Kenteken check RX-377-L

APK geldig tot nov 2026 - 3 eigenaars - 157.421 km (peildatum jul 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-533089
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Registratie
RX-377-L
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Clio Grandtour ENERGY TCe 120
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken RX-377-L: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Zwart
Brandstof
Benzine
Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 2018

Betrouwbaarheid Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken RX-377-L

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
89

Waardebehoud Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken RX-377-L

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken RX-377-L

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
85

Veiligheid Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken RX-377-L

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken RX-377-L

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 12.000 - € 15.000
Catalogusprijs
€ 23.185
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
250 dagen
Aantal op naam
3 eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
H5F G4
Soortgelijke auto's in NL
225 voertuigen
Aantal keren bekeken
847 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1243 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Compacte en praktische stationwagon met ruime laadruimte (445 liter)
  • Zuinig en relatief krachtige 1.2 TCe turbomotor met 88 pk en 205 Nm koppel
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak voor directe controle en rijplezier
  • Goede wegligging en wendbaarheid dankzij voorwielaandrijving
  • Redelijke onderhoudskosten en betaalbare wegenbelasting in Nederland
  • Moderne veiligheids- en comfortvoorzieningen in Intens-uitvoering

Aandachtspunten

  • Distributieketting kan vroegtijdig slijten, wat dure reparaties veroorzaakt
  • Mogelijke turbo-problemen bij onvoldoende onderhoud
  • Injectoren kunnen verstopt raken, wat motorprestaties beïnvloedt
  • Koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsgebruik
  • Praktisch verbruik ligt hoger dan officiële WLTP-cijfers
  • Beperkte achterbankruimte voor langere passagiers

Gedetailleerde analyse

Kenteken RX-377-L is een zwarte Renault Clio Estate uit 2018 met een 1197cc 4-cilinder TCe benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte stationwagon combineert praktische ruimte met een zuinige en relatief krachtige motor, ideaal voor Nederlandse autokopers die zoeken naar een veelzijdige en betaalbare auto.

De motor in deze Renault Clio Estate 1.2 TCe Intens is de 1197cc viercilinder turbomotor met motorcode H4B, onderdeel van Renaults Energy TCe-serie. Deze motor levert 88 pk (65 kW) en 205 Nm koppel, met directe brandstofinjectie en turbo met intercooler. De compressieverhouding is 9,5:1. De motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid, maar er zijn meldingen van problemen met de distributieketting (timing chain) die kan rekken of verslijten, wat leidt tot motorschade als het niet tijdig wordt verholpen. Verder zijn er incidentele meldingen van turbo defecten en injectoren die verstopt kunnen raken, vooral bij onvoldoende onderhoud. Olieverbruik is over het algemeen acceptabel, maar kan bij hogere kilometerstanden toenemen, vooral als onderhoud niet strikt wordt gevolgd.

De handgeschakelde 6-versnellingsbak in deze Clio Estate is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms problemen met de koppeling die sneller slijt bij intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, maar het vervangen van de koppeling kan tussen de €500 en €900 kosten. Regelmatig onderhoud en soepel schakelen verlengen de levensduur. De voorwielaandrijving zorgt voor een wendbare rijervaring, geschikt voor stedelijke en snelwegomstandigheden.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor deze 88 pk benzineauto bedraagt in Nederland circa €40 tot €50 per maand, afhankelijk van de provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Reparaties aan motor en turbo kunnen hogere kosten met zich meebrengen als problemen optreden.

Bij aankoop van een Renault Clio Estate 1.2 TCe Intens uit 2016 met kenteken RX-377-L is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op tijdige vervanging van de distributieketting en turbo-onderhoud. Controleer ook op olielekkages en de staat van de koppeling. De marktwaarde ligt momenteel tussen de €8.000 en €11.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en uitvoering. Deze auto is geschikt voor kopers die een praktische, compacte stationwagon zoeken met een goede balans tussen prestaties en zuinigheid, mits goed onderhouden.

Deze zwarte Renault Clio Estate met kenteken RX-377-L uit 2018 is een praktische en zuinige compacte stationwagon met een betrouwbare 1.2 TCe motor en handgeschakelde transmissie. Let bij aankoop op bekende motor- en transmissieproblemen en onderhoudsgeschiedenis. Met goed onderhoud biedt deze auto een goede prijs-kwaliteitverhouding en een comfortabel rijgedrag voor dagelijks gebruik.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Mistlampen €200
Led verlichting €790
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Parkeerhulp €250
Navigatie Pakket
Metallic lak €490

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
5 februari 2026
FEB 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
21 februari 2018
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

18 november 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 25

2 februari 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 50

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Lichtbeeld dimlicht klopt niet

Beeldmateriaal

Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 1
juli 2025
Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 2
juli 2025
Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 3
juli 2025
Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 4
juli 2025
Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 5
juli 2025

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 18-11-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code H5F G4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1197 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 118 pk (87 kW)
Draaimoment 205 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Zwart
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,27 m
Voertuigbreedte 1,73 m
Totale hoogte 1,48 m
Asafstand 2,59 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 559 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 9,0 s
Topsnelheid 182 km/u
Gemiddeld verbruik 5,3 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 118 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 (RX-377-L)

Wat is de APK status van RX-377-L?

De APK van RX-377-L is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is RX-377-L een import auto?

Nee, RX-377-L is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft RX-377-L gehad?

RX-377-L heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in deze Renault Clio Estate?

De motorcode is H4B, een 1197cc viercilinder turbomotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij sommige exemplaren vroegtijdig slijten, vooral bij onvoldoende onderhoud, wat kan leiden tot dure reparaties.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,0 en 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-cijfers van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €600 en €900.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 88 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €40 tot €50 per maand, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde transmissie?

De handgeschakelde 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar de koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsgebruik.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan rekken of verslijten, wat leidt tot motorschade als het niet tijdig wordt vervangen.

Herkenningspunten:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde motorprestaties.

Belangrijk
Motor

Turbo defecten

De turbo kan falen door olievervuiling of slijtage, wat leidt tot vermogensverlies.

Herkenningspunten:

Rook uit uitlaat, verminderde acceleratie, piepende geluiden.

Belangrijk
Motor

Verstopte brandstofinjectoren

Injectoren kunnen verstopt raken, vooral bij slechte brandstofkwaliteit of lange stilstand.

Herkenningspunten:

Onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Belangrijk
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling slijt sneller bij intensief stadsverkeer en kan slippen.

Herkenningspunten:

Moeilijk schakelen, slippen bij accelereren, brandlucht.

Minimaal
Motor

Olieverbruik toename

Bij hogere kilometerstanden kan het olieverbruik toenemen door slijtage.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1243 kg. Dat is 4% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Clio Grandtour ENERGY TCe 120 in Nederland

Voertuig Registratie