Kenteken check RP-271-X

APK geldig tot jun 2026 - 11 eigenaars - 97.936 km (peildatum jan 2023)

Rapport nummer
VVR-2026-951222
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
RP-271-X
Automerk
Land Rover
Land Rover logo
Type
Range Rover Velar D240
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken RP-271-X: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Bruin
Brandstoftype
Diesel
Land Rover Range Rover Velar D240 2018

Betrouwbaarheid Land Rover Range Rover Velar D240 (2018) – Kenteken RP-271-X

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
100

Waardebehoud Land Rover Range Rover Velar D240 (2018) – Kenteken RP-271-X

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Land Rover Range Rover Velar D240 (2018) – Kenteken RP-271-X

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
58

Veiligheid Land Rover Range Rover Velar D240 (2018) – Kenteken RP-271-X

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
95

Prestaties Land Rover Range Rover Velar D240 (2018) – Kenteken RP-271-X

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
77

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 46.000 - € 56.000
Nieuwprijs
€ 110.380
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
66 dagen
Eigenaarhistorie
11+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
204DTA
Vergelijkbare voertuigen in NL
80 voertuigen
Bekeken
122 keer

Deskundige beoordeling

Een blik op de RDW-registratie van deze Land Rover Range Rover Velar D240 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (11 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Land Rover op basis van 1911 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 542 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 599 / kwartaal
Zeeland ca. € 581 / kwartaal
Utrecht ca. € 570 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 559 / kwartaal
Gelderland ca. € 587 / kwartaal
Limburg ca. € 576 / kwartaal
Overijssel ca. € 593 / kwartaal
Flevoland ca. € 581 / kwartaal
Drenthe ca. € 599 / kwartaal
Friesland ca. € 604 / kwartaal
Groningen ca. € 610 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Stijlvol en luxe interieur met hoge afwerking
  • Comfortabele rij- en zitpositie dankzij luchtvering
  • Goede wegligging en veiligheidsvoorzieningen
  • Moderne, zuinige dieselmotor met voldoende koppel
  • Aantrekkelijk, tijdloos design
  • Ruime standaarduitrusting

Waar je op moet letten

  • Hoge onderhouds- en reparatiekosten
  • Matig waardebehoud
  • Praktijkverbruik hoger dan fabrieksopgave
  • Incidentele elektronische mankementen
  • Beperkte bagageruimte
  • Dure verzekering en wegenbelasting

Uitgebreide analyse

Kenteken RP-271-X is een bruine Land Rover Range Rover Velar uit 2018 met een 1999cc 4-cilinder dieselmotor (177 pk), vierwielaandrijving en een 8-traps automaat. Deze luxe SUV werd in 2017 geïntroduceerd en viel op door zijn strakke design, hoge afwerking en geavanceerde techniek. In dit rapport vind je een objectieve analyse van deze specifieke variant, toegespitst op de Nederlandse markt.

## Motor & Techniek **Motorcode & Identificatie** De 1999cc 4-cilinder dieselmotor in deze Velar is bekend onder de codenaam **Ingenium D200** (177 pk). Dit is een moderne, aluminium blok-motor met common-rail directe injectie en een turbocharger. De motorcode is meestal te vinden op het typeplaatje onder de motorkap of in het kentekenbewijs. Deze motor is ontwikkeld voor lage emissies en zuinig verbruik, maar kent ook enkele aandachtspunten. **Bekende Problemen** - **Timing chain (ketting):** Er zijn meldingen van vroegtijdige slijtage of geluid van de distributieketting, vooral bij hoge kilometerstanden. Dit kan leiden tot dure reparaties indien niet tijdig opgemerkt. **Categorie: Motor | Ernst: orange** - **Turbo:** Incidenteel zijn er problemen met de turbo, zoals lekkages of defecten aan de wastegate. Regelmatig onderhoud is belangrijk. **Categorie: Motor | Ernst: orange** - **Injectoren:** Vervuiling of defecten aan de common-rail injectoren komen voor, wat leidt tot ruw draaien of vermogensverlies. **Categorie: Motor | Ernst: yellow** - **Olieverbruik:** Sommige eigenaren melden hoger dan verwacht olieverbruik, mogelijk door lekkages of interne slijtage. **Categorie: Motor | Ernst: yellow** **Transmissie** De 8-traps automaat (ZF 8HP) is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden last krijgen van schokken of vertraging bij het schakelen. Onderhoudskosten zijn relatief hoog vanwege de complexiteit. **Categorie: Transmissie | Ernst: yellow** **Verbruik** - **WLTP:** Officieel verbruik volgens WLTP-norm ligt rond de **5,5–6,0 l/100km** (18,2–16,7 km/l), afhankelijk van uitvoering en bandenmaat[7]. - **Praktijk:** In de praktijk ligt het verbruik vaak tussen **6,5–8,0 l/100km** (15,4–12,5 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik[4]. - **Tankinhoud:** 62 liter (bruikbaar)[7].

## Transmissie & Rijgedrag De AWD (All Wheel Drive) aandrijving en luchtvering zorgen voor comfortabel en veilig rijgedrag, ook op slecht wegdek. De automaat schakelt vlot en soepel, maar kan bij verwaarlozing of hoge leeftijd schokken vertonen. Onderhoud aan de transmissie (olie verversen) wordt aangeraden om problemen te voorkomen. Reparatiekosten aan de automaat kunnen oplopen tot €2.000–€4.000 bij ernstige defecten.

## Praktische Kosten **Wegenbelasting** Voor een diesel SUV met 177 pk betaal je in Nederland in 2025 **€1.944 per jaar** aan wegenbelasting (tarief geldig voor personenauto’s op diesel, gewichtsklasse 1.871–2.070 kg)[7]. **Onderhoudskosten** - **APK:** €35–€50 per jaar (standaardtarief). - **Onderhoudsbeurt (jaarlijks of elke 25.000 km):** €400–€800 bij een dealer, afhankelijk van de uitgevoerde werkzaamheden. - **Reparaties:** Elektronica, luchtvering en remmen zijn duur in onderhoud. Budget €1.000–€2.000 per jaar voor onverwachte reparaties bij oudere exemplaren. **Marktwaarde & Waardebehoud** De nieuwprijs van deze Velar was €104.250. In 2025 ligt de actuele marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar tussen **€28.000 en €38.000**, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is matig tot slecht: na 8 jaar is circa 65–70% van de nieuwprijs verdampt. Dit is gebruikelijk bij premium SUV’s in deze klasse.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Stijlvol en luxe interieur** met hoge afwerking en veel standaarduitrusting. - **Comfortabele rij- en zitpositie**, mede dankzij luchtvering en ruime binnenruimte. - **Goede wegligging** voor een SUV, ook op slecht wegdek. - **Moderne veiligheidsvoorzieningen** zoals lane assist, adaptive cruise control en noodremassistent. - **Zuivere dieselmotor** met voldoende koppel voor dagelijks gebruik en lange ritten. - **Aantrekkelijk design** dat nog steeds opvalt in het verkeer. **Nadelen** - **Hoge onderhouds- en reparatiekosten**, vooral buiten garantie. - **Matig waardebehoud**; snelle afschrijving in eerste jaren. - **Praktijkverbruik** ligt duidelijk hoger dan de fabrieksopgave. - **Incidentele elektronische mankementen** (infotainment, sensoren). - **Beperkte bagageruimte** vergeleken met concurrenten. - **Dure verzekering en wegenbelasting** door hoge catalogusprijs en gewicht.

Deze bruine Land Rover Range Rover Velar met kenteken RP-271-X uit 2018 is een stijlvolle en comfortabele SUV met een moderne dieselmotor en veel luxe. De auto biedt een prettige rij- en zitervaring, maar kent ook hoge vaste lasten en onderhoudskosten. Het waardebehoud is matig en potentiële kopers moeten rekening houden met mogelijke (dure) reparaties aan motor, transmissie en elektronica. Een grondige APK-keuring en onderhoudshistorie zijn essentieel bij aanschaf van een gebruikte RP-271-X.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Adaptive Cruise Control
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Noodremassistentie
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display €1353
High-beam Assistant Pakket
Actieve hoofdsteunen nicht bekannt
Mistlampen Pakket
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Laserverlichting €4214
Parkeerassistent Pakket
Navigatie €750
Leer €936
Metallic lak €936
Trailer Assist €437

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

JUL 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
30 juli 2025
JAN 2023

Kilometerstand

XXX,936 km geregistreerd

XXX,936 km
INFO
11 januari 2023
MRT 2021

Kilometerstand

XXX,380 km geregistreerd

XXX,380 km
INFO
13 maart 2021
MRT 2018

Kilometerstand

XXX,500 km geregistreerd

XXX,500 km
INFO
23 maart 2018
MRT 2018

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

13,000 km INFO
23 maart 2018
JAN 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
10 januari 2018
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

27 januari 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 47

23 december 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 08

16 februari 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 33

Afbeeldingen

Land Rover Range Rover Velar D240 2018 – Afbeelding 1
Land Rover Range Rover Velar D240 2018 – Afbeelding 2
Land Rover Range Rover Velar D240 2018 – Afbeelding 3
Land Rover Range Rover Velar D240 2018 – Afbeelding 4
Land Rover Range Rover Velar D240 2018 – Afbeelding 5

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Niet verzekerd
Verzekeringsstatus: Onverzekerd
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 19-06-2025

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode 204DTA
Brandstoftype Diesel
Slagvolume 1999 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 241 pk (177 kW)
Maximaal koppel 500 Nm
Aangedreven wielen vierwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Indeling stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Bruin
Trim Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,8 m
Totale breedte 1,93 m
Voertuighoogte 1,66 m
Afstand tussen assen 2,87 m
Gewicht van de auto Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Nuttige lading 669 kg
Trekgewicht geremd Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 7,4 s
Max. snelheid 217 km/u
Verbruik gecombineerd 6,4 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 169 g/km
Brandstofsoort Diesel
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Land Rover Range Rover Velar D240 (RP-271-X)

Wat is de APK status van RP-271-X?

De APK van RP-271-X is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is RP-271-X een import auto?

Nee, RP-271-X is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft RP-271-X gehad?

RP-271-X heeft 11 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Land Rover Range Rover Velar 2.0 Diesel?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,5 en 8,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het officiële WLTP-verbruik is 5,5–6,0 l/100km[4][7].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een diesel SUV met 177 pk betaal je in 2025 €1.944 per jaar aan wegenbelasting[7].

Wat zijn bekende problemen bij deze motor?

Bekende problemen zijn timing chain slijtage, turbo defecten, injector problemen en hoger olieverbruik. Deze komen vooral voor bij hogere kilometerstanden.

Hoe betrouwbaar is de automaat?

De 8-traps automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij verwaarlozing of hoge leeftijd schokken of vertraging vertonen. Regelmatig onderhoud is belangrijk.

Wat is de actuele marktwaarde van een Velar uit 2017?

De marktwaarde ligt in 2025 tussen €28.000 en €38.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Reken op €400–€800 per jaar voor regulier onderhoud bij een dealer. Onverwachte reparaties kunnen oplopen tot €1.000–€2.000 per jaar.

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor

Timing chain slijtage

Vroegtijdige slijtage of geluid van de distributieketting

Signalen:

Tikgeluid, motorstoring

Let op
Motor

Turbo defecten

Lekkages of defecten aan de turbo/wastegate

Signalen:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Laag risico
Motor

Injector problemen

Vervuiling of defecten aan common-rail injectoren

Signalen:

Ruw draaien, vermogensverlies

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Hoger dan verwacht olieverbruik

Signalen:

Olielampje, regelmatig bijvullen

Laag risico
Transmissie

Automaat schokken

Schokken of vertraging bij schakelen automaat

Signalen:

Onregelmatig schakelgedrag

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Land Rover

Voor dit specifieke model en bouwjaar (land rover uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1911 kg. Dat is 59% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Land Rover Range Rover Velar D240 modellen

Auto Nummerplaat