
Turbo defecten
Bi-turbo’s kunnen na verloop van tijd defect raken, vooral bij intensief gebruik of onvoldoende onderhoud.
Symptomen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling, storingslampje
Injector problemen
Common-rail injectoren kunnen vervuilen of defect raken, met name bij slechte brandstofkwaliteit.
Symptomen:
Ruw stationair draaien, vermogensverlies, storingslampje
AdBlue-systeem defect
Storingsmeldingen of uitval van het AdBlue-systeem, noodzakelijk voor uitlaatgasreiniging.
Symptomen:
Storingslampje, startblokkade
Luchtvering lekkage
Optionele luchtvering kan na verloop van tijd lekken of defect raken.
Symptomen:
Auto zakt door, storingsmelding
Olieverbruik
Bescheiden olieverbruik is normaal, excessief verbruik kan wijzen op slijtage.
Symptomen:
Olielampje, regelmatig bijvullen
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1935 kg. Dat is 61% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.